Polskość

I znowu PiS przeciwko rodzinie

Z moich spotkań z żywą historią Polski zapamiętałem szczególnie jedno. Było to spotkanie z człowiekiem, który wychował się w polskim, ziemiańskim dworze. Jego opowieść była opowieścią o Polsce, której już nie ma, Polsce prawdziwej, Polsce, która, da Bóg, jeszcze powróci, bo jest gdzieś w naszych sercach, duszach i umysłach.

Z tej opowieści chciałbym w tym miejscu przytoczyć jedną historię. Nasz bohater skończył 12 lat i jego rodzice byli bardzo zmartwieni, ojciec wręcz zrozpaczony, że syn choć już od 4 lata brał udział z własną strzelbą w polowaniach jeszcze niczego nie ustrzelił. Ojciec mu coraz częściej powtarzał: „Gdy zabijesz swoje pierwsze zwierzę staniesz się mężczyzną, będziesz Polakiem jak się patrzy”. Chłopak przyjechał ze szkoły do domu przed świętami Bożego Narodzenia i całe dni włóczył się po lesie ze strzelbą. Bez powodzenia. Żadne zwierzę nie wyszło mu „na strzał”.

Pewnego dnia wypuścił się bardzo daleko i gdy wracał do domu było już ciemno. Skrócił sobie drogę przez wielki sad należący do jego rodziców i nagle zobaczył siedzącego nieruchomo na śniegu zająca. Natychmiast wycelował broń i wypalił. Zając się przewrócił. Podbiegł uradowany do niego, ale gdy go dotknął ręka zorientował się, że jest on twardy jak kamień – był zamarznięty na kość.

Po chwili rozczarowania chłopak wpadł na pomysł będący owocem jego rozpaczy. Wziął zająca i poszedł z nim do lasu. Tam rozpalił na śniegu ognisko i w jego cieple doprowadził zająca od rozmrożenia. Następnie wrócił z nim do domu oznajmiając wszystkim, że wreszcie jego polowanie było skuteczne. Radość zapanowała w domu wielka, wszyscy mu gratulowali, również ważni goście, których w domu było kilku. Chłopak był szczęśliwy.

Następnego dnia podczas obiadu, po zupie, służący wniósł na wielkiej tacy upieczonego zająca. Dumny ojciec chłopaka powiedział: „Jestem szczęśliwy, że dziś będę mógł dostojnych gości nakarmić mięsem pochodzącym z zająca, którego upolował mój dwunastoletni syn”.
Nie pamiętam jak ta historia się skończyła. Pamiętam, że chłopak był przerażony i zastanawiał się czy w tym momencie powiedzieć prawdę.

Ta historia jest świetną ilustracją tego jaką wagę do umiejętności strzelania i polowania przywiązywano zawsze w Polsce i w jak wczesnym wieku te umiejętność się u nas nabywało. Była ona ważna, jest i będzie, ważna z wielu względów. To dzięki niej w trudnych chwilach Polak mógł bronić swojego domu, swojej rodziny i swojej Ojczyzny. To dzięki niej wiele polskich rodzin przetrwało najtrudniejsze dni podczas historycznych zawieruch zdobywając pożywienie tak jak ich przodkowie. Miejmy nadzieję, że takie ciężkie chwile już nie wrócą. To jest jednak tylko nadzieja. Jeszcze wszystko może się zdarzyć.

Co na to PiS, formacja prezentująca się jako prawicowa, patriotyczna, wręcz narodowa, prezentująca się jako formacja, która chroni polskość i dba o tradycję?

Sejm uchwalił ostatnio zmiany w prawie łowieckim. Tutaj odniosę się tylko do nowego w nim artykułu, artykułu 42aa punkt 16), który brzmi: „Zabrania się wykonywania polowania w obecności lub przy udziale dzieci do 18 roku życia”.

Tradycja została tu przekreślona. Politycy, niby prawicowi i polscy, wkroczyli „z butami” w nasze życie zabraniając czegoś, co zawsze było dla Polaków ważne i z czego zawsze byli dumni.

I żeby był to choć, jakoś zrozumiały, akt lizusostwa w stosunku do urzędników Unii Europejskiej, ale nie, bo praktycznie w całej Europie dziecko, gdy tylko nauczy się czytać i pisać (by móc przeczytać regulamin łowiecki i go podpisać) może polować. Zachodnie władze dbają zatem o to, by ich społeczeństwa były przygotowane na przetrwanie ciężkich dziejowych chwil. My mamy pozostać bezbronni i bezradni?

Wprowadzając ten zapis politycy PiS-u nie tylko ograniczyli prawa myśliwych, ale zrobili kolejny krok, podpowiadamy przez masonów i lewaków, w ograniczaniu praw rodziców i autonomii rodziny, w upaństwawianiu dzieci.
To Platon, wielki guru masoneria i lewaków, postulował zniesienie rodziny, postulował, by dzieci stały się własnością państwa, by o wszystkim w ich sprawach decydowało państwo.

Platon podał w swoim dziele pt. „Państwo” receptę na to, jak zbudować państwo totalitarne w taki sposób, by społeczeństwo się nie zorientowało, by nie miało szansy samoobrony. Mówił: wprowadzajcie przepisy dotyczące małych spraw, ale za to w tysiącach, powoli tłumacząc zarazem, że to w „społecznym” interesie i w interesie każdego obywatela. Pewnie dnia – twierdził Platon ludzie obudzą się w totalitarnym państwie i już nawet nie będą tego zauważali.

Rodzina to święta wspólnota, to wspólnota, która jeśli jest zdrowa wyznacza zdrowe społeczności i zdrowy naród. Będzie zdrowa jeśli będzie autonomiczna. Będzie autonomiczna, gdy to rodzice będą decydować o tym jak mają wychowywać swoje dzieci. Będzie polska, gdy znajdą się rodziny, które wychowując dzieci będą korzystać z dobrodziejstwa polskiej tradycji.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

33 komentarze

33 Komentarzy

 1. Janusz I

  13 marca 2018 at 09:20

  Jestem przeciwny niepotrzebnemu mordowaniu zwierząt. Jeśli PiS taki POrządny, to dlaczego nie zakaże barbarzyńskiego, sredniowiecznego uboju rytualnego? Niech Żydzi mordują u siebie, skoro to lubią. Wiem,że mój głos, to głos wołającego na puszczy.

  • GG.

   13 marca 2018 at 16:49

   Powyższy tekst p. Krajskiego jest tu opublikowany powtórnie – pewnie komentarze z pierwotnej wersji się nie spodobały: http://prawy.pl/67557-i-znowu-pis-przeciwko-rodzinie/ (12.03.2018, dział: Z kraju).
   .
   Ja swój chętnie powtarzam:
   .
   Autor pisze: „„Zabrania się wykonywania polowania w obecności lub przy udziale dzieci do 18 roku życia”. (…) Wprowadzając ten zapis politycy PiS-u nie tylko ograniczyli prawa myśliwych, ale zrobili kolejny krok, podpowiadamy przez masonów i lewaków, w ograniczaniu praw rodziców i autonomii rodziny, w upaństwawianiu dzieci.”
   .
   Autor najwyraźniej KPI SOBIE Z CZYTELNIKÓW, gdyż:
   .
   1. Szkolenie młodzieży w strzelaniu do zwierząt, to mogła sobie robić szlachta (ziemiaństwo) w swych prywatnych lasach, która stanowiła maksymalnie ok. 10 % populacji.
   .
   2. Teraz szlachty nie ma, a lasów prywatnych jest mało, zaś do lasu państwowego każdy ma prawo wejść, i to bez przepustki od kolegów-myśliwych p. Krajskiego. – I bardzo dobrze!
   .
   3. Jeszcze by tego brakowało, żeby ludzie nie mogli wejść sobie do lasu, bo tacy jak Krajski chcą dać swoim dzieciom (wnukom) nabitą fuzję do ręki. – Już sobie wyobrażamy te miliony „Stasiów Tarkowskich” grasujących po wszystkich zagajnikach!
   .
   4. Jak ktoś chce się nauczyć strzelać, to są strzelnice państwowe i prywatne – niech zapłaci i trenuje.
   .
   5. Krajski chce uczyć młodzież okrucieństwa „od małego”, a nie kultywować tradycje patriotyczne, dlatego przedmiotową zmianę w prawie łowieckim należy ocenić bardzo pozytywnie. Konieczne odstrzały zwierzyny powinni robić tylko doświadczeni dorośli, najlepiej sami leśniczy.
   .
   6. Wprawdzie dzisiaj, generalnie, coś jest nie tak z ludźmi (moda na nurkowanie z rekinami, loty na paralotni, wspinaczki na K2 itp.), ale p. Krajski zdecydowanie powinien poprzestać na nauczaniu potomków zabijania karpia na Wigilię i kury na rosół.
   .

   • GG.

    13 marca 2018 at 17:41

    A tak wogóle, to przedmiotowy tekst Krajskiego przydałby się bardziej redakcjom gazetek dla Polonii australijskiej, gdyż
    .
    „31-letni Stephen Orchard przyznał się przed sądem w Rockhampton do zabicia krokodyla we wrześniu 2017 r., ale twierdził, że miał swoje powody. Jak przekonywał, chciał chronić bydło na swojej posiadłości, ponieważ gad miał im zagrażać i zjadać jego zwierzęta. Mężczyzna mimo wszystko nie uniknie kary, ponieważ w Australii przestępstwem jest zabicie krokodyla u ujścia rzeki, bez wcześniejszej zgody władz.
    .
    W efekcie 31-latek będzie musiał zapłacić 10 tys. dolarów. Według portalu abc.net.au, kara w tym przypadku jest wyższa, ponieważ mamy do czynienia z „kultowym”, mierzącym ponad 5 metrów okazem. Ujawniono, że farmer strzelił gadowi między oczy.” – https://www.wprost.pl/swiat/10105242/farmer-zastrzelil-kultowego-krokodyla-gad-mial-pozerac-jego-krowy.html
    .
    Jak widzimy, w Australii jest sens umieć strzelać i posiadać broń, i tam też jest miejsce dla propagandy „łowieckiej” p. Krajskiego.
    .

  • Tomek

   13 marca 2018 at 20:16

   Przecież w tej samym projekcie ustawy o ochronie zwierząt, w którym jest o fermach futerkowych, jest zakaz uboju rytualnego! Ledwie wczoraj czy przedwczoraj był protest rolników przeciwko tym zapisom. Proszę się zapoznać z ustawą, a nie powtarzać nieprawdziwe informacje wrzucane już tu przez niektórych komentujących.

 2. preczZIslamem

  13 marca 2018 at 09:51

  zamordować można tylko byt osobowy czyli człowieka – zwierzęta rośliny pierwotniaki bakterie grzyby i wirusy to byty bezosobowe więc nie można ich zamordować

  • prawo

   13 marca 2018 at 10:34

   100/100 Zwierzęta się zabija.

   • stary

    13 marca 2018 at 15:36

    Ubija. Stąd ubój zwierząt.

    • GG.

     13 marca 2018 at 17:03

     Pozbawia się życia. Narodzonych.
     .

 3. wiersze333.blogspot.com

  13 marca 2018 at 10:07

  Gdy twoją matkę mordowali na „nocnej zmianie”, w Magdalence
  Ty ze spuszczoną głową stałeś bezsilnie załamując ręce.
  Obcy trybunał wyrok wydał i gdy ubrali ją w kajdany
  Ty w drugą stronę wzrok zwróciłeś i stałeś niczym słup zmieszany.

  Gdy kaci z niej zrywali szaty i rozkradali pomalutku
  Ty, niby posąg sztywno stojąc, twarz odwracałeś pełną smutku.
  Na progu rodzinnego domu konała twa rodzona matka
  Ty swoją rolę odgrywałeś pozując na niemego świadka.

  Myślałeś wtedy; – Cóż, staruszka wielkiego dla mnie nic nie zrobi –
  A diabeł szeptał ci do ucha; – Ratuj swą skórę synku drogi ,
  Wszak twojej matki nikt nie zbawi, kosmopolitów idzie era,
  Patrz swego nosa, a sentyment odrzuć do licha tu i teraz.

  I postąpiłeś jak ci szeptał diabeł, co skryte zna marzenia,
  Teraz pojąłeś, że brak matki w życiu twym bardzo wiele zmienia?
  Gdy chcesz odkupić winy swoje i matkę z grobu swą podźwignąć
  Nieważne z jakiej części Polski tu do stolicy wkrótce przybądź.

  Tutaj srebrniki stopisz w tyglu i takie płynne wlewać będziesz
  W gardła oprawców, co twą matkę skazali na hańbiący pręgierz.
  Tu, pod pomnikiem Kilińskiego, przypomnisz łotrom ich działania
  I jak Kiliński znakiem hańby naznaczysz sprzedajnego drania.

  I może wtedy cud się ziści i de profundis matka wstanie
  I zamiast smutku i żałoby ogłosi dzieciom powitanie,
  Które na zawsze nas połączy w jedną rodzinę serc i ducha
  Aby na wieki w naszym kraju zginęła obca zawierucha.

 4. Marian

  13 marca 2018 at 10:12

  Widzę, że na prawy.pl wraca piękna tradycja usuwania nieprawomyślnych komentarzy. To dowód słabości…

 5. www.o2.pl

  13 marca 2018 at 10:56

  BBC pokazał materiał o Polsce. Nieprzychylny PiS.

 6. Dick

  13 marca 2018 at 11:00

  Głupi tekst.
  Gdy ktoś ma szacunek do życia, też zwierząt, ma ten szacunek też do życia ludzkiego.
  I to jest niezaprzeczalna cnota.
  A tu jakieś pierdoły o związku polowania z patriotyzmem. Chyba z idiotyzmem.

  • preczZIslamem

   13 marca 2018 at 11:12

   no niestety tak to nie działa – widać to na przykładzie psów – ich miłośnicy mają przeważnie w 4 literach ludzi skoro pozwalają biegać tym bestiom luzem i zagryzać np dzieci, nie mówiąc już o tym że często ci zieloni miłośnicy zwierząt często są za aborcją i eutanazją

   • GG.

    13 marca 2018 at 17:21

    Zły przykład – psy to sztuczna i niepotrzebna hodowla (psów się u nas nie je) robiona przez ludzi – i ją się powinno ograniczać (podatki i instytucja „rakarza”).
    .
    Natomiast zwierzyna leśna to NATURA, bardzo przetrzebiona już zresztą przez ludzi (nie tylko tych z fuzjami). I ją trzeba chronić.
    .
    Dlatego należy się z Dickiem zgodzić: to są „jakieś pierdoły o związku polowania z patriotyzmem”, po prostu OGŁUPIANIE POLSKIEJ MŁODZIEŻY.
    .

   • Dick

    13 marca 2018 at 17:54

    Co psy mają do tego?
    Szacunek do zwierząt, do słabszych, do nie mogących się bronić to część też chrześcijaństwa. Część miłości do świata, w konsekwencji do ludzi.
    Taki Szyszko, psychopatyczny myśliwy zabijający DLA PRZYJEMNOŚCI np. setki bażantów wypuszczanych z klatek nie ma w sobie miłości też do ludzi.
    Wbrew temu, co chcą niektórzy wmówić, miłość do ludzi, to też miłość do życia jako takiego.

    To że ktoś je zwierzęta nie oznacza braku szacunku do zwierząt.
    Np. Indianin po upolowaniu zwierzęta przepraszał jego duszę za to co zrobił, ale musiał coś jeść.
    Polowanie dla przyjemności to psychopatyczna przyjemność z zabijania.
    Kropka.
    Howgh, jak mawiają Indianie.

    Jeszcze jedno.
    Jest coraz więcej opinii, że inteligencja i świadomość to nie tylko domena ludzi.
    Być może np. walenie są inteligentne, rozumne.
    I jeszcze sporo innych zwierząt.
    Być może inteligencja jest stopniowana, zależnie od gatunku.

    Zaraz się oburzą obrońcy „jedynie słusznej wiary”.

    A niech się oburzają.
    Kiedyś Ziemia była centrum Wszechświata.
    Bo takie mieli wyobrażenia prości ludzie z małą wiedzą…

 7. Sara

  13 marca 2018 at 11:00

  PiS jest częścią układu żydowskiego . A ta nacja nie znosi Polskich tradycji . To widać w TVP , w wypowiedziach polityków . Oni nie czują Polski .Choć myślałam ze PiS jest za Polską ,ale jest inaczej.
  Oni chcą przywłaszczyć sobie nasz kraj!!Uważajmy w wyborach !!

 8. Alzabo

  13 marca 2018 at 11:42

  Przepraszam ale nie znam takiej tradycji… ojciec nie kazał mi niczego zabijać dla tradycji ani w ogóle… czyli co? miałem mojego 10 letniego syna wysłać do lasu, żeby sobie pozabijał?? No to wybaczcie ale nie kultywowałem tej wspaniałej (waszej bo nie mojej) tradycji.
  Myślę, że ten zakaz bardziej tyczy się tego, że rozszerzono uprawnienia i swobodę polowania i ma chronić nieletnich przed wypadkami.

 9. Marian

  13 marca 2018 at 13:20

  Panu Krajskiemu seniorowi chyba przesilenie wiosenne nie posłużyło…

 10. 8x57JRS

  13 marca 2018 at 14:22

  Celnie i w punkt. Zwierzęta nie są równe ludziom , można je zabijać i zjadać. Polowanie służy do tego żeby zabić zwierzę i zjeść jego zdrowe mięso. Po pierwsze warto żeby dziecko wiedziało że mięso nie jest z drzewa . Po drugie TYLKO I WYŁĄCZNIE RODZIC DECYDUJE JAK WYCHOWA SWOJE DZIECKO A NIE URZĘDNIK CZY LEWICOWY EKOLOG.
  Nie wolno dopuścić do sytuacji kiedy zwierzęta będą traktowane na równi z ludźmi ponieważ jest to sprzeczne z religią chrześcijańską i jest to neomarksizm. Neomarksizm jest zagrożeniem dla cywilizacji chrześcijańskiej.
  Po trzecie czas skończyć z bzdurami ” że kto szanuje zwierzęta ten szanuje ludzi” To mit. Adolf Hitler kochał zwierzęta, wprowadził nawet jako pierwszy prawa zwierząt – nienawidził ludzi. W sieci najbardziej agresywne i aroganckie wpisy należą do „kochających zwierzęta”.
  Artykuł jest bardzo dobry i merytoryczny. Łowiectwo to polska tradycja i to z korzeniami drobnoszlacheckimi, dworkowymi – DWÓR POLSKI komuniści niszczyli i niszczą do gołej ziemi jako ostoję patriotyzmu. – dla tego łowiectwo jest znienawidzone przez lewaków. Dodatkowo jak ekolewusy przejmą łowiectwo to Niemcy przejmą rynek polskiej dziczyzny . Polak jak zwykle poszczuty na Polaka samo sobie wyda ZAKAZ w imię „dobra zwierząt”.
  Nie dajcie się na to nabrać ludzie. Wstępujcie w szeregi polskich myśliwych i nie słuchajcie kłamstw o „mordercach”. To wszystko ma określone kanony i zasady , do tego macie możliwość legalnego posiadania broni – dla lewaków nie do pomyślenia.
  O zdrowej kuchni i zdrowym mięsie dla waszych dzieci , w czasach chemicznego mięsa z hipermarketu nie zapominajcie !

  • 44

   13 marca 2018 at 15:00

   100/100.

  • Dick

   13 marca 2018 at 17:59

   Polowanie w polskich warunkach to tylko psychopatyczne czerpanie przyjemności z zabijania.

   Jako ciekawostkę, nie prawidłowość, należy pamiętać, że większość psychopatycznych zbrodniarzy najpierw „wprawiała się” w zabijaniu i znęcaniu się na zwierzętach.
   Jak bodźce ulegały stępieniu, zaczynali zabijać ludzi…

   Nie chodzi o zrównanie życia zwierząt z życiem ludzi.
   Ale o szacunek do życia jako takiego.

  • GG.

   13 marca 2018 at 18:14

   Komentator 8x57JRS – jeśli tak, to proszę zacząć od odbudowania dworków i zamieszkania w nich. Do tego proszę wykupić sobie jakieś lasy i pola na własność, żeby była prywatna zwierzyna i tereny łowieckie. Oraz proszę odtworzyć stan chłopski w drewnianych chałupach – żebyście mieli ludzi zdatnych do nagonki.
   .
   Myślę, że przywracanie TRADYCJI ŻYCIA WIEJSKIEGO od zabijania zwierząt przez 8-12 letnie DZIECI Z MIAST – to piramidalna głupota, kpina p. Krajskiego z czytelników!
   .
   Trzykrotnie zresztą powielona (wczoraj i dzisiaj) na Prawy.pl, co też ma swoją ZASKAKUJĄCĄ POLAKÓW-SŁOWIAN WYMOWĘ.
   .
   „Po owocach ich poznacie ICH”.
   .

   • 8x57JRS

    13 marca 2018 at 23:30

    Jeszcze raz Ci napiszę człowieku. Zwierzęta nie są święte i zabijanie zwierząt nie robi nikomu żadnej wyrwy w mózgu. ZWIERZĘTA SIĘ ZABIJA I ZJADA – TO NORMALNE . TAKA JEST PRAWDA I NIE MA POWODU ŻEBY DZIECI MYŚLAŁY ŻE JEST INACZEJ. Na polowaniu nie ma obowiązku zabijania zwierząt. W Polskim prawie polowaniem definiuje się sam spacer ze sztucerem na ramieniu po wypisaniu do książki polowań. |O to chodzi mni ej. Zakaz uśmiercania kręgowców w obecności małoletnich definiuje osobna ustawa i przepis i już ISTNIEJE. Niema mojej zgody żebyś Ty, Nadprezes , ekolewus, jakiś odzwierzęcy świr, czy urzędnik decydował czy myśliwy może sobie pospacerować ze swoim dzieckiem i sztucerem na ramieniu po lesie, bo za chwilę wejdzie zakaz wędkowania albo prowadzania dziecka do kościoła. TO NIE CHINY człowieku ani BOLSZEWICKA ROSJA i na to mojej zgody nigdy nie będzie ! RODZIC DECYDUJE CO UWAŻA ZA DOBRE DLA SWOJEGO DZIECKA !
    Polował Sienkiewicz, Chopin , Piłsudski, Mościcki itd itd ( Słyszałeś żeby kogoś zadziobali okrutnie albo nad kotem się znęcali ?) Poluje Linda, Charewicz, Lang, Komorowski, kilkudzeisięciu posłów i senatorów. Poluje wielu ludzi zarządzających biznesem, polityką państw, ruchem kolejowym, prowadzącym TiRy i apteki, oraz prowadzący misje wojskowe, szkoły , kucharze , lekarze ratujący ludzkie życie i sportowcy. NIE POLUJE ZA TO ŻADEN lewak, antypolski wielbiciel TWenu, gazety wybranej, czy lewacki PiSowiec wychowany w duchu neomarksistowskim, drapujący się w patriotyczne piórka. To proste. Nie znam , bo nie ma ani jednego przypadku, żeby ktoś kto poluje był jakimś zwyrodnialcem w stosunku do ludzi, natomiast wystarczy wejść w internet wbić hasło „obrońcy zwierząt’ i wylatuje stek agresji, chamstwa, wulgaryzmów i potrzeby mordowania wszystkiego co „niewege”.
    Pozdrawiam i zalecam mniej ideologii animalistycznej. Zabijanie i zjadanie zwierząt jest tak samo naturalne jak zrywanie i zjadanie pomidorów.

    • Aguirre

     14 marca 2018 at 08:45

     Dobra odpowiedź. Ja tylko dodam od siebie, że obrońcy tzw. praw zwierząt do dzieci Kaina. To Kain nie chciał oddać Bogu ofiary ze zwierząt tylko złożył owoce bo nie mógł zabić zwierzątka. Natomiast z łatwością przyszło mu zabicie brata Abla.
     P.s. w wypowiedziach niejakiego GG. da się wyczuć swąd turbosłowińskiego poganizmu. Dodatkowo gada coś o Indianach i duszach zwierząt;)

    • Leszek1

     14 marca 2018 at 11:41

     @8×57
     Oczywiscie,ze masz racje broniac dr Krajskiego. Mieso zwierzat ludzie zjadaja na codzien, a mieso dzikich zwierzat jest zupelnie rozne od miesa z wielkich farm.
     Sam nie poluje, bo nie lubie zabijac (tylko w obronie wlasnej) ani oprawiac zwierzat, ale przepadam za dziczyzna.
     Podoba mi sie teza, ze mlodziez powinna oswajac sie z zabijaniem od dziecka.
     Nie jest to przyjemne zajecie, ale rzeczywiscie konieczne, by chlopiez mogl stal sie mezczyzna.
     Najwiekszym problemem jest ingerencja panstwa w prywatne zycie rodziny.
     Szczegolnie w wychowywanie mlodziezy.

 11. stary

  13 marca 2018 at 15:48

  Polowanie fajna rzecz. Co do prawa łowieckiego, dziwnym trafem miała być w nim zapisana deubekizacja osób funkcyjnych w Polskim związku Łowieckim. Rakiem Pis z tego się wycofał.
  Ale o istotniejszą rzecz chodzi. Dlaczego Pan, Panie Krajski nazywa PIS prawicową partią. Kto jak kto, ale Pan z pewnością rozumie co to prawica. No i z tym Platonem!!!. Chyba nie podejrzewa Pan, że ktokolwiek z PISu czytał Platona. Mało tego. e jest tam przynajmniej jedna osoba, która by wiedziała kim Platon był, kiedy żyła i skąd pochodził. Receptę na swoje działania posiedli nie z dzieła Platona „Państwo” a z dzieła Lenina „Państwo a rewolucja”

 12. stary

  13 marca 2018 at 16:10

  Polowanie fajna rzecz. Co do prawa łowieckiego, dziwnym trafem miała być w nim zapisana deubekizacja osób funkcyjnych w Polskim związku Łowieckim. Rakiem Pis z tego się wycofał.
  Ale o istotniejszą rzecz chodzi. Dlaczego Pan, Panie Krajski nazywa PIS prawicową partią. Kto jak kto, ale Pan z pewnością rozumie co to prawica. No i z tym Platonem!!!. Chyba nie podejrzewa Pan, że ktokolwiek z PISu czytał Platona. Mało tego.Wątpię,że jest tam przynajmniej jedna osoba, która by wiedziała kim Platon był, kiedy żyła i skąd pochodził. Receptę na swoje działania posiedli nie z dzieła Platona „Państwo” a z dzieła Lenina „Państwo a rewolucja”

 13. Marian

  13 marca 2018 at 17:00

  „Polowanie fajna rzecz”, ale zabijanie to jest to zabawa dla dorosłych.
  Dzieci niech idą na strzelnicę, gdzie pod okiem instruktora nauczą się jak trzymać pistolet czy strzelbę i strzelać do tarczy.
  Widziałem wiele obrazów Kossaka ze scenami z polowań w dawnej Polsce i jakoś nigdzie nie widziałem dzieci ze strzelbami: https://www.google.pl/search?q=kossak+polowanie&client=firefox-b&dcr=0&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=r_0w1Hrvt_5TOM%253A%252CNwLQg8–PIoVtM%252C_&usg=__cVySt2ufR0kff98jQghv1D1pmeE%3D&sa=X&ved=0ahUKEwjK4OiI1enZAhVM-6QKHRNtDe8Q9QEIKTAA#imgrc=r_0w1Hrvt_5TOM:
  I jeszcze jedno, mało kto wie, że ostatni z Jagiellonów, król Zygmunt August, mógł mieć młodszego brata, jednak gdy królowa Bona była w ciąży, na życzenie króla Zygmunta Starego wzięła udział w polowaniu na niedźwiedzia. Niestety, niedźwiedź zaatakował orszak królewski, i podczas konnej ucieczki Bona spadła z konia i poroniła.
  Polowania zabawa dla dorosłych mężczyzna, nie dla dzieci i kobiet w ciąży…

 14. husarz

  13 marca 2018 at 18:04

  Stosunek PiS-u do rodziny pozostawia wiele do życzenia. O dzieciach decydują rodzice, a nie Państwo!

  • Marian

   14 marca 2018 at 08:30

   i zdrowy rozsądek…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra