Z zagranicy

NOWOŚĆ: Japonia zmienia granicę pełnoletności!

Dotychczas w Japonii za osobę pełnoletnią prawo uznawało osobę, która ukończyła 20 lat. Pojawił się projekt, by pełnoletnim uczynić 18-latka. Taka osoba będzie mogła samodzielnie zaciągnąć kredyt czy podpisać umowę bez zgody rodzica. Jednocześnie takie używki jak papierosy czy alkohol wciąż będą dozwolone dopiero od 20 roku życia. Nowe prawo ma zacząć obowiązywać od 2022 roku.

Przypomnijmy, iż w tradycji japońskiej istnieje ceremonia zwana „seijin-shiki” (ustanowiona oficjalnie w 1948 roku), związana z osiągnięciem dojrzałości. Organizowana jest na cześć tych,  którzy po 2 kwietnia minionego roku ukończyli 20 rok życia lub osiągną pełnoletność  dnia do 1 kwietnia bieżącego roku. By wziąć udział w uroczystości organizowanej przez władze gminne, młodzi ludzi  wracają do swoich rodzinnych stron, ubrani w tradycyjne, często niezwykle kosztowne, stroje. Podczas uroczystości przedstawiciel lokalnych władz odczytuje im listę obowiązków związanych z wejściem w dorosłość.

Źródło: wp.pl, seijinshiki.org

Zdjęcie: pixabay

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

1 Komentarz

  1. Rob

    15 marca 2018 at 08:05

    W tamtej kulturze inicjacja do dorosłości to standard. Ta kultura nie wyginie, mimo już 70 lat orania przez czynniki zewnętrzne. W przeciwieństwie do naszej.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra