Kościół

Zamień telewizor na Pismo Święte

Medytacje ewangeliczne z dnia 15 marca 2018, J 5, 31-47.

Jezus powiedział do Żydów:

«Gdybym Ja wydawał świadectwo o sobie samym, świadectwo moje nie byłoby prawdziwe. Jest ktoś inny, kto wydaje świadectwo o Mnie; a wiem, że świadectwo, które o Mnie wydaje, jest prawdziwe.

Wysłaliście poselstwo do Jana i on dał świadectwo prawdzie. Ja nie zważam na świadectwo człowieka, ale mówię to, abyście byli zbawieni. On był lampą, co płonie i świeci, wy zaś chcieliście radować się krótki czas jego światłem.

Ja mam świadectwo większe od Janowego. Są to dzieła, które Ojciec dał Mi do wypełnienia; dzieła, które czynię, świadczą o Mnie, że Ojciec Mnie posłał. Ojciec, który Mnie posłał, On dał o Mnie świadectwo. Nigdy nie słyszeliście ani Jego głosu, ani nie widzieliście Jego oblicza; nie macie także Jego słowa, trwającego w was, bo wy nie uwierzyliście Temu, którego On posłał.

Badacie Pisma, ponieważ sądzicie, że w nich zawarte jest życie wieczne: to one właśnie dają o Mnie świadectwo. A przecież nie chcecie przyjść do Mnie, aby mieć życie. Nie odbieram chwały od ludzi, ale poznałem was, że nie macie w sobie miłości Boga. Przyszedłem w imieniu Ojca mego, a nie przyjęliście Mnie. Gdyby jednak przybył ktoś inny we własnym imieniu, to przyjęlibyście go. Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

Nie sądźcie jednak, że to Ja was oskarżę przed Ojcem. Waszym oskarżycielem jest Mojżesz, w którym wy pokładacie nadzieję. Gdybyście jednak wierzyli Mojżeszowi, to i Mnie wierzylibyście. O Mnie bowiem on pisał. Jeżeli jednak jego pismom nie wierzycie, jakżeż moim słowom będziecie wierzyli?»

„Nie macie w sobie miłości Boga” jakże ciężkie słowa kieruje Jezus do Żydów, dodając, iż skoro nie wierzą oni pismom Mojżesza, to nie uwierzą i słowom samego Jezusa. Wytyka im, że nie chcą do Niego przyjść, aby mieć życie, nie chcą Go przyjąć chociaż przyszedł w imieniu Boga, natomiast gdyby ktoś przyszedł we własnym imieniu, zostałby przez nich przyjęty. Ubolewa nad ich samouwielbieniem, w którym nie ma miejsca dla „szukania chwały, która pochodzi od samego Boga”. Zapewne trudno było Żydom słuchać tak gorzkich słów…

Czy Jezus wypowiedziałby te słowa również o mnie? Czy moim życiem świadczę o posiadaniu w sercu miłości Boga? To dobre pytania na Wielki Post, chociaż dobrze, jeżeli stawiać je sobie będziemy stale, nie tylko w tym szczególnym okresie przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Zbyt łatwo przychodzi nam przyjmowanie słów celebrytów, czy innych sławnych ludzi namawiających nas do konkretnych idei czy ideologii, a zbyt trudno wsłuchiwanie się w słowa Jezusa mimo iż wiemy, że to one dają życie wieczne… Może w ramach wielkopostnych ćwiczeń duchowych wyłączmy telewizor i ten czas spędźmy z Ewangelią…

Skutki zamiany telewizora na Pismo Święte naprawdę mogą nas zaskoczyć.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. Soroka

  15 marca 2018 at 08:47

  „Czy moim życiem świadczę o posiadaniu w sercu miłości Boga?”

  Nie da się mieć w sercu (duchu) miłości Boga, jeżeli najpierw nie ma się wiary w Boga!
  Wiarę w Boga można posiąść jedynie przez poznanie rzeczywistości (prawdy) w jak najszerszym zakresie i poznanie treści Pisma Świętego. Skonfrontowanie oby tych źródeł informacji pozwala uwierzyć w Boga.

 2. m

  15 marca 2018 at 09:46

  Pani chyba nie zauważyła, że mamy XXI wiek; tytuł powinien brzmieć:”Zamień Internet na Pismo Święte” 🙂

 3. Benjamin H. Freedman Facts are facts

  15 marca 2018 at 12:23

  Jak zmienią słowo „żyd” na „Judejczyk”, od kiedy w Nowym Testamencie jest słowo „żyd”.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra