Z zagranicy

Władze Wielkiej Brytanii szykują więzienia na masowy napływ dżihadystów

Brytyjskie więzienia są przygotowywane na oczekiwany napływ dżihadystów Państwa Islamskiego powracających do Wielkiej Brytanii z Syrii – ujawnił brytyjski minister sprawiedliwości David Gauke.

Podkreślał, że „wiele pracy” zostało wykonanej przez brytyjskie władze, aby zagwarantować, że placówki będą gotowe na przyjęcie powracających na Wyspy dużych grup bojowników ISIL.

– Setki brytyjskich ekstremistów mogą wkrótce być w Wielkiej Brytanii problemem po tym, jak ISIL zostało pobite w Syrii oraz Iraku – tłumaczył.

W wywiadzie udzielonym gazecie „Evening Standard” nie ujawnił jednak, o jak dużej liczbie ekstremistów mówi, chociaż wcześniejsze szacunki brytyjskiego rządu wskazywały na około 850 osób, które udały się do Syrii, angażując w konflikt po stronie Państwa Islamskiego.

Źródło: Jihad Watch

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

7 komentarzy

7 Komentarzy

 1. Robert B.

  15 marca 2018 at 13:29

  No tak… Takiego księdza Międlara potrafią zatrzymać na granicy, przesłuchiwać godzinami i nie wpuścić. Tych wpuszczają… Wcale to nie jest podejrzana sprawa…

 2. Statystyczny

  15 marca 2018 at 18:31

  Super wiadomość ceny organów do przeszczepu spadną?

 3. Radeon

  16 marca 2018 at 05:37

  I na tym polega durnowatość zachodu. Szykują więzienia a powinni karabiny.

 4. Fizia_Mizia

  16 marca 2018 at 07:33

  Czyli znow zaplaci brytyjski podatnik..Bardzo to madre…ale czego mozna spodziewac sie po politykach?

 5. Pingback: 5vn6ey9c63v4bwct5vwc4

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra