Z zagranicy

Minister Czaputowicz bezwarunkowo wsparł Ukrainę, zamiast w zamian za wsparcie domagać się odejścia od banderyzmu

Sytuacja na Ukrainie i w Syrii, przyszłość nuklearnego porozumienia z Iranem oraz sytuacja na Półwyspie Koreańskim były głównymi tematami poniedziałkowej dyskusji ministrów spraw zagranicznych państw członkowskich UE podczas posiedzenia Rady do Spraw Zagranicznych w Brukseli.

Rada dyskutowała na temat sytuacji na Ukrainie, zwłaszcza w zakresie wdrażania reform przez rząd w Kijowie. Omówiono także sytuację bezpieczeństwa we wschodniej Ukrainie. Szef polskiej dyplomacji wyraził poparcie dla europejskich aspiracji społeczeństwa ukraińskiego i podkreślił konieczność utrzymania unijnego wsparcia dla Ukrainy. Co interesujące, jak wynika z oficjalnego komunikatu umieszczonego na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych Polski, minister Czaputowicz nie domagał się, aby w zamian za wsparcie ze strony Polski, Ukraina odeszła od banderyzmu [sic!].

Podczas wizyty w Brukseli Minister Czaputowicz uczestniczył także w nieformalnym spotkaniu szefów dyplomacji państw UE z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkinem i nic nie wskazuje na to, aby szef polskiego MSZ postawił swojemu ukraińskiemu odpowiednikowi jako warunek sine qua non wzajemnej współpracy rezygnację ze zbrodniczej ideologii, do której współczesne państwo ukraińskie odwołuje się jako do ideologii państwowej.

Minister Czaputowicz odniósł się również do konfliktu w Donbasie, podkreślając poparcie Polski dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy. – Będziemy wspierać wszystkie działania, które mają na celu wyraźny sygnał do Rosji, że prawo międzynarodowe nie może być łamane – zaznaczył szef MSZ. – Działalność Rosji nie sprzyja temu, żeby te sankcje, które już zostały nałożone w związku z aneksją Krymu i działalnością w Donbasie, zostały zniesione. Nie ma żadnego sygnału ze strony Rosji, że chce zmienić swoje postępowanie – dodał.

Omówiono ponadto sytuację w Syrii, w tym przygotowania do konferencji na temat Syrii i regionu, która odbędzie się w Brukseli w dniach 24-25 kwietnia br. Podczas dyskusji ministrowie poruszyli również kwestię krytycznej sytuacji humanitarnej we Wschodniej Ghucie oraz konieczności przestrzegania postanowień rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 2401. Minister Czaputowicz podkreślił, że konflikt w Syrii powinien być rozwiązany drogą negocjacji pokojowych pod auspicjami ONZ. W spotkaniu udział wziął Specjalny Wysłannik ONZ do Syrii Staffan de Mistura.

Źródło: MSZ

Fot. Tymon Markowski/ MSZ

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

39 komentarzy

39 Komentarzy

 1. PolishPolackski

  19 marca 2018 at 21:04

  Dobra zmiana! Yaaaay!

  • prawo

   19 marca 2018 at 21:07

   To wszystko agentura.

 2. Jan

  19 marca 2018 at 21:06

  PiS to kurwa. Czaputowicz tyż!

  • prawo

   19 marca 2018 at 21:13

   Minister Czaputowicz bezwarunkowo powinien przeczytać książkę-pamiętnik Zofii Kossak pt. Pożoga. Jak się ją czyta to włosy stają na głowie, ale ona daje wiedzę o Ukraińcach w latach 1917-19. Potem był Wołyń 1943 czyli powtórka z Pożogi.

   • Tomek

    19 marca 2018 at 22:38

    Akurat ta książka wiedzę większą daje o zbrodniach Rosjan (oraz, tak, po części skumunizowanych Zydów). Czytałeś?

    • prawo

     20 marca 2018 at 00:21

     Do budy psi synu.

     • Tomek

      20 marca 2018 at 14:00

      Czyli nie czytałeś. Umiesz tylko szczekać w odpowiedzi, albo wklejać po 50 razy różne swoje posty od czapy.

   • romulus

    19 marca 2018 at 23:22

    On pewnie woli czytać Grossa. Dla Polski dokładnie nie zrobił jeszcze nic dobrego. Wręcz przeciwnie. Po to był ten rokosz pałacowy.

   • Paweł

    22 marca 2018 at 08:58

    Uważam, że Czaputowicz nie realizuje swojej polityki tylko politykę PISu . A ta dotycząca Ukrainy jest wyjątkowo pokrętną.Obok prokresowych rozwiązań np Uchwała dotycząca ludobójstwa czy wystąpienia rządu skierowanego do Rządu Ukrainy w sprawie
    szerzącego się tam banderowskiego nacjonalizmu. W swoim wystąpieniu przemilcza p.Czaputowicz sprawę warunków które jednocześnie Ukraina musi spełnić aby była popierana przez Polskę.

 3. tuszyn

  19 marca 2018 at 21:18

  Waszczykowski przed samym odejściem wyraźnie mądrzał stawiając banderowcom warunki i nawiązując przyjazne stosunki z Białorusią chociażby w postaci odmowy finansowania dywersyjnej gadzinówki nadającej z Polski więc otrzepano z kurzu jakąś geremkową kukłę……

  • PolishPolackski

   19 marca 2018 at 21:38

   Jak to jest, że msz od 30 lat jest w rękach gnid?

   • tuszyn

    19 marca 2018 at 22:02

    Nie tylko MSZ. Kolejni prezydenci – jeden w jednego jak orzechy, premierzy – chyba tylko pani Szydło, polską kulturę wspierał chyba tylko minister Z. Podkański….. Cała III-cia okrągłostołowa to już nie Polska

 4. stan

  19 marca 2018 at 21:23

  Ostateczne rozwiązanie:
  „Szef proklamowanej w trybie jednostronnym Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) Aleksander Zacharczenko oświadczył, że państwo ukraińskie przestanie istnieć za 60 dni.”

 5. Patriot Pyskander

  19 marca 2018 at 21:38

  Miała być dobra zmiana a wyszła dupa pawiana. I to taka czerwona jak gęba Jelcyna. Czy my naprawdę w naszym nieszczęsnym kraju nie mamy rozsądnych polityków? Jak nie San Escobar to jakiś chester Czaput.

 6. B.Staszyński

  19 marca 2018 at 21:40

  Żydzi zabronili fikać do ukropów.
  a prezydent juda klęczy w kącie na grochu…

 7. jacek

  19 marca 2018 at 21:53

  ludzie, najwyższy czas odsunąć PIS od władzy, to przecież partia pro-banderowską i pro-żydowska, nie dbają w ogóle o Polskę…

 8. Hania

  19 marca 2018 at 22:06

  …a mówiłam, że
  – jeszcze zatęsknimy za Waszczem:-)

  • prawo

   19 marca 2018 at 22:10

   Jaki to jest głupi człowiek. A może nie jest głupi tylko zadaniowany przez kogoś. Odpowiedź jest w napisanej piękny językiem i budzącej grozę książce „Pożoga” Zofii Kossak. To co się działo tal w 1917 a następnie poprawka w 1943 to nie był przypadek. Ci ludzie – Ukraińcy – tacy właśnie są. Oni są gorsi od Rosjan. Nie ma możliwości wspólnego z nimi życia. To niebezpieczna i bezczelna dzicz. Patrz szczegóły w tym wielkim i tragicznym dziele pt. „Pożoga” wspaniałej Polki pani Zofii Kossak.
   Ukraina, jak sama nazwa mówi, nie jest żadnym państwem. To niemiecki wymysł.
   Te ziemie są „u kraja” czyli na pograniczu Rzeczpospolitej Obojga Narodów.
   To są Dzikie Pola. Ukraińcy nie są też żadnym narodem. „Nigdy nie byli i nigdy nie będą” jak powiedział pewien 95 letni AK-owiec mieszkający tam całe życie i znający dobrze kresowe sprawy.
   Ukraińcy to czerń.

 9. The Big E

  19 marca 2018 at 22:24

  Warto to zestawić z informacją obok, o warunkowym poparciu Węgier dla Ukrainy.Polskojęzyczne władze nie reprezentują interesu narodowego. Założenie uprzejme: mają mentalność ratlerka. Ale prawdopodobnie wykonują zlecenie, kwestia tylko, za ile zostali kupieni albo czym postraszeni. To jednak nie jest tak duży problem, jak ten, że dalej dostaną tę swoją legitymację do władzy przeliczalną na mandaty, w zamian za 500+ i inny socjal podlany sosem antyrosyjskim jako namiastką ideologii. W zatomizowanym społeczeństwie nie ma szans na protest przeciwko władzy typu Solidarność (nie mam na myśli zwiazku zawodowego).

 10. Robert

  19 marca 2018 at 22:48

  Czalizaćrowa jak po gruzińsku prawie brzmi Uuu SSać,wykonywać,ciągnąć na stronę Sorosa,amerykańskiego herosa.Węgrzy tej pozycji nie znoszą,CIAmajdy wszędzie demokrację niosą,nawet na UuuPaa,UuuKraaa.Dlatego Czaputin,wie co cza ,a co Czaputowicz

 11. Kordian

  19 marca 2018 at 23:03

  Dla mnie Czaputowicz to cipa,,,Tak uważam chociaż jestem i będę wyborcą PIS-u.

  • marju73

   20 marca 2018 at 15:31

   To człowiek Unii Wolności jakich wiele w tej partii.
   fakt.pl/wydarzenia/polityka/politycy-pis-z-korzeniami-w-unii-wolnosci/pqyl0t2

  • jaro7

   20 marca 2018 at 17:23

   Czyli jesteś taki sam madry inaczej jak twój PiS,oni też bezwarunkowo wspierają Banderoland,tak jak ty PiS.Na takich bezmózgach i wyznawcach bazuja i dlatego nadal beda niszczyć ten kraj.

 12. WJTK

  20 marca 2018 at 04:27

  Nie po to nasi politycy wspierali majdan, by teraz zmienić front. Nadal usiłują nam wmawiać, że ta „przyjaźń” jest dla Polski korzystna. Dwa lata temu fetowano w Warszawie „ukraińską bohaterkę” byłą pilotkę niejaką Sawczenko, notabene obwinianą przez Rosję o spowodowanie śmierci dziennikarzy rosyjskich w Donbasie. W świetle reflektorów, na tle natowskiej dekoracji, Prezydent całował ją szarmancko w rękę. Dziś ta deputowana do Wierchownej Rady jest oskarżana o szykowanie „zamachu terrorystycznego” na Poroszenkę, znienawidzonego przez nią i jej zwolenników. No i zaczęła sypać. Dziś mówi dziennikarzom dokładnie to co mówiła Rosja, że majdan był przygotowany przez zachód i że majdanowi snajperzy sprowokowali Berkut oddając do nich pierwsze strzały z broni dostarczonej przez niejakiego Paszyńskiego (tego nawet sfilmowano jak pakował broń snajperską do swego samochodu) i Parubija (ten zażegnał strzelaninę w Rownym, po ubijstwie przez SBU zbyt głośnego majdanowca niejakiego Muzyczki) Obaj są dziś deputowanymi WR. Co ciekawe to w kontekście tropienia antysemityzmu przez amerykańskie organizacje żydowskie, nie słychać oskarżeń wobec tej „ukraińskiej bohaterki”, gdy ta twierdzi, że obecną Ukrainą rządzą Żydzi.

 13. Roni

  20 marca 2018 at 09:25

  Miała być dobra zmiana, a wyszły żarty

 14. Emil

  20 marca 2018 at 10:07

  Minister Ciaputowicz to wyrobnik ośrodka PAD i Prezesa PIS. I wszystko w tym temacie.
  Żaden polski polityk w Sejmie i Senacie jak i polskich mediach w sposób oficjalny nie wypowiedział się sprzeciwy wobec bonderyzacji Ukrainy, dyskryminacji Polaków na Ukrainie, zwrotu polskiego mienia zagarniętego przez sowieckich komunistów Polakom mieszkającym na Ukrainie.
  To jest skandal. To jest kuriozum.
  Krytyka, tak na niby, Ukrainy obliczona jest na ordynarne okłamywanie Polaków.
  Za tę grę pozorów przyjdzie nam Polakom zapłacić, podobnie jak w II RP.
  Polacy trzeźwo myślą i tej fikcji ( jak się wydaje „literackiej” ) nigdy nie zaakceptują i dają temu wyraz na forach internetowych.
  Żaden Niemiec, Anglik , poza czczą gadaniną zupełnie nic nie zrobi dla Ukrainy. Poza jątrzeniem i mamieniem Ukraińców obietnicami nic nie zrobią czym wykreują brunatnego potwora skierowanego przeciw Polsce i Polakom.
  Dlaczego w tej zgubnej dla Polski grze biorą udział polscy politycy?
  Strategicznym krajem dla Polski, i NATO, jest Białoruś, która wiąże drogę do serca Rosji, do Moskwy, a nie ukraińskie stepy!

 15. Soroka

  20 marca 2018 at 11:11

  To jego postępowanie jasno pokazuje że musiała w wysuwaniu go na to stanowisko maczać palce GRU, bo czymże można bardziej wkurzyć Polaków i im zaszkodzić!
  Widzę w tym paluchy GRU i MOSSAD do spółki. Któż bowiem bardziej pała chęcią pożarcia Polski.

 16. o

  20 marca 2018 at 15:20

  Za sznurki pociąga Rosja Niemcy ,U S A oraz Izrael chcą by polała się Polska krew .Wolę by Polska graniczyła za odwiecznym wrogiem Polski Federacją Rosyjską niż Banderowską Ukrainą która ma nadzieje że upadnie bo jest też śmiertelnym wrogiem Polski i Polaków.ŚMIERĆ WROGOM OJCZYZNY CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM

 17. jaro7

  20 marca 2018 at 17:20

  Czaputowicz vel Ciaputowicz to ciepła klucha rodem z UW a więc po łepetynie lata mu cały czas debilizm giedroyciowski.Niestety ten kraj ma wyjątkowego pecha do „elit” co kolejne to gorsza,antypolska,gdzie króluje zaprzaństwo,wasalizm wobec obcych.Miernoty udające patriotów,niestety naród też głupi ,dał sie kupić za 5 stów i trochę igrzysk no to mamy problem.Bo i opozycja z PO czy N to nic lepszego,a Kukiz15 czy RN nie ma szans bo sa odpowiednio w mediach sekowani.

 18. Anna

  20 marca 2018 at 19:52

  Następny szkodnik.

 19. Tomasz

  21 marca 2018 at 06:29

  Trudno się dziwić obecny Minister jest ze szkoły Geremka byłego członka P Z P R i unii demokratycznej ,unii wolności.Sam Czaputowicz były członek Unii Wolności.Nawet nie złożyli gratulacji z wyboru Putina na kolejną kadencje oraz A.Merkel z wyboru na Kanclerza Niemiec polityka polega na graniu na wielu fortepianach.D.Trump gratulował W .Putinowi umówili się na rozmowy.U S A i Federacja Rosyjska dogadają się a Polska będzie osamotniona jak w 1939 r.

 20. lendzian

  21 marca 2018 at 20:31

 21. perłapl

  21 marca 2018 at 22:06

  Najbardziej spodobał mi się komentarz” miała być dobra zmiana a wyszła dupa pawiana”, precyzyjne podsumowanie drobnej zmiany.

 22. Przebudzcie sie!!!

  22 marca 2018 at 07:00

  Wspieranie Ukrainy, czyli otaczanie Polski lezy w interesie mniejszosci Zydowskiej.

 23. Sara

  22 marca 2018 at 10:15

  Następny pod płaszczykiem patriotyzmu działa na nasza niekorzyść! Won!!

 24. Tomasz

  22 marca 2018 at 11:23

  Na szczytach P I S jest wiele takich „kwiatków” w małych miasteczkach do P I S należą prawdziwi Patrioci zatroskani o Polskę tj tragedia wielu wartościowych ludzi postawiło na tę Partię .

 25. Krystyna

  22 marca 2018 at 21:15

  PIS już nie klęczy,tylko leży plackiem przed Żydami,Ukraińcami,Niemcami.Wstyd.

 26. NASTPNY anty-polski KLAUN - zwykła łapówkarska QURAW popychadło ministrem "polskiego" MSZ !

  26 marca 2018 at 06:17

  Przecież ta faszystowsko-bandycka banderowska „władza kijowska” na czele z tym bandytą Poroszenko czy mordercą Avakowem to jest po prostu takie NIC – a ta banda krwawych bandytów dyktatorów dorwali się do władzy w Kijowie w wyniku krwawego ZAMACHU legalnego Prezydenta Janukowicza.
  Ten tzw. „rząd ukraiński” jest takim NICZYM jest ta tzw. „ukraina” która NIE MA granic państwowych co jest ignorowane przez USURPATORÓW w Brukseli i Waszyngtonie zarządzanym przez LOŻE masońskie z tylnego siedzenia.
  Obecna władza ŁAPÓWKARZY „warszawki” którzy dosłownie WSZYSCY od 1990r do DZISIAJ biorą łapówki, czyli weszło to im w nawyk jak jeszcze byli „solidaruchami” czy KOR-wcami gdy brali pieniądze-łapówki pod PRETEKSTEM „wprowadzania wolności” w III RP co jest o 100-ć bardziej kryminalnym procederem SZKODZACYM polskim obywatelom niż to było w czasach PRL-u.
  Ten łapówkarz KLAUN oszust Czaputowicz wygłasza opinie takie opinie, które u niego ZAMÓWILI te lewaki-złodzieje z zachodu, czyli tak jak jest w interesie żydo-ZŁODZEJI bank-sterów z UE i zbutwiałego bandyckiego USA, którzy doskonale wiedzą, jakimi skorumpowanymi OPRAWCAMI jest ta „banderowska banda kijowka” ale się do tego nie przyznają, gdyż to by ich samych OŚMIESZYŁO jacy są FAŁSZIWI, durni i zdemoralizowni.
  Loże i zagraniczne służby na czele z niemieckim BND, żydoskim mosadem i żydo-amerykańskimi złodziejami CIA(organizują przemyt narkotyków do USA) grasują w żydo-mafijnej III RP jak pijane zające w kapuście, gdyż ta „władza gangsterów ZŁODZEJI-oszustów PiS absolutnie NICZYM się nie różni od tych bezkarnych MEGA-złodzeji gangu PO mafiozy Tuska.
  To przecież ZAGRANICZNE służby specjalne zadecydowały, aby ODSTAWIĆ Szydło i wstawić to popychadło BŁAZNA Morawieckiego na „premiera” a tego IDYJOTĘ „Czaputowicza” na ministra MSZ … który identycznie szkodzi Polakom jak poprzednie łapówkarskie QURWY, którzy co do jednego od 1990r do dzisiaj NICZYM się nie różnią, zajadle ZWALCZAJĄ Polonie Światową i autentycznie SZKODZĄ interesom polskich obywateli.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra