Z kraju

Bogusław Wolniewicz: Izrael trzeba ze wszech sił wspierać

W numerze 34/35 tygodnika „Najwyższy Czas” ukazał się artykuł Bogusława Wolniewicza „W sprawie Izraela”. W tekście profesor wyraził swoje poparcie dla Izraela i potępił krytykę tego państwa jaka miała miejsce w artykule niżej podpisanego Jana Bodakowskiego, zamieszczonym na łamach tygodnika. Prof. Wolniewicz odczytał też swój artykuł w filmie zamieszczonym na YouTube.

 

Bogusław Wolniewicz stwierdził, że haniebnym kłamstwem są stwierdzenia oskarżające Izrael o eksterminację palestyńskich kobiet i dzieci, oraz inne zbrodnie na Palestyńczykach. Zdaniem profesora Izrael stanowi „przyczółek Zachodu przeciw inwazji islamu” i dlatego należy zdecydowanie popierać Izrael.

Autor artykułu uważa, że „Izrael jest w Palestynie stroną atakowaną. Agresorem jest Hamas i popierająca go ludność arabska Strefy Gazy”. Bogusław Wolniewicz oskarżył arabów o wszczynanie od kilkudziesięciu lat wojen na Bliskim Wschodzie, a Hamas o używanie cywilów jako żywych tarcz, i wezwał by wroga uderzać poprzez owe żywe tarcze nie bacząc na życie i zdrowie cywilnej ludności.

Kończąc swój artykuł profesor Wolniewicz stwierdził, że „Izrael trzeba ze wszech sił wspierać” i uznał, że „polskie publiczne radio i telewizja, czyli rząd Donalda Tuska” są tubą antyizraelskiej propagandy – ta konstatacja doskonale wpisała się w zabiegi mediów adresowanych do wyborców PiS które chcą wykorzystać słuszna niechęć do Rosji i Tuska do wykreowania pozytywnego wizerunku Żydów.

W toku rozumowania pana profesora dziwi założenie, że Izrael stanowi „przyczółek Zachodu przeciw inwazji islamu”. Inwazja islamu w świecie zachodu ma się doskonale i Izrael nic nie zrobił by ja zahamować. Dzieje się wręcz odwrotnie, Izrael dba tylko o swój interes a nie interes świata zachodniego. Zbrodnie żydowskie na Palestyńczykach i poparcie Ameryki dla Izraela są wodą na młyn dla przedstawicieli radykalnego islamu w jego walce z zachodnia cywilizacją 0 tak jak nazistowskie prześladowania cywili w Rosji były na rękę sowietom. Prześladowania Palestyńczyków przez Żydów są jednym z powodów emigracji Palestyńczyków do państw zachodnich. Warto też pamiętać że Żydzi na zachodzie popierają liberalną politykę imigracyjną – w tym liberalizacja prawa imigracyjnego jest jednym z postulatów neokonserwatystów w USA.

W realiach polskich stwierdzenie profesora Wolniewicza o tym, że to Hamas odpowiada za ofiary izraelskich bombardowań Palestyny – bo Izrael ostrzegał o bombardowaniach, a Hamas nie ewakuował cywilów – są równie zasadne jak oskarżanie władz polskich o to, że winne były ofiar niemieckich nalotów bo Polska zamiast się poddać od razu walczyły z niemieckim agresorem.

Jan Bodakowski

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

36 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra