Z kraju

NOWE ŚWIĘTO: Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką

Prezydent Andrzej Duda ustanowił dzień 24 marca nowym świętem państwowym, a mianowicie Narodowym Dniem Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.

W preambule ustawy możemy przeczytać: „W hołdzie Obywatelom Polskim – bohaterom, którzy w akcie heroicznej odwagi, niebywałego męstwa, współczucia i solidarności międzyludzkiej, wierni najwyższym wartościom etycznym, nakazom chrześcijańskiego miłosierdzia oraz etosowi suwerennej Rzeczypospolitej Polskiej, ratowali swoich żydowskich bliźnich od Zagłady zaplanowanej i realizowanej przez niemieckich okupantów”.
Data 24 marca jest jednocześnie dniem śmierci rodziny Ulmów i ukrywanych prze nich Żydów, których zabili Niemcy”.

Źródło: gazetawrocławska.pl, zabrze.com.pl

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

46 komentarzy

46 Komentarzy

 1. lendzian

  22 marca 2018 at 10:49

  Natomiast ci lvivscy potomkowie na odwrót,właśnie z przodków ludobójców są państwowo dumni i dzieci na ich naśladowców wychowują.

  https://zik.ua/news/2018/03/22/u_lvivskiy_miskradi_dosyagly_kompromisu_v_yaki_dni_vyvishuvaty_1290161

 2. ość

  22 marca 2018 at 11:06

  Zgroza. To jest wychowywanie gojów w Polin do służby żydom. Gdzie świętym obowiązkiem i zaszczytem dla goja będzie oddać życie za żyda. Rodzina Ulmów ryzykowała życie również swych dzieci… czy mieli prawo uprawiać hazard ich życiem?

  Żydów nie warto było ratować, obecnie opluwają naszych przodków. Pamiętać to należy o żydowskich zbrodniarzach, tak by im odebrać chęć do antypolskiej hucpy i próby wyłudzenia nienależnych im miliardów.

  Kiedy PiS odejdzie, nowy rząd powinien usunąć to „święto”. Dlaczego nie ma święta żydów ratujących Polaków, dlaczego żydzi nie mają drzewek w jad waszem? Niewielu było wśród nich sprawiedliwych.
  http://wprawo.pl/2018/02/22/prof-jerzy-robert-nowak-samokompromitacja-jonny-danielsa/
  Rząd powinien dotrzeć z prawdą historyczną do świata, cofnąć finansowanie żydów w Polsce. Świętowanie „Polaków ratujących żydów” nie pomoże, żydzi traktują ich jako wyjątki w morzu antysemityzmu, za to żydzi w II WŚ to byli święci, żydowscy kolaboranci nie idą w „żadna rubryka”.

  • Tomek

   22 marca 2018 at 15:26

   Ość, nikt ci nie kazałby ratować Żydów w czasie II wojny. Nikt nie ma prawa od nikogo heroizmu wymagać. Mógłbyś się odwrócić plecami, mógłbyś donieść do gestapo (w tym drugim przypadku jednak ryzykując kulkę od AK, NSZ czy innej organizacji podziemnej), a mógłbyś zachować się heroicznie ratując czyjeś życie. To jest święto ludzi, którzy właśnie tak się zachowali. Że ryzykowali życie także swoich rodzin? Dziesiątki tysięcy ludzi działających w konspiracji w czasie wojny czy stalinizmu też ryzykowało – ich też zapytasz, czy mieli prawo? No, chyba że uznasz że ogólnie Żydów za jakiś podludzi, których nigdy nie warto ratować – ale wtedy nie za bardzo pogadamy…

   O tym, że jest to święto nas promujące, bo walczące z mitem polskiego „udziału” w Holokauście, już nie wspomnę.

   • antyPOPiS

    22 marca 2018 at 16:11

    Pisiorski zydofilu, rzeczone „swieto” to holokaustyczna tresura majaca utrwalac mit wyjatkowosci zydostwa, dla ktorego powinni poswiecac sie goje. Nie ma zadnego powodu gloryfikowac glupote. zydostwo nigdy dla goim nie ryzykowaloby utraty grosza, nie mowiac o zyciu, i na zadne holdy nie zasluguje, bo istota „swieta” jest kreowanie kultu holokaustyzmu..

    • Tomek

     22 marca 2018 at 16:38

     antyPOPiS, po pierwsze, to sięgnij chłopie wreszcie do słownika, albo przeczytaj coś z literatury polskiej, najlepiej pięknej, zobacz jak się ludzie w języku polskim potrafią ładnie wysławiać. Bo ciebie się nawet czytać nie da. „Żydofilu”, „holokaustyczna”, „żydostwa”, „holokaustyzmu”, „goje” – co to jest za bełkot?

     Dwa, musisz mieć chłopie bardzo potężny kompleks, skoro uważasz, że takie święto to „tresowanie goi”. Nie jesteś w stanie przestać myśleć, że tak cię szmacą czy non stop tresują?

     • antyPOPiS

      22 marca 2018 at 17:17

      Tepaku, uzywam slownictwa adekwatnego do twego zydlackiego yyntelektu.. „Takie swieto”, to kolejny akt pisiorskiego q.restwa, to dodatek do zydowasalskich inwestycji w muzea, filmidla, imprezy, instytucje, fundacje, extra renty 100euro… Sprowadzanie nauki i swietowania historii, do schlebiania zydowskiej „wrazliwosci”, to uwlaczanie prawdzie i pamieci prawdziwych Bohaterow..

     • Tomek

      22 marca 2018 at 17:22

      Do @antyPOPiS

      Nie, używasz słownictwa adekwatnego do swojego poziomu i zdolności prowadzenia dyskusji. Obie te rzeczy, jak kolejny raz udowadniasz tym wpisem, są żenująco niskie.

      Klawiatury sobie tylko nie popluj, po raz 50-ty pisząc „żydłaku”.

     • antyPOPiS

      22 marca 2018 at 18:16

      zydlaczku, liczysz jak zyd odsetki,.. co do poziomu, fakt,.. pejsy tak przeslaniaja ci rzeczywistosc, ze z chrzescijanskiej troski nie wysilam sie, co by ci nie pekl drut trzymajacy uszy na pustej kiepele, ..nie dziekuj..

     • Tomek

      22 marca 2018 at 19:56

      do @antyPOPiS

      Liczę, ale to, ile razy potrafisz w jednym prostym zdaniu kaleczyć język polski. Bo to naprawdę jest „imponujące”. A co do poziomu, to to co dla ciebie jest sufitem, dla mnie jest podłogą, więc przestań sobie roić, że pisanie z takimi, jak ty, mogłoby być dla mnie jakimkolwiek wyzwaniem.

     • antyPOPiS

      22 marca 2018 at 20:38

      zydowinko, wyzwaniem dla ciebie jest zrozumienie prostego tekstu. Jestes tak zalosnie zadufany w sobie, a co najwyzej mozesz przyprawic czytenikow swych kosher-dyrdymalow o perystaltyke jelit. Jakbys sie nie wysilal, to jestes porazka hasbary..

     • Tomek

      22 marca 2018 at 22:09

      Do @antyPOPiS

      „wyzwaniem dla ciebie jest zrozumienie prostego tekstu.”

      No ja p….ę, antyPOPiS, jak ty pisać po polsku nie umiesz, walisz co zdanie błędy językowe i słowa, które w języku polskim nie istnieją, to nie miej pretensji do innych, że ci mówią, że bełkoczesz i bez sensu piszesz:)

      Polska mowa truuudna mowa… Murzyni przyjeżdżający do Polski potrafią ją jednak opanować, a antyPOPiS nie daje rady…

     • antyPOPiS

      23 marca 2018 at 07:44

      No coz zydunku, jestes zydo-propagandysta cienkim jak dOOpa weza, i takim samym jezykoznawca. Kazdym komentarzem udowadniasz ze jestes pusta hasbarska tuba, czego odwracaniem uwagi od istoty dyskusji nie zmienisz,.. iSSrael kaput!!!

     • Tomek

      24 marca 2018 at 03:00

      Do @antyPOPiS

      Ćwoku żałosny… Zlituję się nad tobą i coś ci zaproponuję:

      http://learnpolishinwarsaw.pl/pl/?gclid=EAIaIQobChMInf7yi-6D2gIVbrvtCh1PGwMyEAAYASAAEgL2KPD_BwE

      Kursy języka polskiego dla Ukraińców czy innych Murzynów, przyjeżdżających do Polski. Nie wiem, czy podołasz, bo chyba są nieco wyżej jeśli chodzi o polski, niż ty, ale spróbuj. A jak już cię podszkolą, to wtedy dopiero zacznij do mnie pisać.

    • tomek

     23 marca 2018 at 08:56

     A czemu chamie pisowski?,ubecki (prawicowcu)

   • ość

    22 marca 2018 at 16:19

    Polacy ratujący żydów może postąpiliby inaczej znając przyszłość i „wdzięczność” żydowskich oszczerców. Jak ktoś chce być bohaterem ryzykując własne życie – jego sprawa. Jak ryzykuje też życie innych osób to tak, należy się zapytać (i tak bohater sam sobie powinien zadać to pytanie) czy ma prawo grać ich życiem.

    „No, chyba że uznasz że ogólnie Żydów za jakiś podludzi, których nigdy nie warto ratować – ale wtedy nie za bardzo pogadamy…”
    Żydzi wg Talmudu uważają gojów za podludzi (dokładniej – bydło), a za ludzi tylko żydów. Ich rasizm ci nie przeszkadza w rozmowie? Dziwne.
     
    „O tym, że jest to święto nas promujące, bo walczące z mitem polskiego „udziału” w Holokauście, już nie wspomnę.”
    Pewnie, po co byś miał pisać bzdurę… na którą masz odpowiedź w moim poprzednim poście. Żydzi uważają tych Polaków za nieliczne wyjątki, a wszystkich pozostałych traktując jak współsprawców holokaustu. Można zrobić codziennie święto Ulmów i nic to nie da, pasuje do żydowskiej bajki jako WYJĄTKI od reguły.

    „Mit polskiego „udziału” w Holokauście” to przecież właśnie zasługa żydów. Tak jak pisałem wcześniej, również o tym jak (zamiast epatowaniem Ulmami) można skutecznie powstrzymać żydowską hucpę i wyłudzenie kasy.

    • Tomek

     22 marca 2018 at 16:55

     „Polacy ratujący żydów może postąpiliby inaczej znając przyszłość i „wdzięczność” żydowskich oszczerców. ”

     Wśród UB było bardzo wielu Żydów, co nie znaczy że wśród Żydów było większość UBeków. Nawet, jak spojrzysz na tych, co wyjechali w Marcu68 – kilkuset UBeków z kilkunastu / 20 tysięcy wyjeżdżających Żydów. Co, małe dzieci ratowane przez Polaków też ich katowały w latach 50-tych i nie zasługiwały na ratunek? Nie możesz tak uogólniać.

     „Żydzi wg Talmudu uważają gojów za podludzi (dokładniej – bydło), a za ludzi tylko żydów. Ich rasizm ci nie przeszkadza w rozmowie? Dziwne.”

     Chłopie, chrześcijanie w Piśmie Świętym mają teksty o kamieniowaniu różnych grzeszników, czy inne podobne anachronizmy. W czasach średniowiecza powstawało szereg traktatów religijnych czy innych pism, które wzywały do zabijania Żydów czy muzułmanów. Serio żyjesz w świadomości, że chrześcijaństwo wygląda tak, jak opisywane było kilka tysięcy lat temu? Serio wierzysz w to, że świat, w tym Żydzi, wyglądają tak, jak napisał to ktoś w Talmudzie 1600 lat temu? Nie zauważyłeś, że jednak trochę rzeczywistość wygląda inaczej?

     „Pewnie, po co byś miał pisać bzdurę… na którą masz odpowiedź w moim poprzednim poście. Żydzi uważają tych Polaków za nieliczne wyjątki, a wszystkich pozostałych traktując jak współsprawców holokaustu.”

     Dlatego właśnie, że ich nie pokazujesz. Pokazuje się książki Grossa czy innej Engelking, piszących o setkach tysięcy szmalcowników, a nie mówi się, jak wiele było zwykłych przypadków (Ulmowie to tylko symbol) ratowania Żydów. Tobie najwyraźniej jest z tym dobrze jednak.

     „„Mit polskiego „udziału” w Holokauście” to przecież właśnie zasługa żydów. ”

     Akurat Niemców – działania Gehlena, szefa Federalnej Służby Wywiadowczej. Żydzi to potem podchwycili. Warto uczyć się od Niemców, jak skutecznie prowadzić politykę historyczną. No, ale do tego trzeba mieć choć minimum trzeźwości i wyglądać poważnie. Jak się pisze rzeczy w stylu, że Żydów przed paleniem w piecach nie było co ratować, to się samemu w tej sprawie czyni, za przeproszeniem, impotentem. Bo kto po takim czymś będzie chciał cię słuchać?

     • WK

      22 marca 2018 at 17:19

      Napisałeś: „Chłopie, chrześcijanie w Piśmie Świętym mają teksty o kamieniowaniu różnych grzeszników”. Co za głupota???? Crześcijanie mają kamienować????, w którym miejscu jest tak w Pismie Świetym. Czy masz świadomośc tego, że Chrzescijaństwo powstało dopiero po Chrystusie, czyli Nowy Testament. Stary Testament, to akurat jest zapowiedzią przyjścia Jezusa, czego żydzi nie rozeznali i dlatego Jezus mówi: czy myslicie, że przyszedłem znieść Prawo i proroków. Nie, Ja je przyszedłem wypełnić!!! sic!!!. Czyli m.in. kamienowanie grzeszników ze Starego testamentu, Jezus wziął na siebie i dał się „ukamienować”, czyli ukrzyżować. Jezus wypełnia tym samym Stary Testament. Czyz nie żydzi chcieli kamienować jawnogrzesznicę, a Jezus zadał sławne pytanie??? Czy sw., Szczepana kamienowali chrześcijanie czy żydzi. Daj jeden cytat z Nowego Testamentu, nawołujacy do kamienowania. Trochę opamiętania!!!

     • Tomek

      22 marca 2018 at 17:34

      „Co za głupota???? Crześcijanie mają kamienować????, w którym miejscu jest tak w Pismie Świetym”

      Zapraszam Cię do lektury choćby całej Księgi Kapłańskiej. Jest to element Pisma Świętego uznawanego przez chrześcijan, a nie żaden apokryf, nieprawdaż?

      „Czy masz świadomośc tego, że Chrzescijaństwo powstało dopiero po Chrystusie, czyli Nowy Testament.”

      Naturalnie, ale jak zapewne wiesz, Chrystus nie zniósł Starego Testamentu, bo tak, to byś się na katechezie 10 przykazań nie uczył. A to, co dalej piszesz o tym, że Chrystus „wypełnił” Nowy Testament, czyli niejako nadał mu nowy sens, chociażby propagując przykazanie miłości, czy broniąc Magdy Magdaleny przed ukamienowaniem, no to bingo! – to jest to właśnie, o czym ja piszę:). Na przestrzeni setek lat interpretacje różnych tekstów się zmieniają, otrzymują inny sens i tak, jak nikt teraz już nie chce kamienować grzeszników, tak rabini nauczając w oparciu o Talmud zupełnie inaczej nauczają. Pokaż mi współczesnego rabina innego niż ów wynoszony tu na piedestały Owadia Josef, który kiedykolwiek coś takiego powiedział?

      „Daj jeden cytat z Nowego Testamentu, nawołujacy do kamienowania. Trochę opamiętania!!!”

      Przy kamienowaniu pisałem akurat wyraźnie o Starym Testamencie. Ale jak chcesz Nowy, to co powiesz o stwierdzeniu Chrystusa, że kto skrzywdzi dziecko, powinien być utopiony? Topimy pedofili? A jak uważasz (słusznie zresztą), że Chrystus wypełnił Stary Testament, to sięgnij do pism chrześcijańskich po Chrystusie i zobaczysz szereg stwierdzeń, nakazów, kar itp., które współczesnym chrześcijanom wydadzą się czymś zupełnie obcym. A będą współcześniejsze o dobre setki lat od Talmudu.

     • WK

      22 marca 2018 at 17:57

      Ponieważ po ostatnim wpisie (z 17:34), nie ma funkcji opowiedz, zatem w tym miejscu, bo nie może to zostać bez odpowiedzi. Stary Testament (w tym i księga kapłańska) uznawana jest przez chrześcijan jako Pismo Święte, ale właśnie Stary Testament wypełniony został przez Jezusa!!!! Nie zniósł, tylko wypełnił. I dlatego nie ma nawoływania, aby chrześcijanie kamienowali i tego nie czynili!!!!! I nawet 10 przykazań, można zastąpić dwoma zdaniami Jezusa: miłości Boga i miłości bliźniego (czyli jak dokładnie ujął Jezus: jak chcecie aby wam czyniono, taki wy czyńcie) . I dlatego kamienowanie zakończyło się u starotestamentowych żydów, dokonane również po Chrystusie, wspomniany św. Szczepan. Nigdy u Chrześcijan. I przeczytaj dokładnie tekst o tym dziecku. Jezus mówi: gdyby ktoś był powodem grzechu jednego z tych najmniejszych lepiej by było gdyby sobie zawiesił kamień młyński u szyi itd. Cytuję z pamięci, ale sens jest taki. Jezus nie mówi, że mamy kogoś kamienować, czy topić, ale przestrzega tego który grzeszy wobec tego dziecka, by zrozumiał wielkość swojego grzechu. Czyli, że gdyby sam się utopił (jak to ująłeś) miałby mniejszy grzech, niż gdy skrzywdzi to dziecko. A gdyby nawet brać dosłownie, to lepiej gdyby sam się utopił, a nie że go ma ktoś topić. Innymi słowy: przesadzasz i to bardzo, albo celowo uprawiasz politykę antychrześcijańską.

     • Tomek

      22 marca 2018 at 20:07

      Do @WK

      „I dlatego nie ma nawoływania, aby chrześcijanie kamienowali i tego nie czynili!!!!!”

      No właśnie!:) Przecież o to mi chodzi – ja nie piszę, że Stary Testament teraz nawołuje chrześcijan do kamienowania. Nawoływał ludzi żyjących wtedy. Tak, jak stwierdzeń z Talmudu sprzed 1600 nie możesz przyjmować jako wykładni do współczesnej rzeczywistości, mimo że Talmud nadal „obowiązuje”, tak jak Stary Testament.

      „I przeczytaj dokładnie tekst o tym dziecku. Jezus mówi: gdyby ktoś był powodem grzechu jednego z tych najmniejszych lepiej by było gdyby sobie zawiesił kamień młyński u szyi itd. Cytuję z pamięci, ale sens jest taki. Jezus nie mówi, że mamy kogoś kamienować, czy topić”

      Ja czytałem, ale Ty może jednak spójrz dokładnie, bo przekręciłeś. Napisałeś „lepiej było gdyby sobie zawiesił kamień młyński” (czyli żeby sam sobie coś zrobił), tymczasem ten fragment brzmi „jemu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza” Czyli Chrystus mówi, że lepiej takiego człowieka byłoby zabić, utopić, tak, jak napisałem. Tak jest zarówno w Biblii Tysiąclecia, Gdańskiej, Warszawskiej, oryginale. Przeczytaj Mt 18:6.

     • WK

      22 marca 2018 at 20:44

      OK. sprawdziłem. … temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza… . Jednak dalej nie zmienia to intencji. Gdybym ja zacytował te słowa, to tylko po to, aby uświadomić rozmiar krzywdy, jaka wyrządzasz i taki sens jest tej wypowiedzi Jezusa, jak i dalsze o odcinaniu itd. Przecież Jezus nie mówi o odcinaniu rąk, tylko wzywa do rozprawienia się z grzechem, pokazując obrazowo ich wagę. Jak ja powiem, że ci wiercę dziurę w brzuchu, to nie znaczy że ci ją wiercę wiertłem, ale mam co innego na myśli. A zapisy Talmudu obowiązują nadal i Twoje zaklinanie nic nie zmieni. I dowodzi temu całe działanie żydów talmudycznych, które jest podporządkowane temu, aby świat im płacił i służył. I o tym świadczą również obecne ataki na polski antysemityzm itd. Czy Polacy gorzej traktują żydów niż np. arabów, Rosjan, Niemców itd. A nikt nie atakuje Polaków o różne anty… . Czemu? Bo co mogą żydzi, to nikt na tym świecie nie może. I o braku możliwości dialogu z żydami mówił ks. Prof. Waldemar Chorostowski, który na początku przewodniczył nawet radzie chrześcijan i żydów, bowiem właśnie wychodzą z założenia talmudycznego, że są narodem wybranym i koniec.

     • Tomek

      22 marca 2018 at 22:37

      Do @WK

      „Przecież Jezus nie mówi o odcinaniu rąk, tylko wzywa do rozprawienia się z grzechem, pokazując obrazowo ich wagę. Jak ja powiem, że ci wiercę dziurę w brzuchu, to nie znaczy że ci ją wiercę wiertłem, ale mam co innego na myśli. A zapisy Talmudu obowiązują nadal i Twoje zaklinanie nic nie zmieni.”

      A myślałem, że zaczynamy się rozumieć:). Generalnie, rozumiem, że co w starożytnych czy średniowiecznych księgach chrześcijańskich brutalnego to przenośnia i nie obowiązuje, ale Talmud powstały również w zamierzchłych czasach zdecydowanie powinniśmy czytać wprost. OK. To pokaż mi rabina (poza tym wyżej przeze mnie wymienionym ewenementem jednym), który tak interpretuje Talmud:).

      „Czy Polacy gorzej traktują żydów niż np. arabów, Rosjan, Niemców itd. A nikt nie atakuje Polaków o różne anty…”

      No, patrząc na to, co się dzieje na forum prawy.pl, to niektórzy Polacy na pewno mają wiele razy większego p….lca na punkcie Żydów, niż tych wymienionych przez Ciebie nacji… Żydzi oczywiście z antysemityzmu zrobili broń polityczną, atakują nią nie tylko Polaków (nawet samych Żydów), natomiast nie jest tak, że nikt inny Polaków o różne „anty” nie atakuje. Poczytaj rosyjską prasę. A ostatnio, coraz częściej, znajdziesz to też w mediach ukraińskich.

      „o braku możliwości dialogu z żydami mówił ks. Prof. Waldemar Chorostowski, który na początku przewodniczył nawet radzie chrześcijan i żydów”

      Zapewne chodzi Ci o jego książkę (wywiad-rzekę) „Kościół, Żydzi, Polska”? On nie mówił, że jest brak możliwości dialogu, tylko krytykował mocno to, jak dotychczas dialog ten się odbywał. Przede wszystkim, chodziło mu o to, że w dialogu tym chrześcijanie nie bronią własnej tożsamości (podobnie zresztą wyrażał się o dialogu z protestantami). Chrostowski jest przecież publicystą Frondy, którą tu wszyscy o pro żydowskie sympatie oskarżają.

   • tomek

    23 marca 2018 at 08:54

    A gdzie heroizm zydow. Nawet niech bedzie ze kolaborowali z okupantem by ratowac zycie. Ale oni kolaborowali od zawsze. Wychodziło to im na dobre bo przejmowali majatki Polakow i nie tylko Polakow.Tylko ze niemiecki okupant był cwanszy i ich kolaboracja obrociła sie przeciw nim. Szli na rzez jak baranki smiejac sie z Polakow ze podjeli opor.Za porozumieniem z niemcami zamkneli sie w gettach izolujac sie od polskiej ludnosci.Biurokracja i praca wspomagali niemiecka maszyne smierci .Konkludujac Zydzi sami zgotowali sobie ten los. Zakłamuja historie by ukryc swoja porazke i jescze zrobic geszeft. Aleto tylko zydzi to potrafia Dla nich nie ma prawdy obiektywnej a jest interes do zrobienia.

 3. Robert B.

  22 marca 2018 at 11:32

  Ależ oczywiście! Największy heroizm to ratowanie Żydów. Im w ogóle należą się same hołdy i to od wszystkich narodów. Obowiązkiem głupich gojów jest poświęcać się dla prawowitej rasy panów. Ja na to całe „ratowanie Żydów” sram i szczam.

  • Tomek

   22 marca 2018 at 15:32

   Robert, heroizmem jest ratowanie ludzi, zagrożonych zamordowaniem, nie ważne jakiej narodowości. A święto nie jest hołdem „dla Żydów”, tylko dla Polaków, którzy pod groźbą kary śmierci ratowali ludzi. I nie jest żadnym „obowiązkiem głupich gojów poświęcać się dla jakiejś rasy panów”. Jedni wykazywali się bohaterstwem, inni nic nie robili (i spoko, nie można oczekiwać od ludzi ryzykowania życia), inni „srali i szczali” jak ty, tudzież donosili. To jest święto tych pierwszych, nie Żydów, a tym bardziej, nie twoje (bo wychwalać w tym przypadku nie ma co).

   • WK

    22 marca 2018 at 17:05

    Tomek, zauważ, że w preambule jest wyraźnie,że „w hołdzie tym, którzy ratowali swoich żydowskich bliźnich…”. Powtarzam: żydowskich bliźnich. Czyli ustawa wyraźnie faworyzuje tych, którzy oddali życie za żydów, nie za Polaków, i innych, ale żydów. Przeczytaj dokładnie. Czy zatem nie jest to stawianie ratowania żydów ponad ratowanie innych ludzi??? Czy taki zapis nie stawia żydów ponad innymi???? A jeśli tak, to jesli mam wybór ratowania żyda albo Polaka i tylko jednego, to świętować będzie się tylko wówczas, gdy uratuję żyda. Przeczytaj i sam sobie zadaj pytanie. Czemu nie napisali w hołdzie tym, którzy oddawali życie za bliźnich? Bo trzeba się przypodobać żydom???

    • Tomek

     22 marca 2018 at 17:18

     WK, przecież to jest proste, że aż nie wierzę, że można tego nie dostrzec. Dlatego, po pierwsze, że to święto ma mieć wymiar praktyczny – ma pokazywać ilu Polaków ratowało Żydów, czyli ma zburzyć narrację Grossa i tym podobnych. Przypodobaniem się Żydom (przynajmniej niektórym) to by było święto potępienia szmalcowników np. Po drugie, dlatego że akurat to ratowanie Żydów miało masowy charakter, bo to Żydów dotyczyło tzw. ostateczne rozwiązanie i to oni ukrywali się, m.in., u polskich sąsiadów. Polacy ratowali się nawzajem w różnych okolicznościach, ale nie na zasadzie, że jakieś polskie rodziny ukrywały setki innych polskich rodzin. Zresztą, jakie ty święto byś chciał – święto ratowania Polaków przez Polaków? Jak je zdefiniujesz? Święto ratowania wszystkich przez Polaków? Czy może, żeby tak ci Żydzi nie razili w oczy, zrobimy jakieś święto ratowania Eskimosów przez Polaków. Wtedy nie będzie cię już uwierało niby „wywyższanie” Żydów nad innymi, których może przy okazji Polacy też ratowali kiedyś:)?

     • WK

      22 marca 2018 at 17:38

      Gratuluję dobrego samopoczucia. Widzę, że powtarzasz argumentację autorów ustawy jota w jotę, jednak w polityce akurat to co się mówi publicznie zazwyczaj mija się z prawdziwymi intencjami. Święto ma zburzyć narrację m.in. Grossa? Tak samo zmieni, jak tysiące drzewek w Jerozolimie. Co o drzewkach u siebie żydzi do dzisiaj nie słyszeli. A jakoś nie przeszkadza trzymać stronę narracji Grossa. Czy jedno święto i branie jednej rodziny, jako symbol to zmieni? Naiwność. Nic nie przypomni i nie uświadomi żydom, dopóki będą trwały roszczenia o majątki. Pieniądze i to wielkie są dla nich większym argumentem, niż jeden świąteczny dzień obchodzony w Warszawie. Tak samo żydów, jak i Polaków, cyganów dotyczyła eksterminacja w planach niemieckich, a nie jak piszesz tylko żydów. Dlatego m.in. w Polsce obowiązywała kara śmierci za pomoc. Nie chcę święta ratowania Polaków przez Polaków, ani żydów przez Polaków. Bo trzeba by ustanowić więcej świąt, bo tak się składa, że Polacy walczyli na wszystkich frontach, przelewali krew w obronie wielu krajów, tylko nikt tego nie docenia dzisiaj. Odkłamywanie historii nie zrobi święto, bo i tak media na zachodzie piórem właśnie żydowskich autorów piszą co piszą o Polsce. I mnie nie razi żyd, ale tak wywyższanie żydów, bo to tą ustawą właśnie ma miejsce. Jeśli tego nie widzisz, to czymże jest zapowiedź wybudowania kolejnego muzeum Powstania w Getcie???

     • Tomek

      22 marca 2018 at 19:47

      Do @WK

      „Tak samo zmieni, jak tysiące drzewek w Jerozolimie. Co o drzewkach u siebie żydzi do dzisiaj nie słyszeli. A jakoś nie przeszkadza trzymać stronę narracji Grossa. Czy jedno święto i branie jednej rodziny, jako symbol to zmieni? Naiwność.”

      Moim zdaniem się mylisz, bo różnica między tym, co było dotychczas, a tym, co m.in. zmieni to święto jest taka, że dotychczas uczono nas, że to nie za bardzo wypada mówić o Polakach ratujących Żydów. Pomnik Ulmów przed Muzeum Polin? Przecież nie wypadało. Czym zajmowały się różne instytuty badań nad zagładą Żydów? Szmalcownikami. Takie święto narzuci inną narrację, która krok, po kroku, będzie się przebijać w naszym kraju i o tym będzie się mówić, zamiast 10-ty raz przepraszać za Kielce, czy Marzec68. Zobacz na Dzień Żołnierzy Wyklętych, jaki z tego wyrósł medialnie silny przekaz.

      „Bo trzeba by ustanowić więcej świąt, bo tak się składa, że Polacy walczyli na wszystkich frontach, przelewali krew w obronie wielu krajów, tylko nikt tego nie docenia dzisiaj.”

      To też się zaczyna dziać. Weźmy choćby zmianę narracji w Muzeum II Wojny. Ale, oczywiście, dużo tu jeszcze pracy, szczególnie zagranicą. Tylko tu inna droga potrzebna niż jakieś święto.

      „Jeśli tego nie widzisz, to czymże jest zapowiedź wybudowania kolejnego muzeum Powstania w Getcie???”

      Akurat Muzeum Powstania w Getcie w tym momencie, to moim zdaniem nie jest dobry pomysł, bo to jest właśnie to, o czym piszesz – próba ugłaskania strony żydowskiej w ramach obecnego konfliktu. To muzeum, w przeciwieństwie do święta, o którym dyskutujemy, nie chwaliłoby Polaków. W innym czasie niż ten konflikt – ok, choć są pewnie też i bardziej potrzebne muzea, a historię powstania w getcie można i w Polin pokazywać.

   • Robert B.

    22 marca 2018 at 21:39

    Nie, są różne „heroizmy”. Heroizmem największej próby jest według żydostwa ratowanie żydostwa. Już ci mówiłem milion razy, że ja na ich etniczny narcyzm SRAM I SZCZAM. A po drugie doskonale wiem, o co chodzi żydostwu z tym całym wrzaskiem wokół ich holokaustu: cel jest polityczno-ekonomiczny: zrobić z siebie święte krowy. Jak będą tak dalej działać, to historia znowu zatoczy koło.

    • Tomek

     22 marca 2018 at 22:45

     „Nie, są różne „heroizmy”. Heroizmem największej próby jest według żydostwa ratowanie żydostwa. Już ci mówiłem milion razy, że ja na ich etniczny narcyzm SRAM I SZCZAM.”

     Nie „szczasz” i nie „srasz” Robert, bo non stop się nim ekscytujesz. Ci wstrętni Żydzi i ich narcyzm stali się kwintesencją twojego życia, przynajmniej internetowego, tylko o tym piszesz, myślisz, tylko pod tym kątem wszystko komentujesz. Jeśli w życiu „poza sieciowym” też masz takiego p…lca na ich punkcie i jesteś tak mocno monotematyczny, to współczuję nie tylko tobie, ale ludziom, którzy z tobą obcują.

 4. z-k

  22 marca 2018 at 13:10

  Zydoopętanie nabiera rozpędu. Możemy tylko mieć nadzieję, że jak już się mocno rozpędzi to wreszcie pier…nie swoim pacholskim łbem w betonowy mur jakiegoś łżemuzeum albo kirkutowego dziedzictwa.

  • Robert B.

   22 marca 2018 at 21:41

   Niedługo trzeba będzie obowiązkowo uczestniczyć w Marszu Żywych, zinstytucjonalizują hołdy przed żydostwem. Już ja im pomaszeruję…

   • Tomek

    22 marca 2018 at 22:46

    Nie bój się, Robert, pielęgniarka przypnie cię porządnie pasami i nikt cię siłą na żaden Marsz Żywych nie wyciągnie:)

 5. Czesław

  22 marca 2018 at 13:50

  Głoszona od czasów rozbiorowych, wroga nam propaganda, ma na celu zaszczepianie kompleksu niższości Polakom, żeby byli ulegli i pokornie znosili zniewagi, dawniej od zaborców, a obecnie od sąsiadów a w szczególności od Żydów i Ukraińców. W takim celu są nagłaśniane te poświęcenia całych polskich rodzin, żeby uratować Żydów w czasach Holokaustu. W tak ekstremalnej sytuacji, nikt nie wie jak by się zachował, w szczególności w stosunku do dzieci, ale wynosić „pod niebiosa” ojca rodziny który ukrywa Żydów w piwnicy czy w stodole, prawie ze 100% pewnością że zginą i Żydzi i jego rodzina?. Trudno się dziwić że inne narody postrzegają nas jako „nienormalnych”. Czy to się nazywa bohaterstwo czy brak odpowiedzialności i miłości do własnej rodziny?. A czy byli SPRAWIEDLIWI ŻYDZI RATUJĄCY POLAKÓW ? Ryzykowali własnym życiem i swojej rodziny , może zginęli by uratować od śmierci Polaka?. Ja o takim przypadku nie słyszałem. Należy też uświadomić sobie bezwzględność ukrywających się Żydów w stosunku do swoich opiekunów, których świadomie skazywali prawie na pewną śmierć, razem z rodziną. Pisze książki o polskim antysemityzmie m.in. J.T.Gross a my niestety poddajemy się sposobowi przedstawiania okresu okupacji niemieckiej na naszych terenach przez tego typu polakożercze osoby. Licytujemy się w udowadnianiu, jacy to my porządni i bohaterscy, ilu to Polaków zginęło w obronie Żydów, ile to drzewek w Izraelu posadzono dla Polaków „sprawiedliwych wśród narodów świata”. Można to nazwać, niezrozumiałym dla mnie, tragicznym i dziwacznym masochizmem narodowym.”

 6. klioes vel pislamista

  22 marca 2018 at 15:01

  Mhmmm… Ale czy to święto nie powinno byc obchodzone w Izraelu?
  .
  .
  Sąsiedzi
  .
  Polska rasistka pierwszeństwo mieć chciała
  Do psychologa. Chociaż nie cierpiała
  Traumy ucieczki z Syrii, lub Afryki!
  Co ją spotkało? Ot, drobne wybryki:
  Dwóch chłopców, pełnych traumy, swego czasu
  Ciągnęło Polkę za nogi do lasu.
  .
  Była zbyt głośna! A trauma straszliwa,
  Która w młodzieńczych umysłach się skrywa,
  Hałasu nie chce. Polkę więc po brzuchu
  Walił młodzieniec jeden… Nadmiar ruchu
  Wykazywała rasistowska Polka.
  Lecz czy jej ciało spotkała demolka?
  .
  Nie, nie spotała! Jakkolwiek sąsiedzi
  Szwedzcy – sąsiada w Szwecji sąsiad śledzi –
  Słusznie olali rasizmu oznaki.
  Niestety trafił się kierowca taki,
  Ubogacania, który przerwał prolog.
  Po co rasistce jest teraz psycholog?!
  .
  Bardziej potrzebny jest młodzieńcom obu,
  Żeby innego szukali sposobu
  Na swe spuchnięte jądra. Traumę swoją
  Wojenną mają, lecz się wyznać boją…
  To wszystko razem: wojna i sąsiedzi
  Też historyka wybitnego biedzi.
  .
  Tomasz Gros wprawdzie „na ty z socjologią”
  Jest bardziej. Ale każdy mitologią
  Może zajmować się, pisać haggady;
  Uprawiać hucpę. I w brzuch walić gady
  Które wyrosły w katolickim kraju!
  Na bliskim wschodzie mają tak w zwyczaju.

  • Tomek

   22 marca 2018 at 17:01

   W Izraelu czci się osoby ratujące Żydów (bez względu na narodowość, choć Polaków jest tam najwięcej) w ramach Jad Waszem. No, tyle tylko, że jest to narracja izraelska (nie każdy, kto powinien tam się znaleźć jest tam faktycznie, bo politycznie mógł nie odpowiadać), więc warto, byśmy w tej sprawie przedstawiali własną.

 7. top toronto wedding photographer

  22 marca 2018 at 16:00

  Ciekawe.

 8. m

  22 marca 2018 at 17:03

  Ładne zdjęcie państwa Ulmów.

  • m

   22 marca 2018 at 17:11

   Ciepłe.

 9. michu

  22 marca 2018 at 20:42

  Postępowcy mają nowe święto. w kalendarzu tradycyjnym 24 marca to dzień św. Szymona z Trydentu.

 10. Piotrx

  22 marca 2018 at 21:46

  „W hołdzie Obywatelom Polskim” – a może jednak Narodowości Polskiej?

  • michu

   22 marca 2018 at 21:57

   Jednak szkoda wykluczać lojalnych Tatarów 😉

 11. George

  23 marca 2018 at 07:29

  To są jakieś żarty! Co ten nieszczęsny Duda wyprawia? Ulmowie powinni być przykładem skrajnej nieodpowiedzialności i głupoty, bowiem ich nieprzemyślane i głupie decyzje doprowadziły do śmierci całej rodziny z dziećmi włącznie. Gdzie tu jest sens? Nie ma zamiaru obchodzić pro żydowskich świąt. Duda na taczkę!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra