Z zagranicy

Rosja wspiera kandydaturę Jaruzelskiej na prezydenta, legalizację aborcji, krytykuje dekomunizację i przyrównuje rusofobię do odrażającego antysemityzmu

Rosyjski portal dla Polaków „Sputnik”, będący oficjalnym głosem imperialistycznej rosyjskiej propagandy, nie ustaje w propagowaniu wszystkiego, co szkodzi Polsce i Polakom.

W opublikowanym na łamach rosyjskiego portalu dla Polaków artykule „Jaruzelska na prezydenta! Możemy zacząć od Warszawy” Agnieszka Wołk-Łaniewska uznała, że prezentujący poglądy Obywateli RP i KOD portal OKO.press to „bardzo sensowny antypisowski portal” i skrytykowała zakaz „pełnienia jakichkolwiek funkcji w kołach łowieckich przez „pracowników, funkcjonariuszy lub żołnierzy organów bezpieczeństwa państwa” PRL”.

Zdaniem rosyjskiego portalu dla Polaków „”dekomunizacja” — połowiczna czy całkowita — kół łowieckich jest najjaskrawszym przykładem ustawowej dyskryminacji arbitralnie wytypowanej grupy obywateli, dotykającej ich życia prywatnego, bez cienia choćby merytorycznego czy prawnego uzasadnienia”.

Według rosyjskiego portalu dla Polaków „polityka dyskryminacji ludzi Polski Ludowej — od ustawy „dezubekizacyjnej”, która kosztowała już życie 37 osób, poprzez „degradacyjną”, wyłączającą poza nawias społeczny 47 procent Polaków”.

Taka dyskryminacja postkomunistów sprawiła, że publicystka rosyjskiego portalu dla Polaków z „nieprzytomną radością” powitała „decyzję Moniki Jaruzelskiej o zaangażowaniu się w eseldowskie Centrum Monitorowania Skutków Działania Ustawy Degradacyjnej i start w wyborach z list lewicy”.

W opublikowanym na łamach rosyjskiego portalu dla Polaków artykule „Rusofobia w Polsce jest czymś oczywistym” Jerzy Drzewiecki stwierdził, że „Rusofobia w Polsce przekracza kolejne granice i upodobnia się do odrażających form skrajnego antysemityzmu”.

Zdaniem rosyjskiego portalu dla Polaków przez Polskę przetacza się fala antysemityzmu,ma ten  rzekomy polski antysemityzm „to moralnie odrażające zjawisko, nieakceptowane przez cywilizowanych wykształconych ludzi”. (…) Duszna antysemicka atmosfera w tamtej Polsce, wydawało się, że odeszła na zawsze do lamusa historii. Nic bardziej mylnego”.

Rosyjski portal dla Polaków jest też konsekwentnie zaangażowany w promowanie aborcji w Polsce. Na łamach rosyjskiego portalu dla Polaków ukazał się artykuł „To już koniec praw kobiet w Polsce” autorstwa Julii Baranowskiej.

Na łamach rosyjskiego portalu dla Polaków potępiono „obywatelski projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję” autorstwa Kai Godek oraz Instytutu Ordo Iuris”, oraz popierających ten projekt europosła Marka Jurka i reżysera filmów sensacyjnych Patryka Vege — twórce „m.in. kontrowersyjnego filmu „Botoks” o wybitnie pronatalistycznej wymowie”.

Zdaniem rosyjskiego portalu dla Polaków w wyniku zakazu aborcji eugenicznej „Polska z pewnością chętnie” zastąpi Irlandię gdzie taki zakaz jest likwidowany „na stanowisku dyżurnego kraju Europy, gdzie dręczy się kobiety”.Rosyjski portal dla Polaków z sympatią opisał jak przeciwko zakazowi aborcji opowiada się Amnesty International, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, a „Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiedział już serię protestów w całym kraju”. Z sympatią rosyjski portal dla Polaków cytuje też proaborcyjne wypowiedzi posłanki Kamili Gasiuk-Pihowicz.

Zdaniem rosyjskiego portalu dla Polaków to „wstyd, że w 2018 roku wciąż musimy toczyć spór o to, czy kobiece ciała mają stawać się inkubatorami w ramię mitycznej „macierzyńskiej powinności”. Ciekawe, czy gdyby od dziś Polki odmówiły współżycia, to co by się stało”.

Działalność instrumentów rosyjskiej imperialistycznej propagandy w Polsce, wspierającej wszystko co szkodzi Polsce Polakom, od aborcji poprzez antypolską agresję Żydów, doskonale ukazuje szkodliwość różnych przebierańców podszywających się pod polskich narodowców i głoszących rosyjską imperialistyczną propagandę.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

45 komentarzy

45 Komentarzy

 1. stan

  22 marca 2018 at 21:22

  Jest jeden taki okropny rosyjski portal dla Polaków, czyli kropla w morzu tego wszystkiego co jest niepolskie dla Polaków w samej Polsce, jak choćby przekaziory, banki, markety, fabryki itd. A przecież powinni nas w Sputniku chwalić w rewańżu za naszą rozsądną, przenikliwą i dalekosiężną politykę względem Rosji. Oj, Autor – koń by się uśmiał. Jakby umiał czytać.

 2. michu

  22 marca 2018 at 21:43

  A kogo mają Niemcy, Ruski czy inne eskimosy wpierać? Winnickiego albo Bosaka?

  • michu

   22 marca 2018 at 21:50

   A poza tym jeśli nasi wrogowie coś krytykują, to z pewnością jest to dla nas korzystne 🙂

   • prawo

    23 marca 2018 at 00:24

    Przekażmy jeszcze Monisię Jaruzelską jako dar narodu polskiego dla narodu rosyjskiego. Przy wyjeździe włóżmy jej urnę z prochami ślepowrona do plecaka na drogę … i po problemie.

    • michu

     23 marca 2018 at 09:32

     Musielibyśmy być silniejsi. Na razie to środowisko Monisi może przekazać nas i to komu chce nawet eskimosom.

     • Tomek

      24 marca 2018 at 15:08

      No, bez przesady:) Czasy takiej świetności dawnych towarzyszy już minęły. Nie potrafią obronić ani swoich emerytur, ani swoich stopni generalskich.

 3. zbyszek

  22 marca 2018 at 21:49

  Aby nadac jakas waznosc swoim slowom przypinaja na antysemityzm, faszyzm i nienawisc do Rosji jako takiej.

  Po tej reakcji widac, ze to samo jest z UE (ta niewyjasniona agresja), z Izraelem.

  Niemcy (nie wszyscy) chca jakos uzasadnic swoja pyche i jej przyczyny to pisza sobie w gazetach, ze dali nam Ziemie Odzyskane.

  Bardzo boja sie konkretow – wszystkie ta agresywne szuje.

  Konkrety a dokladnie kolonizowanie i rabunek panstw jak mowia Za Odra sa panstwa Europy Wschodniej (smieszne dla innych nacji np Turkow, ze nie Europa ma srodka) przykrywaja atakami agresji medialnej i rzadowej – przyprawia ich o zwrot glowy, ze tak postepuja a nie moga zrezygnowac z korumpowania i zyskow.
  To im sie nie zgadza: chca byc czysci a ubabrani sa we wszelkie mozliwe sposoby rabunku swiezo wyzwolonych krajow spod sowietow.

  To jest powazny problem!
  Chca aby ich wyborcy widzieli ich jako milujacych innych ludzi – zapewniaja ich ze staraja sie dla ich dobra i sa nieskazitelni a wyborcy nie sa az tak glupi aby nie widziec chamstwa, korupcji, grozb przewrotow, rabunku i skrajnego lekcewazenia, ktore ta imigracja takze ich dotknelo.

  Pewna uczciwosc w handlu takze obowiazuje a co bedzie jezeli ich metody zaczna stosowac takie kraje jak Chiny, USA i w poszczegolnych dziedzinach cala zach UE reszta swiata?

  A moze juz tak jest?

 4. Robert

  22 marca 2018 at 22:19

  Jeśli po rosyjsku was to rozsierdzi,dolar nie śmierdzi,nawet kosmitom z Marsa.Pytanie na śniadanie,kto jest tam pierwszy,czerwoni kmerzy,czy zydowskojankescy miliarderzy… ?Żaden prawdziwy Polak w to nie uwierzy,ja wierze,choć jeżdżę do kościoła na rowerze,z pedałami, nie Lincolnem,jak po Moskwie oligarchowie,mimo embarga,sankcji amerykańskich,marsjanskich

 5. Masław

  22 marca 2018 at 22:22

  Sputnik nie jest przeznaczony tylko dla Polaków. To ogólna agencja informacyjna o trochę szerszym zasięgu. Ale skąd Iwan banderowski może to wiedzieć?
  Inna sprawa, że tam są wywiady z całkiem ciekawymi Polakami, jak prof. Adam Wielomski. Dla Bodakowskiego to jednak chyba za wysokie progi. A że ponoć wspierają Jaruzelską? Cóż, Polska ich prowokuje i wprost prowadzi politykę wściekle antyrosyjską. Czyli starają się osłabić państwo, które jest wobec nich wrogie. Ale nie chcą aby nas wydymano na ponad 300 miliardów dolarów, ale fagas proamerykański i PiSiacki nawet o tym boi się wspominać.

  • Adamsky

   23 marca 2018 at 06:56

   Rosja jak każde mocarstwo oddziaływuje dużo dalej jak jej obecne granice, podobnie jak USA czy Chiny, lokalnie Niemcy, Francja, Izrael, Indie. Wystarczy posłuchać Bartosiaka na YT. To jest normalne, bo to charakteryzuje mocarstwa. W Polsce Rosja jednak nie ma obecnie szans na jakieś jawne działania, co innego nasi „zachodni” sojusznicy z juesej, państwa poożonego wpalestynie, czy germani, oni to nawet w Polsce swoje partie mają 🙂

  • stary

   23 marca 2018 at 08:33

   Wystarczy tytuł artykułu przeczytać a wiadomo, że bodakowski albo kuźmiuk.

 6. Mirek

  22 marca 2018 at 23:49

  Przypomnę ,że w 1989 roku WSI , czyli rosyjski wywiad wojskowy , założyły Gazetę Wyborczą . Trzeba wreszcie przyjąc do wiadomości ,że cały ten rasistowski, antypolski rynsztok wylewający się z Gazety Wyborczej przez ostatnie 29 lat jest autorstwa rosyjskiego. Naturalnie Polacy mają innych śmiertelnych wrogów, których zapewne inni zaraz tutaj przypomną ,dlatego ja wymienianie ich sobie daruje . Warto zwrócic uwagę ,że niejednoznaczny stosunek rządu USA do Polski może nie być warunkowany anglosaską przewrtnoscią , ale wynikać z czystej pragmatyki . Po prostu łatwiej jest dogadać sie z Rosjanami we wspólnym obrabowaniu Polaków, niz usunąć kacapską narośl rakową toczącą nasz kraj. Chyba jest oczywiste ,że rabunek którego usiłuja dokonać na nas Amerykanie pod pozorem zwrotu mienia bezspadkowego może tylko dokonać sie we wspłpracy z WSI , czyli Rosjanami. Stąd byc może również jest skokowy wzrost żydowskich uroszczeń. Zapewne to wynika z wielu chętnych państw na udziały z rabunku

  • TZ.

   23 marca 2018 at 00:10

   Gazeta Wyborcza jest żydowska, nie rosyjska. Założyły ją nie WSI, tylko dzieci żydokomuny. GW w wielu międzynarodowych kwestiach zajmuje stanowisko antyrosyjskie. Czy ludzie dawnych WSI służą Rosji, tego nie wiemy. Jakaś część z nich pewnie tak, ale chyba większość przewerbowala się na służbę innych wywiadów. Antyrządowe wystąpienia PO i Nowoczesnej nie mają zaplecza rosyjskiego, lecz wyraznie niemieckie i być może amerykanskie.

   • Hamer

    23 marca 2018 at 10:31

    Ludzie dawnej WSI służą w większości USA, Izraelowi, Żydom z USA i Europy, Niemcom, Francuzom, Brytyjczykom a tylko mniejszość pozostała na służbie Rosji i ta mniejszość nie odgrywała od samego początku III RP żadnej istotnej roli.

  • WJTK

   23 marca 2018 at 00:11

   GW o autorstwie rosyjskim/sowieckim? O ile dobrze pamiętam to GW była gazetą Solidarności, założoną dzięki pomocy finansowej…. zachodu! Po odebraniu jej loga „Solidarność” przez Wałęsę stała się gazetą z jaką mamy do czynienia dziś, czyli gazetą Michnika i jego zwolenników.

  • Mirek

   23 marca 2018 at 07:59

   O czym wy pieprzycie? W 1989 roku w marcu rządzili w Polsce Rosjanie i ich psiarnia , Jaruzelski i Kiszczak . To Rosjanie dali papier , zlecili państwowym zakładom druk , zorganizowali kolportaż i przede wszystkim zobowiązali wszystkie instytucje pańswowe do kupowania Gazety Wyborczej . W skali kraju to było więcej niż 200 tysięcy egzemplarzy.Nie mówiąc o różnych geszeftach robionych na majątku państwowym i kosztem instytucji państwa. Jedyni Żydzi w Polsce od 1944 do 1989 roku odgrywający jakąkolwiek role polityczną byli rosyjskimi agentami, i nie ma żadnej przesłanki , żeby sądzic , ze coś się zmieniło po 89 roku.
   Putin wprost przyznaje się do autorstwa rasistowskiej ,antypolskiej retoryki , więc tutaj nie ma żadnych wątpliwości.

   • Hamer

    23 marca 2018 at 10:38

    Rok 1989 i 1990 to przewerbowanie agentury komunistycznej w Polsce na służbę Zachodowi głównie USA. Nie Rosjanie bo wtedy nie było Rosji jako takiej tylko jeszcze ZSRR Gorbaczowa oddał całą Europę środkową na pożarcie polityczne i gospodarcze USA i jego sojuszników głównie Niemców, którzy zaczęli budować swój kolonializm gospodarczy w tej części Europy. Wyjątkiem była niezależna wcześniej od Moskwy Jugosławia dlatego podjęto udaną operację rozwalenia tego kraju. Żydzi z komunistycznym rodowodem w RP szybko ustawili się w opcji lewicowo-liberalnej idąc na pasku Zachodniej elity lewicowo-liberalnej która nienawidzi Putina i Rosji odbudowanej po jelcynowskiej smucie.

   • TZ.

    23 marca 2018 at 10:57

    Historia GW jest dobrze znana. Jej bazę kadrowa stanowili dziennikarze podziemnego Tygodnika Mazowsze. Gazeta powstała za pieniądze Solidarności. Rosjanie ani jej nie zakładali, ani nią nie dysponowali. Czy w środowisku żydokomuny związanym z GW byli rosyjscy agenci, tego nie wiemy. Pewnie tak, byli wszędzie, ale kierunek ideowy jaki GW od początku obrała i do dziś konsekwentnie realizuje to był eurosocjalizm (i antypolonizm). GW konsekwentnie wspierała również reformy Balcerowicza, który służył przecież zachodniemu kapitałowi, a nie Rosji. To są fakty. Michnik, Łuczywo, Gebert i całe to towarzystwo z GW bardzo by się zdziwiło, gdyby ktoś im powiedział, że służyli Rosji. Gołym okiem widać bylo, że nie służyli i nie służą.

   • Mirek

    23 marca 2018 at 12:03

    Powtórzę , o czym wy pieprzycie? Po 89 roku Rosjanie dopuścili państwa zachodnie ,głównie Niemcy, do wspólnego rabowania Polski i na tym polegała transformacja ustrojowa. Do dzisiaj cały wymiar sprawiedliwości , wojsko , policja i bezpieka jest w rekach rosyjskich . Zobaczcie sobie życiorysy wszystkich komendantów głównych , generałów,funkcyjnych prokuratorów i sędziów. Wszyscy do 2015 roku byli ludżmi sowieckimi . Ktos z was był przy tych przewerbowaniach ? W takim razie, po co powtarzać nie sprawdzone historie. Liczą sie tylko fakty . Do dzisiaj we wszystkich miastach i miasteczkach Polski w centralnych miejscach stoja pomniki na część Rosjan okupujacych nasz kraj . To Amerykanie albo Niemcy są zainteresowani czczeniem Rosjan? Państwo polskie do dzisiaj nie jest w stanie tknąć Dukaczewskiego , który przecież oficjalnie przechwala się ,że jest rosyjskim agentem i który otwarcie organizuje obalania legalnie wybranego rządu.
    Na 3 kandydatów na przewodniczącego Solidarności w 1981 roku dwóch było agentami , a jeden funkcjonariuszem , sowieckiej, dzisiaj rosyjskiej bezpieki . Pózniej stopień infiltracji Solidarności przez Rosjan tylko sie zwiekszał.

    • TZ.

     23 marca 2018 at 13:02

     Taki wpis byłby aktualny jeszcze 5 lat temu. Przez ten czas wiele się zmieniło, np. nie ma w WP ani jednego generała po sowieckiej uczelni wojskowej. W swoich wpisach przedstawiłem fakty. I albo rozmawiamy na ich podstawie, albo pielgrzymy sobie co nam w duszy gra, ale wtedy dalsza dyskusja nie ma sensu.

  • Dick

   23 marca 2018 at 20:19

   Żyd Michnik pilnuje tylko interesów żydowskich w państwie teoretycznym Polaków.
   Wystarczy pierwszy z brzegu artykół w gazecie żydowskiej dla Polaków, by odczuć rusofobię i filosemityzm, podobne jak w gazecie banderowskiej dla Polaków (Gazeta „Polska”)…

   • t.

    24 marca 2018 at 15:13

    To czytaj artykuły, a nie artykóły…

 7. WJTK

  22 marca 2018 at 23:55

  Byłe towarzyszki i byli towarzysze „człowieka z żelazem”, wspierający tę kandydaturę to typowy pomiot urbanowo-palikotowy.

 8. Jacenty

  23 marca 2018 at 00:23

  Idąc tropem myśli (nie trzeba traktować tego dosłownie, jest tylko takie powiedzenie) Bodakowskiego można by rzec, że skoro Bodakowski wylewa na tym portalu swój jad przeciwko Rosji, to cały portal jest tylko antyrosyjski i nie warto tu zaglądać komuś o innych poglądach. Na szczęście tak nie jest, piszą tutaj ludzie rozsądni, myślący i bez uprzedzeń. To i o Sputniku na szczęście nie musi to być do końca prawda.

 9. Hania

  23 marca 2018 at 08:34

  Gdyby pan Bodakowski był uczciwy
  ( w co szczerze wątpię)
  Napisałby tak
  – rosyjskie media ( Sputnik)są za kandydaturą…itd
  Ale pan Bodakowski uczciwym dziennikarzem nie jest i nigdy nie był
  Więc pisze co powyżej.
  Ciekawe, że nigdy nic nie napisze o banderlandzie:)

  Panie Bodakowski, ubolewa pan, że rząd PIS nie załatwił dekomunizacji kół łowieckich:

  „zakaz „pełnienia jakichkolwiek funkcji w kołach łowieckich przez „pracowników, funkcjonariuszy lub żołnierzy organów bezpieczeństwa państwa” PRL”.

  Rząd PIS usiłuje stworzyć ( wzorem swoich zapomnianych czy ukrytych tatusiów i wujków) nową elitę narodu
  Taka nowa forma rasizmu
  – kto nie z pisiem będzie wisiem!
  A cóż to za standardy?
  Zapolować na jelonka może tylko sympatyk obecnie rządzących?
  A co będzie jak nowa władzuchna odejdzie w niełasce?
  Znowu zmienią się kryteria zasad przyjmowania do Kół Łowieckich?
  Co będzie jak na końcu w kołach ostaną się tylko…jelenie:)
  ( niefuterkowe)

  „Rusofobia w Polsce przekracza kolejne granice …”

  Pan jest tego jaskrawym przykładem!
  Wszystko co ze wschodu, włącznie z pogodą jest BE…
  Ostatnie żałosne wypowiedzi Czaputowicza świadczą o nieuleczalnej chorobie ” na rusa”
  I oby tym razem Naród nie przepłacił swoim istnieniem…
  Na razie płacimy wyższymi cenami gazu, ropy i embargiem na nasze towary.

  A teraz zagwozdka dla uczciwego inaczej pisarczyka pana Janka
  Z cyklu
  – i kto tak mówi?

  „rzekomy polski antysemityzm „to moralnie odrażające zjawisko, nieakceptowane przez cywilizowanych wykształconych ludzi”.

  ” To władze państwa komunistycznego: wojsko, milicja, Urząd Bezpieczeństwa zachowały się tamtego dnia w zdumiewający, a często bestialski sposób. Bo to wojsko z milicją pierwsze otworzyły ogień. Wiele ofiar zginęło od kul. Wojsko i milicja zamiast pomóc i chronić polskich obywateli, zaatakowały,a potem pozostawiły sprawę i nie reagowały. To także problem społeczny, dlatego, że atakowali też ludzie. I pozostawiam ocenie historyków i socjologów, jak to się stało, dlaczego ludzie zareagowali w taki, a nie inny sposób. Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla antysemickiej zbrodni, dla sytuacji, kiedy jeden człowiek podnosi rękę na drugiego, bezbronnego niewinnego. To się nigdy nie może zdarzyć w praworządnym państwie”

  Kto nam przyprawia mordę antysemitów?
  Rosjanie czy rządzący patryjoci?

  Na koniec artykułu opisał pan wynurzenia jakiejś niespełnionej feministki…
  Panie Bodakowski takie są wszędzie
  Od Rosjanek po Pierwsze Damy 3 RP
  Pamięta pan apel pani Marii , które portrety teraz chętnie wznosicie na ołtarze?
  A ostatnie wypowiedzi nieodrodnej córuni?

  „Ograniczenie możliwości dokonywania zabiegów in vitro uznać należy za przejaw swego rodzaju hipokryzji”
  „nie można mieć złudzeń, że w obliczu ogólnoświatowych tendencji (…) starzejące się społeczeństwo nie może rezygnować ze wspomnianych rozwiązań medycznych”.
  Wprowadzenie całkowitego zakazu przerywania ciąży to rozwiązanie iluzoryczne, skazujące wiele kobiet na aborcyjne podziemie, a także nierzadko sprowadzające bezpośrednie niebezpieczeństwo dla ich zdrowia i życia, co w przypadku matek mających już dzieci należy uznać za rozwiązanie zwyczajnie okrutne wobec rodzin – pisze o projekcie zakazującym aborcji Marta Kaczyńska.”

  Dosyć porównań, znając pana, za tydzień znowu coś wychrobocze.
  Takie pańskie zajęcie…
  Bić w Rosjan aż do ostatniego Polaka!
  Ale jak już pan pluje to niech to robi z wiatrem i rozejrzy się po własnym podwórku bo jak widać, samemu można oberwać:)

  • Soroka

   23 marca 2018 at 09:40

   A co? Polacy mają być ruskim wdzięczni za wszystkie przez nich dokonane zbrodnie i akty niszczenia na Polsce i Polakach?
   Polacy nie mają ani jednego powodu do wdzięczności ruskim, więc nie ma żadnej rusofobii obecnie rozumianej jako nieuzasadniony lęk, tylko jest rusofobia ściśle uzasadniona ruskimi czynami wobec Polski i Polaków.
   Ta przez was nazywana banderlandia, te też jakiś ruski wrogi akt wobec Zachodu, a wobec Polski w szczególności.Akt wprowadzania pomiędzy państwami zatargów i psucia stosunków. Wsadźcie sobie tą banderlandie w swoje cztery litery!

   • Hamer

    23 marca 2018 at 10:48

    Pamiętaj przede wszystkim kto rządził Rosją w latach 1917-1953. Dopiero w 1953 po śmierci Stalina Rosjanie odzyskali władzę w ZSRR. Dlatego w latach 60 i 70 cała masa wiadomej mniejszości chciała tak emigrować z ZSRR na Zachód. Oczywiście wielu z nich wyjechało. Prawdziwy exodus zaczął się na początku lat 90 i wtedy polskie służby specjalne pomogły w zabezpieczeniu ich ewakuacji z ZSRR do nowej ojczyzny otoczonej zewsząd przez kraje arabskie. Dziś stanowią w tym państwie 1,5 milionową społeczność. I to na ich wniosek postawiono w tym państwie pomnik wdzięczności Armii Czerwonej.

 10. tomek

  23 marca 2018 at 09:02

  Rosja wspiera wszystkie ruchy antypolskie i niemcy i izrael tez to robia.Jestesmy w bardzo złej sytuacji.A najgorsze ze nie mamy mocnych słuzb do obrony.

  • jaro7

   24 marca 2018 at 16:20

   „Nasze rządy’ też wspierają wszystkie nacje które są antypolskie w tym te najbardziej!!! Czyli żydów,ukrów i zmudzinów.Nie potrzeba do tego ruskich.

 11. Soroka

  23 marca 2018 at 09:29

  W Polsce tlą się jeszcze resztki wiary chrześcijańskiej, dlatego wszelka diabelska swołocz Polskę chce unicestwić!
  Jedyna obrona przed tymi diabelskimi atakami to ufność w Opatrzność Bożą, modlitwa, poznawanie prawdy o tym świecie i trwanie na pozycji wierności Bogu.
  Żadną bronią Polska się nie obroni. Nawet Rosja, czy USA się nie obronią. Mogą się jedynie nawzajem zniszczyć.

 12. elpiwo

  23 marca 2018 at 10:18

  Z kolei jej tatusia na prezydenta Polski wspierali Amerykanie. Amerykański ambasador nie wychodził z sejmu i naciskał na wybór ślepowrona. Czyżby był ruskim agentem?

 13. TZ.

  23 marca 2018 at 11:14

  Zostawcie Bodakowskiego i nie znęcanie się nad nim. Chłopak bardzo chce być dziennikarzem, ale pojmuje ten zawód jako robienie propagandy swoich poglądów. Prawdziwe dziennikarstwo to zbieranie i analizowanie faktów. Odautorski komentarz jest właśnie wynikiem takiej roboty. Wnioski nie zawsze muszą być mile dla autora. Są chyba małe szanse, żeby pan Jan się tego nauczył, ale ponieważ jest szczerym polskim patriota, więc trzeba go kochać takim, jakim jest. Co oczywiście nie wyklucza zwracania mu uwagi, gdy przesadza.

  • tomek

   23 marca 2018 at 11:23

   Powinien uczyc sie rzemiosła na Neonie tam sa fachowcy

 14. Statystyczny

  23 marca 2018 at 11:55

  Kacapy zawsze chcieli zagłady dla Polski wraz z hitlerowcami,to wyjątkowo żmijowatych plemię chazarskie nalezy podbić i rozproszyć gdyż zawsze beda niszczyć Polskę,ich prawdziwym celem jest wywożenie ludności cywilnej do lasu i strzelanie w półtysięcznym tylko za to ze jesteśmy Polakami ,tak jak skrobanki i zabijanie polskich dzieci nienarodzonych ,czyli powolna eksterminacja narodu polskiego i polskości ,albo my albo oni jakby chciało sie powiedzieć ,imperium zla atakuje!!!!,na szczęście Polacy po 70 letniej okupacji sowieckiego dobrobytu i zamordowaniu 96 osób polskiego rzadu coraz mniej juz moga ,dzieki wojska NATO jesteśmy najbezpieczniejsi od parusetek lat ,kacapy nic nie moga oprócz paszchwili na nasze państwo ,widac ze ribbentrop-molotow słabnie wraz z militarnymi zapędami zbrodniarza putina co jest dobra wiadomością dla całego demokratycznego swiata ,mamy nadzieje na nowa rewolucje u kacapow i likwidacje zbrodniarza międzynarodowego putina oraz rozpad ibankrutujacego imperium zla dla dobra swiata,ostatnie sfałszowane wybory w Rosji świadczą o desperacji upadającej kast chazarskich bandytów ,jest szansa na proces smoleńskiego bandyty oraz oddanie Napoleonem dowodów w tej sprawie ,jesteśmy siekaj świadkami upadającej kasty oligarchów chazarskich nie tylko moralnie ale i finansowo do czego śluza międzynarodowe zwiększające sie sankcje oraz wyścig zbrojeń ,pamiętać nalezy o tym ze zmniejszające sie zamówienia na gas i ropę z imperium zla sa miodem na skołowane serca ofiar sowieckich czystek oraz prowadzą wcprostej lini do kontrolowanego upadku zbrodniarza putina o jego sekty ktora terroryzuje prawdziwa Rosję ,zanosi sie na międzynarodowy sąd ostateczny dla komunistycznych zbrodniarzy i upadek chazarow oraz całego zla i sowieckiej zarazy ,świat idzie ku lepszemu

  • jaro7

   24 marca 2018 at 16:24

   Chazarzy to obecna upaina a nie Rosja.Nawet ich tryzub to chazarska tamga(popatrz na google).A ty jestes szkolnym przykładem obsesyjnej rusofobii.I nie podniecaj sie tak bo ci żyłka w 4 literach pęknie.

 15. Stefan

  23 marca 2018 at 12:34

  Czy piszący te bzdury Rosjanie mają nierówno pod sufitem?.

 16. yosarian

  23 marca 2018 at 12:43

  Wynika z tego,że nasza totalna opozycja mówi to samo co Sputnik.Aborcja jest dobra,dekomunizacja zła,zły antysemityzm itd.Ciekawe czy przychodzi im to do tych zrytych mózgów?

 17. ość

  23 marca 2018 at 13:02

  Z „antysemityzmem” jest taki problem, że znaczy to co jest w danej chwili wygodne dla żydów. Można zacząć od znaczenia – niechęć / brak sympatii do żydów (lub nawet „antysemita” czyli ten kogo nie lubią żydzi). Po przyznaniu – ok, jestem „antysemitą” – znaczenie nagle zmieni się na „chcący dokonać ludobójstwa na żydach”. Więc lepiej to fałszywe, wadliwe pojęcie odrzucać w całości.

  Skrajna rusofobia może być szkodliwa, jeśli prowadzi do idiotycznych wniosków jakoby banderowska Ukraina była „polską racją stanu”. Popieranie banderowskiej (czyli antypolskiej) Ukrainy „doskonale ukazuje szkodliwość różnych przebierańców podszywających się pod polskich narodowców”.

  Nie oznacza to że ze strony Rosji nic nie zagraża, szczególnie z rządami poszczekującymi na Rosję. Z bezpieczeństwem opartym na wątpliwym sojuszu z USA, podatnym na wpływy żydowskie. PiS może nas wpakować w wojnę – lubi wyskakiwać przed szereg w ramach NATO, sprowadził kilka milionów Ukraińców (w tym może z kilkaset tysięcy banderowskich), sytuacja łatwo może zmienić się w mega-majdan w całym kraju.

 18. Tomasz

  23 marca 2018 at 14:05

  Rosjanie piszą źle o Polsce dlatego ludzie służb P R L byli na usługach Rosji Sowieckiej .Rusofobia to alergia na Rosjan jest propagandowym kłamstwem ,Polacy słuchają rosyjskiej muzyki czytają Książki Sołżenicyna Tołstoja ,itd .Zwykli obywatele Federacji Rosyjskiej są trzymani mocno w uścisku autorytarnej władzy mają paszporty z czipami Nie dziwię się że Federacja Rosyjska popiera Jaruzelską na Prezydenta Polski jej tatuś to był generał sowiecki zaufany Moskwy do grobowej deski tak samo Kiszczak i wielu innych ze służb P R L.Dlatego dekomunizacja im nie odpowiada bo są usuwane pomniki i nazwy ulic zbrodniarzy sowiecki deubekizacja też się nie podoba bo utracili przywileje zaufani Moskwy.

 19. stary

  23 marca 2018 at 21:37

  Lepsza Pani Jaruzelska od każdego pisiora i bodakujenki.

  • Tomasz

   24 marca 2018 at 12:41

   Stary UB-owiec do Moskwy do twoich Przyjaciół Bolszewików .

 20. tomek

  24 marca 2018 at 07:18

  Stary u-bol wszystko podsumował kim dla Polski sa kacapy

 21. Sara

  25 marca 2018 at 21:04

  M Jaruzelska może wygrać w Warszawie , nie głosem Rosji tylko głosami warszawiaków i to jest niebezpieczne .Co by nie powiedzieć za życia Jaruzelskiego nie było na niego mocnych .Układ zawarty między Rosja a USA gwarantował mu nietykalność . Młodzi nie wiedzą. Ale klawiatury maja.

 22. Tomasz

  26 marca 2018 at 15:32

  Sara nie głosem Warszawiaków tylko Po Polaków czyli Rosjan władających językiem polskim którzy zostali po wycofaniu Grupy Północnej Armii Bolszewickiej mają obywatelstwo polskie .Tzw śpiochy pilnujące interesów Rosji w Polsce .Gdzie A B W ? czy prowadziło obserwację po Polaków??

 23. Jan Bodakowski YEBNIĘTY rusofobie walnij tym swoim łysym łbem o ścianę !

  26 marca 2018 at 21:05

  Głupi prostacki RUSOFOBIE jan bodakowski jesteś zwykłym GŁUPCEM i wręcz ŚMIESZNYM zwykłym OSZUSTEM w wypisywaniu tych swoich skrajnie rusofobicznych tekstów z gnojeniem „ruskich”, gdyż ty CIEMNIAKU o tym nie wiesz, że ta JAKOBY „ruska” witryna internetowa i stacja radiowa „Sputnik” o zasięgu globalnym nadająca 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę w wielu językach jest OPANOWANA w 100% przez ruskich ŻYDÓW !
  Te „ruskie” ŻYDY, którzy nie wyjechali z Rosji i się NAKRADLI na „pierestrojce” na garbie bitych faktycznych Ruskich nieomal całkowicie przejęli media w Rosji !
  Etniczni Ruscy są w identycznej sytucji politycznej w Rosji, którzy zostali WYPCHNĘCI z polityki rosyjskiej też pod zarzutem „faszyzmu” , czyli sytuacja jest podobna jak z etnicznymi Polakami, którzy są też totalnie tępni przez skrzykniętych ŻYDÓW w mafijnej III RP …
  Cały ten ŻYDOWSKI syjonistyczny „Sputnik” udający jako „ruski” to taka sama SYJONISTYCZNA zaraza jak to żydo-gówno TVN w III RP !
  W Rosji jest IDENTYCZNA sytuacja polityczna jak w III RP gdzie za plecami W.Putina skrzyknęła się banda „ruskich ŻYDÓW” która trzyma sztamę z „ruskimi” żydami co teraz mieszkają w Izraelu, a wcześniej na swoje własne życzenuie wyjechali z ZSRR po tym jak faktycznie etniczni ruscy przejeli władzę na prowincji na początku lat 1980-ch w KPZR w czasach ZSRR, dlatego ruskie żydy w zemście za utratę władzy na Kremlu ZBANKRUTOWALI ZSRR tak aby to ZSRR się rozpadło.
  Cała masa „ruskich zydów” też wyjechała do USA, gdzie otrzymali oni nie samowite wsparcie finansowe na edukacje, zamieszkanie oraz adaptacje w warunkach amerykańskich tak aby „ruskie żydy” co przyjechali do USA weszli na najwyższe szczeble drabiny społecznej co właśnie tak się stało. Pozmieniali nazwiska na „ameraykańsko” brzmiące i to oni skorumpowali oraz zbankrutowali USA stali się pomocnikami neokonów w USA.
  „polskie” ŻYDY co się na NAKRADLI na „polskiej” tzw. „prywatyzacji” czyli na polskim garbie i przejęli władzę w III RP to jest LUSTRZNE odbicie, ta sama METODOLOGIA tego co się IDENTYCZNIE się dzieje w mafijnej III RP, których to polskich żydów teraz wspierają ukry w rozerwaniu Polski na kawałki czyli identycznie jak „ruskie żydy” usiłują rozerwać Rosję, aby ją przejąć na SWOJĄ własność …

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra