Z kraju

Żyd z Izraela znieważył pomnik ofiar KL Birkenau

O prawdziwym stosunku Żydów z Izraela do ofiar niemieckich obozów koncentracyjnych świadczą opisane przez portal TVP Info w artykule „Skandal w obozie. Młody Żyd znieważył pomnik ofiar w KL Birkenau” wydarzenia, jakie miały miejsce w miejscu zagłady Żydów podczas II wojny światowej.

Według informacji portalu TVO Info „19-letni obywatel Izraela został zatrzymany w środę” po tym jak obsikał pomnik „ofiar obozu, który znajduje się pomiędzy ruinami dwóch największych krematoriów w byłym niemieckim obozie Auschwitz II-Birkenau”. Żyd „został zatrzymany i po przesłuchaniu oraz dobrowolnym poddaniu się karze został zwolniony”.

Według artykułu kodeksu karnego „kto znieważa pomnik lub inne miejsce publiczne urządzone w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego lub uczczenia osoby, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności”.

To nie jedyny bulwersujący eksces w tym miejscu pamięci. Jak informuje TVP info w ubiegłym roku „12 osób rozebrało się do naga i próbowało skuć ze sobą kajdankami przed historyczną bramą główną byłego niemieckiego obozu Auschwitz. Na wieńczącym ją napisie „Arbeit macht frei” zawiesili płachtę z wyrazem Love (miłość). Adam B. i Mikita V., którzy byli organizatorami incydentu, zabili też owcę. Akcja miała być protestem o wydźwięku antywojennym”.

Według informacji TVP Info „uczestnicy zostali oskarżeni o znieważenie Miejsca Pamięci, a B. i V. także o zabicie zwierzęcia. Wyrok w oświęcimskim sądzie rejonowym zapadł 17 stycznia br. Sąd skazał Adama B. na 18 miesięcy więzienia, a Mikitę V. na 14 miesięcy za kratami. Pozostali muszą zapłacić grzywny w wysokości 10 tys. zł lub wykonać prace społeczne. Wszyscy muszą też zapłacić nawiązki na rzecz Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Część oskarżonych złożyła apelację”.

Obecnie pomnik jest miejscem, przed którym hołd ofiarom składają światowi przywódcy odwiedzający Miejsce Pamięci. Wśród nich byli m.in. trzej kolejni papieże: św. Jan Paweł II, Benedykt XVI oraz Franciszek.

Na stronie Muzeum Auschwitz-Birkenau można przeczytać, że „Obóz Auschwitz stał się dla świata symbolem terroru, ludobójstwa i Szoa. Utworzony został przez Niemców w połowie 1940 r. na przedmieściach Oświęcimia, włączonego przez nazistów do Trzeciej Rzeszy.

Bezpośrednim powodem utworzenia obozu była powiększająca się liczba aresztowanych masowo Polaków i przepełnienie istniejących więzień. Pierwszy transport Polaków dotarł do KL Auschwitz 14 czerwca 1940 r. z więzienia w Tarnowie. Początkowo miał to być kolejny z obozów koncentracyjnych, tworzonych przez nazistów już od początku lat trzydziestych. Funkcję tę Auschwitz spełniał przez cały okres swego istnienia, także gdy – od 1942 r. – stał się równocześnie jednym z ośrodków „Endlösung der Judenfrage” (ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej) – nazistowskiego planu wymordowania Żydów zamieszkujących okupowane przez III Rzeszę tereny”.

Jak informuje Muzeum Auschwitz-Birkenau „W 1944 r., w szczytowym okresie działania, obóz składał się z trzech części:

Auschwitz I, utworzonego w 1940 r. na terenie i w budynkach przedwojennych polskich koszar;

Auschwitz II-Birkenau, największego z całego kompleksu, utworzonego w 1941 r. na terenie odległej od Oświęcimia o 3 km wsi Brzezinka, z której wysiedlono polską ludność, a zabrane im domostwa rozebrano. W Birkenau naziści wybudowali też większość urządzeń masowej zagłady;

Auschwitz III. W latach 1942-1944, głównie przy różnego rodzaju niemieckich zakładach przemysłowych a także gospodarstwach rolniczo-hodowlanych, powstało ponad 40 podobozów, wykorzystujących niewolniczą siłę roboczą więźniów. Największy z nich o nazwie Buna utworzyono w 1942 r. 6 km od obozu Auschwitz I, przy zakładach syntetycznej gumy i benzyny Buna-Werke. Zostały one wybudowane w czasie wojny przez niemiecki koncern IG Farbenindustrie, któremu SS dostarczało więźniów do pracy”.

Jak przypomina Muzeum „wszystkie obozy i podobozy Niemcy odizolowali od świata zewnętrznego i otoczyli ogrodzeniem z drutu kolczastego. Teren administrowany przez komendanta i kontrolowany przez esesmanów z załogi KL Auschwitz przekraczał obszar znajdujący się w obrębie drutów. Zajmował powierzchnię 40 kilometrów kwadratowych (tzw. Interessengebiet — strefa interesów), rozciągającą się wokół obozów Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau.

Miejscową ludność, Polaków i Żydów mieszkających w sąsiedztwie tworzonych obozów wysiedlono. Część ich domostw wyburzono a w pozostałych zamieszkali oficerowie i podoficerowie SS z załogi obozowej i ich rodziny. Na terenie przyobozowym władze obozowe zorganizowały zaplecze techniczne obozu, warsztaty, magazyny, biura a także koszary dla esesmanów”.

Po wkroczeniu na ziemie polskie Armii Czerwonej Rosja sowiecka w niemieckich obozach koncentracyjnych utworzyła swoje obozy w których komuniści mordowali między innymi polskich patriotów.

fot. z strony Muzeum – Paweł Sawicki

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

21 komentarzy

21 Komentarzy

 1. z-k

  22 marca 2018 at 21:50

  Ponoć interweniowała policja a to oznacza pilną potrzebę przeproszenia, że żydowi szczanie przerwano

 2. Piotrx

  22 marca 2018 at 21:51

  …żyd „został zatrzymany i po przesłuchaniu oraz dobrowolnym poddaniu się karze został zwolniony”….

  jaka kara ? gdyby to był goj skończyło by się aresztem i wyrokiem skazującym

 3. Tomek

  22 marca 2018 at 21:59

  „O prawdziwym stosunku Żydów z Izraela do ofiar niemieckich obozów koncentracyjnych świadczą opisane przez portal TVP Info w artykule „Skandal w obozie. Młody Żyd znieważył pomnik ofiar w KL Birkenau” ”

  Tak, a o prawdziwym stosunku Polaków do ofiar niemieckich i komunistycznych zbrodni na Polakach świadczy zdjęcie debili, co rok temu znieważyli pomnik Pileckiego, albo zdjęcie debila udającego, że sika na pomnik ofiar rzezi na Woli (ze 2 czy 3 lata temu). Jeden debil nie świadczy o prawdziwym stosunku Żydów, czy Polaków do czegokolwiek, więc nie zamieszczajmy tak prymitywnych artykułów.

  • jaro7

   22 marca 2018 at 23:06

   Jeden? To albo mało wiesz albo głupa udajesz(a może nie udajesz).Natomiast co do Pileckiego i pomnika ofiar rzezi całkowicie sie zgadzam.A i dla jasności antypolonizm wśród żydów jest 100 razy większy niż antysemityzm u Polaków.No ale „narodowi wybranemu’ wolno więcej.

   • Tomek

    23 marca 2018 at 15:35

    To poproszę o źródło jakieś, które wskazuje, że takie przypadki są częste. Nie jeden kolejny, dwa, bo na tej zasadzie można podawać też kolejne przypadki w Polsce, kiedy to Polacy szargają swoje własne miejsca pamięci. Pracownicy Muzeum w wywiadzie dla TVP stwierdzili, że są zszokowani, bo to pierwszy taki przypadek np., ale chętnie zweryfikuję swoją opinię, którą wyraziłem.

  • WJTK

   23 marca 2018 at 02:13

   Dokładnie to samo chciałem napisać w kontekście tego głupiego zdania rozpoczynającego tę wypowiedź autora. Już nawet skopiowałem ten fragment, by ustosunkować się do niego. Natomiast jeżeli sikał nie na jakiś np. wokołopomnikowy murek ale celowo np. na polską tablicę (tego nie wiemy) to niestety świadczyłoby to nie tylko o jego głupocie lecz o zaszczepionej już w szkole nienawiści do Polaków. Niezależnie od tego powinien być przykładnie ukarany, a nie zwolniony.

   • Tomek

    23 marca 2018 at 15:39

    Z tego, co podawano, sikał na schody prowadzące do pomnika (nie na jakaś konkretną tablicę np.). Sam pomnik, natomiast, jest międzynarodowy, tj. upamiętnia Polaków, Żydów i inne narody.

    Co do tego, że kara powinna być dotkliwsza i przykładna, w pełni się z Tobą zgadzam. Albo, przynajmniej, gość powinien trafić na dołek na 48 h, bo zgodnie z naszym prawem za coś takiego nie możesz orzec więzienia. Możesz orzec grzywnę (którą on dobrowolnie przyjął – 5 tys PLN) albo ograniczenie wolności (to drugie przy obcokrajowcu, oczywiście, nie ma sensu).

 4. Mirek

  22 marca 2018 at 23:30

  Jest artykuł śp. doktora Ratajczaka , który rzeczowo omawia kwestie techniczne związane z zagładą -http://www.bibula.com/?p=9698 . W artykule jest jeszcze co najmniej jedna nieścisłość historyczna ,ale to rzecz mniejszej wagi.

  • Next

   23 marca 2018 at 06:20

   Ratajczak to był debil.

   Są dziesiątki relacji składanych niezależnie przez uciekinierów i byłych więźniów obozów zagłady. Są raporty dróżników którzy powiązani z AK prowadzili bardzo dokładną obserwację ruchu pociągów np. na magistrali dojazdowej do Treblinki.

   Badania georadarowe i lidarowe potwierdzają rozmieszczenie budynków obozowych w Sobiborze i Treblince – dokładnie odpowiadające relacjom ocalonych.

   Natomiast śmierć Ratajczaka – faktycznie była dziwna.

   • tomek

    23 marca 2018 at 08:32

    Obozy koncentracyjne nie były obozami zagłady a pracy i izolacji .Nikt nie zabija pracownikow .Choroby, sadysci,psychopaci psychika wojenna prowadziła do odczłowieczenia i masowej smierci setki tysiecy ludzi .Mozna na takiej zasadzie powiedziec ze gułagi były obozami zagłady a nikt tego nie mowi

    • Tomek

     24 marca 2018 at 02:44

     Taaaa…. A do gazu milion osób to przypadkiem trafiło. Wypadek „przy pracy”, która „czyni wolnym”. Co do łagrów, to one akurat były nastawione na pracę, choć, jak to w sowieckim systemie, nieefektywnie. A to, że Niemcy zabijali od razu, a Ruscy wpierw robili z ludzi gówno, zanim ich zamęczyli, to inna sprawa.

    • WJTK

     25 marca 2018 at 01:49

     W kontekście „marca 1968” (jako cezury) pozwolę sobie zacytować fragment Wielkiej Encyklopedii Powszechnej PWN z 1966 r dotyczący hitlerowskich obozów koncentracyjnych i obozów zagłady. W treści tego hasła podano, że obozy zagłady „istniały tylko na ziemiach okupowanej Polski” Podano również powołując się na Główną Komisję Badania Zbrodni Hitlerowskich, że w tych obozach uśmiercono ok. 5,7 mln ofiar (ok. 99% Żydów, ok. 1% Cyganów i in.). O Polakach w tej encyklopedii nie ma ani słowa ! Jednocześnie podano, że w Auschwitz – Birkenau uśmiercono 3,5 mln osób !)
     W grudniu 1968 r rozesłano do subskrybentów encyklopedii erratę zwracając uwagę na przekłamania dotyczące „liczby ofiar według narodowości” oraz nieuzasadnione wyizolowanie systemu obozów z całokształtu eksterminacji okupowanych narodów, w tym Polaków. W tedy też podano szacunkowe ogólne starty obywateli polskich od 1939-45 (ok. 3 mln Polaków i ok. 2,7-3,0 mln Żydów). Notabene podając liczbę ok. 2,5 mln wysiedlonych Polaków, ani słowa o wywózkach do Związku Sowieckiego.

   • z-k

    23 marca 2018 at 09:30

    sam jesteś debil gdyby dr Dariusza Ratajczaka nie zamordowano mógł byś mu buty czyścić żydopachole.

   • marju73

    23 marca 2018 at 13:41

    Są dziesiątki relacji Żydów którzy przetrwali obozy po czym okazywało się że nigdy w nich nie byli.

  • Mirek

   23 marca 2018 at 08:06

   Jakie badania ? Kto je prowadził ? To co pokazują w Oświęcimiu jako komorę gazową jest przerobionym po wojnie schronem przeciwlotniczym . To otwarcie przyznał facet , który był przez kilkadziesiąt lat zastepcą dyrektora muzeum w Oswięcimiu.
   Przczytaj ten krótki artykuł doktora Ratajczaka i podaj jakieś sensowne kontrargumenty . Inaczej całkiem uzasadnione będzie uznanie , że jesteś trolem , który swoimi rzygowinami chce zaśmiecić komentarze

 5. Marian

  23 marca 2018 at 12:04

  • Marian

   23 marca 2018 at 13:17

   Patrzcie Polacy, bo to czeka Wasze dzieci nad Wisłą, gdy Żydzi przejmą władzę nad Polską.

 6. Bogdan

  23 marca 2018 at 12:23

  To jest efekt wchodzenia Żydom w doope. Zamiast dotkliwej kary,błazenada.Pojawią się następni Żydzi,którzy postąpią podobnie.To kolejna kompromitacja PIS.

 7. Adrian

  23 marca 2018 at 12:31

  next,tomek wypowiadają się jak debile.
  Zgadzam się ,że antypolonizm Żydów jest 100 razy większy ,niż antysemityzm u Polaków.To jest efekt tego,że PIS narobił w gacie po fanatycznych atakach Żydów na ustawę o IPN.

 8. Stefan

  23 marca 2018 at 12:32

  Hańba.

 9. Tomasz

  24 marca 2018 at 04:00

  Tomasz P I S podkulił ogon oto skutki wyrzucenia Ustawy o I P N do kosza ANTYPOLONIZM ŻYDÓW w praktyce .Policja powinna użyć środków przymusu bezpośredniego w postaci gumowej pałki na cztery litery tego Żyda w momencie dokonywania czynu zabronionego prawem.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra