Z zagranicy

Polska misja w Afganistanie – kontyngent zostanie zwiększony

Polski Kontyngent Wojskowy w Afganistanie zostanie zwiększony o kolejnych pięćdziesięciu żołnierzy – zapowiedział prezydent Andrzej Duda, który odwiedził polskich żołnierzy w Afganistanie z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

– Nasi żołnierze cały czas są tutaj potrzebni i dlatego obiecywaliśmy dzisiaj gen. Nicholsonowi, że nie zamierzamy wycofywać naszych żołnierzy, bo misja musi trwać dalej aż do skutku, kiedy armia afgańska sama będzie mogła przejąć wszystkie obowiązki”
– powiedział prezydent.

Choć podkreślił, że choć misja nie ma charakteru bojowego powiedział też, że Afganistan wciąż jest niebezpiecznym obszarem.
Prezydent i minister obrony spotkali się również z premierem Afganistanu i dowódcą misji wojskowej. Polscy żołnierze stacjonują w Afganistanie już szesnaście lat.

Źródło: do.wp.mil.pl, radiomaryja.pl

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

11 komentarzy

11 Komentarzy

 1. Dick

  27 marca 2018 at 09:27

  Polscy żołnierze pod butem amerykańskim okupują obcy nam kraj, który nigdy nic Polakom nie zrobił…

  Amerykanie stworzyli Talibów, by atakowali ZSRR, teraz walczą z hydrą już któreś dziesiąt lat. A Afgańczycy cierpią od 2 pokoleń permanentną wojnę domową…
  Obecnie tworzą przy ochoczym współudziale „polskich” władz podobną hydrę na Ukrainie…

 2. Hania

  27 marca 2018 at 09:50

  Prezydent „podkreślił, że choć misja nie ma charakteru bojowego”
  …hmmmm ciekawe, że amerykanie, którym się bezczelnie podlizujecie
  Przebywają tam na prawach wojennych?1

  Adrian jak coś powie…to naprawdę…wstyd na całą wiochę:(

  Teraz czekam na wpisy patryjotów, którzy wyrzygają mi
  – za PRL wojsko niepolskie ( teza Cenckiewicza)
  najechało na Czechosłowację!

 3. j-da

  27 marca 2018 at 10:09

  Może by Adrian w jakimś niebojowym charakterze np kompanijnego pisarza na jedną misję by tam został?

 4. Czesław

  27 marca 2018 at 10:24

  Prezydent Duda zapowiada zwiększenie kontyngentu w Afganistanie Polski Kontyngent Wojskowy natowskiej misji Resolute Support zostanie zwiększony o 50 żołnierzy – zapowiedział w Bagram prezydent Andrzej Duda, który odwiedził polskich żołnierzy w Afganistanie.” Należy też przypomnieć, że byliśmy po Wielkiej Brytanii, najwierniejszym sojusznikiem USA podczas agresji na Irak. A jak prezydent Bush zakończył prezydenturę w St.Zj. to pożegnał się nawet z tymi europejskimi przywódcami co byli przeciwko tej agresji a do naszego prezydenta L.Kaczyńskiego nie zadzwonił.

 5. Jacek

  27 marca 2018 at 11:44

  Kolejna głupota PIS.

 6. tomek

  27 marca 2018 at 16:57

  Dick przypominam ze to kacapy najechali Afganistan

  • Dick

   27 marca 2018 at 21:43

   Chodzi mi o tworzenie grup ekstremistycznych, które po jakimś czasie wymykają się spod kontroli.
   CIA stworzyła Talibów, ISIL i tworzy banderowców.
   A Polacy będą kiedyś „spijać” to nawarzone piwo. Bo Rosja bez problemu sobie z ukrami poradzi…

  • wracaj do siebie kacapie

   28 marca 2018 at 09:38

   sam jesteś kacap.

 7. marju73

  27 marca 2018 at 22:20

  ŻydPOPiS jak zwykle swoją powinność wasala rozumie.

 8. SKUNDLENIE kolonialnego wasala A.Dudy wobec USA o 100-ć GORSZE niż Bolesława Bieruta wobec żydowskiego ZSRR !

  27 marca 2018 at 22:47

  Jest to nie zaprzeczalnym faktem, że ten karierowicz SKUNDLONY WASL żydów A.Duda razem z sprzedajnymi „solidaruchami” z gangu PO-PiS o wiele bardziej KOLONIZUJĄ polskich obywateli, na rzecz żydo-amerykańskich interesów niż to robił żydo-komunista Bolesław Bierut wobec rządzących żydo-bolszewików na Kremlu w Moskwe.
  Ten SKUNDLONY wasal PROSTAK A.Duda razem z neo-banderowcem Czerskim w ogóle NIE kierują się polskim INTERESEM i dlatego Państwo Polskie oraz wszystkich Polaków UPADLAJĄ po przez najnormalniejsze UŻYWANIE Polskiego Żołnierza jako KOLONIALNEGO sługusa żydo-amerykańskich interesów.
  DECYZJA o wysłaniu Polskich Żołnierzy, aby brali udział w napaści na Irak i Afganistan zapadła w Waszyngtonie BEZ udziału kogo kolwiek z „rządu warszawskiego”.
  Cały „polski” personel ambasad i konsulatów na Świecie niby „pracujący” za co SŁONO płaci im polski podatnik, a ONI „dyplomaci” powinni DOKŁADNIE obserwować dookała tam za granicą co się dzieje w polityce oraz STRZEC polskich interesów
  Tymczasem ci tzw. „polscy dyplomaci”(w większości żydzi lub ukraincy z polskim obywatelstwem) w tym niby „polskim” MSZ-e traktują swój WYJAZD do ambasad czy konsulatów jako 4 letni WYJAZD na WCZASY z całą rodziną i tam NIC, dosłownie NIC NIE robią, a wręcz organizują SABOTAŻ interesów Polski, zajadle ZWALCZAJĄ Polonię celowo ją skłucajac jak jest w Chicago, New Yorku, Toronto, Sydney, w Londynie i całej UK , Niemczech itd. !!!
  Od 1990 roku do DZISIAJ nie było ani jednego ministra „polskiego” MSZ który by działał w interesie Panstwa Polskiego – oni WSZYSCY z pełnym wyrachowaniem SZKODZĄ polskim obywatelom i to się stało NORMĄ do DZISIAJ, ale za to oni DBAJĄ o interesy żydów, ukrów, Niemców o ZGROZO !
  W USA są 3-y publiczne TV C-SPAN1, TV C-SPAN2 i TV C-SPAN3 które na okrągło transmitują na żywo obrady Kngresu, obrady Senatu, różnych komisji połączonego parlamentu, a w tym też przesłuchań połączonej komisji Senatu i Kongresu do spraw wojskowych i innych.
  Otóż obserwowałam taką debatę na żywo na temat na ten temat odbytej 9 lutego 2016r pod tytułem:

  „Global Threats”
  to przesłuchanie generałów ministra obrony USA można obejrzeć nawet dzisiaj, tutaj:
  http://www.c-span.org/video/?404436-1/james-clapper-testimony-global-threats
  Oto lista uczestniczących senatorów i kongresmenów(posłów):

  Kelly A. Ayotte – U.S. Senator (Class 3) [R] New Hampshire
  Richard Blumenthal – U.S. Senator (Class 3) – [D] Connecticut
  Tom Cotton – U.S. Senator (Class 2) [R] Arkansas
  Deb Fischer – U.S. Senator (Class 1) [R] Nebraska
  Martin Heinrich – U.S. Senator (Class 1) [D] New Mexico
  James M. Inhofe – U.S. Senator (Class 2) [R] Oklahoma
  Tim Kaine – U.S. Senator (Class 1) [D] Virginia
  Angus King – U.S. Senator (Class 1) [I] Maine
  John S. McCain III – U.S. Senator (Class 3) [R] Arizona
  Bill Nelson – U.S. Senator (Class 1) [D] Florida
  Jack Reed – U.S. Senator (Class 2) [D] Rhode Island
  Mike Rounds – U.S. Senator (Class 2) [R] South Dakota
  Vincent Stewart – Director Defense Intelligence Agency
  James R. Clapper – Director Office of the Director of National Intelligence
  Jeff Sessions – U.S. Senator (Class 2) [R] Alabama
  Dan Sullivan – U.S. Senator (Class 2) [R] Alaska
  Senatorzy i kongresmeni USA zawołali przed swoje oblicze najważniejszych generałów i admirałów US Military = Minister Obrony, którym zadawali masę pytań na temat obecności US Army w Iraku i Afganistanie, czego wojsko potrzebuje, informowali wojskowych co jest najważniejsze wojskowych w ich działaniach. Maglowali też tych wojskowych generałów o ROLI jaką oni widzą do spełniania w tych AMNERYKANSKICH IMPERIALNYCH bandyckich najadach na Irak i Afganistan przez tzw. „wojska partnerów” a tym też Polskich Żołnierzy „ochotników” zatrudnionych w tych NAPADACH US Army na małe słabe państwa na ZAMÓWIENUIE żydo-banksterów z New Yorku i bandyckiego CHCIWEGO Izraela.
  Otóż w tej debacie genarał Vincent Stewart(murzyn) – Director Defense Intelligence Agency wyraźnie WYJAŚNIAŁ, że to uczestnictwo innych żołnierzy jak Polskich itp. z punktu widzenia strategicznego NIE ma jakiej kolwiek wartości, a oni MUSZĄ jedynie w tym uczesniczyć w celach PROPAGANDOWYCH na cały Świat, że US Army i IMPERIALNA amerykańska polityka jest WSPIERANA przez takie WASALNE państewka jak Polska i inne POST-KOLONIALNE krainy jak ukry, liwini, estonczycy.
  Ten murzyn generał Vincent Stewart(murzyn) – Director Defense Intelligence Agency wyrażnie POWIEDZIAŁ, że dyplomacja USA musi się starać POZYSKIWAĆ jak najwięcej politycznego wsparcia dla działań US ARMY aby tych państw wspierających była jak NAJWIEKSZA liczba bo to LEGITYMUJE „amerykańskie” działania i Światową strategię polityki USA jako ŻNADARMA całego Świata co się przekłada na ZYSKI EKONOMICZNE orza PODPORZADKOWANIA tych państw amerykańskim(ŻYDOWSKI) świtowym korporacjom !
  Jak nie wierzycie to PRZESŁUCHAJCIE całą debatę-przesłuchanie jaki faktycznie strasznie INSTRUMENTALNIE traktują Polskę jako państwo i nas Polaków, całą Europe Wschodnia których oni ci ŻYDOSCY imperialiści UŻYWAJĄ takie miotły do wymiatania żydo-imperialnych podłych brudów. Urzywają Polskiego Żołnierza jako takie ŚCIERY do wycierania obsranych buciorów tych najemnych zabijaków US Army co jest WYŁĄCZNIE w interesie żydo-amerykańskich WŁAŚCICIELI korporacji oraz imperialnej politykiŻYDO-NEOKONÓW rządzących w Waszyngtonie.
  Z tych ich dyskusji wygladało, że Polski Żołnierz mają być URZYCI Jako MESO armatnie na ląndzie w potyczkach z jakimiś rebeliantami, którzy walczą o NIEZALEŻNOŚĆ ekonomiczną i polityczną swoich państw.
  Ten skończony DUREŃ A.Duda to zwykły OSZUST, kompletny WASAL, który pomaga KOLONIZOWAĆ Polaków na rzecz a to Niemców, a to ŻYDÓW … itp. on jest skończonym DEBILEM !
  W ogóle ta cała PRZEKUPNA skorumpowana ANTY-polska syjonistyczna ŚITWA podłych bezkarnych ZŁODZEJI gangsterów PO-PiS o tych sprawach NIE ma zielonego pojęcia, a jeśli oni WIEDZĄ to na bazie swojego WASALSTWA jedynie KARIERUJE politycznie biorąc ŁAPÓWKI za SŁUŻBĘ jako LOKAJE dla ZAGRANICZNYCH interesów.
  Ta squrwysynstwa ANTY-polska sitwa „solidaruchów” i KOR-wców żydów z polskim obywatelstwem na pewno BIORĄ ŁAPÓWKI wpłacane na swoje zagraniczne konta, a te ich decyzje o wysyłaniu na PONIEWIERKĘ Polskiego Żołnierza służenia OBCYM lub nawet umierania za OBCYCH to istna PODŁOŚĆ w czysto PRYWATNYM interesie tych ZŁODZEJI cwaniaczków rządzącej ZDRADZIECKIEJ „warszawki” którzy przy każdej możliwej okazji KUPCZĄ nami polskimi obywatelami KUPCZĄ jak KARTOFLAMI na targu !!!

 9. Pingback: cwty4n5omtxycn5tvcwxcrtwer

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra