Z kraju

Poseł Agnieszka Ścigaj demaskuje mechanizm szkalowania w mediach klubu Kukiz’15

W najnowszych wpisach na jednym z portali społecznościowych poseł z klubu Kukiz’15 Agnieszka Ścigaj odniosła się do kampanii medialnej, która ma na celu szkalowanie posłów tej formacji.

Zdaniem poseł Agnieszki Ścigaj „urosło nam w słupkach, więc festiwal dyskredytowania trwa… Jak zapewne zauważyliście od dwóch tygodni regularnie ukazują się „artykuły”, które maja za zadanie zdyskredytować ruch Kukiz’15 w Waszych oczach. Nagłówki gazet nie są wybredne „Cwaniak Jakubiak”, „Józwiak mieszka za nasze z kochanką”, „ Kukiz kombinuje z mieszkaniem” etc. Nie wymienię wszystkich, bo schemat jest ten sam, a i autorzy tekstów zwykle tacy sami… Jedna gazeta publikuje, a parę następnych podaje dalej”.

Poseł Ścigaj przyznaje: „dziś na tapecie jestem ja. Tytuł jak zwykle chwytliwy <<Posłanka Ścigaj za publiczne wynajmuje biuro od swoich>> – jeden pisze, reszta podaje a w kolejnych dnia znając życie będą następne. Pisanina niewysokich lotów, chociaż tematowi poświęcono całą stronę, ale ciekawe jest to, że gdy prosiłam o poruszenie tematów dotyczących osób niepełnosprawnych czy propozycji dla młodych to.. absolutnie nikt nie był zainteresowany”

Jak informuje pani poseł „w sumie to miałam się do tego nie odnosić, bo nie ma zbytnio do czego, ale uznałam, że skoro opowiadam wam o wszystkich aspektach pracy poselskiej, to napiszę i o tym. No to lecimy:) Lokal pod jedno z moich 5 biur wynajęłam od działacza ruchu Kukiz’15 w Krakowie. Dlaczego? Prezydent miasta Kraków niestety nie dał mi lokalu, chociaż inni posłowie nie mieli z tym problemu… Chciałam mieć biuro dostępne w centrum Krakowa, aby każdy z Was mógł do niego bez problemu się dostać, ale ceny niestety mnie powalały. Dodatkowo, chciałam jeszcze otworzyć kilka innych biur w pozostałych miastach okręgu, wiec szukałam czegoś taniego. Piotr Kubiczek, nasz działacz i społecznik miał lokal na Długiej w Krakowie, wiec mi go wynajął za 29 zł/m2 (ceny w Krakowie w śródmieściu kształtują się zwykle od 40 – 50 zł za metr kwadratowy w górę i wie to każdy, kto próbował tam wynająć lokal pod jakąkolwiek działalność). Dlaczego tak tanio? Bo jw. chciałam otworzyć jeszcze biura w Olkuszu czy Miechowie, a jak się później okazało także i we Wrocławiu i Kielcach. Zgodził się ze swoja stratą (wcześniej oferta wynajmu tego lokalu szła bodajże za 45 zł/m2), nie dlatego że czuł interes, którego tu nie robi, tylko dlatego, że wierzy w naszą sprawę, wiec jak każdy z nas do niej dokłada… bo robi to w trosce o przyszłość naszych dzieci, kosztem teraźniejszości swoich dzieci, bo defacto zmniejszył budżet domowy”.

Jak komentuje pani poseł „cóż, jest „afera” na miarę Amber Gold? Prawie:) Bo przecież mogłam „wynająć od obcego” – mało ważne że może drożej – jak napisała jedna Pani na TT. Mogłam? Oczywiście… i zamknąć dwa inne. W moich biurach, czekają na was asystenci i prawnicy, którzy pomagają mi w pracy. Nie mamy subwencji, każdy z nas jest sam w okręgu, a nie tak jak w PO i PiS, że jest na miejscu po kilku posłów. W Krakowie przychodzą ludzie ze swoimi problemami, mówiąc, że tylko moje biuro jest czynne i otwarte na problemy ludzi. To tyle w temacie dla ludzi myślących, bo dla innych i tak nie będzie to mieć znaczenia…liczy się nagłówek, a nie to, że człowiek wykazuje się gospodarnością publicznych pieniędzy.”

Zdaniem pani poseł cel medialnej nagonki jest jasny. „Przekaz ma być taki: „Kukizy też kradną” Cóż… mogę dopisać, że operacja kreacji tego przekazu właśnie się rozpoczęła. Nawalają w nas z lewej i prawej… i to jednym ciągiem. Zaraz dołączy się TV. Dlaczego? Bo Kukizy maja zniknąć – tak postanowił system. Tak postanowił POPiS, który zmierza do stabilnego bipolarnego układu i drzwi obrotowych, którymi będą się poruszać, a Kukiz’15 im w tym przeszkadza. Białej gorączki dostali, gdy zobaczyli ostatnie sondażowe 12 %”.

Pani poseł deklaruje „jestem normalną kobietą, która przyszła w ten wredny polityczny świat po to, by spróbować zawalczyć o Was. Nie potrafię grać w te gierki i zbiera mnie często na mdłości, gdy patrzę na tę zakłamaną politykę. Oczywiście, że mam uczucia i po mnie nie spływa jak po kaczce, bo mam bliskich i swoje życie. Wiedziałam też, że tu w polityce podłość i hipokryzja to atuty, ale nie wiedziałam, że są ludzie, którzy fetyszystycznie je uwielbiają. Natomiast jeśli ten post przeczyta choć jeden dziennikarz, który wierzy w ideały prawdziwego dziennikarstwa i tak jak ja chce coś zmienić, to niech pomyśli i przeanalizuje samodzielnie to co się dzieje i wyciągnie wnioski. Na szczęście wiem, że tacy są bo wielu takich poznałam, więc cały czas mam nadzieję na to że będzie lepiej”.

W kolejnym wpisie pani poseł przypomniała redaktorowi naczelnemu tygodnika Wprost, który opublikował krytyczne artykuły pod jej adresem, że „jest Pan młody a już bardzo cyniczny. Strach pomyśleć ile krzywd może Pan jeszcze zrobić, jeśli jakimś cudem uda się Panu zrobić karierę w mediach z takim podejściem do tego pięknego zawodu. Dziennikarze mają za zadanie pokazywać i piętnować patologie życia politycznego, ale przy tej okazji mogą czasem zrobić coś dobrego dla ludzi. Nie jest dziennikarzem ten, kto nie pokazuje żadnej patologii a jedynie chce zdyskredytować pracę innych, bo nie ma pojęcia co to etyka. Pana dzieła to głównie burzenie, a moje i ludzi których Pan oczernia to budowanie. Bywa, że czasem jakiś element odpadnie z tej budowli, ale liczą się intencje, a potknięcia można wybaczyć, bo nie myli się tylko ten, kto nic nie robi… Proszę się nie martwić. Nie mam zamiaru jak to w politycznym świecie bywa podawać Pana do sądu. Nie dlatego, że ma Pan rację, tylko dlatego że szkoda mojego czasu na przepychanki, podczas gdy w tym samym czasie mogę uczynić wiele dobrego w sprawie, która właśnie teraz została zgłoszona do mojego biura w Krakowie”.

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

7 komentarzy

7 Komentarzy

 1. tuszyn

  28 marca 2018 at 17:42

  Pan Poseł Jakubiak powiedział kila mądrych zdań o żydofilstwie i banderofilstwie, czterech Posłów Klubu zagłosowało przeciwko ponoszeniu kosztów pucowania kirkutu a sześciu wstrzymało się od głosu to już wystarczy by rozpętano kampanie nienawiści… Kiedyś Poseł Wipler zagłosował przeciwko płaceniu dodatków dla żydów poszkodowanych przez Hitlera (którego sami sfinansowali) i przez bolszewizm )który sami wymyślili i zrealizowali) to został natychmiast wyeliminowany z życia publicznego.

  • Tomek

   29 marca 2018 at 18:57

   Tak, pewnie Mossad ich wykończył..

   Wipler, jakby się nie naj…ł i nie fikał do policjantów na Mazowieckiej, to może i by dalej w polityce był.

 2. abc

  28 marca 2018 at 17:48

  Przecież to jasne, na polskiej scenie ma być tylko stronnictwo prusko-ruskie i stronnictwo żydowskie. Taki mamy mieć „wybór”.
  Więc dla rządzącego obecnie PiSu największym zmartwieniem wcale nie są folksdojcze z PeO tylko trwała monopolizacja sceny po „prawej” stronie.

 3. A-Z

  28 marca 2018 at 23:56

  Jak ona się sprytnie tłumaczy i jakie to wygodne mieć uzależnionego od siebie również finansowo prezesa okręgu. Ona mówi o hipokryzji? Fakt ma prawo bo wydaje się dobrze znać na niej.

  • Karol

   29 marca 2018 at 01:21

   Weź jakieś tabletki na głowę bo ci z podejrzliwości umysł się zlasuje.
   Może tego nie wiedziałeś ale oprócz takich typów jakich Ty swoim umysłem widzisz to są jeszcze inni ludzie i uczciwi i ideowi. Nic nie wskazuje aby ten poseł był nieuczciwy więc nie sugeruj podłości bo robisz tym z siebie padalca najgorszego sortu!
   Takiego który należy do tego polskojęzycznego układu wspólnoty rozbójniczej pasożytującej na historycznym narodzie polskim i tworzącej drzwi obrotowe inaczej zwane POPISem!

   • A-Z

    29 marca 2018 at 10:46

    Z moim umysłem i dobrym wychowaniem jest wszystko w porządku, posłanka Ścigaj jest hipokrytką i kłamczuchą bo wynagradza swoich ludzi za publiczne pieniądze i jeszcze to bezczelnie wybiela. A posłowie Kukiza takie piękne hasła mieli na początku i okazali się jeszcze gorsi niż ten POPIS no ale tak to jest jak się ze stołówki weźmie panią bez charakteru i zasad do parlamentu.

 4. Pingback: wuit54ynmet9c8netv85cv3ev5e5

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra