Z kraju

Kolejna odsłona skandalicznego procesu mężczyzny, który nalepiał nalepki o treści „UPA-ukraińscy mordercy”

Oskarżyciele posiłkowi (Ukraińcy), zeznania których miały pogrążyć mężczyznę, który w Olsztynie rozlepiał nalepki o treści „UPA-ukraińscy mordercy”, oskarżonego o nawoływanie do nienawiści i znieważenie na tle narodowościowym nie wiedzieli, co oznacza „UPA”, ani kim jest Stepan Bandera – dowiedział się portal Prawy.pl. Kolejna odsłona procesu Roberta D. okazała się delikatnie mówiąc zaskakująca.

– Dzisiaj byli przesłuchiwani świadkowie. To byli pokrzywdzeni, oskarżyciele posiłkowi: dwóch Ukraińców, mąż i żona, oraz policjant, który dokonał zatrzymania. Był przesłuchiwany i wyjaśnienia złożył oskarżony – relacjonowała mec. Monika Brzozowska, adwokat oskarżonego. – Te zeznania składane przez oskarżycieli posiłkowych były bardzo ciekawe w zasadzie z każdego punktu widzenia. Oskarżyciele posiłkowi, czyli Ukraińcy, twierdzili, że niespecjalnie wiedzą, co oznacza „UPA”, czyli Ukraińska Powstańcza Armia, że nie obraża ich przekreślony wizerunek Stepana Bandery, bo oni w ogóle nie wiedzieli, kogo ten wizerunek przedstawia, natomiast poczuli się dyskomfortowo, poczuli się obrażeni tym, że nalepki były na ich samochodzie – mówiła w rozmowie z nami mec. Brzozowska.

– Jest to bardzo ciekawe z punktu widzenia całości aktu oskarżenia (nawoływanie do nienawiści i znieważenie na tle narodowościowym) – zauważyła, dodając, iż „sam sąd zwrócił uwagę, że najprawdopodobniej zmieni kwalifikację prawną czynu i z tego czynu wyeliminuje m.in. nawoływanie do nienawiści”.

Wyrok w tej sprawie ma zostać wydany 11 kwietnia. – Z punktu widzenia prawa, ja tu nie widzę innej możliwości jak uniewinnienie, ja tu nie widzę warunkowego umorzenia postępowania, tylko uniewinnienie, bo gdy byśmy uznali, że „UPA – ukraińscy mordercy”, że taki slogan nawołuje do nienawiści, to za chwilę naukowcy, redaktorzy, w tym redaktorzy Wikipedii musieliby zostać postawieni w stan oskarżenia, ponieważ to jest zdanie, które pojawia się w różnych opracowaniach, w tym opracowaniach naukowych. Natomiast co do znieważenia, to prawda nie może znieważać, w związku z tym trudno tu mówić o jakimkolwiek znieważeniu. Ukraińska Powstańcza Armia wymordowała 60 tys. osób, Polaków, tylko dlatego, że byli Polakami, i to wymordowała w sposób bestialski, w sposób barbarzyński. Prawda nigdy nie znieważa – tłumaczyła.

Robert D. nabył wspomniane wyżej naklejki przez internet. Kilka z nich przedstawiało podobiznę Stepana Bandery przekreśloną czerwoną kreską, inne natomiast – płonący dom z napisem „UPA-ukraińscy mordercy”. W połowie października zeszłego roku nakleił ok. 4 sztuki na samochód Ukraińców mieszkających na jego ulicy. – Akurat byłem wtedy świeżo po obejrzeniu filmu Wołyń i mam już dosyć serdecznie zakłamywania i fałszowania historii przez Ukraińców – tłumaczył swoje motywy. – Kilka dni później w dzień przechodząc koło ich samochodu nakleiłem 1 naklejkę z podobizną Bandery. Na kilku latarniach nad jeziorem też umieściłem te naklejki. Moje intencje były takie, że może ktoś przeczyta i sprawdzi temat w internecie – dodał.

Mężczyzna został zatrzymany. Jego mieszkanie przeszukano bez nakazu prokuratora – znaleziono 4 nalepki. Cztery miesiące później prokurator postawił mu zarzuty z kodeksu karnego o nawoływanie do nienawiści, publiczne znieważenie na tle narodowościowym i propagowanie symboli totalitarnych. Oklejenie latarni nad jeziorem prokurator zinterpretował jako publiczne znieważenie tej dwójki Ukraińców. – Wobec takich zarzutów nie przyznałem się do winy, odmówiłem składania wyjaśnień – wspominał oskarżony.

Pomoc prawną oskarżonemu zapewniła Reduta Dobrego Imienia.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

26 komentarzy

26 Komentarzy

 1. Olaf

  28 marca 2018 at 18:03

  Co to za prokurator ??? Przecież łatwo to ustalić z akt sprawy. Może warto wreszcie publikować z imienia i nazwiska tych prokuratorów. Będziemy wiedzieli kto jest kim…. W przeciwnym razie dalej będzie sobie pracował w prokuraturze i takie cyrki odstawiał.

  • prawo

   28 marca 2018 at 19:14

   Odpowiedź jest w napisanej piękny językiem i budzącej grozę książce „Pożoga” Zofii Kossak. To co się działo tal w 1917 a następnie poprawka w 1943 to nie był przypadek. Ci ludzie – Ukraińcy – tacy właśnie są. Oni są gorsi od Rosjan. Nie ma możliwości wspólnego z nimi życia. To niebezpieczna i bezczelna dzicz. Patrz szczegóły w tym wielkim i tragicznym dziele pt. „Pożoga” wspaniałej Polki pani Zofii Kossak.
   Ukraina, jak sama nazwa mówi, nie jest żadnym państwem. To niemiecki wymysł.
   Te ziemie są „u kraja” czyli na pograniczu Rzeczpospolitej Obojga Narodów.
   To są Dzikie Pola. Ukraińcy nie są też żadnym narodem. „Nigdy nie byli i nigdy nie będą” jak powiedział pewien 95 letni AK-owiec mieszkający tam całe życie i znający dobrze kresowe sprawy.
   Ukraińcy to czerń.

   • ziemianka

    3 kwietnia 2018 at 13:22

    Stwierdzenie, że Ukraińcy to czerń, jest nieprawdziwe, za to obraźliwe, właśnie oczerniające. Tymczasem Ukraińcy to po prostu obywatele państwa Ukraina, państwa wieloetnicznego, a wśród narodowości tam zamieszkujących są między innymi Rusini, Polacy, Węgrzy, Czesi, Cyganie, Ormianie, Rosjanie i wiele, wiele innych narodowości. Oni dopiero staną się jednolitą czernią, jak zostaną powszechnie zbanderyzowani i zindoktrynowani integralnym, szowinistycznym nacjonalizmem według doktryny Doncowa, a taki właśnie proces tam zachodzi na naszych oczach, za zgodą i ze wsparciem „sojuszników” Ukrainy.

  • lendzian

   28 marca 2018 at 21:45

   A inne poprzednie artykuły na ten temat, przeczytać nie łaska?
   Nie tylko nazwisko prokuratora, tam jest.

  • lendzian

   29 marca 2018 at 11:04

   „Prokurator Adam Jaroczyński podtrzymuje jednak swój akt oskarżenia – popiera go i uważa, że jest całkowicie zasadny. Zadaniem prokuratury, zebrany materiał dowodowy wskazuje, że nawoływano do nienawiści i znieważono Ukraińców na tle narodowościowym.”

   https://kresy.pl/wydarzenia/proces-za-antybanderowskie-wlepki-ciekawe-zeznania-ukraincow-nt-bandery-i-upa/

 2. Jan

  28 marca 2018 at 18:07

  To się wszystko tak wyprawia, bo PiS to żydowska i banderowska dziwka.

 3. wolna-polska.pl

  28 marca 2018 at 18:59

  Żydzi grają w otwarte karty. Amerykańscy senatorowie piszą list do Morawieckiego w sprawie roszczeń.

 4. Hania

  28 marca 2018 at 19:12

  No i gdzie jest te Ziobro?!?

 5. Ten "policjant" w Olsztynie też jest UKRAINCEM banderowcem ??!!

  28 marca 2018 at 19:15

  Ukraińcy zamieszkali w żydo-mafijnej III RP ZDOMINOWALI wszystkie resorty siłowe, ABW, a w tym też „policję” !
  UKRAIŃCY zamieszkali w Polsce są NAJLICZNIEJSZĄ grupą z pośród studentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, jedynej uczelni w kraju, która kształci kadry oficerskie policji.
  W okolicach Szczytna, Elbląga, Giżycka, Olsztyna mieszka bardzo liczna mniejszość ukraińska, przesiedlona tam 1947 roku, z tradycjami banderowskimi UPA, która biologicznie nienawidzi Polaków i mści się na Polakach. Oczywiście w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie w kadrze dydaktycznej i administracji szkoły też jest wielu Ukraińców.
  Stało się to już tradycją, że to właśnie Ukraińcy są adeptami Szkoły Policji w Szczytnie ale także Szkół Policji w Słupsku i Katowicach. W okolicach Słupska na Pomorzu też jest bardzo liczna mniejszość ukraińska, która chętnie wstępuje do lokalnej szkoły policji, bo szczególnie upodobali sobie zawód policjanta w Polsce. Być może do podejmowania tego zawodu nakłania ich bardzo aktywny i agresywnie działąjący w neo-banderowskiej skrajnie anty-polskiej bandzie tzw. Związek Ukraińców w Polsce, którą FINANSOWO wspierają syjonistyczne anty-polskie gangi mega złodziei-bandytów PO-PiS !
  Obecnie nadinspektorzy policji w Warszawie i wojewódzcy prawie w całej III RP to UKRAIŃCY!
  Tusk dokonał w 2012 roku czystki etnicznych Polaków w „polskiej POlicji”, uważając ich za nielojalnych wobec żydo-masońskiej władzy w III RP. Dlatego nie należy się dziwić, że obecna policja jest lojalna wobec żydomasonerii oraz aktywistów aantypolskich mniejszości narodowych zamieszkałych w III RP. To właśnie dlatego przy byle okazji ta „polska policja” pałuje Polaków, zwłaszcza tych co otwarcie identyfikują się z polskością, która jest oficjalnie zwalczana przez Komorowskiego, Kopacz, banderowca Kaczyńskiego i innych gangsterów politycznych udających „polski żond”, lojalnych jedynie wobec żydowskiej mafii, zagranicznych banksterów, zagranicznych służb specjalnych udających NATO, lub zagranicznych lóż masońskich – globalistów faktycznie zaocznie rządzących w III RP – zdecydowanie gorszej niż PRL dla przeciętnych polskich obywateli.
  Cała masa bardzo wysokiego szczebla policjantów, inspektorów, nadinspektorów i generałów policji w III RP/PRLbis jest w dużej części pochodzenia ukraińskiego, a łączy ich banderowska ideologia oraz spuścizna w kontaktach prywatnych. Nienawidzą Polaków – o co właśnie chodziło Tuskowi, Komorowi, Kopacz, Kaczyńskiemu, Dudzie, Macierewiczowi, Gowinowi i temu całemu antypolskiemu gangowi PO-PiS-PSL-SLD/PZPR autentycznych OPRAWCÓW Polaków !
  Cała obecna anty-polska władza „warszawki” prowadzi politykę depopulacji Polaków w III RP na zamówienie żydo-masonerii w każdy możliwy sposób, ale to jest oddzielny temat.
  Internauto wpisz do wyszukiwarki internetowej np. hasło:
  Ukraińcy w polskiej policji
  https://marucha.wordpress.com/2014/11/14/ukraincy-w-polskiej-policji/
  to wyskoczy cała masa ludzkich opinii jak grasują ukry w III RP, a rządzący mordercy PO-PiS na dodatek FINASUJĄ forsą polskiego podatnika tą zgraję banderowców grasujących w III RP. Też dowiesz jak ten cały mechanizm zwalczania polskości w III RP organizują teraz te SQURWYSYNY mafiozi przestępczego gangu PO-PiS.
  Dowiesz się też dlaczego ta niby „polska” policja razem z anty-polską ABW zatrudniającą też ukrów czy inne służby siłowe w mafijno-złodziejskiej III RP wygenerowały MEGA-ZŁODZEJSTWO „Amber Gold” tak zajadle zwalczają polskość w Polsce lub razem z tymi syjonistycznymi i niemieckimi przekupionymi OPRWACAMI gangsterami PO-PiS sprzedajnymi ZŁODZEJAMI „solidaruchami KOR-cami”. To oni sprowadzili do Polski tą DZICZ jak 5 milionów wyhodowanych jak wilki na doktrynach ludobójców Doncowa/Bandery/Szuchewicza/Szeptyckiego biologicznie nie nawidzących polskości. Te sprowadzone miliony ukrów wyhodowanych na ludobójczych doktrynach banderowców teraz szykują KRWAWĄ jatkę w III RP na zamówienie żydów neokonów waszyngtońskich, szczują na ruskich itp.
  Obecna III RP jest autentycznie KOLONIZOWANA przez bandy mniejszości narodowych grasujących w III RP zwłaszcza przez żydów i ukrainców, a ten proceder wspierają anty-polskie złodzejo-bandyckie gangi PO-PiS na które NIE wolno głosować w nadchodzących wyborach samorządowych !

  • lendzian

   28 marca 2018 at 21:27

   „Ukraińska Powstańcza Armia wymordowała 60 tys. osób, Polaków, tylko dlatego, że byli Polakami, i to wymordowała w sposób bestialski, w sposób barbarzyński.”
   60 ?????????
   Taka PRAWDA jest?

   • lendzian

    28 marca 2018 at 21:28

    „„franciszekk @franciszekk:

    Na elewacji szkoły polskiej we Lwowie Rada Miasta umieściła popiersie jednego z największych krwawych rzeźników Polaków!

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie

    Czy możliwe byłoby ANALOGICZNE takie wydarzenie w dużych polskich miastach jak: Kraków, Katowice, Wrocław, Poznań, Warszawa ………????.
    W Polsce nikomu i nigdzie nawet w tzw. przysłowiowej pipidówce nie przyszło by do głowy urzędowo wieszać na elewacji ukraińskiej szkoły popiersie jakiegoś Polaka np. poetę Słowackiego a co dopiero jakiegoś krwawego rzeźnika Ukraińców!”

   • ziemianka

    3 kwietnia 2018 at 13:31

    Nie, znacznie więcej, może chodzi tylko o „krwawą niedzielę” 11 lipca 1943?

 6. Przebudzcie sie!!!

  28 marca 2018 at 21:52

  Kiedy wrreszcie Polacy zaczna sie rzadzic we wlasnym kraju? Amerykanie, Niemcy i mniejszosc zydowska gra polska karta. Ukraina jest jedynie pionkiem w grze rozgrywajacych. Otocza nas Polakow i beda chcieli rozwiazac definitywnie kwestie polskosci.

  • Polacy NIE rozliczają ZBRODNI zdrady Narodu!!

   28 marca 2018 at 22:54

   Jeśli ZDRAJCY na najwyższych szczeblach wladzy państwowej w III RP i nie ZOSTANĄ odpowiednio ROZLICZENI i to w trybie pilnym, a następnie UKARANI to taka DEGENERACJA grozi całkowitym UPADKEM instytucji państwowości, zmasakrowania interesów przeciętnych polskich obywateli, którą własnie ostro widzimy na przykładzie obecnej III RP !!

   Na przykład taki anty-polski mafiozo, złodziej i morderca D.Tuska wyczerpał dosłownie WSZYSTKIE definicje największych ZBRODNI zdrady polskich interesów, a tym czasem gdy on obecnie przyjeżdża do III RP to z pełną zuchwałością wykazuje swoją nie ukrytą POGARDĘ do polskich przeciętnych obywateli oraz zasad istnienia Państwa Polskiego.
   Tacy jak Tusk i jemu podobni z oczywiste ZBORNIE zdrady ZDRAJCY Narodu muszą zostać ukarani NAJWYŻSZYM wymiarem KARY, tak aby ODSTRASZYĆ na przyszłość innych śmiałków, aby inni ZDRAJCY Narodu doskonale wiedzieli jaka KARA ich czeka !!!
   NIE ROZTRZYGNIĘCIE WINY i KARY za oczywistą ZBRODNIE ZDRADY NARODU pod każdym względem na najwyższych szczeblach WŁADZY PAŃSTWOWEJ w momentach dla NARODU PRZEŁOMOWYCH i krytycznych, to takie utrzymywanie bezkarności ZAGRAŻAJĄ w ogóle ISTNIENIU takiemu naiwnemu wykołowanemu Narodowi jakim jest obecnie Polski !!!
   Francuzi czy Anglicy kiedy zetkneli się zagrożeniem utraty SUWERRENOŚCI czy też NIEPODLEGŁOŚCI zwiazanym z DRAMATEM ZDRADY na najwyższych szczeblach władzy w państwie, roztrzygneli kwestę ZDRADY jednoznacznie DLA DOBRA PAŃSTWA i Narodu – ZBRODNIA zdrady MUSI zostać bezwględnie rozliczona i UKARANA bez skrupułów najwyższym wymiarem kary!!!
   A.Kwaśniewski i B.Komorowski swoimi BEZPODSTAWNYMI strasznymi oskarżeniami wobec Narodu Polskiego ZŁAMALI wielokrotnie prezydencką przysięgę, której konstytucyjna rota ZAWIERA uroczystą OBIETNICĘ niezłomnego STRZEŻENIA godności Narodu Polskiego, którą oni wdeptali w ziemię, za co MUSIMY ich surowo ROZLICZYĆ !!!

   Dlatego że polscy obywatele nie rozliczają swoich najwyższych urzędników państwowych z Prezydentem III RP włącznie to wysrosły takie anty-polskie rozwydrzone KANALIE jak TW bolek wałęsa płatny sługus globalistów, A.Kwaśniewski, L.Kaczynski, B.Komorowski, a teraz nami Polakmi KUPCZY, rozdaje na prawo i lewo MILIARDY – pieniądze polskiego podatnika oraz poniża i PONIEWIERA na arenie międzynarodowej ta KANALIA A.Duda – oni WSZYSCY dopuścili się ZBRODNI niesamowitego bezkarnego OCZERNIENIA Polaków na arenie międzynarodowej co jest właśnie powodem usiłowania ZBANKRUTOWANIA wszystkich Polaków przez finansowe KLUBY żydowskie, których wspiera JAKOBY „nasz sojusznik” USA …

   W ten to też sposób najważniejsi urzędnicy Polskiego Państwa, którzy PRZYRZEKLI reprezentować Rzeczpospolitą i DBAĆ o interesy polskich obywateli oraz państwowe interesy oni nas Polaków śmiertelnie ZDRADZILI i SPRZEDALI !

   Oni UCZESTNICZYLI z pełnym rozmysłem w ANTY-polskiej DYWERSJI, której celem było i jest nie tylko dokonanie RABOWANIA dorobku pokoleń naszych dziadów, ojców ale nas samych polskich obywateli + nasze jeszcze nie narodzone polskie dzieci pod pretekstem realizacji „roszczeń majątkowych” różnych hochsztaplerów żydowskich, niemieckich, ukraińskich, ale tak że PODDANIE całego Polskiego Narodu UPAKARZAJĄCEGO sponiewierania na arenie międzynarodowej, dokonywanie autentycznego cynicznie wyrachowanego SABOTAŻU owoców pracy polskich obywateli, by w ten sposób doprowadzić nas wszystkich polskich obywateli do stanu psychicznej BEZBRONNOŚCI wobec naszych nieprzyjaciół oraz ich niepohamowanej chciwości.

 7. Bob

  28 marca 2018 at 23:03

  I dlatego twierdzę że głosować należy na narodowców bo reszta to szumowiny żydo-banderowsko-szwabskie

 8. MAREK

  28 marca 2018 at 23:13

  przeszukano mieszkanie bez nakazu prokuratora? i przeszukujący nadal pracują i nie mają postawionych zarzutów?! – zle się dzieje w państwie duńskim…

 9. Tomasz

  29 marca 2018 at 12:17

  Brakuje rąk do pracy Ukraińcy już nie wystarczają będą sprowadzać z Azji islamistów do pracy w Polsce podaje NIE dla islamizacji Europy.Ten Policjant to na pewno z pochodzenia Ukrainiec ,Za prawdę historyczną można iść za kratki to jest skandal.Ukraińców deportować za dużo sobie pozwalają .

 10. Jazon

  29 marca 2018 at 17:59

  Mam nadzieję, że się pozbędziemy neobanderowców z Polski raz na zawsze łącznie z ich prokuratorami
  Co robi Ziobro jak oni kopią na po twarzy

 11. Jazon

  29 marca 2018 at 17:59

  Mam nadzieję, że się pozbędziemy neobanderowców z Polski raz na zawsze łącznie z ich prokuratorami
  Co robi Ziobro jak oni kopią na po twarzy ?

 12. Olek

  1 kwietnia 2018 at 19:37

  Rzygać się chce na działania Dudy i PIS.Dla nich ważniejsi są Żydzi i Ukraińcy niż własny naród.

  • Soplica

   2 kwietnia 2018 at 23:55

   Jacy wyborcy, tacy wybrani. Trzeba wybierać Polaków! – czas głośno o tym mówić!

 13. Dick

  3 kwietnia 2018 at 19:10

  Pisiory popierają banderland.
  I np. chcieli ustawą degradacyjną zdegradować Mirosława Hermaszewskiego…
  Jedynego Polaka kosmonautę.
  Który, co ciekawe, cudem wprost uniknął zarżnięcia przez banderowców…
  Czy istnieje przypadek?
  Jeśli wierzymy w Boga, to przypadki mogą być też świadectwem działania tegoż Boga…

  Jeśli pozwalamy pisowcom na zagrabianie naszego kraju przez wrogie nam narody, sami decydujemy o losie swoim i swoich dzieci.
  Proszę poczytać o tym skromnym wielkim Polaku, którego mogło by nie być wśród żywych…

  http://natemat.pl/138643,miroslaw-hermaszewski-ocalalem-z-rzezi-wolynskiej-nie-ruszac

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra