Z kraju

PILNE: Protest mieszkańców Hajnówki przeciw zagrażającym bezpieczeństwu praktykom władz miasta

Mieszkańcy Hajnówki wyrażają swoje zaniepokojenie stanowiskiem jakie wobec Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zajmuje burmistrz Miasta Hajnówka oraz radni Rady Miasta Hajnówka, którzy instrumentalnie wykorzystują tragiczne wydarzenia z
przełomu stycznia i lutego 1946 r.

Tak jak w tamtym trudnym czasie lewica rozgrywała swoje interesy partyjne opierając się  na mniejszości białoruskiej powiatu bielskiego narażając ją na represje ze strony oddziałów podziemia antykomunistycznego tak i dzisiaj próbuje kontynuować tę politykę.

Nie mając do zaproponowania Hajnowianom żadnych rozwiązań gospodarczych czy społecznych usiłują metodą skłócania ze sobą wyznawców katolicyzmu i prawosławia utrzymać się u  władzy.

Nie zgadzamy się by przedstawiciele Komitetu Wyborczego Ziemia Hajnowska, radni z Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego narzucali swój światopogląd jako jedyną postawę Mieszkańców Hajnówki wobec historii Żołnierzy Wyklętych. Być
może nie jest to popularny na naszym terenie wzorzec patriotyzmu, ale każdy obywatel  Rzeczypospolitej powinien mieć możliwość wyrażania swojego przywiązania do  narodowej tradycji.

Bez względu więc na to czy jesteśmy związani z którymkolwiek wyznaniem  chrześcijańskim, religią czy też kierujemy się postawą ateistyczną protestujemy przeciwko  sprowadzaniu do Hajnówki przedstawicieli ekstremistycznych ugrupowań lewicowych,
lewackich bojówek oraz zadymiarzy przedstawiających się jako „obywatele rp”. Ich  aktywność na naszym terenie wiąże się z niszczeniem mienia, budzeniem niepokoju i  wywoływaniem poczucia zagrożenia.

Przypominamy panu burmistrzowi i radnym  miejskim „Ziemi Hajnowskiej”, PO i PSL, którzy swoją postawą prowokują takie zajścia, że to właśnie ich środowisko odpowiada za bezczeszczenie polskich barw narodowych w  roku 2016, fizyczny atak na ekipę telewizyjną w roku 2017 i burdy uliczne w roku 2018.

Wszystkie te fakty były przedmiotem postępowania policyjnego i jednoznacznie dowodzą, że zagrażały one bezpieczeństwu publicznemu. Tym protestem pragniemy zwrócić uwagę polskich parlamentarzystów oraz przedstawicieli polskiego rządu na lekceważący stosunek władz Hajnówki do świąt państwowych, ich
polityczne promowanie zachowań agresywnych oraz próbę nieustannego skłócania  mieszkających na terenie naszego miasta Polaków i przedstawicieli mniejszości narodowych.

Dodatkowo wyrażamy swoją niechęć wobec manipulacji stosowanych przez lokalne oraz ogólnopolskie media przedstawiające Hajnówkę jako miejsce ścierania się ideologicznego dwóch postaw. Mieszkamy tutaj obok siebie i tylko prowokacje hajnowskiej władzy są
jedyną formą walki politycznej z jaką mamy do czynienia.

Źródło: materiały nadesłane

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. gazetawarszawska.com

  29 marca 2018 at 10:42

  1-Tworzenie Judeopolonii: rola- Mossad-u w NZZ Solidarność. 2-RABINI DALI PAPIEŻOWI FRANCISZKOWI DŁUGO OCZEKIWANĄ ODPOWIEDŹ. 3-Rabini poparli definicję antysemityzmu.

 2. wolna-polska.pl

  29 marca 2018 at 10:46

  Spisek arcykapłanów (żydowskich) judejskich i faryzeuszów przeciw Chrystusowi.

 3. msn wiadomosci

  29 marca 2018 at 10:52

  Rząd zapłacił Fundacji Czartoryskich 100 mln euro. Pieniądze trafiły do raju podatkowego.

 4. msn wiadomosci

  29 marca 2018 at 10:59

  1-USA mówią „nie” ukraińskim neonazistom. Koniec z dozbrajaniem Batalionu „Azow” 2-Czy ateista może pracować w Święta? Nie. Ale właściwie dlaczego? 3-Morawiecki ukrywał wartość tych mieszkań. Wiadomo ile są warte.

 5. Dagmara

  29 marca 2018 at 13:03

  Mam nadzieję,że niedługo władze PO i PSL znikną z polskich miast.

 6. Hania

  29 marca 2018 at 14:48

  Byłem kiedyś w Hajnówce, to jest przepiękny skansen. Nie potrzeba maszyny czasu, żeby zobaczyć, jak w Europie wyglądało przedk kilkuset laty!

  Polecam na wakacje!

 7. hajnowianin

  31 marca 2018 at 15:32

  Nie wiem kto pisal ten artykul ale sa to ewidente brednie. Wcale tak nie jest iz wladze chca sklocic mieszkancow, raczej rzeklbym ze nie chca poprostu dopuscic do marszu gdzie gloryfikowany jest morderca okolicznej ludnosci, bo jak juz wiele osob stwierdzilo, ze chca to niech sobie maszeruja ale niech gloryfikuja kogos innego. Jestem rowniez ciekaw o jakie „burdy” chodzi… To ze ktos stal na drodze przemarszu nazywa sie burdami hahahha ciekawe. Fizyczny atak na ekipe telewizyjna hmmm… Jak kamerzysta opuszcza kamere i mowi do ludzi „wypierd*** z tad” to co sie dziwic ze malo co w jape nie dostal. Wiecej rzetelnosci prosilbym jak juz cos piszecie.

 8. Pingback: 5vn6ey9c63v4bwct5vwc4

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra