Z zagranicy

Rosyjskie manewry na Bałtyku. „To demonstracja siły” – podkreślił premier Łotwy

Rosja rozpoczęła manewry na Bałtyku. Łotwa uznała to za demonstrację siły związana z niedawnym wydaleniem rosyjskich dyplomatów. – To demonstracja siły – powiedział łotewski premier Maris Kucinskis.

W odpowiedzi Łotwa częściowo zamknęła swoją przestrzeń powietrzną. W czasie manewrów Rosja będzie prowadzić testy rakietowe oraz ćwiczyć uderzenia na cele morskie i powietrzne.
Rosyjskie testy przeprowadzane są w wyłączonej strefie ekonomicznej Łotwy, w obszarze morza tuż za wodami terytorialnymi Łotwy, gdzie kraj ze stolicą w Rydze ma specjalne prawa ekonomiczne, a także w zachodniej części Morza Bałtyckiego.

Żródło: wmeritum, Global: MilitaryInfo

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

23 komentarze

23 Komentarzy

 1. stary

  5 kwietnia 2018 at 09:30

  Brawo Rosja!!!!

 2. Chiński Górol

  5 kwietnia 2018 at 10:25

  A czy manewry wojsk NATO przy granicy z Rosją do demonstracja pokory ?

 3. tomek

  5 kwietnia 2018 at 13:13

  kacapy na stanowisku

 4. Hania

  5 kwietnia 2018 at 13:26

  Nooo, wiadomo, że amerykanie przybywając z dalekiego Pacyfiku, niosą nam
  – równość, wolność i braterstwo broni 🙂

  • tomek

   5 kwietnia 2018 at 16:10

   hania tak jak kacapy?Jakos qarwa nie przypominam sobie by amerykance nas rozbierali wysyłali na katorge strzelali w katyniu przynosili nam komunizm zydowski co hania?

   • stary

    5 kwietnia 2018 at 17:16

    To się tłumoku doucz. Dzisiaj większość zasrańców bez pamięci.

    • Tomek

     5 kwietnia 2018 at 19:34

     Stary za to, jak widzę, pamięć ma bardzo dobrą. Pewnie pamięta jeszcze, jak śpiewał piosenki ku czci Stalina na koloniach ZMP albo ofiarnie zwalczał stonkę ziemniaczaną zrzucaną przez amerykańskich imperialistów:)

    • tomek

     5 kwietnia 2018 at 21:19

     stary hu yo skleroza zburzyła twoje pojmowanie swiata

   • stary

    5 kwietnia 2018 at 17:23

    A może podam ci jeszcze fragment o komunistycznych zbrodniach przeciw ludzkości.
    Sąd uniewinnił trzech b. funkcjonariuszy SB w procesie dot. zamiaru podania w 1981 r. Annie Walentynowicz leku, który mógłby zagrozić jej zdrowiu lub życiu. Sędzia uzasadnił decyzję sądu tym, że działania oskarżonych zatrzymały się na fazie przygotowań do podania leku o nazwie Furosemid. „Dlatego sądowi nie pozostawało nic innego, jak uniewinnienie oskarżonych, bo ich działanie nie przeszło w fazę dalszą, którą można by uznać za usiłowanie, mogące podlegać odpowiedzialności karnej” – wyjaśnił przewodniczący składu orzekającego.

    Furosemid miała podać Annie Walentynowicz znajoma z Radomia, która – jak się okazało po latach – była tajnym współpracownikiem SB, o pseudonimie „Karol”. Nie doszło do tego jednak, bo Walentynowicz, która miała w Radomiu spotkać się z robotnikami w kilku zakładach, opuściła to miasto wcześniej niż zakładano.

    B. funkcjonariuszom SB zarzucono popełnienie między 19 a 21 października 1981 r. w Radomiu zbrodni komunistycznej i zbrodni przeciwko ludzkości, polegającej na działaniu w grupie przestępczej i przekroczeniu uprawnień służbowych w związku z opracowaniem i wdrożeniem kombinacji operacyjnej, zmierzającej bezpośrednio do podstępnego podania działaczce NSZZ „Solidarność” Annie Walentynowicz środka farmakologicznego o nazwie Furosemidum. Oskarżonym zarzucono również stosowaniu represji wobec Walentynowicz i prześladowania w związku z jej przynależnością do „S”.

    Sprawa była już raz rozpatrywana w radomskim sądzie w 2010 r. i została umorzona. Według sądu w Radomiu, oskarżeni popełnili czyny stanowiące zbrodnię komunistyczną, której karalność się przedawniła. We wrześniu 2011 r. Sąd Apelacyjny w Lublinie uchylił to postanowienie i nakazał ponowne rozpoznanie sprawy przez radomski sąd. Ten zwrócił Instytutowi Pamięci Narodowej akta do uzupełnienia. IPN pracował nad tym trzy lata. Ponownie na wokandę sprawa trafiła w grudniu 2015 r. Wyrok wydano w lipcu.

    Jak poinformowała rzeczniczka radomskiego sądu, w sprawie te zebrano 102 tomy akt, liczących w sumie ponad 20 tys. kart.

    Zbrodnia przeciw ludzkości, bo Walentynowicz to ludzkość. 20 tysięcy stron na temat pierdół.

    • Tomek

     5 kwietnia 2018 at 19:41

     A o innych zbrodniach komunistycznych stary nie słyszał, skoro tym jednym procesem się tak ekscytuje? Pewnie w „Trybunie Ludu” nie pisali… Ciekawe, czy dla starego np. obława augustowska, mordy sądowe za stalinizmu, ofiary 1956, 1970 czy 1981 roku, a nawet kilkadziesiąt milionów ofiar komunizmu w ZSRR to też „pierdoły”?

 5. tomek

  5 kwietnia 2018 at 16:12

  Hania ty chyba Tania?

 6. Hania

  5 kwietnia 2018 at 19:42

  @Tomek

  Z zasady z debilami nie rozmawiam.

 7. Yahoo Help

  5 kwietnia 2018 at 20:29

  Yahoo brings latest updates now and then, this time it is Yahoo Mail 4.8.2 Update. But how to operate the Latest Version of Yahoo Mail 4.8.2 Update Smoothly? Yahoo Tech Support helps you get all necessary support you need. All you need to do is call, email or chat with our executives.
  http://yahoo-yahoo.com

 8. Norton Setup

  5 kwietnia 2018 at 20:41

  Norton is famous all over the world for its security software that provides a complete shield of protection from scanning and detecting the devices against malware and other viruses.
  http://nortoncomsetupnorton.com

 9. Tomasz

  5 kwietnia 2018 at 21:37

  tomek Tomek Jak wam tak śpieszno do wojny z Rosją do mundury z plecakami hełmy desanty na nogi karabin na front wschodni .To U S A będzie walczyło z Rosją rękami Polaków a rosyjskie Iskandery nie spadną na Waszyngton ,Nowy Jork ,Berlin.Paryż ,Londyn,Frankfurt tylko na Warszawę ,Poznań,Toruń,Bydgoszcz ,ITD z i z Polski zostanie rów atomowy czyli popiół i zgliszcza .W LWP w którym odbywałem zasadniczą służbę wojskową mówiło się Do kogo w czasie wojny będziecie strzelać ? z obowiązku do Niemców z przyjemnością do Rosjan.

  • Tomek

   5 kwietnia 2018 at 22:26

   A skąd ci w ogóle przyszło do głowy, że np. mi jest spieszno do wojny z Rosją?

 10. tomek

  6 kwietnia 2018 at 09:04

  Tomasz bedzie stawiał bramy powitalne rzucał kwiaty na ruskie tanki

 11. Tomasz

  7 kwietnia 2018 at 05:48

  tomek kolejny debil ,Naszymi wrogami są Rosja i Niemcy,A U S A WLK Brytania i Francja to dziwki Polityczne.Mam wiadomość Rocznik 1998 idzie w kamasze wraca zasadnicza służba wojskowa
  nawet wcielą z kat D” I koty dostaną w kość Debilu tomek żadne czołgi nie wjadą tylko spadną rakiety rosyjskie iskander ale nie na Waszygton Nowy Jork ,Berlin,Frankfurt ,Bonn,Paryż,Londyn a NA Warszawę ,Poznań ,Bydgoszcz ,Toruń,i z Polski zostanie rów atomowy czyli zgliszcza i popiół.DZISIAJ REZERWA W SZEREGI STAJE MŁODSZYM KOLEGOM BROŃ ODDAJE ŻEGNAJ SZKOŁO WITAJ WOJO ,

 12. Tomasz

  7 kwietnia 2018 at 10:51

  Tomek czy ty spadłeś z konia bo tobie w głowie pomieszało od RUSOFOBI ? Wraca pobór w 2018 w kamasze pójdzie rocznik 1998 koty dostaną w kość nawet wcielą z kat”D”.DZISIAJ REZERWA W SZEREGU STAJE MŁODSZYM KOLEGOM BROŃ SWĄ ODDAJE MŁODZI POSZLI DO LASU I WYSTRZELI A MY ZE ZBIÓRKI NA SAMOCHODY ” DO WOJA DO WOJA MARSZ TU OFERMĘ NA GIEROJA …”Jak dostaniesz w tyłek koszarach to nie będą się tobie lęgły kanarki w głowie.

 13. Tomasz

  7 kwietnia 2018 at 11:09

  W kamasze idą roczniki 1994-1999 nawet z Kat „D”tj dawniejsza kategoria A 3 zdolny do służby w Obronie Cywilnej.

 14. Tomasz

  7 kwietnia 2018 at 11:21

  Za nie stawienie się grozi nawet kara więzienia .

 15. Tomasz

  7 kwietnia 2018 at 16:58

  Nie ma już kaczpów są czyli żołnierzy armii sowieckiej obecnie Są Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej i żołnierze Rosyjscy .Federacja Rosyjska leży blisko Polski oraz Niemcy naszymi wrogami powinniśmy rozmawiać .

 16. Tomasz

  11 kwietnia 2018 at 20:17

  Okręty rosyjskie wypłynęły z bazy w Syrii w morze w kierunku Syrii płyną okręty U S A Wlk Brytanii Francji jeden okręt niemiecki.Zasadnicza służba wojskowa trwać będzie 4 miesiące ,

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra