Polskość

Kaczyński robi krok w tył

Nie wiemy, czy zmiana poglądu Jarosława Kaczyńskiego w sprawie wysokich nagród dla rządu, jakie na odchodne przyznała sobie i swoim urzędnikom premier Beata Szydło, wynika z poczucia przyzwoitości, czy jest wyłącznie spowodowana nagłym spadkiem notowań Prawa i Sprawiedliwości. Wygląda na to, że wiąże się ze stratą poparcia. Bo jakże inaczej wytłumaczyć wcześniejszą opinię prezesa PiS, że nagród „Trzeba bronić, bo nie można popadać w szaleństwo” i że „mamy do czynienia z legalnymi nagrodami za ciężką pracę.”

„Ciężka praca” , wcale nie oznacza dobrej pracy. Gdyby ta „ciężka praca” była dobra, nie trzeba by poprawiać kolejny raz, kolejnych ustaw i mącić ludziom w głowach. To trochę tak, jakby biegało się na budowie z pustą taczką, nie znajdując czasu, by ją naładować. Wysiłek jest, tylko jaki z niego rezultat?

Ustawy dotyczące sądownictwa miały być fundamentalne dla przemian Rzeczpospolitej, żeby można się było wreszcie odciąć od dziedzictwa komunizmu, minister Zbigniew Ziobro mówił, że Zjednoczona Prawica startowała z nimi do wyborów jako z obietnicą naprawy polskiego wymiaru sprawiedliwości i było to jednym z absolutnych priorytetów.

Skoro miał to być fundament, pozostająca w opozycji Zjednoczona Prawica miała wiele lat, aby czekając na objęcie władzy, przygotować ustawy mądrze i solidnie. Tymczasem, choć nachalnie lansowano je jako perfekcyjne, podlegają one dalszej obróbce. W dodatku PiS z przybudówkami skłócili jeszcze bardziej i tak mocno już podzielone społeczeństwo, nie pozostawiając żadnej płaszczyzny wspólnych racji i doprowadzając niemal do rebelii. Gdy przeciwnicy reformy sądownictwa podawali przykłady błędów w ustawach, dowiadywaliśmy się, że kasta walczy o to, żeby było jak było, i wszyscy oprócz Zjednoczonej Prawicy nie mają racji, bo Zbigniew Ziobro, Warchoł i Jaki to superstars!

Wyborcy koalicji rządzącej w tę nieomylność wierzyli, do tego stopnia, że byli gotowi nawet podejrzewać o zdradę wetującego ustawy prezydenta Andrzeja Dudę. Dlatego stali z kosami na sztorc, gdy członkowie kasty ze znajomymi i rodzinami maszerowali po ulicach Warszawy ze świecami w dłoniach, domagając się jakiejś innej, „swojej” sprawiedliwości.

Przeklinali Brukselę za wtrącanie się w polskie sprawy, a za hasło „nie oddamy guzika od płaszcza” gotowi byli w obronie ustaw sądowych ginąć na barykadach. Dlatego, gdy Zjednoczona Prawica wymiękła na wieść, że dotacje z UE mogą być uzależnione od stanu praworządności w Polsce ( a Bruksela zarzuca Warszawie niepraworządność) i zapowiedziano pójście z Brukselą na kompromis, wyborcom PiS pękło serce. Poczuli się zdradzeni.

Ciosem dla nich było także wycofanie się rządu z niektórych zapisów w ustawie o IPN – dla Polaków „ustawy godnościowej”, bo nigdy nie zgodzimy się na „polskie obozy koncentracyjne” ani na oskarżanie nas o współudział w Holokauście. Awantura o tę ustawę rozpaliła emocje Polaków do zenitu, choć przecież nawet Zofia Romaszewska, fizyk z wykształcenia, uznała, że niektóre zapisy są w niej „idiotyczne”.

Na błędy zwrócił też uwagę Jan Olszewski, mówiąc, że zapisane w niej prawo będzie nieskuteczne, bo jak ścigać kogoś mieszkającego za granicą za stwierdzenie „polskie obozy śmieci”. Wydawać listy gończe? Stosować porwania? A jednak przy bezbłędności wszystkich zapisów upierano się okropnie, wrabiając jeszcze premiera Mateusza Morawickiego w orędzie do narodu.

Teraz w Sejmie, na dużym moralnym kacu, posłowie koalicji rządzącej zmieniają ustawę o IPN, a Polakom opadły skrzydła.
Doszedł jeszcze skandal z bardzo wysokimi nagrodami, jakie premier Szydło przyznała sobie (65 100 zł) i 21 urzędnikom. Za co, pytam, były te nagrody? Za te niedopracowane ustawy, które są kolejny raz teraz poprawiane?

PiS robił błąd, za błędem. Wybrany do władzy głosami – w sumie-biednych ludzi, nie uwzględniał faktu, że 70 proc. Polaków otrzymuje za swoją pracę na rękę 1500 złotych. I tu nie chodzi o zawiść, że ktoś ma więcej. Chodzi o zwyczajną sprawiedliwość i solidarność podziału dochodu narodowego. Sprawowanie wysokich urzędów państwowych to służba, a nie skok na kasę. Kto tego nie rozumie, powinien pożegnać się z posadą. I naprawdę nie po to Polacy wybrali PiS, żeby słyszeć, że za PO było gorzej. Właśnie dlatego, że było gorzej, PO przegrała.

Gdy w końcu Jarosław Kaczyński zreflektował się, że Polakom przestała się podobać „dobra(dojna?) zmiana” i spadły notowania rządu, nagrody mają być zwrócone. Ale Polacy stojący dotąd twardo przy PiS są jak po zawale. Blizna w sercu pozostała.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

44 komentarze

44 Komentarzy

 1. spider

  5 kwietnia 2018 at 21:02

  Autorka tegoż pełnego goryczy felietonu zdaje się wierzyła w obietnice pisu….?!?! Naprawdę ręce opadają. Banda zasranców, wymieniających się przy korycie w cyklach 4 lub 8 letnich przekonała autorkę jakimiś obietnicami … Czym oni Panią przekonali???

  • prawo

   5 kwietnia 2018 at 23:40

   Jest też taka druga możliwość, której na razie pan Michalkiewicz nie bierze pod rozwagę. Dla porządku, zauważę, że Jarosław Kaczyński wcale nie potknął się o swój kolejny wynalazek z Unii Wolności, ob. Andrzeja Dudę tylko DZIAŁAJĄ W POROZUMIENIU I POD AUSPICJAMI WSI. To lepiej tłumaczy te wszystkie zachowania. Stara taktyka dobrego i złego policjanta. To wszystko to żydokomuna która w ’89 przeszła do konspiracji i się utajniła przejmując praktycznie 100% Polski. Stara taktyka dobrego i złego policjanta. Podzielili się na PO i PiS i dymają naród w cyklach 8 letnich. Dowodem na prawdziwość tej tezy jest, że nikt (poza tymi co czymś się narazili) nie wylądował w pierdlu przez 27 lat. Zmowa na 100% a naruszający ją idioci jak Lepper czy gen. Petelicki lądują w piachu.
   Ludzie, wymagajcie i żądajcie niech każdy cwaniaczek – chcący Wami rządzić – pokaże świadectwo chrztu ojców i dziadków (po czym sprawdzać je w parafiach) i zaświadczenie od proboszcza, że chodzi do Kościoła. To jedyny pewny sposób!
   Do tego czasu traktujcie go jako ciało obce z wszystkim tego konsekwencjami. Trzeba się bronić. Wszystko co nie jest jest zgodne z optyką katolicką można od razu wrzucić do kosza bez specjalnego przyglądania się temu. Jest wiele dróg które prowadzą na manowce i nie należy nimi podążać.

   • wiesscar

    6 kwietnia 2018 at 01:12

    KK w Polsce po 1989r sie zlustrowal?

   • Edward Gruszczynski

    6 kwietnia 2018 at 04:08

    Brawo,swietaPrawda!!!E

   • George

    6 kwietnia 2018 at 07:45

    PiS od początku dążył usilnie do stworzenia w Polsce systemu dwupartyjnego. Pierwsze rządy PiS skutkowały usunięciem ze sceny dwóch silnych partii o patriotyczno-prawicowym charakterze: Ligii Polskich Rodzin i Samoobrony. W ten sposób likwidując potencjalną konkurencję PiS zdobył monopol na prawej scenie, przy czym trzeba mieć świadomość, że PiS jest partią prawicową jedynie nominalnie, bo w istocie to partia socjalistyczna, etatystyczna i filosemicka. Jak to niezwykle celnie zauważył Grzegorz Braun określając PiS jako żoliborską grupę rekonstrukcyjną historycznej Sanacji. Swoimi działaniami PiS i tzw. opozycja doprowadzili do dwupodziału władzy. Wymieniając się rotacyjnie przy korycie dymają nas ile wlezie, a do tego obie strony są jakoś tak uległe żydom. To skłania do pewnych podejrzeń co do tego kto rzeczywiście sprawuje władzę w III RP.

    • prawo

     6 kwietnia 2018 at 12:37

     Barierą w zapewnieniu Polsce dobrobytu i bezpieczeństwa jest ulokowana na szczytach państwa 6 000 000 spuścizna po żydokomunie. To są beneficjenci i zstępni IW, UB, KBW, SB, MO, ORMO, PZPR, LWP, wywiadu PRL i WSI. PO to szajka dzieci i wnucząt UBowców, milicjantów, LWP, sędziów, prokuratorów, czerwonych nauczycieli z ZNP, PZPRowców i tym podobnego szajsu.
     Dopóki nie wymrze ten sowiecki twór to zawsze będzie maił 15 – 20% tzw. poparcia społecznego.

    • marju73

     8 kwietnia 2018 at 07:57

     To oczywiste że stworzenie systemu dwupartyjnego jest korzystne.I dla pisioròw bo tort jest dzielony na dwòch wielkich, ale przede wszystkim dla międzynarodowej finansjery bo opłacają tylko dwòch graczy i mają lepszą możliwość trzymania ich w kagańcu.Poza tym łatwiej przypilnować aby nie doskoczył ktoś z boku.

  • n

   8 kwietnia 2018 at 19:20

   Autorka pisze w felietonie o wyborcach PiS w trzeciej osobie liczby mnogiej.

 2. qaz

  5 kwietnia 2018 at 21:09

  Kaczor to jest kłamca i manipulant, a jesli o wpływy zagraniczne niesamowity sprzedawczyk i tchórz. Za pierwszej kadencji pisu jak był premierem też gadał jak to zduduje autostade przez doline Rospudy i jak to on się UE nie boi i że nic go nie powstrzyma, po czym w dniu w którym miała się rozpocząc budowa z podkulonym ogonem się wycofał.

  • Hania

   5 kwietnia 2018 at 22:51

   @gaz

   Jak naczelnik mógł zbudować austostradę w Dolinie Rospudy, kiedy jego najbliższy przyjaciel wraz z zonką ekolożką,
   przykuli się do drzew?
   Razem z członkami instytucji pod wdzięczną nazwą Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot?!
   Dej Pan spokój 🙂

   „Pracownia na rzecz Wszystkich Istot od ponad 10 lat próbuje budować obywatelskie społeczeństwo, które jest świadome ekologicznie, znające wartość przyrody czy procesów globalizacyjnych. Czy uważacie Państwo, że to, co się dzieje nad Rospudą, jest jakimś sukcesem?

   A. Gwiazda.: Według mnie, jest to początek naturalnego procesu. Najpierw powstają pewne enklawy, elity, które próbują oddziaływać na ogół.

   A jak Państwo podchodzą do tak radykalnych metod ochrony przyrody, jak przykuwanie się do drzew, budowanie na nich domków itp.?

   A. G.: Odnoszę się z pełnym szacunkiem do ludzi, którzy wykazują taką determinację i tyle poświęcenia. To jest ta pierwsza linia obrony. Powstaje jednak problem, jak wypełnić lukę między radykalnymi ekologami a resztą biernego w tej sprawie społeczeństwa(…)

   całość wywiadu z Andrzejem Gwiazdą

   http://dzikiezycie.pl/archiwum/2007/kwiecien-2007/obrona-rospudy-to-przyklad-odradzania-sie-spoleczenstwa-obywatelskiego-rozmowa-z-joanna-duda-gwiazda-i-andrzejem-gwiazda

   Widać, że naszym ” elitom” bliżej do żabek, ropuszek czy ważek niż do ludu.
   ( jak pisał poeta: On kocha lód, ale tylko w limoniadzie)

   …no, żeby nie być gołosłowną, napiszę, że liczą się nieco z obywatelami….choć, żałuję, że tylko z tymi z dalekiego, małego kraju…

   • Soroka

    6 kwietnia 2018 at 10:41

    Ruscy czasami mówią prawdę, ale tylko wtedy, gdy im to jest po drodze.

   • Soroka

    6 kwietnia 2018 at 10:43

    PS. Skąd Hania wie, że stary pierdoła był przykuty w Rospudzie?

 3. Marian

  5 kwietnia 2018 at 21:18

  Cwany Jareczek odbiera kilkadziesiąt tysięcy zł posłom, bo musi uzbierać te 300 miliardów dla swoich ziomali z Israela.

  • prawo

   6 kwietnia 2018 at 00:19

   Takich rządzących Polacy sobie wybrali. Kaczyński nie jest geniuszem tylko ta reszta to debile.
   Niestety, ale winni są właśnie dorośli „obywatele” w liczbie 27 000 000, którzy jako przygłupiaści wyborcy, sprowadzają nam na nasze głowy to nieszczęście poprze ciągłe, co 4 lata, wybieranie potomków ubeckich dynastii przywleczonych w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i proto-pomiotem WSI.

   • jaro

    9 kwietnia 2018 at 17:03

    @prawo – debilu .
    Co drugi post widzisz ruskie tanki , tobie chyba przez ten pusty łeb przejechały , lecz się to jest uleczalne

 4. stan

  5 kwietnia 2018 at 21:18

  PiS traci, a to przecież ustawka. Jeśli uprzejmie założyć, że tylko 75 % wyborców to debile – nie ma szans na rządy Polaków w Polsce.

  • prawo

   5 kwietnia 2018 at 23:43

   29 lat głosowań i wyborów pokazuje, że – z tych co głosują – około 95 % wyborców to debile.

   • Marian

    6 kwietnia 2018 at 05:51

    „Gdyby wybory mogły coś zmienić, już dawno były by zakazane” Ozjasz Goldberg

   • Przebudzcie sie!!!

    6 kwietnia 2018 at 06:32

    Nic dodac nic ujac.

 5. lendzian

  5 kwietnia 2018 at 21:52

 6. zbyszek

  5 kwietnia 2018 at 22:09

  Pucz byl dudaczewskich poza PiSem, czy w samym PiSie??

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/komisja-pis-ds-bartlomieja-misiewicza/01m5nxm

 7. zbyszek

  5 kwietnia 2018 at 22:20

  Mamy z nimi problem:
  Oni uwazaja, ze mieszkania dla polskich rodzin to koszty a my uwazamy ze same zyski i to zyciowe – podstawowe a koszty sa niewielkie – brakuje tylko organizacji abysmy mogli budowac.

  Jest tylko 11 mln mieszkan i wyzysk przez zagranicznych developerow pogarsza sprawy, gdyz nawet nie ma odtwarzania ubytkow.

  To ze ludzie buduja sposobem gospodarczym – rzeczywiscie wielkim kosztem to oni dodaja do sumy wybudowanych i uzywaja bezczelnie, po zydowsku za swoj sukces – gorsze od komuny.

  • zbyszek

   5 kwietnia 2018 at 22:22

   Nie ma mieszkan to won wszystkich razem!

 8. Piotrx

  5 kwietnia 2018 at 22:37

  Ratujmy Kopalnię „KRUPIŃSKI” – to sprawa każdego Polaka!
  http://www.citizengo.org/pl/signit/159730/view

 9. Sara

  5 kwietnia 2018 at 23:30

  Obniżki nic nie pomogą to tani chwyt dla Schetyniątek. Polacy zobaczyli jak PiS sprzedaje Polskę żydom. . Maski spadły i już będzie tylko gorzej.

 10. abc

  6 kwietnia 2018 at 05:27

  Nie zgodzę się z panem Olszewskim bo ścigać jest bardzo prosto – jak taki Żyd (czy ktokolwiek inny) postawi nogę na polskiej ziemi to zwyczajnie aresztować.
  Tak robi umiłowany Izrael i jakoś nikt tam nie twierdzi, że to jest niewłaściwe. Pan Olszewski zdaje się też nie.

  • n

   8 kwietnia 2018 at 19:35

   Z tym aresztowaniem to wątpliwa sprawa, szczególnie jeżeli chodzi o obywateli pochodzenia żydowskiego.

 11. Tom

  6 kwietnia 2018 at 06:03

  Przed następnymi wyborami zanim zagłosujecie: daną partię danego kandydata za poprzednie kadencje rozliczyć z:
  – obietnic przed wyborczych
  – głosowań sejmowych w sprawach ważnych dla Polaków dla Polski np: głosowanie w sprawie przyznania 100 mln na żydowski cmentarz ( i w tym głosowaniu ALE nie tylko w tym już widać kto jest „ZA” żydami i dla kogo ważniejszy jest interes żydowski niż Polski – głosowanie nr 59 na 53. posiedzeniu sejmu )
  – który już raz są przy władzy: ( pis 3-4 raz bodajże jest u władzy oczywiście bez efektu tylko szkodzą Polsce, ukraińców żydów wspierają ile się da, a Polaków mają gdzieś nie wspomnę o tym czymś z po psl sld i innych dziwnych tworach anty Polskich typu kod nowoczesna itd.)
  – przyszli kandydaci jakiego są pochodzenia (np. żydowskiego) powiązania koneksje itd. ( jakiego pochodzenia jest żona rodzice kandydata powiązania koneksje itd.)
  – rozliczyć z afer przekrętów skandali itd.

  • n

   8 kwietnia 2018 at 19:54

   Wszystkie postulaty jak najbardziej słuszne. Drobiazg: listy kandydatów są układane w komitetach politycznych partii. Z reguły ostatnie słowo ma prezes partii. Tak w dużym uproszczeniu więc postulaty te są skierowane do prezesa partii.

 12. Przebudzcie sie!!!

  6 kwietnia 2018 at 06:30

  Zarowno PIS,PO,PSL,SLD i inne partie to jedna i ta sitwa polityczna ukladu zamknietego, przetasowujaca sie przy korycie przywilejow finansowo-gospodarczych. Tylko medialnie niby rozniaca sie w „programach” i „stylu” uprawiania polityki (hipokryzji politycznej). W praktyce te wszystkie pseudo polskie partie polityczne ida ta sama droga i maja obcych pracodawcow. Kiedy wreszcie Polacy wybiora do rzadzenia i reprezentowania Polski prawdziwych POLAKOW, kiedy? Jak mowi Korwin Mikke i slusznie mowi „Nie nalezy zmieniac swin przy korycie tylko nalezy zabrac koryto”. Przebudzcie sie Polacy i przestancie oddawac swoje glosy w czasie wyborow na SITWE UKLADU ZAMKNIETEGO !!! PRZEJZYJCIE NA WLASNE OCZY a nie sugerujcie sie tym co podsuwaja wam media (pieszczochow wladzy.

 13. Stanley

  6 kwietnia 2018 at 08:12

  szanowni koledzy, my Polscy wyborcy nie jesteśmy idiotami !!!!!!! tylko po prostu nie mamy na kogo głosować. system jest tak stworzony abyśmy wybierali miedzy dżumą a cholerą i tutaj jest problem, proszę więc nie wypisujcie bredni ws tylu ” głosować na prawdziwych Polaków”, bo ich tam po prostu nie ma !!!!

  szanowana Pani autor, i panie Olszewski – to w ogóle nikogo nie ścigajmy, złodziei, gwałcicieli, etc, bo przecież i tak uciekną.
  Co za bzdury i to na prawicowym portalu.

 14. Dick

  6 kwietnia 2018 at 09:02

  Bo właśnie o to chodzi, by skłócać społeczeństwo.
  Stara maksyma: „Dziel i rządź”…
  Niech droga Autorka zauważy, że wisi poważniejsza sprawa od reformy sądownictwa nad naszym… nieszczęśliwym krajem. Chodzi o ustawę 1226 amerykańskiego senatu.
  Już widać kapitulację przez Żydami i ukochanym hegemonem zza wielkiej wody pisu.
  Na razie udają, że nie ma problemu.
  Ale w którymś momencie Tramp ustawę podpisze…
  Oddadzą część kraju Żydom, czy zrobią z Polski drugą Palestynę?
  A może dołożą owe 65-300mld$(bilion zł!!!) do oficjalnego biliona polskiego długu? (Niektórzy twierdzą, że to już około 3bilionów)…

  • n

   8 kwietnia 2018 at 20:12

   Dick – Autorka temat HR 1226 doskonale zna. Pisała o tym.

 15. Sylwia

  6 kwietnia 2018 at 10:47

  Bardzo dobry artykuł.Może w ustawie o IPN były błędy,ale PIS nie powinien pozwolić Żydom na chamski atak.Nie było zdecydowanej reakcji.Te nagrody to skandal.W sumie z prawie pięciu lat rządów PIS nic dobrego dla Polski i Polaków nie wynika, poza 500+.Nie widzę szans na ponowne wygranie wyborów.

  • Iza

   6 kwietnia 2018 at 11:22

   Sylwia, nie przesadzaj, no jednak PiS coś dla ludzi zrobił. Nie tylko 500 plus, ale też przywrócenie dawnego wieku emrytalnego, który dla kobiet miał być aż o siedem lat dłuższy! Nie zgodził się na uchodzców. Za poprzedniej kadencji wywalczył w sejmie wolne od handlu wszystkie święta państwowe i kościelne, a teraz próbuje rodzinom pracowników zatrudunionych w handlu oddać niedziele. Usiłuje skasować lub ograniczyć śmieciówki, podniósł wysokość płacy minimalnej, na co musieli się też przecież zgodzić pracodawcy, a nie chcieli. Nie znaczy to,że PiS nie robi błędów i nie ma tam cwaniaków. Są.

   • abc

    6 kwietnia 2018 at 14:08

    Ależ „uchodźców” mamy i to w gigantycznych ilościach – tyle, że z innego kierunku. Gdyby oni mieli trochę ciemniejszą skórę to na ulicach byłoby czarno. A ponieważ niestety nie mają to ludzie tego tak nie widzą i nie zdają sobie z tego sprawy, że w Polsce odbywa się takie samo narodowościowe mieszanie jak na Zachodzie.

  • n

   8 kwietnia 2018 at 20:16

   Kwestia podstawowa to dlaczego w zmianie ustawy o IPN zawarte zostały wyjątki o „działalności artystycznej” (w kupę wetknięta flaga narodowa) i naukowej („rewelacje” Grossa)
   W uproszczeniu: po wprowadzeniu zmiany kupa i rewelacje Grossa nie miałyby szans na penalizację.

 16. Soroka

  6 kwietnia 2018 at 10:50

  Jeżeli w PiS nie znajdą się normalni, którzy prezesa i jego przydupasów odsuną, to PiS bardzo szybko przestanie być realną siłą.
  Chyba że zdążą Żydom oddać Polskę przed odejściem w niebyt.
  Gdy patrzę na twarz prezesa, to mam już takie same uczucia wstrętu, jak gdy patrzę na tuska.

 17. Piotr

  6 kwietnia 2018 at 11:06

  @Soroka-nie ma w PiS normalnych. Są tylko przydupasy, lizusy i miernoty, cynicznie gadające o patriotyzmie i solidarzymie. Tak jest w Sejmie, Senacie i rozdanych biernym ale wiernym radach nadzorczych państwowych spółek, gdzie zarabiają niebywałe pieniądze. Cały PiS „wisi” na prezesie.

  • Soroka

   6 kwietnia 2018 at 12:36

   No niestety! Ruski okupant przetrącił Polakom kręgosłupy i teraz Polacy potrafią być jedynie czyimiś przydupasami.

 18. Jakub

  11 kwietnia 2018 at 13:20

  To nie są błędy.To jest celowe działanie niby prawicowej partii PIS.Polacy są robieni na szaro.PIS w zasadzie nie zrobił nic ,aby Polkom i Polakom żyło się lepiej.Z obietnic przedwyborczych nic nie zostało zrealizowane.Jedynie 500+.
  Polska pod rządami PIS jest jak chłopiec do bicia.Świadczą o tym nieraz chamskie wypowiedzi technokratów z zachodu,Żydów.Nawet Ukraina pozwala sobie na niestosowne zachowanie.PIS nie potrafi, lub nie chce zająć zdecydowanego stanowiska.To nie są mężowie stanu.
  Jedyną szansą jest oczyszczony z elementów Ruch Narodowy.

 19. panda

  11 kwietnia 2018 at 19:23

  A szanowna autorka to za kim w koncu jest? Kogo wybiera do rządzenia?

 20. A.D.

  11 kwietnia 2018 at 21:37

  @Panda- Autorka cały czas w feletonach była za PiS-em i przyznawała że na PiS głosowała, ale odkąd zaczął robić błędy, krytykowała za te błędy i je pokazywała, bo to jest zadaniem dziennikarza. W felietonach nie szczędziła słów krytyki, gdy grupka posłów PiS zaraz na początku kadencji podpisała się pod inicjatywą ustawy zwiększającej uposażenia poselskie, choć niczym nie zdążyli się jeszcze wykazać.(Kaczyński tupnął i wycofali się z podkulonym ogonem).Krytykowała w felietonie „Rośnie nam kolejna kasta”senatorów PiS , gdy kolesia Koguta nie chcieli dać go w głosowaniu tajnym na przesłuchanie prokuratury, choć ta zebrała mocne dowody na jego korupcje i prosiła o zgodę na tymczasowy areszt w celu izolacji, by nie mataczył .Przecież każdego Kowalskiego prokuratura by miała prawo tymczasowo z tego powodu zapuszkować. Sami senatorowie po opieprzu Kaczyńskiego bili się w piersi, a dzisiaj nawet Kogut wszystkich publicznie przeprasza i sie kaja. Krytykowała błędy w ustawach sądowych Ziobry, kiedy widać było w nich kilka sprzeczności i wad, które potem poprawili. Autorka jest całym sercem za Ruchem Narodowym, jako alternatywą dla PiS. Silny Ruch Narodowy jest potrzebny Polsce jak Orbanowi Jobbik. Autorka uważała za skandal bezspadkowe roszczenia amerykańskich organizacji żydowskich i posądzanie nas o udział w Holokauście. Była też zawsze przeciwna POwsko – Nowoczesnej Targowicy w Brukseli, bo szkodziła Polsce. Autorka uważa, że w tej chwili, mimo błędów PiS, z których się ten po fali krytyki jednak wycofuje, nie ma dla PiS alternatywy i to jest dramatem. PiS bowiem musi czuć oddech konkurencji na plecach, bo się będzie alienował jak każda partia.”Totalna opozycja” nie jest alternatywą, tylko kryminalno ubecką recydywą. PiS robi błedów bez liku, wewnątrz ma wiele cwaniaków i trzeba to wszystko pokazywać a nie zagłaskiwać .Najgorsze,że cały PiS „wisi” tylko na Kaczyńskim, nie widać indwidualności z pomysłami na lepszą Polskę.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra