Kościół

Postaw nas Panie na ścieżce zagubionych

Medytacje ewangeliczne z dnia 7 kwietnia 2018, Mk 16, 9-15.

Po swym zmartwychwstaniu, wczesnym rankiem w pierwszy dzień tygodnia, Jezus ukazał się najpierw Marii Magdalenie, z której przedtem wyrzucił siedem złych duchów. Ona poszła i oznajmiła to Jego towarzyszom, pogrążonym w smutku i płaczącym. Ci jednak, słysząc, że żyje i że ona Go widziała, nie dali temu wiary.

Potem ukazał się w innej postaci dwom spośród nich na drodze, gdy szli do wsi. Oni powrócili i obwieścili pozostałym. Lecz im też nie uwierzyli.

W końcu ukazał się samym Jedenastu, gdy siedzieli za stołem, i wyrzucał im brak wiary oraz upór, że nie wierzyli tym, którzy widzieli Go zmartwychwstałego.

I rzekł do nich: «Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!»

„Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!” te słowa Pan Jezus kieruje do każdego z nas. Również wśród nam współczesnych są ludzie niewierzący, albo małej wiary, którzy – niekiedy wskutek wielu zranień, czy zniewoleń – mają problem z uwierzeniem w Zmartwychwstanie, czy w ogóle w istnienie Jezusa. „Dopóki nie zobaczę, nie uwierzę” mówią.

Inni w ogóle nie chcą słyszeć o Jezusie, zatopieni w pogoni za dobrami tego świata, z hedonistycznymi celami w życiu i wielką pustką, której nie zagłuszają coraz to nowe bodźce. To właśnie oni najbardziej potrzebują, abyśmy do nich przyszli i pomogli im powrócić na ścieżkę prawdziwego szczęścia.

Módlmy się do Ducha Świętego, aby prowadził nas do tych ludzi, by i oni mogli usłyszeć Dobrą Nowinę.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. Soroka

    7 kwietnia 2018 at 11:00

    „I rzekł do nich: «Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!»”

    Ten nakaz Jezusa oznacza, że głoszenie Ewangelii ma się odbywać nie tylko słowem, ale przede wszystkim czynem, bo czyny odnoszą się do wszelkiego stworzenia na tym świecie, ponieważ wtedy gdy żyjemy po Bożemu (wg Przykazań Bożych), to wtedy właściwie oddziałujemy na całe stworzenie i ono rozwija się i swój żywot doskonali, a ludzie żyją w szczęśliwości.

  2. Pingback: 3n9ct5mwn9cwntctvbyb3vebce

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra