Z kraju

Radykalizacja środowisk proaborcyjnych nie jest przypadkowa

Zapewne zauważyli państwo w ostatnim czasie taką radykalizację języka, ale i zaostrzenie stanowisk środowisk aborcjonistycznych – zwrócił uwagę eurodeputowany Marek Jurek podczas konferencji „Życie po aborcji: stan obecny i perspektywy”, zorganizowanej 4 kwietnia w Sejmie pod jego patronatem przez Fundację SOS Obrony Poczętego Życia, Fundację Edukacja Przez Media oraz Fundację Ordo Caritatis.

Przypomniał ostatnio odrzuconą ustawę liberalizującą prawo aborcyjne, w której znajdował się zapis wprowadzający zakaz odwodzenia w publicystyce od zamachu na życie dziecka poczętego. – Znalazł się w niej zapis, że jeżeli ktoś na podstawie rzekomo nieaktualnej wiedzy opisuje przebieg praktyk aborcyjnych, albo następstwa zabicia dziecka poczętego (to prawdopodobnie aluzja do syndromu poaborcyjnego), ktoś kto podnosi takie argumenty w debacie publicznej może podlegać karze grzywny, lub karze więzienia do dwóch lat. Co więcej, pomawianie i zniesławianie organizacji aborcjonistycznych (czyli wszelka ich krytyka) może podlegać karze więzienia do dwóch lat – przypomniał przepisy, które na szczęście nie weszły w życie mimo że głos za nimi oddało wielu członków partii obecnie rządzącej.

– Inny przykład tej radykalizacji to kampania „Gazety Wyborczej” „aborcja jest ok” – dodał. Zwrócił przy tym uwagę na forsowane zmiany językowe, gdzie np. słowo „aborcja” zastępuje się słowem „terminacja ciąży”. Podkreślał, że takie są też tendencje w oficjalnym stanowisku Unii Europejskiej. Oznacza to ni mniej ni więcej, że radykalizacja polityków opozycyjnych w Polsce nie jest przypadkowa. – To, co słyszymy od polityków w Polsce, jest to część globalnej rewolucji – podkreślał.

Po raz kolejny podkreślił konieczność wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej, genderowego potworka traktatowego, który w normalnym systemie w ogóle nie miałby racji bytu. – Konwencja Stambulska zobowiązuje państwa do zwalczania wszelkich stereotypowych wyobrażeń o roli kobiety i mężczyzny w społeczeństwie, wyobrażeń, że na przykład mężczyzna ma z narażeniem życia kobietę bronić, a kobieta nosząca w sobie dziecko ma dać temu dziecku życie. Te „stereotypy” mają być usunięte z wychowania – alarmował.

Podkreślił przy tym, iż Parlament Europejski, ratyfikując Konwencję Stambulską, wprost wezwał wszystkie kraje UE do legalizacji aborcji tym samym dając do zrozumienia, co UE uznaje za przemoc wobec kobiet, a więc nie tylko kulturę, ale i samą naturę, akt stworzenia. Co ciekawe, KE nie interweniowała.

Zwrócił przy tym uwagę, że kiedy ktokolwiek oczekuje od UE, że wstawi się w jakiejś sprawie dotyczącej ochrony życia, to ta uroczyście odpowiada, że „my się aborcją nie zajmujemy”.

– To nie oznacza, że UE czy KE nie bierze udziału w tej globalnej rewolucji przeciwko cywilizacji życia – mówił, podkreślając, iż szefowa unijnej dyplomacji postawiła sobie za zadanie doprowadzenia do zajęcia wspólnego stanowiska wszystkich państw UE ws. praw seksualnych i reprodukcyjnych. – „Nie zajmujemy się aborcją” w wydaniu unijnym oznacza tylko tyle, że „nie zajmujemy się żadnym dialogiem z obrońcami życia” – zauważył.

Podkreślał, że Prawica RP wraz z wieloma innymi chrześcijańskimi środowiskami zaapelowała do rządu o wypowiedzenie genderowej Konwencji Stambulskiej. – To jest jedno konkretne działanie, które powinno być podjęte niezwłocznie – oświadczył, dodając, iż koniecznością jest zawarcie Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny, konwencji, która potwierdzałaby solidarność państwa z rodzicielskimi funkcjami rodziny, która potwierdzałaby prawa wychowawcze rodziców, która potwierdzałaby prawo dzieci do wychowania w wartościach, życia rodzinnego, która potwierdzałaby to, że rodzina ma prawo a nie przywilej korzystania z solidarności materialnej państwa, ponieważ funkcje wykonywane przez rodzinę są to funkcje społeczne – przekonywał.

Eurodeputowany Marek Jurek zapowiedział stworzenie projektu takiej konwencji.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. husarz

  8 kwietnia 2018 at 12:54

  Aborcja to zbrodnia!

 2. prawo

  8 kwietnia 2018 at 13:06

  Z KRAJU Radykalizacja środowisk proaborcyjnych nie jest przypadkowa, bo Szatan się zagotował.
  A mówią, że diabła nie ma. To skąd tyle opętanych? Przecież wszystkie te „protestujące” są opętane co widać na pierwszy rzut oka i słuchu. Jak mówią to aż je coś dławi. Nie potrafią wypowiedzieć prostego zdania. To są typowe oznaki opętania. W tym odrażającym przestępstwie mordu na nieletnim (zwanej przez zwolenników z angielska, niezrozumiale, aborcją), podstawowym kryterium w planowaniu jego popełnienia, jest „łatwość pozbycia się ciała”. Dokładnie tak! Nikt o tym nie mówi a wg mnie, jest to ich kluczowe kryterium. Ci wszyscy mordercy, celowo stosują kryterium wiekowe do 12 tygodnia, kiedy to ciało dziecka „przechodzi” jeszcze przez sitko w zlewie. Później, to już tylko przez kibel a jeszcze później mają „z nim” jeszcze większy „problem” jak w szpitalu przy ul. Madalińskiego w Warszawie.

 3. frate

  8 kwietnia 2018 at 13:19

  Ale co się dziwić??? Sami ten paszczet sobie zgotowaliśmy wybierając lewicowy pis z lewakiem kaczyńskim i zdrajcą judą na czele!!! Dopóki lewica z nadania syjonistycznego zarządza POlinem, dopóty zawsze tak będzie jak do tej pory, że słabsi będą wykluczani ze społeczeństwa!!! W końcu w Ewangelii napisane jest jak wół, że to szatan jest władcą tego świata, a więc i jest władcą w POlinie!!! I żadne czary mary tego nie zmienią, albo zaklinanie rzeczywistości, że przyjdą jacyś uczciwi ludzie i jak za czarodziejską różdżką odmienią nasz los!!! I dalej będą czarne rękawiczki, kominiarki i szczekanie psów, a karawana idzie dalej!!! SURSUM CORDA !!! Po owocach ich poznacie!!!!

 4. stary

  8 kwietnia 2018 at 15:20

  Dlaczego ten litwak Piłsudski, który wprowadził w Polsce prawdo do aborcji, czyli mordowania dzieci nienarodzonych, jest pochowany w kościele, ma pomniki i ulice w każdym mieście i każdej wiosce? Dlaczego o tych jego zbrodniach się nie mówi? Dlaczego nie mówi się, że w okresie międzywojennym Polska byłą krajem w którym dokonywano najwięcej aborcji na świecie, więcej niż w ZSRR.

 5. Pingback: c3wm54no7tebcomvvnwecttv54t

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra