Z zagranicy

14 proc. uchodźców-dzieci przybywających do Wielkiej Brytanii okazuje się być dorosłymi

Taką informację podało brytyjskie MSW w specjalnie wydanym raporcie, z którego wynika, że co najmniej jeden na ośmiu tzw. uchodźców, którzy twierdzą, iż są dziećmi, w rzeczywistości są osobami dorosłymi.

Od lipca 2016 do czerwca 2017 roku do brytyjskiego MSW wpłynęło 2952 wnioski azylowe od dzieci nieposiadających opiekunów. Urzędnicy uważali, że 705 wnioskodawców kłamie odnośnie do swojego wieku – po sprawdzeniu okazało się, że kłamało 402 – okazali się być oni dorosłymi (powyżej 18 roku życia).

Urzędnicy brytyjskiego MSW weryfikujący wnioski otrzymali polecenie, aby oceniać, czy ktoś jest dzieckiem czy nie w oparciu o jego „wygląd fizyczny i sposób bycia”, jeżeli nie posiadają ani aktu urodzenia, ani dokumentów podróżnych.
Tzw. uchodźca podający się za dziecko musi być traktowany jak dziecko, dopóki urzędnicy nie udowodnią mu, że ma 18 lat.

Źródło: Jihad Watch

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

1 Komentarz

  1. Pingback: cwm85wtc45ntvwc4tw54t

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra