Z zagranicy

Brytyjscy politycy będą karani za publiczne kłamstwa w mediach i parlamencie?

Ponad 10 tys. osób podpisało się pod petycją złożoną w brytyjskim parlamencie, wnoszącą o stworzenie ustawy przewidującej kary dla polityków, którzy kłamią, bądź świadomie zaniedbują swoje obowiązki.

Według pomysłodawców stworzenia takich rozwiązań, penalizowane miały by być zarówno kłamstwa wypowiadane podczas kampanii wyborczej, w tym także kłamliwe obietnice, jak również wszelkiej maści kłamliwe oświadczenia wygłaszane w parlamencie, lub w mediach.

Jak podkreślają twórcy petycji, wygłaszanie kłamstw przez osobę publiczną i świadome wprowadzanie w błąd społeczeństwa jest niedopuszczalne i powinno podlegać pod kodeks karny tak w Wielkiej Brytanii, jak i w innych krajach, również jako „sprzeniewierzenie się wykonywanej funkcji”.

Co więcej, złapanie na kłamstwie powinno natychmiast skutkować pozbawieniem danego polityka, czy urzędnika państwowego pełnionej funkcji.

Brytyjski rząd będzie musiał zająć się petycją, odpisując na nią, ponieważ uzyskano ustawową liczbę podpisów. Aby poddać ją pod debatę w Parlamencie niezbędne będzie zyskanie co najmniej 100 tysięcy podpisów.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

12 komentarzy

12 Komentarzy

 1. wbhgj

  11 kwietnia 2018 at 14:22

  Maciej Modzelewski: Donald Trump doprowadzi USA do upadku:
  https://www.youtube.com/watch?v=KrGnwGs3B58

 2. Krzywaniec

  11 kwietnia 2018 at 14:23

  Wielkość UK ufundowana była na kłamstwie, podstępie, przemocy i agresji. Dowodziła i dowodzi tego, nadal, wspólna historia RP i UK, szczególnie ta związana z drugą wojną światową. Argumentuje tezy zdania pierwszego. Współczesne fakty niezbicie dowodzą,że wolność słowa przestała być wartością demokracji brytyjskiej i pozostaje w okowach lewoskrętnej poprawności politycznej. Życzę Brytyjczykom, by znaleźli 100 000 sprawiedliwych, co to potrząsną resztą obywateli pogrążonych w politpoprawnym odurzeniu i lęku.Boże ratuj nieszczęśników!

  • m

   11 kwietnia 2018 at 15:53

   Wielkość każdego kraju została ufundowana na kłamstwie, podstępie, przemocy i agresji. Ktoś musi stracić, żeby zyskał ktoś.

 3. Hania

  11 kwietnia 2018 at 15:44

  To będzie prawdziwy pogrom brytyjskich pożal się Boże, polityków 🙂

 4. m

  11 kwietnia 2018 at 15:51

  Kara śmierci?

  • halina

   11 kwietnia 2018 at 16:29

   Dla mnie wystarczyłby im kopniak w dupę i dożywotni zakaz wszelkich funkcji społecznych.

 5. The Big E

  11 kwietnia 2018 at 18:30

  Mętlik semantyczny. Politycy składają obietnice, wyrażają opinie, manifestują poparcie lub jego brak. Prawda i fałsz zaś dotyczą faktów.Np.próby otrucia p. Skripala i jego córki.

 6. Dick

  11 kwietnia 2018 at 19:02

  To ile dostaną za bajkę o broni chemicznej w Syrii i ataku na Skripala?
  Bo jak na razie robią wszystko, by zrównać Syrię z ziemią, jak chce tego Izrael.
  A jak im się uda, to rozpętają III wojnę światową.
  Polskie mięso armatnie już jest przygotowane propagandowo przez rządy zdrajców.

 7. finka

  11 kwietnia 2018 at 22:49

  A u nas w dobrej zmianie są łajdacy tępiący prawdę, trwa niszczenie dr E. Kurek. Sekretarz Morawieckiego storpedował przyznanie nagrody dla dr Ewy Kurek. Wcześniej spotkał się z rabinem, który jadł kolację z premierem podaje dzienniknarodowy.pl

 8. Marian

  12 kwietnia 2018 at 00:13

  Niszczenie dr. Ewy Kurek jest najlepszyn odzwierciedleniem tego, ze w Polsce nie rzadza Polacy. Najwyzszy czas aby wreszcie ruszyc lawa do Wyborow Samorzadowych (a potem nastepnych), wlaczyc wlasne myslenie (nie manipulowane przez wrogie Polakom polskojezyczne radio, TV i prase) i przegnac gdzie pieprz rosnie Po-Okraglostolowa Ferajne PO-PiSu, SLD, itd., oraz przekupnych tzw. „polskich” poslow.

  • Marian

   12 kwietnia 2018 at 18:44

   Zgadzam się.

 9. Pingback: c3wm54no7tebcomvvnwecttv54t

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra