Z kraju

Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny niemal jednogłośnie odrzuciła wniosek posła Prawicy Rzeczypospolitej Jana Klawitera o przystąpienie do prac nad obywatelskim projektem „Zatrzymaj Aborcję”!

Dziś po rozpoczęciu obrad komisji poseł Jan Klawiter zawnioskował, aby w porządku obrad znalazł się projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję”. Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny nie włączyła jednak dzisiaj do porządku dziennego prac nad projektem. Sprzeciw zgłosiła m.in. Monika Rosa z Nowoczesnej. Argumentowała, że procedowanie tych rozwiązań wymaga przygotowania oraz „zaproszenia środowisk kobiecych”.  Jedynie wnioskodawca głosował za, troje posłów wstrzymało się od głosu.

W obradach Komisji uczestniczą również inni przedstawiciele Prawicy Rzeczypospolitej: Marek Jurek, Lech Łuczyński i Lidia Sankowska-Grabczuk.

Prezes Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki pyta kiedy komisja wyznaczy termin procedowania projektu, bo „opiniować można nawet 10 lat, a dzieci umierają”.

Źródło: wnp.pl/parlamentarny/, Ruch Narodowy

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

13 komentarzy

13 Komentarzy

 1. Hania

  11 kwietnia 2018 at 21:36

  No bo jak wprowadzą zakaz aborcji,

  to czym będzie zajmował się obrotowy katolik dwojga imion???

  • prawo

   11 kwietnia 2018 at 23:03

   Lucyferianie rządzą.

 2. Ateista

  11 kwietnia 2018 at 22:10

  Największa hipokryzja! Zakaz aborcji dotknie tylko ubogich Polaków, którzy będą płodzić na potęgę, także potworki, które po urodzeniu kościół ma głębokoooo gdzieś. Bogaci za to i tak zrobią sobie aborcję zagranicą.
  Zmęczone rodziny pracować, modlić się i odkładać na emeryturki kleru! XXI wiek a ciemnota kwitnie!
  To niczym poseł PiS, który innym zabrania robić zakupy w niedziele, tworzy ustawę w interesie wyłącznie kościółka podczas gdy w kolejną niedzielę sam robi zakupy w supermarkecie.

  • spider

   12 kwietnia 2018 at 13:18

   Ty ateista, gdybyś był zdolny do abstrakcyjnego myślenia to kazałbym ci się j..nac w łeb.

 3. jaro

  12 kwietnia 2018 at 00:23

  @Ateista
  10/10 , czyli nic dodać nic ująć

 4. Tomasz

  12 kwietnia 2018 at 04:34

  Nie przyjęcie ustawy zakazującej zabijanie niepełnosprawnych oraz przyjęcie 3000 nachodźców ISLAMSKICH Z Europy Zachodniej to będzie przyczyną klęski wyborczej „zjednoczonej prawicy”.III wojna światowa zbliża się w Federacji Rosyjskiej media apelują w imieniu władz o zapotrzenie schronów w maski p gaz żywność ryż itp podaje Dziennik Narodowy

  • Marian

   12 kwietnia 2018 at 06:12

   Zamiast użalać się nad Rosją lepiej sam zrób zapas ryżu, dobrych makaronów, suszonego mięsa, środków dezynfekujących, wody mineralnej i jakiegoś bezpiecznego źródła energii (oczywiście, nie beczki z benzyną w blokowej piwnicy).
   Najpierw ratuj swoje dzieci, a potem cudze.

 5. Matwiej Płatow

  12 kwietnia 2018 at 09:15

  Czyli PiS pozbywa się Katolicko-Narodowego Elektoratu??????????????????????

 6. Zawiedziony na PIS

  12 kwietnia 2018 at 10:57

  Prawda wychodzi na jaw – Polityczni Ideolodzy Socjalizmu

 7. Soroka

  12 kwietnia 2018 at 11:36

  To pokazuje że PiS ma w de swój elektorat katolicki!
  Dla PiS ważniejsze są zielone fanaberie prezesa.
  Taka partia nie jest w stanie doprowadzić do odrodzenia Polski.
  PiS okazał się partią oszustów.

 8. Hubert

  12 kwietnia 2018 at 12:42

  Tę komisję w rakietę i na księżyc.

 9. Andrzej

  12 kwietnia 2018 at 16:03

  Te wszystkie poczynania tzw.”Prawicy” w wielu sprawach ukazują nam prawdziwe oblicze tego obozu oraz jego prezydenta -PADu czyli „budynia.Oni są tacy prawicowi- jak ja jestem kosmitą.Jestem tylko ciekaw jak długo wyborcy prawej strony będą dawali się nabrać i po raz kolejny dawać im szansę wyborczą?Najwyższy czas podziękować im za ich osiągnięcia dla „dobra” Polski i nas obywateli naszego pięknego kraju.Takiej obłudy,hipokryzji w wykonaniu prawicy nie widziałem od szeregu lat jak zainteresowałem się naszą polską polityką.Ludzie bez honoru, charakteru,cwaniacy,kłamcy,sprzedawczycy,ignoranci.Żadne ale to żadne sprawy rozpoczęte przez dobrą zmianę nie kończą się wyrokami skazującymi.UE jest najważniejsza,bo skoro podpisało się 13.12.2007r. Traktat Lizboński (następny rozbiór Polski) to trzeba wszystko wykonać co Pan każe tzn.Niemcy,bo oni są głównym motorem i benificjentem Eurokołchozu.Takich właśnie oto rządów „patriotycznej” prawicy doczekaliśmy się.Amen.

 10. NARODOWYROJALISTA

  15 kwietnia 2018 at 20:30

  PIS ZAWSZE BYŁ ZWOLENNIKIEM TZW.KOMPROMISU ABORCYJNEGO A KTO GŁOSI ŻE NIE JEST KŁAMCĄ I ŁAJDAKIEM.PARTIA PANA KACZYNSKIEGO WYZNAJE WARTOSCI SPRZECZNE Z EWANGELIĄ NASZEGO PANA JEZUSA CHRYSTUSA .

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra