Kościół

Kto wierzy w Syna ma życie wieczne

Medytacje ewangeliczne z dnia 12 kwietnia 2018, J 3, 31-36.

Kto przychodzi z wysoka, panuje nad wszystkim, a kto z ziemi pochodzi, należy do ziemi i po ziemsku przemawia. Kto z nieba przychodzi, Ten jest ponad wszystkim. Świadczy On o tym, co widział i słyszał, a świadectwa Jego nikt nie przyjmuje. Kto przyjął Jego świadectwo, wyraźnie potwierdził, że Bóg jest prawdomówny.

Ten bowiem, kogo Bóg posłał, mówi słowa Boże: a bez miary udziela mu Ducha. Ojciec miłuje Syna i wszystko oddał w Jego ręce. Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne; kto zaś nie wierzy Synowi, nie ujrzy życia, lecz gniew Boży nad nim wisi.

W dzisiejszej Ewangelii słyszymy prawdy, które po ludzku są z jednej strony bardzo proste, ale z drugiej niezmiernie trudne. Kiedy bowiem głębiej zastanowimy się nad ich znaczeniem, okaże się, że tak na dobrą sprawę nie jesteśmy w stanie ogarnąć tego umysłem. „Kto przychodzi z wysoka, panuje nad wszystkim, a kto z ziemi pochodzi, należy do ziemi i po ziemsku przemawia. Kto z nieba przychodzi, Ten jest ponad wszystkim” – na pierwszy rzut oka jest to oczywiste. Problem pojawia się, kiedy zadamy sobie pytanie o wymiar – ani nasze pojmowanie rzeczywistości, ani wyobraźnia aż tak daleko nie sięgają.

Dzisiejsza Ewangelia potwierdza fakt, że zarówno Boga, jak i Bożych spraw nie da się poznać w sposób rozumowy, zbadać naukowo, stosując ziemską metodologię. To właśnie dlatego człowiekowi tak bardzo potrzebna jest łaska wiary. Prośmy o nią Ducha Świętego. Prośmy też, abyśmy to my byli tymi, których Bóg posyła, aby głosili słowa Boże.
„Kto wierzy w Syna ma życie wieczne” – czyż nie chcemy tego szczęścia dla wszystkich ludzi? Chce go z pewnością Jezus Chrystus, który pragnie, aby każdy człowiek w Niego uwierzył, gdyż jest On jedyną drogą prowadzącą do Boga.

Zawierzmy Mu wszystkich tych, którzy są niewierzący, w szczególności zaś tych, którzy jako tzw. wierzący-niepraktykujący osiągnęli mistrzostwo w okłamywaniu samych siebie, że bez Jezusa, bez życia Sakramentami, są w stanie po śmierci trafić do Nieba. Prośmy dla nich o łaskę prawdziwej, żywej wiary.

Prośmy też o wiarę dla siebie samych, abyśmy z każdym dniem byli bliżej Boga.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

1 Komentarz

  1. Ashwin kumar

    11 października 2018 at 08:38

    Very good most. I am very impressed and also like to inform you everyone about this Puzzle video game and share address play minesweeper where to play this game for free and without any problem. Thank you so much guys to your attention here.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra