Z kraju

Poseł Halina Szydełko – wybrana do Sejmu głosami katolików a kwestia aborcji eugenicznej

W środę członkowie sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny praktycznie jednogłośnie odrzucili wniosek posła Jana Klawitera o dopisanie do harmonogramu prac projektu #ZatrzymajAborcję. Jedenastu posłów całkowicie zignorowało głosowanie, nie przychodząc albo spóźniając się na posiedzenie komisji. Wśród nich znalazła się Halina Szydełko, była prezes Akcji Katolickiej.

Poseł Szydełko przyznała , że od przewodniczącej komisji dostała informację o planowanym utworzeniu podkomisji mającej zająć się projektem #ZatrzymajAborcję. Zapomniała jednak dodać, ze utworzenie takiej podkomisji jest obliczone na zahamowanie skierowania projektu do drugiego czytania.

W wypowiedzi dla KAI swoją nieobecność na głosowaniu tłumaczyła tym, że o wniosku formalnym posła Klawitera nie wiedziała. Jest to deklaracja mało wiarygodna, ponieważ autor wniosku już miesiąc temu zapowiadał jego złożenie.

Szydełko swój mandat poselski otrzymała przede wszystkim dzięki wieloletniemu zaangażowaniu w działalność katolicką. Krótko po wyborach zapewniała swoich wyborców, że w Sejmie RP będzie „reprezentować nie tylko swój region, ale także środowisko Akcji Katolickiej”, która jak stwierdziła „ma do spełnienia ważną rolę w realizacji apostolskiej misji Kościoła w polskim życiu publicznym”. Szczerość deklaracji zweryfikował obywatelski projekt #ZatrzymajAborcję.

Najpierw przez trzy miesiące poseł Szydełko ignorowała apele komitetu i tysięcy Polaków o podjęcie działań, chociażby w formie wniosku formalnego o dopisanie projektu do harmonogramu prac komisji. Teraz, kiedy inny poseł wyręczył ją w tym katolickim obowiązku, spóźniła się głosowanie i weszła do sali za plecami wychodzących właśnie obrońców życia, żeby później twierdzić, że o całej sprawie dowiedziała się dopiero na komisji. Przez ostatnie trzy miesiące wypowiadała się natomiast ochoczo do prawicowych mediów podkreślając, jak ważna jest dla niej ochrona życia.

Szydełko do Sejmu dostała się głosami katolików, którym obiecała reprezentowanie ich postulatów. Niestety, poseł Szydełko stwierdziła, że ważniejsze od krwi niewinnych dzieci są władze klubu poselskiego, które poleciły blokować ochronę życia. Chociaż podobna postawa cechuje wielu posłów partii rządzącej, to niewielu z nich do Sejmu dostało się nie posiadając żadnego doświadczenia politycznego ani afiliacji partyjnych, a jedynie deklarując, że będzie bronić w życiu publicznym wartości chrześcijańskich.

 

Źródło: zycierodzina.pl

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

11 komentarzy

11 Komentarzy

 1. Hubert

  13 kwietnia 2018 at 13:07

  Hańba.

 2. Agata

  13 kwietnia 2018 at 13:08

  To kompromitacja p.Szydełko.

  • prawo

   13 kwietnia 2018 at 14:00

   Był taki film z lat ’80 jak kobieta w wannie robiła sobie sama „zabieg” szydełkiem właśnie.

 3. Jan

  13 kwietnia 2018 at 13:09

  Co innego mówi,co innego robi.

 4. frate

  13 kwietnia 2018 at 13:09

  TO JEST SKANDAL NAD SKANDALE!!! Żydo-pis wybrany w głównej mierze głosami katolików, głosuje jednym ciągiem tak samo jak PO, PSL i nowoczesna za mordowaniem nienarodzonych!!No, żeby tak szlak trafił zakłamane mendy tą waszą pisowską zakłamaną do szczętu żydowską sektę!!! Przeklęci przez Boga, wy i ten cały wasz nierząd!!! Więcej na was już nie zagłosujemy!!! To jest już wasza ostania kadencja, i nie minie rok, a nie będziecie już przy korycie, bo ten cały wasz nierząd upadnie i to szybciej niż myślicie!!! MY PAMIĘTAMY i za te POdłe kłamstwa srogo sobie POżałujecie załgane kanalie!!!

 5. Hania

  13 kwietnia 2018 at 15:57

  Pani Szydełko, inż Zięba, o Rydzyk i inni
  pełni są frazesów o obronie życia
  …a kiedy nadchodzi upragniony czas głosowań to
  – jedni wrzeszczą, że ” nie chcą karania kobiet”
  – inni udają Greka, zawsze spóźnieni, nie wiedzieli itp
  – a jeszcze inni słuchają prezesa

  I tak w ” katolickiej Polsce” wygląda obrona życia
  i ” katoliccy obrońcy życia”

  • Tomasz

   13 kwietnia 2018 at 16:19

   Nie rozumiem aluzji do o.Rydzyka.mozna jaśniej?nie to żebym był fanatykiem …po prostu pytam o.rydzyka bo jestem tylko fanatykiem Katolikiem

   • Soplica

    13 kwietnia 2018 at 16:51

    Obawiam się iż odpowiedzi nie będzie na Pana zapytanie …

 6. Hania

  13 kwietnia 2018 at 19:02

  Panie Soplica, a dlaczego ma nie być?!
  Będzie…będzie…
  Uprzejmie proszę

  http://www.radiomaryja.pl/informacje/dr-inz-a-zieba-fundacja-pro-niszczy-dorobek-obroncow-zycia/

 7. Ateista

  14 kwietnia 2018 at 00:32

  5 przykazanie, które łamie 90% katolików „nie zabijaj”. Polowania, mordowanie dla futer, itd. W przykazaniu nie było napisane „nie zabijaj tylko ludzi, resztę możesz mordować i ci odpuszczę”. Wygodnicka interpretacja doprowadziła do rozkwitu fanatyzmu religijnego i odmóżdżonej nadgorliwości tam gdzie wygodnie.

 8. Pingback: Dla niektórych posłów z PiS Dudzińska była za mało prawicowa… | Obserwatorium Edukacji

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra