Kościół

Bez lęku pozwólmy Mu pokierować łodzią naszego życia

Medytacje ewangeliczne z dnia 14 kwietnia 2018, J 6, 16-21.

Po rozmnożeniu chlebów, o zmierzchu uczniowie Jezusa zeszli nad jezioro i wsiadłszy do łodzi, zaczęli się przeprawiać przez nie do Kafarnaum. Nastały już ciemności, a Jezus jeszcze do nich nie przyszedł; jezioro burzyło się od silnego wichru.

Gdy upłynęli około dwudziestu pięciu lub trzydziestu stadiów, ujrzeli Jezusa kroczącego po jeziorze i zbliżającego się do łodzi. I przestraszyli się. On zaś rzekł do nich: «To Ja jestem, nie bójcie się». Chcieli Go zabrać do łodzi, ale łódź znalazła się natychmiast przy brzegu, do którego zdążali.

Na przestrzeni życia często doświadczamy ciemności, a problemy uderzają w nas z dokładnie takim samym impetem, jak fale wzburzonego jeziora uderzały w łódź Apostołów. Dzisiejsza Ewangelia uświadamia nam jednak, że jest Ktoś, kto jest ponad to wszystko, kto ma moc wyprowadzenia nas z najtrudniejszych sytuacji i kto zawsze przybędzie nam z pomocą, jeżeli będziemy tego potrzebowali. Uświadomienie sobie tej prostej prawdy pozwala inaczej spojrzeć na piętrzące się trudności, umacnia i pomaga w poradzeniu sobie w każdej sytuacji.

Nie jest bez przyczyny, że – jak wykazały badania naukowe – ludzie wierzący są mniej podatni na depresje. Dlaczego? Ponieważ pozwalają Chrystusowi sobie pomóc i bagażu trudnych doświadczeń nie dźwigają sami. Nie oznacza to, że nie mają chwil lęku czy zwątpienia, dokładnie tak samo jak opisani w dzisiejszej Ewangelii Apostołowie, ale trwanie przy Jezusie, dzielenie się z Nim przeżywanymi problemami, czyni je lżejszymi i łatwiejszymi do udźwignięcia. Pan Jezus, dokładnie tak samo jak wyszedł do Apostołów pośród ciemności i wzburzonych fal, wychodzi do każdego z nas, mówiąc „To Ja jestem, nie bójcie się”. Bez lęku pozwólmy Mu pokierować łodzią naszego życia…

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra