Z kraju

Prezydent Duda o bombardowaniu w Syrii

Prezydent Andrzej Duda powiedział że Polska wspiera działania Zachodu w Syrii (czyli ostatnie bombardowanie) i uznaje je za słuszne. Dodał jednak, że na chwilę obecną Polska nie wyśle nowego kontyngentu oraz nie powiększy tego znajdującego się już w Syrii.

-Wspieramy te działania, ponieważ były one potrzebne; uczciwe państwa nie mogą dopuścić do tego, żeby niewinni ludzie byli zabijani przy użyciu broni chemicznej – podkreślił dobitnie.

Prezydent Duda powiedział też, że Polska była informowana o planach bombardowania, przeprowadzane były też z nią konsultacje.
Zaznaczył też, że ,,sytuacja jest dynamiczna”.

Źródło: gosc.pl

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

45 komentarzy

45 Komentarzy

 1. Robert B.

  15 kwietnia 2018 at 11:59

  Bredzi, jakby się opił pejotlu. Wojna w Syrii to sprawka bezcennego Izraela, prowadzona w jego interesie. Nie sądzę, by miliard Arabów im to wszystko tam podarował. Jak się im dobiorą do skóry, to znowu będzie to co zawsze: „Haaaatuuuujcieee naaaas!”. Takiego wała!

  • Powalający Majestat Termojądrowej Wszechpotęgi Wielkiego Syjonu

   15 kwietnia 2018 at 12:17

   To po jaki chuj Syria trzy razy napadała na Izrael i nigdy nie podpisała traktatu pokojowego???

   • Kwal

    15 kwietnia 2018 at 12:32

    I dobrze, że Syria nie podpisała traktatu, bo z takim narodem wymyślonym jak żydzi traktatów się nie podpisuje tylko się do nich strzela. Podpisywać można coś z ludźmi honoru a nie ze świniami. Żydostwo to naród wymyślony – jak pisze Shlomo Sand. To plemię najpodlejsze z podłych, bez żadnej etyki i z podwójną moralnością, plemię bezwzględne i pozbawione jakichkolwiek skrupułów, szczerze wierzące, że są stworzeni do władzy nad światem. Naród żydowski jako taki, nigdy nie istniał tylko został wymyślony przez śmierdzących i ciemnych rabinów, którzy ubzdurali sobie, że Bóg ich wybrał do naprawy i przewodzenia światu. Kłamstwo to jako, talmudyczna bzdura powtarzane jest na całym świecie aż po dzień dzisiejszy. Żydzi to naród wiecznych tułaczy, oszustów i złodziei. To naród mącicieli, intrygantów, lichwiarzy i zdrajców…a jak trzeba to i morderców !
    A tak na zakończenie, ziemia, którą okupuje tzw. Izrael to odwieczna ziemia Palestyńczyków…

    • Powalający Majestat Termojądrowej Wszechpotęgi Wielkiego Syjonu

     15 kwietnia 2018 at 12:41

     Sram ci do ryja. Więcej takich jak ty u władzy a skończycie jak Syria.

     • Kwal

      15 kwietnia 2018 at 13:10

      Widzisz jak cię poniosło prymitywny brudasie żydowski…nie masz nawet żadnego argumentu do dyskusji…udowodniłeś to co napisałem powyżej.

     • marju73

      15 kwietnia 2018 at 14:11

      Na razie u władzy są tacy jak ty.

     • jagoda

      15 kwietnia 2018 at 15:34

      Gudłajski chamie z orndunsdienst. Żyjesz bo tatko schował się na strychu i dziadziuś nie wrzucił go na wóz jadący na Umschlagplatz. Ten wasz majestat to tylko durny amerykański podatnik co pasożytów utrzymuje swoją pracą. Dobrze wiecie, że będziecie wkrótce spieprzać z Bliskiego Wschodu i szykujecie sobie miękkie lądowanie tutaj i na Ukrainie ale rezuny i tak was wyrżną bo to nie dupowaci Polacy, których jako ową żabę trzymacie w ciepłej wodzie a ona jak idiotka pływa zadowolona

     • Robert B.

      15 kwietnia 2018 at 15:39

      Do @Smród z Dupy: Zobaczymy, Żydzie, jak wy skończycie… Jeżeli myślisz, że po serii holoszmir już jesteście bezkarni, to się mylisz. 70 lat temu też się wam tak wydawało… A potem… A potem jakby wam mina lekko zrzedła…

    • ziemianka

     16 kwietnia 2018 at 00:23

     Panie Kwal, jest Pan chyba w stanie ciężkiej pomroczności, jeśli tak, to radzę wezwać pogotowie.

    • Marian

     16 kwietnia 2018 at 05:24

     @Kwal, nie dziwię się, że starożytni Egipcjanie zmuszali ich do pracy. No przecież dobrowolnie by sobie łapek nie pobrudzili. Egipskie obozy koncentracyjne, he, he – i pomyśleć, że już 3000 lat temu Egipcjanie się na nich poznali. 🙂

  • Anonim

   15 kwietnia 2018 at 12:22

   Oprogramowanie do systemów komunikacyjnych armii USA pisali rosyjscy programiści…Oto podręcznikowy przykład zagrożeń związanych z outsourcingiem. Amerykańscy prywatni wykonawcy systemów telekomunikacyjnych pracujący dla Pentagonu, w celu obniżenia własnych kosztów, do prac programistycznych wynajęli… Rosjan. NetCracker oraz Computer Sciences Corporation (CSC) dwie prywatne amerykańskie firmy od lat realizujące zlecenia dla Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych zgodziły się zapłacić blisko 13 milionów USD kary za naruszenie warunków kontraktu. Sama tylko firma CSC w 2014 roku otrzymała od Pentagonu półtora miliarda dolarów, to jednak nie powstrzymało jej przed pomysłem zwiększenia własnych zysków poprzez nielegalne (w świetle podpisanej umowy) dalsze zlecenie (za pośrednictwem firmy NetCracker) prac programistycznych do Rosji.W efekcie zamiast obywateli amerykańskich legitymujących się odpowiednim poświadczeniem bezpieczeństwa, nad krytycznym systemem komunikacyjnym armii USA (zarządzanym przez agencję DISA Defense Information Systems Agency) pracowali rosyjscy programiści.
   Cała sprawa wyszła na jaw, gdy inny amerykański rządowy zleceniobiorca powiadomił Pentagon o podejrzewanych nieprawidłowościach. Co ciekawe, pomimo zgody na zapłacenie kary, obie podejrzane o nielegalne działania firmy nadal nie przyznają się do stawianych im zarzutów…Chociaż brak jakichkolwiek szczegółów technicznych, osoba ujawniająca całe zamieszanie twierdzi również, że prace rosyjskich programistów doprowadziły do co najmniej jednej infekcji systemów należących do agencji DISA. Walka elektroniczna(WRE)….Osoby odpowiedzialne za outsourcing prac przy systemach komunikacyjnych armii USA zapomniały najwyraźniej, że walka elektroniczna (ang. electronic warfare) staje się jednym z kluczowych aspektów na współczesnym polu walki. A jak się okazuje, nawet amerykańskie serwisy twierdzą, że (na przykładzie konfliktu w Syrii) Rosjanie radzą sobie na tym polu znakomicie. Amerykańskie systemy komunikacyjne są bowiem skutecznie zwalczane przez bardzo zaawansowane rosyjskie systemy walki elektronicznej takie jak Krasukha-4. Czy któryś z rosyjskich programistów sprzedał lub w inny sposób wykorzystał informacje uzyskane podczas prac nad amerykańskimi systemami wojskowymi? Tego na razie nie wiadomo…
   Outsourcing….Rozważając outsourcing prac nad własnymi krytycznymi systemami informatycznymi warto z pewnością wziąć pod uwagę powyższą historię. Zazwyczaj w praktyce korzystając z usług zewnętrznego dostawcy nie będziemy dysponowali metodami pozwalającymi na dokładną i systematyczną kontrolę wszystkich jego działań. Oznacza to, że chronić będą nas jedynie potencjalne odszkodowania uzyskane w przypadku złamania warunków dostarczania danej usługi. Pytanie jednak, czy będą one w stanie zrekompensować wszystkie zagrożenia związane z powierzeniem swych tajemnic zewnętrznej firmie oraz… kolejnym firmom z nią współpracującym.

   Ps..Mogą tłumaczyć, że przynajmniej nie pisali im tego Chińczycy ;)..Chińczycy natomiast dostarczyli hardware… 😉 i dlatego takie efekty tych „nalotów”.

   • prawo

    15 kwietnia 2018 at 16:27

    Dobre. Nie wiedziałem.

  • Tadeusz Bobrowski

   15 kwietnia 2018 at 12:25

   I co teraz, USstupid boys? No dobrze. Atak na Syrię został wykonany. Tylko jakie efekty tego „osiągnięcia”? To, że dojdzie do jakiejś ograniczonej akcji w Syrii to było oczywiste od czasu rzekomego otrucia Skripala. (Dziwne twierdzenie jak otrucia, to dlaczego pozostał przy życiu i to po zastosowaniu środka, który uniemożliwia przeżycie?). Problemem było oszacowanie skali i uzasadnienie udziału państw innych niż USA. Zgodnie z przewidywaniami udział wzięła Wielka Brytania i Francja. Jaki był cel tej akcji? Można domniemywać, na granicy pewności, że na tym etapie chodziło o przetestowanie systemów radioelektronicznych i to zarówno tych z USA jak i pozostałych uczestników akcji. Sprawy ataku chemicznego nie ma co rozpatrywać. To tylko prowokacja usprawiedliwiająca zamierzenie i żaden poważny człowiek nie traktuje „przyczyny” poważnie. Ze strony Rosji można powiedzieć, że była zgoda, z zastrzeżeniem, że nie może to przynieść zbyt wielkich strat zarówno Rosji jak i Syrii w przypadku powodzenia ataku. I teraz wyniki. Po pierwsze Zachód został zrobiony w bambuko, czyli potraktowany jak szczyl. Rosjanie nie brali w tym przypadku udziału w zwalczaniu ataku, ale udostępnili swą technologię Syrii. Tę samą, którą zastosowali przy poprzednim ataku, kiedy to skuteczność była na poziomie 30, może 40 %. Jaka była obecna skuteczność? Bardzo podobna. Syryjczycy twierdzą, że na poziomie 30 %. Przechwycili 70 % rakiet. Tyle, że tym razem były to nie tylko systemy USA, ale też francuskie i angielskie. Jednym słowem klęska sprzymierzonych, a do tego można mieć pewność, że Rosja nie użyła swych nowych systemów. Bardzo źle to świadczy o możliwościach innowacyjnych USA. „Donald Cook” przecież jest okrętem obrony i wywiadu elektronicznego. Jego systemy uśpiono na Morzu Czarnym. Teraz wrócił po modernizacji na pole walki i znowu okazało się, że nie jest w stanie naprowadzać rakiet i panować na tym polu. Czego można się spodziewać?Przede wszystkim można sądzić, że atak był wymuszony na Trumpie przez „deep state”. Efektem jest możliwość (uzasadniona) wycofania się USA z Bliskiego Wschodu. To zaś zmienia sytuację w regionie z kiepską pozycją Izraela. (Można się spodziewać wypowiedzi izraelskich polityków łagodzących stanowisko żydowskie w sporze z Polską). Dalej niestety nie musi być różowo. Obie strony analizują możliwości obejścia zasłon elektronicznych przeciwnika. Być może użyto różnych rodzajów naprowadzania. Istotne są zatem nie te rakiety, które spadły, ale te , które doleciały. Obawiam się, że na ten temat nie ma informacji. Jeśli strona agresywna (czyli USA/Francja/ Anglia) uzna, że jest w stanie przełamać rosyjskie zabezpieczenia, to po dokonaniu stosownych zmian w systemach, można spodziewać się ataku. Na jaką skalę? Bóg raczy wiedzieć. I oby głupota nie kierowała decyzjami. My tylko możemy się o to modlić. A poniżej osiągnięcia koalicji.

   https://pbs.twimg.com/media/DawT5yAWAAEsuRl.jpg:large

  • Wiesław

   15 kwietnia 2018 at 12:27

   Piękna zagrywka. To nie Tramp się skompromitował ale Pentagon czyli armia amerykańska. Podobnie jak armia brytyjska i francuska (która niczego nie trafiła ). Taka kompromitacja skuteczności daje argumenty Trampowi w temperowaniu psów wojny które go otaczają. Tramp może mówić .. „dostaliście pozwolenie mimo skrajnie spartaczonej prowokacji chemicznej i co ? .. kompromitacja skuteczności… ” Jeżeli taka jest skuteczność to armia USA jest bezsilna, słaba… o wojnie nie ma co marzyć. Paru generałów powinno zrozumieć to bardzo głęboko…Ta prawda powinna dotrzeć nawet do psów wojny…Jeszcze nie dostali kopa .. Rosja zastosowała tylko unik i obronę bierną. Obrazowo mówiąc globalny bandyta wymachuje pięściami usiłując zadać Syrii mocne ciosy… a Putin i Syria robią uniki i parują ciosy bez walki. Trzeba mieć świadomość że jak któryś z ciosów zaboli Syrię albo nie daj Boże Rosję to odpowiedź będzie natychmiastowa i pewnie na poziomie jakości uników i pasywnej obrony. Gołym okiem widać że globalni bandyci to całkiem inna liga (podwórkowa) w stosunku do Rosji (liga mistrzowska). Widać to i w gadanej polityce i w „walce na pięści” To tylko unik, i raczej to nie zmowa Rosji i USA, jak niektórzy sądzą. To nie zabawa, to jest być albo nie być dla jednej ze stron. Takie porozumienie kosztuje, gdy ma się przewagę militarną, polityczną i poparcie narodu. Tu wzięła góra mądrość Putina, więcej na tym zyskał, niż gdyby rozpętał wojnę. Nie raz starałem się wykazać: jego armia rośnie w siłę z każdym miesiącem i zwiększa przewagę techniczną i militarną nad USA. A USA z każdym miesiącem traci. Dziś straciła ponad 100 pocisków tomahawk nowej generacji (nowocześniejsze od tych wystrzelonych w ubiegłym roku). Budżet wojskowy USA nie starcza na bieżące wydatki, a tu trzeba będzie wysupłać kasę na nowe pociski by uzupełnić stan magazynowy. Nowe ale nic nie warte. Putin mógł odpłacić i jeszcze może USA, w sposób jaki nie mogło by potępić ONZ. Nie musiał on atakować, mógł sprzedać Syryjczykom broń ofensywną, rakiety przeciw okrętowe: Kalibr w wersji przeciw okrętowej 3M14 (przed tym pociskiem żaden amerykański niszczyciel rakietowy czy lotniskowiec nie ma szans). Pocisk porusza się bardzo nisko nad wodą 3-4 m (mniej Kalibr Club), ma znacznie większa prędkość od tradycyjnego pocisku kalibr, kosztem zasięgu. jego zasięg bojowy to 1500 km. Ale każdy lotniskowiec (standardowy samolot F/A-18E/F Super Hornet zasięg w linii prostej 1100 km) i okręt wyposażony w nowe (okrętowa wersja 109D) Tomahawki, musi podejść bliżej by przypuścić atak. Brytyjska baza powietrzna na Cyprze znajduje się 300 km od wybrzeży Syrii, nie ma też problemu ją dosięgnąć nawet starymi Iskanderami. Rosja ma też tanie rakiety przeciw okrętowe przenoszone przez samoloty X-35U (leci podczas ataku z ogromną prędkością na pułapie poniżej 4 m, przy spokojnym morzu nawet na 2 m). Syryjski samolot wyposażony w Chibiny (zakłócanie elektroniczne) dojdzie nie tylko do sławnego Donalda Cuka, ale zatopi lotniskowiec. Dać Syrii jako napadniętej stronie broń ofensywną. Niech zatopi amerykański lotniskowiec z samolotami. Wtedy USA będzie mogło tylko atakować i tracić kolejne lotniskowce, albo zdecydować się na atak jądrowy. Jednak na pewno nie przerzuci wojsk swoich, francuskich czy brytyjskich by walczyć na lądzie.

  • pielęgniarka

   15 kwietnia 2018 at 18:30

   Robuś, natychmiast do izolatki marsz! Regulamin naszego ośrodka wyraźnie przewiduje, że „w Internetach” możesz przebywać najwyżej godzinę dziennie, bo to ci wyjątkowo szkodzi! Mam cię znowu zapiąć w pasy albo dać zastrzyk w dupę?

 2. Sara

  15 kwietnia 2018 at 12:05

  Mierny i nie nasz !

  • prawo

   15 kwietnia 2018 at 12:47

   To, że PiS gra nieczysto to świadczy dobitnie ten ich słynny numer z VAT.
   Ja się pytam: gdzie są te pieniądze z VAT? Wszak 250 mld. to około 6 towarowych pociągów pieniędzy. Dlaczego PiS ich nie odzyskał? Robią z narodu żarty/idiotów czy chodzi o spiżową formułę: my nie ruszamy waszych – wy nie ruszacie naszych?
   Zawsze zwrot VAT był obarczony wysokim ryzykiem poważnej kontroli firmy a wypadku tych 250 mld. cisza. Nie było żadnej kontroli i dalej nie ma? Faktury każda firma ma trzymać 10 lat.
   A sprawa wydaje się trywialna. Występuje się o zwrot depozytu pochodzącego z kradzieży. Numer rachunku bankowego składa się z 26 cyfr. Numer konta może być zapisany w formacie NRB (Numer Rachunku Bankowego) lub IBAN (Międzynarodowy Numer Rachunku Bankowego) i nie pozwala zagubić nawet jednego grosza. Proste?

   • Tomek

    16 kwietnia 2018 at 15:34

    Pytasz się 10ty raz kopiując ten sam tekst… Jaki on ma związek z artykułem?

 3. Anonim

  15 kwietnia 2018 at 12:20

  Czym faktycznie otruto Skripalów. Skripalowie nie zostali zatruci substancją A-234, uważa specjalista, jeden z twórców tej substancji, Leonid Rink. Raport OPCW na temat incydentu w Salisbury mówi, że do zatrucia Siergieja i Julii Skripalów nie użyto substancji bojowej A-234, nazywanej przez Brytyjczyków „nowiczok”, powiedział jeden z twórców tego systemu broni chemicznej, Leonid Rink. Wcześniej eksperci OPCW przedstawili swój raport. Ustalili, że do ataku na Skripalów użyto toksycznej substancji chemicznej o wysokiej czystości. Taki wniosek został wyciągnięty na podstawie faktu, że substancja praktycznie nie zawierała żadnych zanieczyszczeń. Dane OPCW, że użyto toksycznej substancji chemicznej o wysokiej czystości, dowodzą, że nie była to A-234. Gdyby w tej żelowatej substancji, którą Brytyjczycy odkryli na klamce drzwi domu Skripalów była czysta substancja A-234, to Skripalowie nie odeszli by nawet 50 metrów od tych drzwi. Zmarliby natychmiast, zwłaszcza, że A-234 to złożona substancja neuroparaliżująca, składająca się z mieszaniny wielu różnych składników i dodatków, które różnie się rozkładają. Jeśli odkryto jakąś czystą substancję, to nie jest to A-234, twierdzi specjalista. Według niego, jeśli zostałaby ona użyta do zatrucia Skripalów, to eksperci OPCW znaleźliby różne składniki, które ostatecznie rozkładają się na nietoksyczne substancje. Nie mogliby jednak wtedy mówić o próbie użycia substancji toksycznej. W tej części raport OPCW, jak zapewnia Rink, jest sprzeczny ze słowami innego specjalisty, twórcy A-234 Wila Mirzajanowa, mieszkającego w USA, który twierdzi, że wysoka wilgotność panująca w Wielkiej Brytanii może zmniejszyć śmiertelne właściwości substancji. „To jest słuszny komentarz, ponieważ A-234 to substancja bardzo niestabilna, która zależy od wody, od wszystkiego. Ale wówczas eksperci powinni znaleźć produkty hydrolizy, a na pewno nie czystą substancję” powiedział Rink. Zdaniem eksperta Skripalowie mogli zostać zatruci zupełnie inną substancją czyli fentanylem. Ten środek służy do produkcji modnych substancji narkotycznych w Wielkiej Brytanii. „Każdego roku z powodu zatrucia fentanylem w Wielkiej Brytanii umiera 2,5 tysiąca osób, ponieważ takie narkotyki są tam modne” powiedział Rink. Przypomniał, że pierwotnie donoszono o zatruciu Skripali z powodu przedawkowania narkotyków. Według eksperta, legendę o rosyjskim śladzie w sprawie Skripala podważa fakt, że do tej pory nikt nie widział ofiar. „Brytyjczycy mówią, że Skripalowie czują się coraz lepiej, ale nie dają nikomu możliwości spotkania z nimi, nikt nie może przeprowadzić z nimi wywiadu, nikt nie przekazał do oceny specjalistów próbki krwi. Sugeruje to, że cała ta sytuacja ze Skripalami to oszustwo, i to szyte grubymi nićmi” powiedział ekspert. „Grube nici”, według Rinka polegają na tym, że A-234 atakuje oczy ofiary. Brytyjska strona nie mówiła o takim symptomie w żadnym ze swoich oświadczeń. „Jeśli Brytyjczycy wspomnieliby o tym objawie, to przynajmniej w jakiś sposób odpowiadałoby to stworzonej legendzie” powiedział Rink. Jak powiedział, będzie czekać na publikację pełnej wersji raportu OPCW, ponieważ autorzy do tej pory nie wskazali nazwy substancji toksycznych. „Mają obowiązek przekazać przedstawicielom Rosji pełne sprawozdanie. Wtedy my je przeczytamy i zbadamy” powiedział Rink.

 4. Anonim

  15 kwietnia 2018 at 12:23

  Na 103 wystrzelone nowoczesne amerykańskie rakiety aż 71 zestrzeliła syryjska armia przy pomocy starożytnego sprzętu z czasów ZSRR. A mianowicie S-75 S-200″…Zobaczycie dopiero jak będzie źle, jak Rosjanie objadą rakietami nasze Patrioty. Na dziś skuteczność obrony przed Tomahawkami wobec nowoczesnych rosyjskich systemów obrony coś około 80-90%, wobec starożytnych z epoki ZSRR około 70 %. Skuteczność obrony starożytnych systemów obrony plot. wobec nowoczesnych pocisków sterowanych (JASSM) Jaśmin odpalonych przez GB 100%. Skuteczność obrony przed pociskami plot. z okresu ZSRR, pocisków Rafael 100 %, nie udało się odpalić z wyrzutni. Domniemana skuteczność Patriotów na bateriach zakupionych przez MON, żadna. Eksplodują na stanowiskach startowych.

  • Tomek

   16 kwietnia 2018 at 15:35

   Tak twierdzi Rosją, a Rosja wiele twierdzi… Jakiś dowód na zestrzelenie którejkolwiek rakiety:)?

 5. Kwal

  15 kwietnia 2018 at 12:24

  Cóż może innego powiedzieć kundel i pachoł żydowski ? Tylko to co mu każą.

 6. Wiesław

  15 kwietnia 2018 at 12:28

  Trump o nalotach na Syrię: Nie można mieć lepszego rezultatu(sic!) Nie można mieć lepszego rezultatu. Misja zakończona napisał w sobotę na Twitterze prezydent USA Donald Trump o serii nalotów sił amerykańskich, brytyjskich i francuskich na cele w Syrii. „Doskonale wykonany nalot zeszłej nocy (czasu waszyngtońskiego). Dziękuję Francji i Zjednoczonemu Królestwu za ich mądrość i potęgę ich wspaniałych sił zbrojnych. Nie można mieć lepszego rezultatu. Misja zakończona!” napisał Trump. „Dumny jestem z naszego wspaniałego Wojska, które wkrótce będzie, po wydaniu w pełni zatwierdzonych miliardów dolarów, najlepszym, jakie kiedykolwiek miał nasz Kraj. Nic ani nikt mu nie dorówna!” dodał prezydent w kolejnym wpisie.

  Ps…”Wspaniałe efekty” i „wspaniałe” przemówienie. Brawa dla cywilizowanej koalicji.
  coś jakby:
  Kumie chwalą nas.
  A kto?
  Wy mnie, a ja was.

  Co on rozumie przez sukces, skoro Putin zezwolił mu bombardować, a Assad, zestrzelił 71 rakiet, a reszta trafiła w puste baraki! Musieli wypstrykać przestarzałe pociski i uzupełnić nowymi żeby kompleks militarno finansowy zarobił. Jeżeli syryjska obrona zestrzeliła 71 ze 103 pocisków to jest to niesamowity sukces i udowadnia, że zachodnie uzbrojenie nie jest tak doskonałe jak piszą zachodnie szmatławce o tematyce militarnej.

 7. Daniel

  15 kwietnia 2018 at 12:40

  Duda powinien obejrzeć film w internecie o kłamstwie rzekomego ataku sarinem.

 8. marju73

  15 kwietnia 2018 at 14:10

  Żydopachoł.
  Tutaj Grzegorz Braun z małym udziałem posła Winnickiego o sprawie Czaputowicza i imigrantòw, „dobrej zmianie”, o niszczeniu małych firm przez Morawieckiego, o fałszywych flagach.
  Wieczór wPolsce.pl, cz.2: Piotr Barełkowski rozmawiał z Grzegorzem Braunem
  Wieczór wPolsce.pl, cz.1: Piotr Barełkowski rozmawiał z Grzegorzem Braunem

 9. Majka

  15 kwietnia 2018 at 15:28

  Duda = pionek koszernych zza oceanu.

 10. finka

  15 kwietnia 2018 at 15:32

  MSZ Izraela opublikował tekst wystąpienia z Marszu Żywych, okazuje się, że Jajako znów łgał na ten temat, teraz wyskakuje z poparciem bombardowania suwerennego kraju, co za typ i to podobno katolik.

  • Kwal

   15 kwietnia 2018 at 16:54

   Oczywiście, że to katolik. Byłem w 2015 w Klubie Wtorkowym w Krakowie na spotkaniu z rodzicami tego kundla żydowskiego. Zachwytom płynącym z ust tych ludzi i wychwalaniu dobrego wychowania tego gnoja nie było końca, podobno był nawet ministrantem…i co ? Na księdza to ten pachoł się nadaje ale nie na prezydenta 40 milionowego Państwa…takich kanalii miejsce jest na śmietniku historii a nie na piedestale jak np. np. Piłsudski czy Lech Kaczyński…

   • piotr p

    16 kwietnia 2018 at 12:28

    Katlicy nie biorą udziału w satanistycznych obrzędach typu chanuka.

 11. z-k

  15 kwietnia 2018 at 16:02

  Co może innego powiedzieć facet na trwale żydopacholsko zaprogramowany? No co? Tym bardziej, że zaraz zacznie biegać po Kielcach w kapeluszu czarnym a rejwach z tytułu „powstania” w getcie też musi być donośny. Ech! Ale kogo mogliśmy wybrać? Tylko Chrabiego

 12. Marian

  15 kwietnia 2018 at 17:48

  Wszyscy Polacy w Kraju i zagranica musza brac udzial w nastepnych Wyborach !!! Wszyscy Polacy w Kraju i Zagranica MUSZA GLOSOWAC NA POLAKOW !!! Wszyscy Polacy w Kraju i Zagranica MUSZA zadac sobie trud i DOKLADNIE SPRAWDZIC KANDYDATOW OD DZIADKA I BABCI POCZAWSZY !!! MLODZI POLACY W KRAJU I ZAGRANICA MUSZA EDUKOWAC SWOICH RODZICOW I DZIADKOW DEMASKUJAC „PRZEBIERANCOW” PODAWNYCH ZA POLAKOW I REKOMENDOWANYCH PRZEZ ROZNE ROZGLOSNIE I TELEWIZJE, W TYM TE Z TORUNIA !!! CZYNIAC MASOWO TAK JAK STRESZCZONO POWYZEJ ODZYSKAMY POLSKE DLA POLAKOW !!!!

  • Marian

   16 kwietnia 2018 at 05:38

   Zgadzam się.

 13. t

  15 kwietnia 2018 at 18:37

  Ależ tu j…ie rosyjskim trollem… Panowie, który zdjął onuce???

 14. Janusz I

  15 kwietnia 2018 at 19:45

  Prezydent Duda niech się zajmie sportem i imprezami a politykę zostawi fachowcom.

 15. WJTK

  15 kwietnia 2018 at 22:02

  Tu znowu warto przypomnieć rzymską sentencję „Ten dokonał zbrodni, komu ona przynosi korzyść”
  Pytam więc. 1) Jaką korzyść Rosji (na arenie międzynarodowej), miałoby dać podtrucie zużytego kagiebisty, który co miał do przekazania zachodowi to już przekazał. Notabene był już też niepotrzebny zachodniemu wywiadowi.
  2) Jaką korzyść Asadowi miałoby dać użycie broni chemicznej dla zabicia ludności cywilnej, w sytuacji gdy niewiele mu już brakowało by dobić resztki tzw. „demokratycznych” terrorystów wspieranych militarnie przez zachód. Notabene ich szczytnym celem jest zabicie Asada i wprowadzenie „pokoju i demokracji” w Syrii, podobnie jak w Afganistanie, Iraku, Libii.
  3} Jak to jest, że nikt (w tym oczywiście niewinni cywile) nie zostali zabici od boni chemicznej, jaka powinna się była wydostać do atmosfery w ogromnych ilościach po zbombardowaniu przez tzw. koalicję (setką rakiet) 3 celów, mianowicie: laboratorium, fabryki i magazynów, gdzie jak oświadczył dziś Błaszczak, była produkowana i przechowywana przez Asada broń chemiczna.

  • Dick

   16 kwietnia 2018 at 00:22

   To są pytania (i odpowiedzi) oczywiste dla ludzi myślących.

   Jednak większość społeczeństwa nie potrafi samodzielnie myśleć. Albo nawet nie wie że można to robić, zajęta pierdołami. Tresura ogłupiająco-odmóżdżająca działa nieprzerwanie od lat…
   Jest masa idiotów, jak nawet w powyższych komentarzach widać, którzy uwierzą we wszystko, co im „ich” kochane mendia podadzą…
   I cały ściek medialny na Zachodzie i w Polsce dokładnie, cynicznie to wykorzystuje.
   Dziś oglądnąłem na tvinfo informacje n.t. Syrii , zamachu chemicznego i reakcji „polskich” władz.
   Zbiera na wymioty…
   Orwell nie miał chyba wystarczającej wyobraźni…

   • ziemianka

    16 kwietnia 2018 at 00:39

    Dick, smutne, ale nic dodać, nic ująć. Pozdrawiam.

 16. Art

  16 kwietnia 2018 at 02:25

  Żeby żaden Polak nie umierał w Syrii czy gdziekolwiek za Dudę.Myśmy naiwni myśleli,że wybraliśmy sobie,Polsce prezydenta.On walczy o ten sam elektorat co niejaki Tusk,a nas Polaków ma w du…e.I zawsze miał.

 17. Tomasz

  16 kwietnia 2018 at 12:44

  t aż tu jedzie trollem amamerykńsko-żydowskim .Obrona przeciwlotnicza sił Zbrojnych Syrii zestrzeliła 50% rakiet wystrzelonych przez „koalicję „Już nie długo Federacja Rosyjska odpowie Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej odpalą Rakiety mi ędzykontynetalne Szatan 2 ???CO wtedy rusofoby gdzie uciekniecie??? U S A jest obecnie agresorem i pozostali koalicjanci a nie Federacja Rosyjska.Z Rosją należy rozmawiać nie wiedzą że to państwo odgradza Europę od Chin??? Debile rozpętają III wojnę światową ??

  • Tomek

   17 kwietnia 2018 at 19:54

   Tomaszu, za dużo naoglądałeś się „Czterech pancernych i psa”, tudzież rosyjskiej telewizji straszącej wojną – to po pierwsze.

   Po drugie, żadne 50% rakiet nie zostało zestrzelonych – czy Rosja lub Syria pokazała jakikolwiek dowód na to? Szereg celów zostało zniszczonych, na co dowody ewidentnie są, a wg USA, Wlk. Brytanii czy Francji żadna z ich rakiet nie została zestrzelona. Jak jest inaczej, to gdzie są niby te dowody:)? Gadać i prężyć muskuły to każdy może.

   Po trzecie, Rosja nie odpowie żadnymi rakietami Szatan i nie uderzy np. na Polskę, bo tam nie mieszkają debile i wiedzą, czym się kończy wojna atomowa. Zaciśnij więc zwieracze i odwagi:)

   Po czwarte, z tym odgradzaniem Europy od Chin to już naprawdę zabawne. Obawiasz się, że Chińczycy mogą zająć Syberię, przejść przez Ural, Wołgę, Nizinę Wschodnioeuropejską i np. zająć nasz kraj, jak to Rosjanom się dość często np. w ostatnich wiekach zdarzało? Oczywiście, Rosja byłaby ważnym elementem światowego bezpieczeństwa, gdyby miała bardziej otwarte na współpracę nastawienie, a nie zajmowała się co chwila różnego rodzaju prowokacjami, atakami hybrydowymi czy wspieraniem najgorszych dyktatorów. Takiej Rosji ulegać nie można, a ty to sugerujesz.

 18. edi67

  16 kwietnia 2018 at 17:01

  Trzeba temu wystruganemu Prezydentowi z banana powiedzieć spieprzaj dziadu mowa o Dudzie
  naj lepiej do Izraela bo on ich reprezentuje a nie nas Ludzie na pszyszłośc patrzcie kogo wybierać i tak nas mają w dupie ci zasrani sojusznicy jak w 1939 na PiS nie oddam głosu bo
  to też zaprzańcy jedynie na ugrupowania Narodowe ale trzeba się zjednoczyć ?

 19. Tomasz

  16 kwietnia 2018 at 18:27

  Pisują tutaj trolle żydowsko-amerykańskie i syjonistyczne ,To nie Rosjanie zestrzeli 50% rakiet U S A a Syryjska obrona przeciwlotnicza zestawem Rakietowym S 200 produkcji radzieckiej tylko zmodernizowanym .Iran i chezbolach mogą zmieść Izrael z powierzchni ziemi zmasowanym atakiem rakiet Scad i Grad część z nich trafi w cel i syjonistycznego tworu zostanie pył i popiół .U S A Wlk Brytania ,Francja to sprzedajne dziwki ,

  • Tomek

   18 kwietnia 2018 at 14:19

   Towarzyszu Tomaszu, już przestańcie cytować na okrągło tego „Żołnierza wolności” czy „Trybunę ludu” w zakresie „syjonistów” czy „amerykańskich imperialistów i szpiegów” na forum, bo to naprawdę jest nieskuteczne. To nie lata 50-te czy 60-te.

   Syryjska obrona póki co także dowodów żadnych nie przedstawiła, może więc sobie nawet i pisać, że 150% rakiet zestrzeliła. No, a kupę celów poszło w piz….u mimo tak znakomitej rzekomo obrony, co na zdjęciach (dowody) już widać ewidentnie. Poza tym, Tomaszu, nie ma czegoś takiego jak Chezbolach, ani nie ma czegoś takiego jak rakiety Scad. Jeśli natomiast przypadkiem chodziło ci o SCUD, to Hezbollach jeśli w ogóle je ma, to w liczbie kilku-kilkunastu (w większości eksperci uważają, że nie ma ich wcale – ukryć rakiety SCUD natomiast jest już bardzo trudno). Może sobie więc robić tymi rzekomymi kilkoma rakietami tego typu „zmasowane ataki” do woli, problem tylko że nawet jednej wioski izraelskiej im się „w pył i popiół” nie uda zmienić, a co dopiero całego Izraela. A jak Izrael reaguje na najdrobniejsze tego typu ataki, pokazała II wojna libańska – jaki łomot dostał Hezbollach. Szkoda tylko, że tyle cywili zginęło i tyle infrastruktury w Libanie poszło w gruzy…

 20. Przebudzcie sie!!!

  21 kwietnia 2018 at 04:38

  Prosimy nie wupowiadac sie w imieniu wszystkich Polskow lub Polski a w imieniu wlasnym, rzadu lub popierajacych ten rzad.

 21. Pingback: 3cm85wwn7tdmctcv4twyb45yc5

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra