Z kraju

O czym nie rozmawiali Episkopat z rządem…

Polityka prorodzinna, obchody 100-lecia odzyskania niepodległości, reforma edukacji, ochrona danych osobowych oraz ochrona seniorów przed oszustami były tematem obrad Komisji Wspólnej Przedstawicieli Rządu i Konferencji Episkopatu Polski. Spotkanie odbyło się w poniedziałek 16 kwietnia w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Podczas obrad przedstawicieli Rządu i Episkopatu Elżbieta Rafalska, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przedstawiła rządowe działania w zakresie polityki prorodzinnej. Szefowa MEN Anna Zalewska podsumowała zaś dotychczasowe efekty zmian związanych z reformą systemu edukacji. Uczestnicy Komisji Wspólnej zapoznali się też z informacją przedstawioną przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Podczas spotkania rozmawiano na temat obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. „Ze strony kościelnej zaznaczono, że uroczystości ogólnopolskie będą miały miejsce na Jasnej Górze, w Gnieźnie, Krakowie i Warszawie oraz we wszystkich diecezjach w Polsce” – można przeczytać w komunikacie wydanym po obradach. Na wniosek Komitetu Społecznego Rady Ministrów rozmawiano również o działaniach w zakresie ochrony i profilaktyki seniorów przed oszustami, „podkreślono, że ważne jest wspólne działanie wszystkich służb i instytucji, a także współpraca w tym zakresie z Kościołem katolickim, samorządami i środkami społecznego przekazu”.

Wydaje się co najmniej zastanawiające, że tematami rozmów Komisji Wspólnej przedstawicieli Rządu i Episkopatu nie stały się sprawy najbardziej bieżące, to jest kwestia pochówku ofiar Rzezi Wołyńskiej oraz stanowiska państwa ukraińskiego w sposób skandaliczny i barbarzyński odmawiającego chrześcijańskiego pochówku pomordowanym Polakom, a także kwestia blokowanej przez Prawo i Sprawiedliwość ustawy o zakazie dokonywania aborcji eugenicznej. Nie padło też ani jedno słowo na temat słupskiej seksedukacji wprowadzanej w oparciu… o bazę programową.

Komisja Wspólna przedstawicieli Rządu i Episkopatu powstała po II wojnie światowej. Początkowo (w latach 1949-56) nosiła nazwę Komisja Mieszana, później została przemianowana na Komisję Wspólną Przedstawicieli Rządu RP i Konferencji Episkopatu Polski. Została powołana w celu utrzymania stałych kontaktów między Rządem i Konferencją Episkopatu Polski dla rozwiązywania problemów dotyczących stosunków między państwem i Kościołem. Od 1999 roku spotkania odbywają się naprzemiennie w gmachu Episkopatu Polski i siedzibach rządowych lub ministerialnych. Obecnie współprzewodniczącym Komisji ze strony rządowej jest Joachim Brudziński, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, a ze strony kościelnej abp Sławoj Leszek Głódź, Metropolita Gdański.

Źródło: KEP

Fot. KEP

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

13 komentarzy

13 Komentarzy

 1. gazetawarszawska.com

  16 kwietnia 2018 at 20:49

  O nas i naszym wkładzie w dobrobyt Izraela.

 2. www.o2.pl

  16 kwietnia 2018 at 20:59

  Atak na Syrię. Zobacz dwa zdjęcia tego samego miejsca: przed i po uderzeniu.

 3. www.o2.pl

  16 kwietnia 2018 at 21:03

  Kaczyński obwinia Szydło i Kempę o spadki w sondażach. „Był wściekły”

 4. Jan

  16 kwietnia 2018 at 21:19

  PiS kurwa, episkopat tyż.

 5. Slawomir Tomasz Roch

  17 kwietnia 2018 at 07:40

  Abp Slawoju Leszku Glodziu czy chociaz raz jeden potepiles publicznie, gloryfokowanie odrazajacych zbrodniarzy z OUN-UPA, czyli upiornych ludobojcow na wspolczesnej Ukrainie?! Mamy 100 lat niepodleglosci naszej ojczyzny, wielu z Tych bohaterow, ktorzy ja wlasnorevznie wywalczyli 1914-1921 i cale Ich rodziny po dzis dzien, leza na Wolyniu i Kresach w dolach pod krzakami, tak jak banderowcy zarabali Ich siekierami 75 lat temu, a Ty hierarcho koscielny co dla Nich do tej pory zrobiles?! Na mily Bog jest jeszcze Boza sprawiedliwosc!

 6. Tomek

  17 kwietnia 2018 at 08:27

  A co ma Episkopat do pochówku ofiar rzezi wołyńskiej, żeby rząd na te tematy z nim rozmawiał? To jest kwestia rozmowy i nacisku na rząd Ukrainy.

  • prawo

   17 kwietnia 2018 at 10:20

   Do budy.

   • Tomek

    17 kwietnia 2018 at 19:30

    Przygłupów uprasza się o niezabieranie głosu, skoro nic sensownego odpowiedzieć nie potrafią.

 7. Tomasz

  17 kwietnia 2018 at 10:11

  Izrael swoimi F 15 zaatakował Syrię .Iran powinien odpalić 200 rakiet SCUD oraz Hezbolach wszystkie posiadane rakiety grad i Izraela tego tworu syjonistycznego zostaną gruzy .

 8. Eryk

  17 kwietnia 2018 at 13:52

  Niestety czołówka Episkopatu zachowuje się jak szkodnicy.PIS nie jest lepszy.

 9. Zofia

  17 kwietnia 2018 at 13:56

  Okazuje się ,że aborcja hierarchów nie interesuje.Hańba.

 10. prawo

  17 kwietnia 2018 at 15:08

  To jest skutek dostosowania się do masońsko-żydowskiego Zrównoważonego Rozwoju (Klub Rzymski). Posłuchajcie na YouTUBE „Zrównoważony rozwój – uniwersalna religia pogańska” – Dr Aldona Ciborowska. (czas 2:37:13)
  Genialny wykład! Pozwala zrozumieć co się dzieje na świecie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra