Kościół

On jest chlebem życia

Medytacje ewangeliczne z dnia 17 kwietnia 2018, J 6, 30-35.

W Kafarnaum lud powiedział do Jezusa:

«Jaki więc Ty uczynisz znak, abyśmy go zobaczyli i Tobie uwierzyli? Cóż zdziałasz? Ojcowie nasi jedli mannę na pustyni, jak napisano: „Dał im do jedzenia chleb z nieba”».

Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Nie Mojżesz dał wam chleb z nieba, ale dopiero Ojciec mój daje wam prawdziwy chleb z nieba. Albowiem chlebem Bożym jest Ten, który z nieba zstępuje i życie daje światu».

Rzekli więc do Niego: «Panie, dawaj nam zawsze ten chleb!»

Odpowiedział im Jezus: «Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie».

Opisani w dzisiejszej Ewangelii Żydzi są tak przywiązani do przeszłości, że nie dostrzegają teraźniejszości. Rozpamiętują cuda, jakich dokonał Bóg, nie dostrzegając zupełnie największego cudu w dziejach, który stoi obok nich. Pragną manny z nieba, tymczasem Jezus oferuje im zdecydowanie więcej – chleb Boży, będący jednocześnie chlebem życia, czyli Siebie samego.

My również Go otrzymujemy, tylko, czy naprawdę Go pragniemy? Czy jest w nas ten głód? Czy jest w nas pragnienie spotkania z Chrystusem i trwania w Nim? Czy mamy świadomość daru, jaki ofiarował nam Bóg?

Cud Eucharystii będzie dla nas trwał aż do skończenia świata. Prośmy Ducha Świętego, abyśmy przy Nim wytrwali, czerpiąc z tych nieprzebranych źródeł Bożej miłości i miłosierdzia. Prośmy też, abyśmy godnie przyjmowali dary, jakimi obdarza nas Chrystus w Sakramentach świętych. Za każdym razem, kiedy przyjmujemy Jezusa pod postacią białego opłatka, czyńmy to, oddając Mu cześć, na kolanach, przy pełnej świadomości tego, jak bardzo nie jesteśmy godni tego konkretnego cudu, który wówczas się w nas dokonuje.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

1 Komentarz

  1. Soroka

    17 kwietnia 2018 at 09:49

    Żydzi to w istocie są materialiści, bo Boga widzą jedynie przez pryzmat życia na ziemi. Potwierdza to ich egoizm, a właściwie szowinizm, dlatego oni słowo „chleb” rozumieją po ziemsku, natomiast Jezus mówiąc o sobie „chleb”, mówi o wszystkim co daje życie w szczęśliwości, tu na ziemi i w wieczności, czyli Jezus jako chleb, droga, prawda i życie w szczęśliwości.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra