Polskość

W Siedlcach powstał wspólny komitet wyborczy PO, SLD i Wolności

Dawno, dawno temu, w epoce gdy nie było Internetu, telefonii komórkowej, a ludzie czytali książki, istniała partia Unia Polityki Realnej. Jej prezesem był Janusz Korwin-Mikke, jednym z działaczy Stanisław Michalkiewicz, a rzecznikiem prasowym Rafał Ziemkiewicz.

Wbrew prezesowi duża część działaczy i sympatyków UPR była zakorzeniona w polskości, katolicyzmie, antykomunizmie i patriotyzmie. Sympatycy UPR poparcie dla wolnego rynku łączyli z przywiązaniem do wartości konserwatywnych i tradycyjnym katolicyzmem. Od tego czasu wiele się zmieniło. Dziś do wyborów samorządowych partia Wolność Janusza Korwin-Mikkego w Siedlcach idzie razem z PO i SLD.

PO i SLD to partie stojące w awangardzie lewicowej rewolucji obyczajowej popierające upowszechnienie aborcji, spełnienie żądań środowisk homoseksualnych, opowiadające się za seksualizacją dzieci w publicznych placówkach edukacyjnych podczas tak zwanej „edukacji” seksualnej. PO i SLD to partie absolutnie popierające integrację Polski z Unią Europejską, czyli ingerencję Brukseli we wszystkie dziedziny życia i budowę socjalistycznej gospodarki.

Lewicowa tożsamość PO i SLD nie ogranicza się tylko do Brukseli i Warszawy, ale realizowana jest też na poziomie samorządu. Samorząd to nie tylko kwestie kanalizacji i dróg, ale także edukacji publicznej (tego, czy dzieci w szkołach będą poddawane lewicowej indoktrynacji czy nie), ochrony zdrowia (tego, czy samorządy będą wspierać in vitro i aborcję), placówek kulturalnych (które od lat są głównym ośrodkiem szerzenia lewicowej propagandy), wolnego handlu (w niektórych miastach lewica uwielbia likwidować lokalne bazary, by swobodnie mogły działać supermarkety zachodnich korporacji).

Nic nie wskazuje, że akurat w Siedlcach PO i SLD są jakieś odmienne od PO i SLD w reszcie kraju, i dziwnym trafem w Siedlcach wolnościowcy występują pod lewicowymi szyldami. Może więc działaczom Wolności lewicowa tożsamość koalicjantów nie przeszkadza.

Jak informuje na swojej stronie internetowej „Życie Siedleckie” w artykule „Siedlce. PO, SLD i Wolność idą wspólnie do wyborów samorządowych” powstanie wspólnej koalicji ogłosiła „Krzysztof Chaberski z PO, Maciej Drabio z SLD i Paweł Wyrzykowski z partii Wolność”.

Na stronie „Życia Siedleckiego” zacytowano wypowiedź Macieja Drabio z SLD, który stwierdził, że „decyzja Rady Powiatowej SLD o wejściu w koalicję i podpisaniu deklaracji była poprzedzona długimi rozmowami. Doszliśmy do wniosku, że bardzo wiele nas łączy, a przede wszystkim łączy nas to, że mamy pomysły na Siedlce. Łączy nas też krytyczna ocena rządów PiS w mieście”. Zdaniem polityka SLD prezydent Siedlec z PiS powinien trafić do więzienia, a w instytucjach samorządowych szerzy się nepotyzm polityczny.

Cytowany przez „Życie Siedleckie” polityk partii Wolność stwierdził, że „kilkadziesiąt tygodni trwały rozmowy i dyskusje, omawialiśmy pomysły. Ten długi czas rozmów utwierdził mnie w przekonaniu, że tutaj siedzą ludzie, którzy naprawdę nie patrzą na czubek swojego nosa, ale zależy im naprawdę na dobru Siedlec. Dlatego ja też siedzę w tym miejscu. Nam, wolnościowcom, zależy przede wszystkim na tym, żeby oddłużyć miasto. To jest nasza przyszłość, to obciążenie, które spada na wszystkich i plaga obecnych samorządów. Siedlce przez długi czas były liderem wśród miast na prawach powiatu, jeśli chodzi o zadłużenie. Na to nie możemy się zgodzić. Nie możemy zgodzić się na dalszą arogancję władzy, której ja sam doświadczyłem ze strony sekretarza miasta. Nie zostały wobec niego żadne konsekwencje. Nie możemy też zgodzić się na dalsze wyludnianie miasta”.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. detox

  17 kwietnia 2018 at 17:36

  Ciesz się „konserwatysto”, że Miller nie wpadł na pomysł rozdania ludziom po „tysiaku”, bo rządziłby po wsze czasy, ale ubiegł go prawdziwy komunista z Żoliborza.
  Od teraz wyznacznikiem bogactwa będzie w Polsce wysokość zasiłku.
  Ciekawe na jakiej kwocie skończy licytacja w najbliższych wyborach.
  „Wolność” jest za likwidacją takich łapówek, więc w oczach prawdziwych komunistów jest partią „antypolską”.

 2. siedlczanin

  17 kwietnia 2018 at 18:04

  Bardzo dobrze, że powstał ten komitet. Może wreszcie odsuną od władzy tę bolszewię z PiS demolującą te miasto od lat. Zresztą najgorsze mendy z PO już siedzą w miejscowym PiS w ramach partyjki złodzieja Gowina o nazwie Porozumienie.

 3. WK

  17 kwietnia 2018 at 20:48

  Pan Bodakowski ma zwyczaj walenia kulą w płot. Jakby nie widział, że w innych miastach rządziły już koalicje PiS i SLD, ba nawet w wiele programów wprowadzanych przez PiS było chwalonych przez SLD. A po drugie pan Bodakowski mieni się publicystą, a nie wie jednej podstawowej rzeczy, o której wie moja córka w pierwszej klasie liceum, że wybory samorządowe nijak się mają do ustaw ogólnopolskich, jak aborcja, edukacja seksualna itd. A chcę Bodakowskiemu przypomnieć, bo mierny z niego publicysta, że to PiS wstrzymuje ustawę za życiem, to PiS ustami prezesa powiedział, że nie wypowiemy konwencji genderowej zwanej antyprzemocową, PiS nie zmienia programów edukacji, gdzie cały czas mamy seksualizację dzieci itd. Pan Bodakowski zresztą mało wie, a chce uchodzić za poważnego publicystę. Ale dzisiaj każdy, kto ogarnia gramatykę na poziomie trzeciej klasy szkoły podstawowej, czyli sms, pisze publicznie i uchodzi…za kogo juz chce. Niestety taki poziom dzisiaj edukacji, fundowanej nam pzrez kolejne koalicje w tym i PiS. I chciałoby się napisać: o tempora o mores. Ja tylko dziwię się, że portal prawy pl chce publikować takie wypociny. Jeden artykuł Badowskiego obniża zaraz siedmiokrotnie to, co napisał inny publicysta na tym portalu.

  • ?

   18 kwietnia 2018 at 09:54

   Pan Bodakowski rżnie głupa (ciekawe za ile?), bo przecież nie jest chyba tak tępy żeby nie rozumieć elementarnych spraw, o których Pan pisze powyżej, nieprawdaż?

 4. tomek

  18 kwietnia 2018 at 07:25

  Komentarze mowia za siebie liczy sie tylko koryto a ze ( Wolnosc) wchodzi w koalicje z bolszewia wcale mnie nie zdziwiło

  • ?

   18 kwietnia 2018 at 09:50

   Gdzie Partia Wolność wchodzi w koalicję z PiS?

 5. Pingback: 5vn6ey9c63v4bwct5vwc4

 6. Pingback: 3ym4cwt5wvw3d5ynecyvcyrt

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra