Z zagranicy

SZOKUJĄCE ODKRYCIE: Dr Asperger brał udział w eksterminacji chorych dzieci!

Najnowsze badania wskazują na to, że Hans Asperger, pediatra, który opisał zespół  zaburzeń ze spektrum autyzmu, zwanym później zespołem Aspergera – formę autyzmu, brał czynny udział w eksterminacji chorych dzieci w nazistowskich Niemczech.

New York Times donosi, iż Hans Asperger w latach 1940-1945 brał udział w eksterminacji setek dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami natury umysłowej. Już pojawiają się głosy, które uważają, że nazwisko lekarza nie powinno już być kojarzone z tą formą autyzmu.

 

Źródło: New York Times

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

1 Komentarz

  1. Pingback: cmt875nttbchdjwx4wctve4656

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra