Polskość

Po co uśmiercać jeża, skoro może zdechnąć sam?

Stary komunistyczny dowcip o sposobach uśmiercania jeża przypomniał mi się, kiedy w piątek z udziałem m.in. prezydenta Andrzeja Dudy i szefa Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka oraz szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych odbyły się konsultacje w sprawie tzw. ustawy degradacyjnej.

Otóż najwyraźniej prezydent Andrzej Duda, jak zresztą i cała góra partyjna Prawa i Sprawiedliwości doszli do wniosku, że spadki w sondażach mogą być pewną stałą, jeżeli ugrupowanie to będzie prowadziło tak chaotyczną i momentami sprzeczną ze sobą politykę. Stąd, jak należy przypuszczać, próba przykrycia fatalnej decyzji ws. ustawy degradacyjnej nie kończącymi się rozmowami. Dokładnie jak w tym dowcipie, w którym PRL-owska komisja miała tak długo obradować, aż jeż zdechnie sam, tak zapewne deliberacje na temat nowej ustawy o IPN, czy ustawy degradacyjnej będą przeciągały się w nieskończoność, aż zainteresowanie opinii publicznej zdechnie dokładnie jak ów jeż.

Trudno powiedzieć, czy Andrzej Duda, zwany przez bardziej światłych i złośliwych „Dudaszem”, będzie przymierzał się do startu w kolejnych wyborach prezydenckich, ubiegając się o drugą kadencję. Wszystko wskazuje na to, że tak, ale może ma też na widoku jakąś ciepłą posadkę w samej wierchuszce eurokołchozu. Cóż, w końcu zasługi we wprowadzaniu tylnymi drzwiami ideologii gender niewątpliwie ma, podobnie zresztą jak i wiele innych politycznych mocarzy ze stajni Kaczyńskiego. Ale czy to wystarczy?

Obecny prezydent z pewnością nie będzie stawiał wszystkiego na jedną kartę. Nie jest on typem rewolwerowca gotowego grać o wysokie stawki, a jednocześnie niskie stawki zupełnie go nie interesują. W przypadku tego polityka od początku jego prezydentury mamy do czynienia z asekuranctwem w czystej postaci przejawiającym się w próbach zadowolenia wszystkich zainteresowanych, chociaż w życiu takie rzeczy są zwyczajnie niemożliwe.

W tym wszystkim naprawdę przeraża jedno: Polakom najprawdopodobniej znów przyjdzie wybierać między przysłowiową dżumą a cholerą. A ważne dla nich sprawy, jak chociażby degradacja sowieckich pachołków w generalskich szlifach, czy powstrzymywanie żydowskich apetytów na polską ziemię i lasy będą leżały odłogiem ad calendas graecas…

Swoją drogą zastanawia mnie, czy Żydzi ze swoimi horrendalnymi roszczeniami poczekają do kolejnych wyborów w Polsce? To, czy Polakom przyjdzie płacić miliardy za żydowskie widzimisię może okazać się kluczowe dla wyborczych decyzji, podobnie zresztą jak i wiele innych spraw, których prezydent Duda i jego polityczne środowisko, a także środowisko PiS unikają jak diabeł święconej wody…

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

16 komentarzy

16 Komentarzy

 1. Soroka

  21 kwietnia 2018 at 21:08

  Dowcip związany z jeżem przypomniał mi się następujący: To nie sztuka zabić kruka, ale gołym tyłkiem zabić jeża, to jest sztuka całkiem świeża.

  • prawo

   21 kwietnia 2018 at 21:29

   Z tym jeżem to za wzór uchodzi odpowiedź Kozaków na ultimatum, jakie wystosował do nich sułtan Mehmed IV, cyt.:
   „Zaporoscy kozacy do tureckiego sułtana! Ty, sułtanie, czarcie turecki, przeklętego czarta bracie i towarzyszu, samego Lucyfera sekretarzu. Jaki ty do diabła rycerz, jeśli gołą dupą jeża nie zabijesz? Diabeł sra, a twoje wojsko [to] zjada.
   Nie będziesz ty, sukin ty synu [piękne – przyp. aut.], synów chrześcijańskich pod sobą miał, twojego wojska my się nie boimy, na ziemi i wodzie będziemy się z tobą bić [w tym miejscu znajduje się zwrot, który w oryginale brzmi „razpajob twoju mat'”, co współcześni Rosjanie (wiemy, wiemy, że kozacy mówili mową bliższą ukraińskiej, spokojnie) tłumaczą na „job twoju mat'”, i tak zostawmy].
   Babliloński ty kucharzu, macedoński kołodzieju, jerozolimski piwowarze, aleksandryjski koźle kastrowany, Wielkiego i Małego Egiptu świniopasie, armeński wieprzu, podolski złodzieju, tatarski kołczanie [cóż…], kamieniecki kacie, samego czorta wnuku i całego świata i piekła błaźnie, a naszego Boga durniu, świńska mordo, kobyla dupo, rzeźnicki psie, niechrzczony łbie, [tu znów pojawia się passus, który najlepiej oddać rosyjskim „job twoju mać”]. Samego czorta wnuku i naszego *****a haku [cóż począć].
   Tak oto tobie zaporożcy odpowiadają, plugawcze. Nie będziesz ty nawet świń chrześcijańskich pasł. Teraz kończymy, bo liczb [dat?] nie znamy i kalendarza nie mamy, księżyc na niebie, rok w księgach, a dzień taki u nas, jak i u was, za co pocałuj w dupę nas!
   Podpisano: ataman koszowy Iwan Sirko ze swoim koszem zaporoskim.

   A tak w oryginale:
   Запоріжські козаки турецькому султану! Ти, султан, чорт турецкий, і проклятого чорта брат і товариш, самого Люцеперя секретарь. Якій ти в чорта лицарь, коли голою сракою їжака не вб’єш!?. Чорт висирає, а твоє військо пожирає.
   Не будеш ти, сукін ти сину, синів христіянських під собой мати, твойого війска ми не боімось, землею і водою будем биться з тобою, распройоб твою мать.
   Вавилоньский ты кухарь, Макидоньский колесник, Іерусалимський бравирник, Александрійський козолуп, Великого и Малого Египту свинар, Армянська свиня, подолянська злодиюка, Татарський сагайдак, каменецький кат, самого гаспида онук і у всего світу і підсвіту блазень, а нашого Бога дурень, свиняча морда, кобиляча срака, різницький собака, нехрещений лоб, мать твою в’йоб! Самого гаспида внук и нашого хуя крюк.
   От так тобі запорожці висказали, плюгавче. Не будешь ти і свиней христіанских пасти. Тепер кончаємо, бо числа не знаємо і календаря не маємо, місяць у небі, рік у князя, а день такий у нас, який і у Вас, за це поцілуй в сраку нас!
   Підписали: Кошовий атаман Іван Сірко зо всім кошем Запоріжськім”

   • TZ.

    22 kwietnia 2018 at 12:20

    W oryginale po rusińsku to brzmi nawet lepiej niż po polsku!
    Tekst jest genialny. Tak powinniśmy odpowiadać Światowemu Kongresowi Żydów i prezydentowi Izraela na ich zaczepki. Szkoda, że w Polsce nie ma jakiegoś atamana.

 2. wolna-polska.pl

  21 kwietnia 2018 at 21:20

  Kto stoi za obławą na Dr Jerzego Jaśkowskiego.

 3. gazetawarszawska.com

  21 kwietnia 2018 at 21:35

  ZŁA WIADOMOŚĆ DLA POLSKI.

 4. Marian

  21 kwietnia 2018 at 21:50

  Przy okazji tzw. ustawy degradacyjnej Jarosław K. pokazał twarz małego mściwego człowieczka, którym być może jest naprawdę. Dobrze pamiętam zajadłość z jaką zwalczali bracia K. arcybiskupa Wielgusa, a z drugiej strony zadziwia mnie jakaś przedziwna ich wyrozumiałość dla takich ludzi jak major Bauman.
  Mamy poważny problem z agresją żydowską na Polskę, a tu rzucany jest kolejny temat zastępczy w postaci polowania na czerwone czarownice – temat ten można ciągnąć bez końca nakręcając emocje gawiedzi, a w cieniu tej wrzawy robić swoje geszefty.

 5. msn wiadomosci

  21 kwietnia 2018 at 21:50

  Skandal na pikiecie Adamowicza w Gdańsku. Mężczyzna krzycz z platformy: „J…. Kaczyńskiego!”, tłum reaguje euforią, organizatorzy milczą…[WIDEO]

 6. Czesław

  22 kwietnia 2018 at 05:47

  Ustawa degradacyjna. Jak Jaruzelski i Kiszczak jeszcze żyli, to Adam Słomka z grupką osób, chodził po sądach i protestował a jednocześnie żądał ich ukarania. Za te działania wielokrotnie siedział w areszcie i Jego koledzy np.Miernik (ten od protestu tortowego), bardzo często w święta, tak złośliwie postępowała „specjalna kasta ludzi tj. sędziowie. Ale w tym wszystkim najważniejszy jest fakt że wówczas A.Słomka nie uzyskał wsparcia : mediów – dziennikarzy, działaczy politycznych, prawników, polityków, przedstawicieli władzy a teraz jak generałowie zmarli, to nagle tylu bohaterów-degragatorów się znalazło. Tchórzliwi hipokryci

  • TZ.

   22 kwietnia 2018 at 12:30

   Brawo za ten wpis!
   Jaruzelski żył ponad 90 lat, wręcz czekał na degradację. Nie było odważnych. Teraz, gdy nie żyje, bohaterstwo wylało się szeroką falą.

 7. Tomasz

  22 kwietnia 2018 at 07:10

  Jakim prawem mamy płacić coś jakimś organizacjom bo już nawet nie spadkobiercom?????????czy ponad pół Chicago więc należy do nas Polaków jako spadek po Pułaskim?????

  • Marian

   22 kwietnia 2018 at 09:16

   Ależ drogi Tomaszu, nu przecież nikt tobie nie broni założyć jakieś stowarzyszenia pod nazwą „Oby nam się”, albo „Siekiera, motyka, bimber, szklanka” i domagać się od rządu Stanów Zjednoczonych odszkodowania za pozostawione przez Polaków w Ameryce mienie bezspadkowe za okres ostatnich 200 lat.
   Może się uda, zwłaszcza jakbyś wynajął dobrą kancelarię prawną z Pekinu… Wprawdzie Chińczykom na dolarach nie zależy, mają swoje fabryki papieru toaletowego, ale może akurat chcieliby zrobić psikusa sojusznikom swoich sojuszników?

 8. Całym swoim życiem Generał Jaruzelski UDOWODNIŁ, że był i jest Polskim PATRIOTĄ !

  22 kwietnia 2018 at 11:15

  Głupiutka Anno Wiejak NIC, dosłownie NIC NIE wiesz o tym, jak zakamuflowani PODLI żydzi zamieszkali w PRL-u w 1981 roku z żydo-komunistycznego KOR i żydy aktywiści „solidaruchy” z wnętrza NSZZ Solidarność WYELIMINOWALI etnicznych Polaków NARODOWCÓW z gremiów zarządzających tą „Solidarność”, którą zdradził ten squrwiel TW bolek wałęsa!
  Gdyby te żydy z polskim obywatelstwem, którzy się PODSTĘPNIE zahaczali się w NSZZ Solidarności, a następnie by przejęli władzę w 1981 roku wspierani finansowo/politycznie cały czas setkami milionów $$$ przez CIA i Mossad to oni po PRZEJECIU władzy w PRL-u z całą pewnością od razu w tym 1981 roku by przystąpili do tzw. „prywatyzacji” polskiego majątku i od razu na masową skale by PRZEKUPCZYLI cały majątek PRL-u na rzecz żydoskich KLUBÓW z New Yorku i Waszyngtonu.
  Tylko DLATEGO, że gen. W.Jaruzelski wprowadził Stan Wojenny 13 grudnia 1981r to właśnie ten akt OCHRONIŁ wykołowanych polskich obywateli przed ich 100% obrabowaniem przez ŻYDOWSKĄ mafię „solidaruchów”!
  Głupiutka Anno Wiejak NIE zdajesz sobie z tego sprawy, że BETON partyjny PZPR by absolutnie nie złożył broni w WALCE o zachowanie władzy dla siebie w Polsce i na 100% doszło by do tak wielkiej KRAWAEJ łaźni w PRL-u, o wiele większej jaka odbyła się w lutym 2014 roku w tym gównianym Kijowie też przekupionym przez Waszyngton !!!
  To dzięki wprowadzeniu Stanu Wojennego(SW) 13-XII-1981r NIE doszło w PRL-u do wielkiej KRAWEJ jatki i wojny domowej na większą skalę, która była i jest na tej gównianej bandorowskiej ROZERWANEJ na kawałki Ukrainie.
  To właśnie Generał Jaruzelski złapał za MORDY przede wszystkim PODPUSZCZONY motłoch aktywistów ŻYDÓW „solidaruchów” i zacietrzewiony BETON z PZPR.
  To Jaruzelski potrafił pogodzić ogień i wodę !
  Dzięki wprowadzeniu SW ci ŻYDOWSCY jastrzębie z NSZZ Solidarność z jednej strony nie byli w stanie skoczyć do gardeł z drugiej strony do „partyjnego betonu” PZPR.
  Zakamuflowane ŻYDY zamieszkali w PRL-u PRZECHWYCILI dla siebie władzę w NSZZ Solidarność w 1981r, a wykołowanych etnicznych Polaków znowuż użyli jako WASLI w swoich celach „wspierającego motłochu”.
  To, że się komuś dzisiaj dalej nie podoba, a zwłaszcza ŻYDOM w Polsce to faktycznie Generał W. Jaruzelski POSIADAŁ mandat społeczny na wprowadzenie Stanu Wojennego 13.12. 1981 r. i jego decyzja była i jest SŁUSZNA z punktu widzenia polskiego interesu !
  PRAWDĄ jest to, że wtedy 13.12.1981 r. decyzję o wprowadzeniu SW popierała większość społeczeństwa w PRL-u, dlatego i DZISIAJ większość społeczeństwa w tej III RP oraz WIEKSZOSĆ Polonii Światowej z punktu widzenia historycznego ZDECYDOWANIE się przewartościowała w ocenie Generała W.Jaruzelskiego – teraz POPIERA decyzję o wprowadzeniu SW, gdyż to URATOWAŁO Polskę przed Wojną Domową i ROZPADEM Polski na ZAWSZE!
  Jeśli przyjąć, że władzę suwerena (władzę zwierzchnią) zarówno w PRL-u, jak i w III RP sprawuje Naród, to Generał W. Jaruzelski POSIADAŁ mandat władzy najwyższej – SUWERENA, aby RATOWAĆ Polskę przez ZATRACENIEM!
  Udało mi się wyrwać i uciec z PRL-u w 1986r będąc bardzo wściekły na to wszystko co się działo wtedy z PRL-u i będąc dziesiątki lat w USA dowiedziałem, się na 100% że władza w USA doskonale wiedziała, że gen. Jaruzelski szykuje wprowadzenie SW !
  Pytam zatem GŁUPIUTKĄ Annę Wiejak i jej podobnych naiwnych:
  Skoro rząd USA doskonale WIEDZIAŁ i planach wprowadzenia SW w PRL-u, to DLACZEGZO rząd USA nie poinformowali o tym nawet żydów „solidaruchów”, Kościoła w PRL-u, czy też Papieża-Polaka JPII ???
  Oni w Waszyngtonie doskonale wiedzieli, IDENTYCZNIE jak gen W.Jaruzelski, że wprowadzenie SW w PRL-u jest ZŁEM, ale zdecydowanie MNIEJSZYM złym niż ta Wojna Domowa jaką nam szykowali te podłe ŻYDY „solidaruchy” i też ŻYDOWSKI zakamuflowany uzbrojony beton PZPR, który o nie, nie, nie pozwolił tak ŁATWO odgonić od koryta władzy „warszawki”.
  Od 1989r jak żydzi z PZPR i żydy „solidaruchy” zamieszkali w Polsce PRZECHWYCILI władzę i WYKOPALI Polskich NARODOWCÓW przy „okrągłym stole”, a potem PRZEJELI władzę w III RP, a następnie UDAJĄC „Polaków” 19 stycznia 1999 na mocy ustawy z 18 grudnia 1998 UTWORZYLI Instytut Pamięci Narodowej(IPN) – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, to zaczęli ngałaśniać, że wprowadzenie SW było generalskim „WIDZI mi się” …
  ZAKŁAMANY Kościół i też PRZEKUPIENI „profesorowie” z IPN w większości ŻYDZI i neo-banderowcy Ukraińcy z polskim obywatelstwem, którzy razem z ŻYDAMI z KOR pożerają przecież rok-rocznie grubo ponad 200 mln PLN (240 mln PLN na 2011 rok) tylko po to, żeby zohydzić Generała W.Jaruzelskiego, gen.Waltera Świerczewskiego … itp. który walczył z banderowcami w PRL-u, głupio plują na Armie Radziecką, która faktycznie WYZWOLIŁA Polskę płacąc ofiarę 1 miliona zabitych RUSKICH żołnierzy!
  Te OSZOŁOMY z IPN jawnie Polaków SZCZUJĄ na Ruskich, twierdząc że wyzwolenie Polski w 1945 roku z pod okupacji niemieckiej SPADŁO Polakom z NIEBA …
  Generał W.Jaruzelski to postać WYJĄTKOWA w historii Polski !
  Generał Jaruzelski swoją postawą UDOWODNIŁ, że właśnie był POLSKIM PATRIOTĄ, a jest znienawidzony przez ŻYDOSTWO, gdyż rzucił szlaban dla ŻYDÓW, którzy TYLKO do dzisiaj JEDYNIE zajmują się WALKĄ o koryto władzy w Polsce dla swoich WŁASNYCH żydowskich PRYWATNYCH korzyści finansowych, żerowania na polskim garbie.
  Gen. W.Jaruzelski był SKROMNĄ osobą, a podejmowane przez niego decyzje NIE były po to, aby służyły jemu osobiście lecz dla WSPÓNEGO DOBRA wszystkich Polaków.
  Żydowscy KRETACZE jak Kaczynscy, Dudy, czy tacy PSEUDO-nakowcy skrajni RUSOFOBI jak Leszek Żebrowski, czy takie „profesory” jak Jan Żaryn w obecnej III RP KOŁUJĄ nas Polaków, KŁAMLIWIE twierdzą, że PRL był nielegalny, gdyż władza w nim nie pochodziła od narodu.
  Tymczasem PRL-i tą legitymizację władzy w Warszawie od 1945 roku dały MOCARSTWA Światowe na czele z tym demonem USA, które to mocarstwa Światowe uznawały, że PRL był LEGALNYM państwem, a jego uprawomocnieniem była ich zgoda na posiadanie swojej armii wojskowej w PRL-u!
  Od 1989 roku, żydy zamieszkali w III RP wbijają do głowy, że jakoby PRL był nie legalnym państwem, gdyż pochodził z „podboju” ziem polskich przez Sowietów…
  PYTAM:
  1. A jak powstało tak wielkie państwo jak USA?
  Powstało z NIE legitymnych podbojów państwa Meksyku, któremu władze republiki USA z Waszyngtonu odebrały krwawą PRZEMOCĄ zbrojną ziemie meksykańską o nazwie Teksas, ziemię Nowego Meksyku i Kalifornii !
  2. A jak powstała Hiszpania Franco, jeśli nie z podboju, czyli ze zwycięskiej wojny domowej lat 1936-39?
  3. A rządy Czarnych Pułkowników w Grecji były legitymne i „wybrane przez Naród Grecki?
  4. Czy gen. Augusto Pinochet w Chile był legitymny i jego „wybrał” Naród do rządzenia ?
  5. A gdzie był „mandat społeczny” Karola Wielkiego do rządzenia w krajach podbitych na Bliskim Wschodzie i Azji ?
  Przykładów można wyliczać całe MNUSTWO !
  Czy oni wszyscy MIELI większą ligitymność niż gen. Wojciech Jaruzelski?

  Obecnych skorumpowanych sprzedajnych kacyków PiS i PO wybrała TŁUSZCZA wykołowana przez demoliberalne media !
  Obecny „wybór” jest równie FATALNY, gdyż ta sprzedajna KOSMOPOLITYCZNA hołota „solidaruchów” z gangów PO-PiS przy władzy w „warszawce” nas Polaków RÓJNIJE finansowo przez ostanie 30 lat i właśnie dlatego wyjechało z III RP aż 8 milionów MŁODNYCH najbardziej krnąbrnych Polaków.
  Te „wybrane” pro-żydowskie kacyki KARIEROWICZE jak A.Duda, czy RUSOFOB Macierewicz NIE mają pojęcia jak żydy celowo ZADŁUŻAJĄ finansowo nasze dzieci i wnuki.
  W tej durnowatej żydo-mafijnej III RP listy wyborcze w obecnej „demokracji” USTALAJĄ prywatnie partyjni BONZOWIE czyli IDENTYCZNIE jak to było w PRL-u !!!
  Uczciwość i służba WSPÓLNYM interesem Narodu Polskiego jest OSTANIM z preferowanych przez nich kryteriów.
  Zatem to jest KATASTROFĄ gorszą niż w PRLU, że istotą OBECNYCH oszustów politycznych posługujących się hasełkami „demokratycznej narracji” wstawiają na listy wyborcze do wyborów bardzo NIEkompetentnych ludzi bez polskiej AFIRMACJI do sprawowania władzy w III RP, którzy z kolei są „wybierani” przez NIEkompetentnych wyborców wykołowanych LEMINGÓW !!!

  • Marian

   22 kwietnia 2018 at 11:55

   Do czasu otwarcia archiwów w Moskwie nie robił bym z Jaruzelskiego bohatera narodowego.
   Te 1,5 miliona aktywnych, często wykształconych ludzi, którzy wyjechali z Polski w latach 80-tych i budowali dobrobyt Anglii, Francji, Niemiec, Włoch ew. Australii i USA – to nie są małe koszty…
   Jeśli dziś w Polsce siedzimy w szambie – może nie po szyję, jak w PRL, ale tylko po pas – to skutek tego, że wyjechali z kraju najlepsi patrioci.
   Jeśli widzisz takie człekopodobne istoty jak Dżony Daniels brylujące na salonach Polin, to podziękuj Jaruzelskiemu i Kiszczakowi. Mieli w tym duży swój udział.

  • Soroka

   22 kwietnia 2018 at 13:19

   Ruskie gnojstwo wciska tego matrioszkę polakobójcę Polakom za patriotę!
   Patrzcie wszyscy i pamiętajcie!
   KTO CHWALI, WYBIELA, CZY USPRAWIEDLIWIA TEGO ZBRODNIARZA POLSKIEGO NARODU, JEST RUSKIM AGENTEM ŚMIERTELNYM WROGIEM POLSKI I POLAKÓW!!!!

  • TZ.

   22 kwietnia 2018 at 13:32

   Nie sądzę, żeby motywacją Jaruzelskiego dla wprowadzenia stanu wojennego była perspektywa wojny domowej. Motywacja była całkiem inna – była nią potrzeba utrzymania Polski w „obozie socjalistycznym” i w Układzie Warszawskim. Dla Moskwy Polska miała kluczowe znaczenie militarne i nie można było pozwolić, żeby linie komunikacyjne na zachód czy też funkcjonowanie baz Armii Radzieckiej w Polsce były zagrożone przez jakiś rząd, który mógłby się wyłonić w wyniku solidarnościowej rewolty, gdyby komuniści zostali w końcu zmuszeni do podzielenia się władzą. Widzimy jak się to potoczyło po roku 1989 – po 1981 bez stanu wojennego byłoby tak samo. Ale ZSRR w 1981 nie szykował się do reform Gorbaczowa, lecz do ataku na Zachód. Dlatego Moskwie i Warszawie potrzebne było zrobienie „porządku” w Polsce, żeby utrzymać tu władzę komunistów i operacyjną zdolność Układu Warszawskiego.
   Zarówno prezydent USA jaki papież Jan Paweł II wiedzieli wcześniej o przygotowywaniu stanu wojennego. Źródłem informacji był np. płk Kukliński (czy tylko on?).
   Rola i ocena Jaruzelskiego w tej sytuacji wymaga dokładnych badań historycznych. Kluczowy byłby dostęp do archiwów KC KPZR i Sztabu Generalnego Armii Radzieckiej w Moskwie, ale o tym można tylko pofantazjować. Nawet James Bond by tego nie dokonał. Dziś obowiązuje zatem wersja – logiczna – że Jaruzelski jest zdrajcą, okoliczności łagodzących brak. Do jakich materiałów dotrą historycy za, powiedzmy, 30 lat i jakie z nich wyciągną wnioski, nie wiemy.

 9. Pingback: 5vn6ey9c63v4bwct5vwc4

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra