Z zagranicy

Parlament Europejski broni Asii Bibi

O sprawie Asii Bibi, Pakistanki skazanej na śmierć za wiarę, poinformował europosłów Paweł Kowal (PJN) w czasie sesji Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

– Wystosowałem apel, który podpisało już kilkudziesięciu posłów do Parlamentu Europejskiego, w sprawie Asii Bibi, chrześcijanki, której grozi śmierć w Pakistanie – mówił poseł Paweł Kowal podczas wystąpienia w Parlamencie Europejskim.

– Chciałbym jeszcze raz zaapelować do Wysokiej Przedstawiciel, a także do Parlamentu Europejskiego – kontynuował poseł do PE – żebyśmy działali w bardziej zdecydowany i skuteczny sposób. Jest to miara naszej wiarygodności jako tych, którzy występują w obronie praw człowieka – powinniśmy w zdecydowany sposób wywierać presję dyplomatyczną tak, by chrześcijanie nie byli prześladowani za swoją religię, by nie groziła im śmierć. Raz jeszcze ponawiam apel, zwracając uwagę, że od tego zależy powaga tej Izby – podkreślił Paweł Kowal. Po przemówieniu posła w sali rozległy się brawa.

Asia Bibi, a właściwie Asia Noreen, jest pierwszą kobietą w Pakistanie, którą skazano na śmierci przez powieszenie oraz na wysoką grzywnę za wiarę jaką wyznaje. Karę tę orzeczono, po trwającym ponad 16 miesięcy procesie, w listopadzie ubiegłego roku.

Dominika Ćosić: Głośno mówić o prześladowaniu chrześcijan! >>

Jeszcze przed wyrokiem Asia Bibi była niejednokrotnie prześladowana w swojej wiosce. Miejscowy imam oznajmił jej, że jeżeli nawróci się na islam i stanie się dobrą muzułmanką, uratuje swoje życie. Kobieta odmówiła.

Lokalny przywódca muzułmański wyznaczył nagrodę za jej zgładzenie w wysokości 500 tysięcy pakistańskich rupii, czyli blisko 6 tysięcy dolarów. Z tego też powodu przez 24 godziny na dobę kobieta przebywa w celi. Pakistanka nie przyjmuje nikogo oraz nie spożywa sporządzonych w więzieniu potraw. Je jedynie to co przynosi jej mąż.

Uratujmy życie skazanej na śmierć Pakistanki – poprzyj apel! >>

Kobieta, z mężem i piątką dzieci mieszkała w wiosce Ittanawalii. W miejscowości jest ok. 1500 rodzin z czego jedynie trzy są wyznania chrześcijańskiego.

List wystosowany przez Pawła Kowala w obronie Asii Bibi podpisali już m.in. Jacek Sariusz-Wolski i Joanna Seneszyn.

Agata Bruchwald
fot. Internet

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra