Kościół

Czy moim życiem przyniosę plon obfity?

Medytacje ewangeliczne z dnia 23 kwietnia 2018, J 12, 24-26.

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity.

Ten, kto miłuje swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne.

A kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec».

Całe nasze życie to pielgrzymka, której kresem, a zarazem i celem jest spotkanie z Jezusem Chrystusem w wieczności. Owo „obumieranie” trwa przez cały ten czas, aż pozostanie w nas tylko czysta miłość. Tylko w niej możemy przynieść obfity plon, tylko w niej możemy w pełni zrealizować cel swojego życia.

Nie jest to łatwe i nigdy nie było. Jako ludzie jesteśmy bowiem grzeszni i ranimy się nawzajem, co zdecydowanie utrudnia relacje. Ale Pan Jezus nakazuje nam kochać mimo wszystko. Więcej nawet – On pokazuje nam, jak to czynić. I to jest między innymi owa służba Bogu, tyle że dokonywana w drugim człowieku.

W dzisiejszej Ewangelii mamy wyraźnie pokazaną pewną prawdę, która dla nas może być niekiedy trudna do przyjęcia. No bo co to oznacza „nienawidzić życia”? Czego oczekuje od nas Chrystus? Bynajmniej nie nienawiści względem własnego życia, ale braku przywiązania do rzeczy doczesnych. Te ostatnie w wieczności nie będą nam potrzebne…

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

1 Komentarz

 1. Soroka

  23 kwietnia 2018 at 10:07

  ” Ten, kto miłuje swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne.”

  Ciekawe ilu rozumie treść powyższego zdania?
  Kto miłuje swoje życie? Ci, którzy wierzą, że życie ziemskie jest jedynym życie i innego nie ma, a więc oddają się wszelakiej konsumpcji. Kto to taki? To są mamoniarze!
  Kto „nienawidzi” swoje życie? Słowo „nienawidzi” znaczy w tym przypadku stawianie życia ziemskiego na dalszej pozycji, a na najwyższej pozycji stawianie życia wiecznego, czyli życie wg wskazań Jezusa. Kto tak podchodzi do życia? Chrześcijanie i nikt inny!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra