Z zagranicy

Alfie Evans zostanie dziś zabity z użyciem fentanylu

Po tym, jak Alfie Evans zostanie odłączony od aparatury podtrzymującej życie, najpierw otrzyma midazolam, środek uspakajający i nasenny, a następnie zostanie mu zaaplikowana śmiertelna dla niego dawka fentanylu.

Ojciec chłopca, który nadal nie składa broni i do końca zamierza walczyć o syna, Thomas Evans opublikował dokumenty mówiące o tym, w jaki sposób Fundacja Alder Hey Children’s Trust zamierza zakończyć życie jego syna.

Portal LifeSiteNews poinformował w piątek, że do eutanazji chłopca dojdzie w poniedziałek 23 kwietnia. W Wielkiej Brytanii podawanie tej informacji zostało zakazane.

W dokumencie opublikowanym przez Thomasa Evansa czytamy: „Odnośnie do procesu odłączenia Alfiemu wspomagania oddychania, Trust proponuje, żeby umieścić wenflon i zaaplikować dożylnie midazolam (przeciwlękowy) i fentanyl (przeciwbólowy). Ich aplikacja zostanie zapoczątkowana i zwiększana w celu kontrolowania symptomów, jeżeli będzie taka potrzeba”.

Trust zapewni dziecku „ssanie ust i powietrze” podczas kiedy respiratory zostaną zatrzymane. Jego rodzicom zezwoli się na trzymanie go, a jeżeli będą woleli, będzie leżał sam na swoim łóżeczku. Wówczas zostanie usunięta rurka do oddychania. Zespół medyczny „wycofa się wówczas” i będzie obserwował sytuację Alfiego i poziom jego komfortu, aby móc „szybko zareagować, zapewniając wygodę i wsparcie”.

Kolejny paragraf dokumentu mówi o tym, że w wyniku powyższych działań dziecko umrze.
„Kiedy już przestaną pojawiać się oznaki życia, jeden ze starszych lekarzy delikatnie przebada Alfiego w celu stwierdzenia jego śmierci” czytamy w dokumencie.

Jednym z najbardziej niebezpiecznych skutków podania fentanylu przed usunięciem respiratora może być brak możności samodzielnego oddychania.

Jednym z argumentów zwolenników Alder Hey jest to, że podtrzymywanie życia Alfiego nie jest „naturalne”. Przypuszczają, że Alfie umrze w sposób „naturalny” po odłączeniu od aparatury. Jednakże jego ojciec utrzymuje, że Alfie byłby w stanie samodzielnie oddychać, gdyby nie podano mu środków usypiających uniemożliwiających mu samodzielne oddychanie.

„To jest plan egzekucji” podsumowuje dokumenty Evans.

Pediatra prof. Paul A. Byrne potwierdza słowa Evansa, podkreślając, iż midazolam i fentanyl skrócą życie chłopca. „Midazolam zmniejsza pamięć a fentanyl zmniejsza kaszel i oddychanie. To skróci życie Alfiego” powiedział w rozmowie z portalem LifeSiteNews. Nie ma on żadnej wątpliwości, że to „zabójstwo w świetle prawa”. „Choroba ma nieznaną przyczynę i obecnie nie jest znany sposób jej leczenia, ale to nie powinno skutkować eutanazją dziecka, jak zwykle postępuje się w tego typu sytuacjach u psów”.

Rodzice chłopca, Tom Evans i Kate James próbowali odwoływać się od wyroku sądu mówiącego o usunięciu aparatury podtrzymującej życie do różnych instytucji, w tym też do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Szpital odmówił rodzicom prawa do przeniesienia Alfiego do innej placówki w celu ratowania jego życia.

Źródło: LifeSiteNews

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

35 komentarzy

35 Komentarzy

 1. Paweł

  23 kwietnia 2018 at 10:27

  Nie rozumiem. Rodzicom nie pozwala się być blisko dziecka a sąd wydaje wyrok śmierci, podczas gdy jest alternatywa – przeniesienie do innego szpitala. Ale obecny szpital się nie zgadza. Czyli zabijemy Ci dziecko mimo tego, że nie musimy i wbrew twojej woli. Mam nadzieje, że rodzicom uda się go jeszcze uratować. Jeśli nie to pocieszam się, że Boża Sprawiedliwość dotknie tych ludzi.

  • prawo

   23 kwietnia 2018 at 11:19

   Wszystkie te frustracje i problemy to wyłącznie skutek wyrzucenia Boga z życia współczesnych tzw. post-sowieckich społeczeństw. Nic nie jest w stanie zastąpić piękna Kościoła Katolickiego i Mszy Wszechczasów. Jedyna prawdziwa religia to Kościół Rzymsko-Katolicki sprawujący Najświętszą Ofiarę. Nie ma innej prawdziwej wiary i nie będzie. Reszta jest co najwyżej jej cieniem i majaczeniem. To są tylko wierzenia, odszczepieńcy i heretycy.
   Wszystko co nie jest jest zgodne z optyką katolicką można od razu wrzucić do kosza bez specjalnego przyglądania się temu. Jest wiele dróg które prowadzą na manowce i nie należy nimi podążać. Żydokomuna wyjaławia teren i podsuwa prostym ludzikom w to miejsce kolejne „błyskotliwe” teorie walki z Kościołem jak zasada zrównoważonego rozwoju, teoria ewolucji, względności i wielkiego wybuchu! (najlepszy oczywiście jest „wielki wybuch” – walnęło coś z niczego i powstał Wszechświat).

   • Mamba

    23 kwietnia 2018 at 14:57

    Gratuluję „miłości bliźniego”. Mało ma ona wspólnego z tą głoszoną przez Ewangelię.

    • Tf

     23 kwietnia 2018 at 15:23

     Gdzie niby tu jest coś o zabijaniu czy innym krzywdzeniu blizniego?czysta prawda w tekście ” prawo”

   • Kasia

    11 maja 2018 at 16:53

    Pan Jezus ani razu ANI RAZU nie wspomniał,że tworzy jakas religię,ani razu ,ze jakąś rzymsko-RZYMSKO-katolicka,więc nie pleć waść andronów.Pan Jezus przyszedł,by pojednać człowieka z Bogiem Ojcem i biblia mówi,ze ci,którzy maja ducha Chrystusowego sa Jego.!!!
    czytaj biblie a nie opracowania rzym-kat.a PRAWDA cie wyzwoli.Jezus brzydzi sie religia,bo przyniósł NIE RELIGIĘ lecz RELACJĘ Z BOGIEM.

  • Tomek

   25 kwietnia 2018 at 12:11

   Ja bym zadał inne pytanie – dlaczego w ogóle bez zgody rodziców to dziecko w jakimkolwiek szpitalu jest odłączane od aparatury podtrzymującej życie? Rozumiem, że ma w dużej części martwy mózg i szansa, że będzie świadomie żyć jest bliskie zeru (OK, dopuszczam możliwość błędnej diagnozy, ale w takich sprawach jest ona bliska zeru:( , ale to nie powinno być tak, że państwo podejmuje taką decyzję. Piszę „państwo”, bo zakładam, że nawet nie jest to decyzja szpitala, tylko wynika to w jakiś sposób z brytyjskiego prawa, skoro sądy też wyrokami to potwierdzały.

   Co do przeniesienia do innego szpitala (np. owe Włochy), to jest to rozwiązanie ryzykowne, bo dziecko może tego transportu nie przeżyć, powinno więc dostać pomoć na miejscu, w Liverpoolu.

   • Kasia

    11 maja 2018 at 16:57

    A tu w Liverpoolu to niby NIE UMARŁO?
    Masz prawo do decyzji o własnym dziecku,chyba ze je maltretujesz czy molestujesz rzeczywiście(nie pomówienia),dziecko nie jest własnoscią tworu zwanego państwem.
    Państwo,to jedynie PANSTWO EVANS,KTÓRZY ZOSTALI POZBAWIENI WŁADZY RODZICIELSKIEJ .OHYDA z najgłebszej czelusci.

  • Egzorcysta

   25 kwietnia 2018 at 20:32

   Tu w Polsce takich jest roczne 70 tys i wiecej i kto to obejrzy dowie sie o co tak naprade chodzi kiedy dziecko ma byc usmiercone https://www.youtube.com/watch?v=rTQ_Z2mTXRs

 2. nicholai

  23 kwietnia 2018 at 10:39

  Boże wszystko w twoich rękach. Z wiarą i ufnością powierzamy Ci sytuację tego chłopczyka. Nie nasza lecz Twoja wola nich się stanie!

 3. TZ.

  23 kwietnia 2018 at 10:43

  Mógłbym zrozumieć odłączenie od respiratora. Wtedy śmierć następuje naturalnie. Ale PODAWANIE TRUCIZNY???!!!!

  • Mateusz

   23 kwietnia 2018 at 20:07

   NIE! To w żaden sposób nie byłoby zrozumiałe. Państwo i szpital nie powinny mieć tutaj w ogóle nic do gadania. Jak można postąpić wbrew woli ojca? Jakim prawem? To jest chore, faszystowskie państwo rękami lekarzy w białych rękawiczkach morduje dziecko i zabrania rodzicom leczenia… Aż się krew gotuje do walki z tą ohydą!!

  • Misia

   11 maja 2018 at 14:54

   Szanowny TZ,substancje które nazywasz truciznami,to popularne leki,które dostaje każdy pacjent znieczulany ogólnie.

 4. Paweł

  23 kwietnia 2018 at 11:20

  Jakim prawem ci zwyrodnialcy ukradli to dziecko rodzicom ?
  To jest właśnie działanie państw demoliberalnych – lewacki totalitaryzm.

 5. Soplica

  23 kwietnia 2018 at 12:00

  Cywilizacja śmierci …

 6. Dorota

  23 kwietnia 2018 at 12:29

  To jest straszne, Boże zmiłuj się!! Błagamy o cud!!!św. Rito, św. Szarbelu, św. Janie Pawle II, wspomóż tych, którzy o życie chłopca walczą!!!

 7. tomek

  23 kwietnia 2018 at 12:41

  Tak diabeł rekami ludzi walczy z ludzkoscia.Odejscie od Boga to oddanie sie diabłu.

 8. Tf

  23 kwietnia 2018 at 15:18

  Mordercy jak hitlerwcy….nawet nazwę wzięli podobna do fenolu

 9. Cyr4x

  23 kwietnia 2018 at 17:05

  Co to w ogóle znaczy szpital odmówił? Czy to szpital decyduje o dziecku, czy rodzice? Czy to szpital ma prawa rodzicielskie, czy rodzice? W ogóle jakim prawem sąd może nakazać zabicie dziecka? Widocznie tak działa kraj pod dyktatem masońskiej rodziny Koburg-Windsor.

  • Piotr

   23 kwietnia 2018 at 20:08

   Aż się serce kraje z bezsilności…

 10. John

  23 kwietnia 2018 at 17:30

  Jezu, ty się tym zajmij. Nie pozwól zabić tego niewinnego dziecka!

 11. Ateista

  23 kwietnia 2018 at 17:53

  Nie rozumiem jaki ma sens utrzymywanie dziecka w cierpieniu pod respiratorem aż do śmierci. Takie niecywilizowane i nieludzkie podejście tłumaczy tylko bezmyślny fantazym religijny.

  • ziemianka

   23 kwietnia 2018 at 19:17

   Ateisto, tu chodzi o życie dziecka, a nie o religię. Chodzi o to, żeby nikt nie miał prawa pozbawić życia dziecka wbrew woli jego rodzicow. Tu chodzi o deptanie praw rodzicielskich w systemie totalitarnym, nie pierwszy raz w historii. Tu chodzi o to, zebyś Ty również miał prawo zapobiec zabiciu Twojego dziecka w podobnej sytuacji, a prawo oczywiście nie znaczy obowiązek. Chodzi o naszą wolność jako obywateli.

  • Stanisław

   23 kwietnia 2018 at 20:13

   Nie miejszajcie do tego religi! Ja jestem ateistą, ale tu chodzi o coś zupełnie innego. O to że państwo może wtrącać się w życie obywateli i za nich decydować. Jakim prawem sąd może postąpić wbrew woli rodziców?! Przecież to czysty marksizm… To jest ohydne, Ci rodzice mają nadzieje, jest szansa na wyleczenie tego dziecka. A tutaj przychodzi wyrok z generalnej guberni żeby, a jakże, pięknie i spokojnie, w białych rękawiczkach zamordować ich syna. I nie mogą nic zrobić, a Ty jeszcze stoisz po stronie tej zwyrodniałej faszystowskiej aparatury

   • Ateista

    24 kwietnia 2018 at 18:06

    „że państwo może wtrącać się w życie obywateli i za nich decydować” – ciekawa wybiórczość w punkcie widzenia. Do niedawna państwo miało się wtrącać w kwestii tabletki dzień po i aborcji uszkodzonego płodu. Zdecydujcie się wreszcie, hipokryci.

 12. Tf

  23 kwietnia 2018 at 19:34

  Jest podobno dobra wiadomość.Alfie został Włochem i już go nie mogą zamordować!!!! Dzięki Ci Panie Boże.

  • Maja

   23 kwietnia 2018 at 20:09

   Tylko, że nadal ma obywatelstwo brytyjskie, wątpie żeby to coś dało… Ale miejmy nadzieje, że los mu będzie sprzyjał. Oby udało im się uciec z tego faszystowskiego obozu, mieniącego się państwem.

 13. m

  24 kwietnia 2018 at 16:45

  Alfie Evans przeżył już kilkanaście godzin odłączony od aparatury medycznej. Lekarze są „oszołomieni”

  https://dorzeczy.pl/swiat/62641/Alfie-Evans-przezyl-juz-kilkanascie-godzin-odlaczony-od-aparatury-medycznej-Lekarze-sa-oszolomieni.html

 14. m

  24 kwietnia 2018 at 17:25

  Jest to społeczeństwo rozdwojone, a w pewnym sensie schizofreniczne, skoro dostrzega się to dziecko królewskie, która pojawia się na świecie w pięknym otoczeniu, a jednocześnie nie dostrzega się tego, które jest chore, wymaga pilnej pomocy i potrzebuje miłości rodziców, a którą mu się odbiera.

  https://wpolityce.pl/kosciol/391659-tylko-u-nas-abp-henryk-hoser-o-sprawie-alfiego-evansa-sady-staja-sie-panami-zycia-to-przejaw-cywilizacji-smierci

 15. m

  24 kwietnia 2018 at 17:26

  Jacek Kaczmarski
  Piosenka napisana mimochodem

  Słońce błyśnie między wschodem a zachodem
  Mimochodem obrysuje miasto chmur
  Jednych dziegciem dzień nakarmi, innych miodem
  Temu głowę wzniesie, temu napnie sznur
  Trochę starsze znów się stanie to, co młode
  Jakby strzepnął ptak kolejną kroplę z piór
  Mimochodem, mimochodem
  Jakby strzepną kroplę z piór

  Tym pod nogi róż kobierzec, tamtym kłodę
  Pozostałym – mimochodem – byle co
  Frustrat skargę śle, laureat pisze odę
  Raz się dobro jawi złem, raz dobrem zło
  Słowo wpada w morze słów, jak kamień w wodę
  Krążek myśli pozostawi brnąc na dno
  Mimochodem, mimochodem
  Krążek myśli brnąc na dno

  Ciepły syty – niepojętym zdjęty głodem
  Zgłodniałego – mimochodem – syci złość
  Temu mostu przęsło, temu dom z ogrodem
  Komuś o coś chodzi, za kimś chodzi coś
  Na stracenie, na pożytek i na szkodę
  Jak złośliwie między psy rzucona kość
  Mimochodem, mimochodem
  Między przy rzucona kość

  Tańczą, walczą, zieją żarem, zioną chłodem
  Mimochodem spalą w pył, zetną w lód
  Swego boga za słomianą szarpią brodę
  By im dał nadziei źdźbło, ładu łut
  Sen za jawę biorą, karę za nagrodę
  Odtwarzając krótkie scherzo swe bez nut
  Mimochodem, mimochodem
  Krótkie scherzo – bez nut

  Nie już więcej z tego rymu nie wywiodę
  Mimochodem układając cierpką pieśń
  Pocieszenie tylko dodam na osłodę
  Że w niej drzemie mimochodem ważka treść
  Chwila światła między wschodem a zachodem
  Wobec której trudno tak po prostu przejść
  Mimochodem, mimochodem
  Trudno tak po prostu przejść
  Miasto chmur, chwile szczęść

  https://www.youtube.com/watch?v=ys-377JTg3M

 16. Tomek

  25 kwietnia 2018 at 12:06

  Proszę przestać w tej sprawie generować fake newsy… Wpierw ten artykuł z fentanylem (problem nie polegał na tym, że to dziecko fentanylem miało być uśmiercone, ale w tym, że miało być odłączone od aparatury i, wg opinii lekarzy i rodziców, nie przeżyć samodzielnie – co okazało się błędne, bo chłopczyk żyje i sam oddycha), a potem artykuł że nadanie obywatelstwa włoskiego uratowało chłopca i nie będzie odcięty od aparatury – nic takiego się nie stało, jak wiemy… Bieżącą sytuację tego chłopca można monitorować choćby na twitterze, gdzie piszą o tym rodzice i osoby prowadzące w tej sprawie walkę, a nie na jakichś mało wiarygodnych stronach.

  • GlosRozsadku

   25 kwietnia 2018 at 14:45

   NIe ma pan racji . Wloskie obywatelstwo uratowalo to dziecko . Wlosi zagrozili ze jesli po odlaczeniu od aparatury zostanie mu podana ta trucizna to rzad wloski wytoczy im proces o zamordowanie wloskiego obywatela . Tylko dlatego dziecko jeszcze zyje , mimo tego ze na zlosc lekarze nie chca podawac dziecku ani wody ani pokarmu . MOim zdaniem jest wiecej niz prawdopodobne ze to dziecko a raczej jego organy sa dla kogos przygotowane . Ten szpital juz byl zamieszany w handel i kradziez dzieciecymi organami , znaleziono tam ponad 1500 organow , skradzionych dziecia . Prosze sprawdzic jaki jest procent smiertelnych przypadkow podczas operacji na dzieciach w tym szpitaly wzgledem nawet innych w samej Anglii . Logiczne jest zakladac ze szpital zabrania innym placowka zajecie sie dzieckiem ze wzgledow na mozliwosc odkrycia cokolwiek tam ukrywaja .
   Co do sedziego wydjacego wyroki , wystarczy zobaczyc jakie publikacje sa autorstwa tego skurwysyna i wszystko juz wiadome .

 17. AnnaK

  25 kwietnia 2018 at 18:08

  UK to chory kraj, przeklęty, niech ten kraj będzie przeklęty na zawsze!!!!!!!

 18. Twiggi

  26 kwietnia 2018 at 15:17

  Super,najpierw wpisalam w przegladarke haslo eutanazja,dowiedzialam sie z artykulu napisanego przez Wasz szmatlawiec,ze angielscy lekarze sa jej przeciwni,a nastepnie przeszlam do artykulu,w ktorym piszecie ze chca przeprowadzic na malym eutanazje.Brawo

 19. m

  29 kwietnia 2018 at 18:45

  Królewicz i żebrak, historia prawdziwa…

  Historia prawdziwa i zdałoby się, totalnie pesymistyczna. Nie tak jak w powieści Marka Twaina…ona jest ponura, a wręcz diabelska. Oczywiście jest tak samo jak w powieści Twaina dwóch bohaterów, co prawda jest dwuletnia różnica wieku między nimi, ale podobni są do siebie jak dwie krople wody…przecież stworzeni na podobieństwo Boga.
  Jeden okrzyknięty przez plebs jako „royal-baby”, czyli dziecko królewskie jak twierdzą sami mieszkańcy tego mrocznego państwa i drugie „death-baby”, oczekujące na swoją śmierć…

  Nigdy nie zamienią się miejscami, jak w powieści Twaina… obydwoje nazywani są wojownikami. „Wspaniały wojownik” …takie znaczenie ma pochodzące z języka francuskiego nadane imię Louis dla dziecka „royal baby”. „Death baby” nazwane „małym wojownikiem” przez tych, którzy się za niego modlą i wspierają jego rodziców…mały wojownik to ten, który wbrew diagnozie angielskich konowałów odłączony od respiratora zaczął samodzielnie oddychać.
  „Royal baby”, będzie noszone na rękach. Przez całe życie być może będzie ubrane w bisior i purpurę…blichtr i kurewska…ups pardą, królewska etykieta która będzie mu ciążyć pewnie przez całe życie nie pozwoli jednak, aby zamienić się rolami. Być może „death baby” nie doczeka następnego dnia wśród ogólnie dostępnego jadła, którym zajadają się możni tego świata…skazane na najstraszliwszy rodzaj śmierci…śmierci głodowej.
  Louis Arthur Charles (royal baby) i Alfie Evans (death baby) pewnie nigdy się nie spotkają i nigdy nie zamienią rolami. Pierwszy będzie pieczołowicie pielęgnowany, drugi żebrze o życie…żebrze w milczeniu o elementarne prawo, które Bóg dał każdemu po równo.
  Ta historia jest jeszcze bardziej ponura, niż się nam wydaje. Być może „death baby” jest już poparcelowane za życia i na jego organy czekają inne „royal baby”, których możni rodzice zapłacą każdą cenę za nerki, wątrobę, grasicę…
  „Royal baby” i „Death baby” nigdy nie zamienią się rolami, regulacje prawne określają status każdego. Jeden mieszka w pałacu, pielęgnowany w najwyższym standardzie, drugi w szpitalnym więzieniu…w celi śmierci, oczekując na „zastrzyk z fenolu”…a tylko dlatego, bo według brytyjskich konowałów ma sprawne tylko 30 procent mózgu…
  Jest jeszcze trzecie dno tej historii ludkowie mili…państwo w którym toczy się ta historia dąży do precedensu. Jeśli uda mu się zagłodzić na śmierć „małego wojownika” Alfi’ego, który jest włoskim obywatelem, to ty szanowny Rodaku będziesz następny, który postawisz stopę na tej nieludzkiej ziemi…bo jak orzekł sam Anthony Hayden, orzecznik egzekucji na „małym wojowniku” ważne jest to, gdzie osoba przebywa, a nie jakie ma obywatelstwo.
  The End…
  http://trybeus.blogspot.com/2018/04/krolewicz-i-zebrak-historia-prawdziwa.html#more

 20. Statystyczny

  9 maja 2018 at 21:40

  Juz na sama myśl chęci zamordowania maluszka mam ciary na plecach,przyszło nam żyć w lewackim obozie koncentracyjnym ,niestety mengele nami rządzą ,jak kozę lekarz kogoś zamordować???,to nie lekarze a bestie od szatana kaci ,nigdy nie zaakceptujemy smierci małych dzieci mordowanych przez skrobanki czy w szpitalach w imię chorej ideologi lewackiej to upadek człowieczeństwa i lewackiej cywilizacji ,mordercy w sadach i szpitalach jeszcze zapłacicie za te zbrodnie o to juz niedługo!!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra