Kościół

Czy naprawdę w to wierzysz?

Medytacje ewangeliczne z dnia 25 kwietnia 2018, Mk 16, 15-20.

Jezus ukazawszy się Jedenastu powiedział do nich: «Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: W imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą i ci odzyskają zdrowie».

Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga. Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdzał naukę znakami, które jej towarzyszyły.

Do głoszenia Ewangelii powołany jest każdy z nas. Pan Jezus wyraźnie mówi, jak mamy to czynić, a mianowicie z poszanowaniem wolnej woli drugiego człowieka. My mamy tylko zasiać ziarno, ale to od słuchającego zależy, czy wyda ono plon, czy pójdzie na zatracenie.

Czasami owa wolna wola drugiego człowieka sprawia nam nieznośny ból, w szczególności, kiedy ktoś z rodziny, kogo bardzo kochamy, jest osobą niewierzącą i wszelka ewangelizacja nie daje rezultatów. Świadomość, na co ta osoba chce się skazać na życie wieczne poraża nas i przeraża, ale nie widzimy realnej możliwości zmiany tego stanu rzeczy, ponieważ szanujemy jej wolną wolę. Co wówczas?

Wówczas pozostaje jedynie modlitwa. Głęboka i żarliwa. O nawrócenie. Modlitwa potrafi otworzyć ścieżki, o których istnieniu nie mieliśmy nawet pojęcia. Jest bowiem współdziałaniem z łaską Boga. Bez naszego zaangażowania Pan Bóg nie może zbyt wiele zdziałać – widać to zresztą na przykładzie Pana Jezusa i Jego najbliższego otoczenia, które, uznając Go za zwykłego człowieka znanego sobie od lat, nie wierząc Jego nauce, uniemożliwiło Mu zdziałanie wielu cudów, które chciał dokonać. To dlatego Pan Jezus mówi w dzisiejszej Ewangelii, że znaki będą towarzyszyć tylko tym, którzy uwierzą. Czy naprawdę w to wierzysz?

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

1 Komentarz

  1. Soroka

    25 kwietnia 2018 at 10:11

    Czy zastanawiamy się nad tym w co wierzymy? Większość ludzi myśli że w nic nie wierzy, ale jak wszystko u diabła, jest to kłamstwo.
    Nikt z ludzi nie ma wiedzy na temat tego skąd wziął się świat materialny. Wszyscy mogą jedynie wierzyć.
    Nie da się określić celu swojego życia bez wzięcia tego pod uwagę. Jeżeli ktoś uzna za swój cel życia używanie świata i myśli że nie wziął tego pod uwagę, to diabelskie kłamstwo w jego przypadku okazało się skuteczne, ponieważ takie podejście do życia w założeniu ma to, że poza światem materialnym nie ma innego, a takie złożenie pochodzi od wiary, że świat materialny powstał samoistnie z niczego, czyli taki ktoś jest wyznawcą religii materialistycznej.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra