Simone de Beauvoir – jedna z najważniejszych postaci feminizmu, nowej lewicy i rewolucji gender

Na łamach wrześniowego „Egzorcysty” ukazał się ciekawy tekst Grzegorza Górnego o Simone de Beauvoir, jednej z najważniejszych postaci feminizmu, nowej lewicy i rewolucji gender.

 

Simone de Beauvoir była francuską pisarką, feministka, prekursorką gender, zwolenniczką rewolucji seksualnej, ateistką. Z powodu uwiedzenia uczennicy zakazano jej pracy w szkolnictwie. Jej najważniejszą pracą była „Druga płeć” w której stwierdziła, że „nikt nie rodzi się kobietą, tylko się nią staje”. Ta myśl, rozwinięta przez amerykańską feministkę Judith Butler, stała się podstawą gender. W „Drugiej płci” de Beauvoir  postulowała wyzwolenie kobiet od małżeństwa, rodziny, moralności i religii. Propagowała też aborcję i antykoncepcję – chlubiła się swoimi aborcjami, embriony uważała za pasożyty.

Jej najsławniejszym partnerem w związku otwartym na seks z innymi osobami był Jean-Paul Sartre – narkoman, alkoholik, gwałciciel. Sartre za wiedzą i akceptacją uzależnionej od niego emocjonalnie de Beauvoir miał wiele kochanek. W listach do Simone dzielił się szczegółami romansów z innymi kobietami. Sartre traktował kobiety instrumentalnie, był brudasem i brzydalem. Popierał komunizm tak bardzo, że potępiał Chruszczowa za krytykę Stalina, uzasadniał komunistyczny terror, gloryfikował Tito, Castro, Mao i Pol Pota. Simon służyła swojemu partnerowi we wszystkich sprawach, od prania, przez gotowanie, aż do bycia impresario – była więc zaprzeczeniem swoich feministycznych teorii. Kolejnym jej partnerem był Claude Lanzmann twórca szkalującego Polaków i katolików filmu „Shoah”.

Razem z Jean-Paul Sartre, Simone de Beauvoir była autorytetem egzystencjalistów. Simon podobnie jak Sartre usprawiedliwiała i uzasadniała wszelkie zbrodnie komunistyczne Stalina, Mao, Pol Pota. Równocześnie potępiała militaryzm na Zachodzie.

Obecnie na ekranach polskich kin można zobaczyć francuski dramat biograficzny „Violette”. Opowiada on o życiu francuskiej pisarki Violette Leduc, wypromowanej i finansowanej przez Simone de Beauvoir. Celem de Beauvoir, promującej niemoralne treści w pisarstwie Violette, było doprowadzenie do zmian obyczajowych na Zachodzie. Film trafnie ukazuje jak osobisty dramat Violette zostaje instrumentalnie wykorzystany jako narzędzie lewicowej rewolucji.

Jan Bodakowski
fot. Jean-Paul Sartre i Simone de Beauvoir (wikipedia.org)

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. Jake Ball

  4 listopada 2017 at 17:22

  Harry reported on September twenty, 2012

 2. Home Improvement

  15 grudnia 2017 at 16:56

  Utterly indited written content , regards for selective information .

 3. Im obliged for the blog post. Will read on…

 4. Pingback: Obat Sipilis DI Bandung

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra