Francuski film oparty na faktach o demoralizacji i bezkarności globalnej finansjery

Od 26 września br. na ekranach polskich kin zagości film "Witamy w Nowym Jorku". Obraz w reż. i według scenariusza Abla Ferrary przybliża polskim widzom historię demoralizacji i bezkarności globalnej finansjery, opartą na wydarzeniach związanych z przemocą seksualną, której dopuścił lewicowy polityk żydowskiego pochodzenia Dominique Strauss-Kahna, były Dyrektor Zarządzający Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

 

W rolę zboczonego polityka wcielił się znany rosyjski (dawniej francuski) aktor Gérard Depardieu. Partneruje mu Drena De Niro, córka Roberta De Niro.

Dominique Strauss-Kahn pochodzi z rodziny aszkenazyjskich Żydów. Swoją drogę polityczną rozpoczął w Związku Studentów Komunistycznych. Później działał w francuskiej Partii Socjalistycznej. Był posłem, radnym, merem, ministrem. Dyrektorem Zarządzającym Międzynarodowego Funduszu Walutowego został dzięki osobistym staraniom swojego rodaka francuskiego prezydenta i lidera centroprawicowej partii UMP Nicolasa Sarkozy'ego. Strauss-Kahn został zatrzymany 14 maja 2011 z powodu napaści seksualnej na pokojówkę. W związku z aresztowaniem został też oskarżony o próbę zgwałcenia przez Tristane Banon (Strauss-Kahn miał usiłować zgwałcić dziennikarkę w 2003 roku).

Widz "Witamy w nowym Jorku" z detalami obserwuje codzienne życie polityka przepełnione nudną perwersją seksualną. Główny bohater filmu w swoim nowojorskim biurze zatrudniał prostytutki świadczące mu i jego gościom usługi seksualne, nieustanie korzystał w czasie pracy i wolnym z płatnego seksu, urządzał orgie. Po dniu i nocy spędzonej na korzystaniu z płatnego seksu, rankiem przemocą poddał pokojówkę innym czynnościom seksualnym. Po gwałcie spotkał się w restauracji z swoją córką, obiektem jego obleśnego i wulgarnego zainteresowania było życie seksualne córki.

Film ukazuje nie tylko demoralizację polityka ale też i jego bezkarność, absolutny brak poczucia winy. Problemem żony polityka jest tylko to, że zaprzepaścił on swoją szansę na prezydenturę Francji.

Jan Bodakowski
fot. materiały dystrybutora

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

  1. Pingback: Human Papillomavirus Hpv Associated Cancers

  2. Awesome blog. Will read on…

  3. Pingback: Obat kutil kelamin

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra