Z kraju

Polska przekaże 48 mln dla cierpiącej Syrii

Beata Kempa, minister do spraw pomocy humanitarnej, podczas konferencji w Brukseli poświęconej przyszłości Syrii, poinformowała iż Polska przekaże około 48 milionów złotych na pomoc dla tego pogrążonego w wojnie kraju.

Minister do spraw pomocy humanitarnej wskazał na jakie konkretnie cele zostaną przeznaczone te niemałe środki – Będziemy przeznaczać środki na projekty edukacyjne, aby dzieci, które są ofiarami tego konfliktu, mogły wrócić do szkolnych ławek i mogły być zupełnie innym pokoleniem niż to, które dzisiaj funduje im wojnę. Obok tego również projekty medyczne – powiedziała polska minister.

Beata Kempa podkreśliła również, że Polska ze swoich zobowiązań pomocowych z 2016 roku i z 2017 roku wywiązała się w stu procentach. Polska pomaga także uchodźcom syryjskim przebywającym w Turcji. Minister poinformowała, że rząd przekaże 12,5 miliona euro na ten cel.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. stan

  26 kwietnia 2018 at 22:17

  „środki na projekty edukacyjne, aby dzieci, które są ofiarami tego konfliktu, mogły wrócić do szkolnych ławek i mogły być zupełnie innym pokoleniem niż to, które dzisiaj funduje im wojnę”
  Brzmi zupełnie jak jeden z celów Fundacji Batorego Sorosa.
  Oczywistym jest, że to Amerykanie wskażą beneficjentów pomocy.

 2. Kwal

  26 kwietnia 2018 at 22:37

  Jak to jest ? Żydzi wszędzie wzniecają konflikty a Polacy wszędzie pomagają ? Kto inny niszczy a kto inny pomaga…no i ciekawe czy pani Beata Kempa wydawała by tak hojnie pieniądze ze swojej kieszeni, co powiedział by na to jej mąż z Sycowa ?

 3. markx

  26 kwietnia 2018 at 23:38

  to moze te pieniadze z gabinetow politycznych, nagrod, kancelaria sejmu czyli podatnik travel….przekazali na te dzieci…sprzedali limuzyny na ktore nie zasluzyli i poruszali sie kominikacja publiczna lub wlasnymi autami jak zwykli polacy…bo przeciez w swietle ostatnich wydaezen ustawy o ipn to nikt nie sadzi ze ci pajace reprezentuja jakos powage rzeczypospolitej…a sa raczej jej hanba…tchurzami kucajacymi przed zydami usa niemcami…i litwaczka azari….

 4. z-k

  27 kwietnia 2018 at 09:13

  Może by tak zaapelować do bezcennego Izraela, który przy pomocy swojego usraelskiego ogona spowodowali nieszczęście ludności całego regionu. Podobną dolę szykują Polakom przy wydatnej pomocy tubylczych sprzedajnych zasrancen

 5. Pingback: Michał Marusik | oficjalna strona

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra