Kościół

On jest drogą i prawdą i życiem

Medytacje ewangeliczne z dnia 27 kwietnia 2018, J 14, 1-6.

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie! W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. Znacie drogę, dokąd Ja idę».

Odezwał się do Niego Tomasz: «Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?»
Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie».

„Znacie drogę, dokąd Ja idę” zapewnia nas Jezus. Skąd zatem w nas tyle wątpliwości, czy zdołamy tą drogą podążać? Skąd brak wiary w to, że po śmierci będziemy się cieszyć życiem wiecznym u boku Jezusa? Skąd tyle niepewności?

Jesteśmy tylko ludźmi i jako ludzie z natury jesteśmy słabi. Owa niewiara i zagubienie, obok naszej grzeszności, również są oznaką owej słabości. I właśnie dlatego Pan Jezus daje nam Siebie, abyśmy mieli wsparcie w pielgrzymce, do jakiej zostaliśmy powołani. „Ja jestem drogą i prawdą i życiem” mówi Pan. Więcej naprawdę nie potrzeba…

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

1 Komentarz

  1. Soroka

    27 kwietnia 2018 at 09:42

    „„Znacie drogę, dokąd Ja idę” zapewnia nas Jezus. Skąd zatem w nas tyle wątpliwości, czy zdołamy tą drogą podążać?”

    Bo przez wychowanie w konsumpcjonizmie i braku wolności, tkwimy w głupocie i nie jesteśmy w stanie się nad tym zastanawiać, oraz tego analizować. W najlepszym przypadku mamy do tego stosunek ambiwalentny, a głównym naszym celem życia jest konsumpcja i używanie świata, czyli jesteśmy wyznawcami materializmu, a Pan Jezus wyraźnie przecież powiedział, że nie można dwom panom służyć. Nie można służyć Bogu i mamonie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra