Z kraju

Sejm: Protestujący rodzice nadal walczą

Protesty rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie trwają, ostatnie wydarzenia pokazują, że impas się utrzyma.

Rząd zaproponował protestującym pomoc poprzez umożliwienie ograniczenia wydatków na opiekę nad osobą niepełnosprawną. Protestujący jednak żądają ,,żywej gotówki” zamiast takich rzeczy jak darmowe pieluchy i dostęp do sprzętu rehabilitacyjnego. Nazywają propozycję rządu  ,,manipulacją” i zapowiadają dalszy strajk.
Źródło: Do Rzeczy

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. erka

  28 kwietnia 2018 at 13:29

  Okupujecie SEjm, już raz wydarliście dzieku temu za Tuska podwyżkę świadczeń za opiekę dla dzieci niepełnosprawnych ( i dobrze!) ale zapomnieliście o opiekunach niepełnospsawnych dorosłych, którzy też zasuwają 24 h. Oni z chorymi w łóżkach do Sejmu przyjechać nie mogli i nie mogą. Zawalczcie solidarnie również w ich umieniu, bo to nie jest w porządku. Pytam więc, kiedy zostanie wyrównana wysokość świadczeń dla opiekunów osób niepełnosprawnych dorosłych, które wynoszą 520 zł i opiekunów niepełnosprawnych dzieci, które wynoszą ponad 1400 zł. W 2014 r. TK, rozpatrując wniosek zaskarżajacych tę niesprawiedliwość posłów PiS orzekł, że uzależnienie świadczenia pielęgnacyjnego dla opiekuna dorosłej osoby niepełnosprawnej od wieku, w którym powstała niepełnosprawność podopiecznego, jest niezgodne z konstytucją. Wyrok ten wciąż czeka na realizację. Za to rządząca od 2 lat Rafalska powinna polecieć z urzędu razem ze swoimi przybocznymi.
  A ona dokooptowała jeszcze dziennikarza Marczuka z Rzepy na dodatkowego wiceministra. I to ds. Rodziny. Czy stary, niepełnsoparwny człowiek to nie rodzina? Czekamy na przywrócenia równego traktowania opiekunów osób niepełnosprawnych.

 2. Weronika

  28 kwietnia 2018 at 17:28

  NIE BĘDZIE OGRANICZENIA ABORCJI EUGENICZNEJ .

  TEN PROTEST UTWIERDZA LUDZI W PRZEKONANIU ,ŻE POWINNA BYĆ ABORCJA EUGENICZNA !

  A każdemu , kto popiera bogatą p. Iwonę Hartwig wysługującą się Nowoczesnej i PO radzę, aby sfinansował p. Iwonie Hartwig kolejny wyjazd na wycieczkę zagraniczną, dom z ogródkiem i basenem , ogrodnika i służącą. Mówi ona ,że jej dorosły niepełnosprawny syn potrzebuje pieniędzy na kino i na słodycze. Czy mąż p. Iwony Hartwig nie może kupić swemu synowi biletu do kina i słodyczy ? CZY BOGATYCH LUDZI POWINNI FINANSOWAĆ PODATNICY , W TYM PIELĘGNIARKI MAJĄCE NA ODDZIALE 30 NIEPEŁNOSPRAWNYCH ?

  • M

   29 kwietnia 2018 at 12:44

   Święta racja Weroniko

 3. Matwiej Płatow

  28 kwietnia 2018 at 20:57

  Jeżeli Rząd-PiS ustąpi to będzie to koniec BUDŻETU.Bo w kolejce: Tirówki,Cichodajki,Homo nie pewni. Ja Podatnik nie wyrażam ZGODY , ,,by te,,pijawki” były na garnuszku podatnika.Gdzie Policja,Straż Marszałkowska.?????????????????

 4. Mirek

  29 kwietnia 2018 at 10:55

  Sądzę ,że to jest PIS-owski pomysł na odwrócenie uwagi Polaków od instalowania w Polsce zydowskiej okupacji.Oczywiście PIS-owcy nie muszą byc informowani przez bezpiekę o rzeczywistym celu prowokacji. Np Morawiecki przy tej okazji przystąpił do akcji konfiskaty polskiej własności. Być moze to jest program pilotażowy przed wprowadzeniem katastru , który jest gorowy i tylko czeka na wprowadzenie. Teraz sprawdza się podatność polskiego społeczeństwa na szczucie na Polaków posiadających własnosć

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra