Z zagranicy

Trwa zbiórka podpisów pod petycją do Donalda Trumpa, aby odrzucił wymierzony w Polskę JUST Act 2017

Prawie 15 tys. osób podpisało znajdującą się na oficjalnej stronie internetowej Białego Domu petycję do prezydenta Donalda Trumpa o zawetowanie wymierzonej w Polskę ustawy o nazwie JUST Act 2017, która upoważni amerykańską administrację do egzekwowania zwrotu przez Polskę mienia bezspadkowego pozostałego po ofiarach Holokaustu.

Dokument o nazwie Justice for Uncompensated Survivors Today (JUST) Act of 2017 został już przyjęty przez Kongres i obecnie czeka na podpis prezydenta.

Jak podkreślają twórcy petycji „zawiera on <<artykuł trzeci>>, który stanowi o pomocy w restytucji mienia bezspadkowego ocalałym z Holokaustu”.

Zauważają oni, że „restytucja bezspadkowej własności oparta o klucz plemienno-etniczny jest bezprecedensowa w dziejach prawa i będzie prowadzić do zamętu w wielu obszarach”.

Dodają, że „akt ten, znany też jako ustawa 447 jest w sposób szczególny wymierzony w Polskę, która w przeszłości dawała schronienie tak wielu polskim obywatelom o korzeniach żydowskich”.

Jednocześnie alarmują, że „organizacje Holokaustu” domagają się od Polski 65 mld dolarów rekompensaty za utraconą przez ofiary Holokaustu własność bezspadkową”. „To jest niesprawiedliwe i nie w porządku” konkludują.

Petycję można podpisać na stronie:

https://petitions.whitehouse.gov/petition/potus-donald-trump-please-do-not-sign-incoming-447-justice-uncompensated-survivors-today-just-act-2017

Podpisy będą zbierane do 22 maja. Potrzeba ich 85 334.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

12 komentarzy

12 Komentarzy

 1. PODPISUJCIE PROTEST!!!!!!!!!!!!!!!!

  29 kwietnia 2018 at 22:18

  ceniutko to wszystko idzie!Tylko kilkanascie tysiecy myslacych Polakow zyje na tym swiecie?????Przerazajace!!!!!!:-(

  • Marian

   30 kwietnia 2018 at 07:08

   Myślący Polacy wiedzą, że Trump a zwłaszcza establishment USA ma głęboko w *** takie petycje.

   • Jacek

    30 kwietnia 2018 at 20:38

    Większość ludzi tak myśli. I TO BŁĄD
    Usłyszałem. Jego córka przeszła na judaizm, to nic nie zrobi.
    Natalie Portman, to Żydówka z Izraelskim i Amerykańskim paszportem, a Nobla Żydowskiego od Netaniahu nie odebrała.
    W TVN, ani w TVP o tym nie powiedzą, możemy się zdać tylko na patriotyczne strony internetowe. Średnia dzienna podpisów to 4000 mamy jeszcze 22 dni, a wierzę, że licznik dopiero się rozkręca.

    • Wojciech

     3 maja 2018 at 16:54

     Niestety ale zdecydowanie zwalnia. To dobry test. Szybko się dowiemy ilu jest Polaków a ile hołoty.

 2. bat52

  29 kwietnia 2018 at 23:42

  Witajcie!
  Petycja do Donalda Trumpa o międzynarodowe śledztwo w sprawie katastrofy samolotu pod Smoleńskiem, 10 kwietnia 2010 r (edycja/13 kwietnia 2018)
  Na 29.04.2018 – 52.300 podpisów/cel: 100.000 podpisów
  …My, Wolni Polacy, chcemy prosić Pana Prezydenta, jako przywódcę Wolnego Świata, w obliczu bezradność naszego państwa, o wszczęcie międzynarodowego śledztwa w sprawie katastrofy lotniczej 2010 w Smoleńsku w Rosji. Zginął wówczas Prezydent Polski wraz z 95 innymi przedstawicielami Polski. Osoby na pokładzie były w drodze na 70. rocznicę upamiętnienia zbrodni katyńskiej, którą Sowiecka Rosja objęła polskich intelektualistów, polityków i oficerów wojskowych podczas II wojny światowej…
  https://petitions.whitehouse.gov/petition/petition-donald-trump-calling-international-investigation-smolensk-plane-crash-april-10th-2010
  Proszę podpisywać i nagłaśniać!
  Za inicjatywę dot. Petycji dziękował serdecznie na antenie WNET min. A.Macierewicz.
  Patrioci do dzieła!

 3. Abbbbb

  30 kwietnia 2018 at 17:38

  Powyższa petycja jest podobno mało precyzyjna ponieważ NIEPODPISANIE ustawy nie rozwiązuje problemu bo po 10 dniach zacznie ona obowiązywać z automatu, MUSI BYĆ ZAWETOWANA. Tu jest krótki artykuł wyjaśniający z nowym poprawnym linkiem do petycji —> https://petitions.whitehouse.gov/petition/act-s-447-tries-legitimize-extralegal-demands-massive-property-transfers-groups-no-legitimate-claims

 4. Wojciech

  30 kwietnia 2018 at 20:33

  Idzie jak krew z nosa. Widać że jak na WO czy Onecie nie napiszą to nikt nie przeczyta.

 5. Josef Lewis

  3 maja 2018 at 14:43

  Dzień dobry, jestem Josef Lewis, prywatny pożyczkodawca, który udziela pożyczek osobom prywatnym, firmom i instytucjom rządowym o niskim oprocentowaniu 2%. Wiemy, że istnieje wiele rodzin, które mieszkają na czekach płacących za wypłatę oraz inne, które nie mogą zadbać o swoje zobowiązania finansowe iz tego powodu jesteśmy tutaj, aby przywrócić środki finansowe.

  Oferujemy szeroki zakres usług finansowych, w tym: planowanie biznesowe, finansowanie komercyjne i deweloperskie, nieruchomości i kredyty hipoteczne, kredyty konsolidacyjne, pożyczki dla przedsiębiorstw, pożyczki prywatne, refinansowanie kredytów mieszkaniowych, pożyczki hotelowe, kredyty studenckie itp. Prosimy o niezwłoczną odpowiedź, korzystając z poniższych informacji jeśli jesteś zainteresowany pożyczką i nie masz oszustów ..

  Email: progresiveloan@yahoo.com
  Zadzwoń / Wyślij +1 (603) 786-7565 dzięki

 6. Serwek

  3 maja 2018 at 19:48

  Wzywamy każdego Polaka do podpisania się pod poniższą petycją oraz zachęcania do tego innych Rodaków w Ojczyźnie i wśród Polonii!
  Mamy miesiąc na zebranie 100 tysięcy podpisów, tak nam dopomóż Bóg!
  PODPISZ PETYCJĘ:
  https://petitions.whitehouse.gov/petition/petition-donald-trump-calling-international-investigation-smolensk-plane-crash-april-10th-2010

 7. Serwek

  3 maja 2018 at 19:49

  Ponawiamy prośbę do Pana Ministra o przywrócenie bądź o wykorzystanie wiedzy i doświadczenia prokuratora Andrzeja Witkowskiego do śledztwa w sprawie wyjaśnienia wszystkich okoliczności zbrodni popełnionej na księdzu Jerzym Popiełuszko.
  https://www.ksjerzypopieluszko.pl/

 8. Pingback: wuit54ynmet9c8netv85cv3ev5e5

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra