Kościół

„Niech świat się dowie, że Ja miłuję Ojca”

Medytacje ewangeliczne z dnia 1 maja 2018, J 14, 27-31a.

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka. Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie.

A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie. Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata. Nie ma on jednak nic swego we Mnie. Ale niech świat się dowie, że Ja miłuję Ojca i że tak czynię, jak Mi Ojciec nakazał».

Miłość do Jezusa zmienia perspektywę patrzenia na świat. Zmienia również sposób, w jaki podchodzimy do zła, jakie się nam w życiu przydarza, dając sercu pokój i radość.

Dany przez Chrystusa pokój nie oznacza, że niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki znikną wszystkie nasze problemy, ale że będziemy w stanie zmierzyć się z nimi ze spokojnym sercem i w pełnej ufności w Boże prowadzenie.
Wiara w Jezusa jest jednoznaczna z Jego miłowaniem – bez miłości zwyczajnie nie istnieje. Jest indywidualną relacją z Bogiem, która w wymiarze duchowym daje poczucie bezpieczeństwa. Pan Jezus mówi do nas: „Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka”. Oddajmy Mu wszystkie nasze lęki. Pozwólmy, aby nas chronił, tuląc w swoich ramionach.

I chociaż Zły, będący panem tego świata, nie ustaje w swoich działaniach niekiedy podejmowanych pod przykrywką dobra, to Pan Jezus mówi jasno: „ Nie ma on jednak nic swego we Mnie”.

Zło zawsze będzie na tym świecie istniało, ale Pan Jezus przypomina, że powołaniem każdego człowieka jest współprzebywanie w wieczności z Bogiem, dając świadectwo Swojej do Niego Miłości. „Niech świat się dowie, że Ja miłuję Ojca i że tak czynię, jak Mi Ojciec nakazał” mówi Chrystus. I my czyńmy podobnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra