Z kraju

STOP NOP dotarł do książeczki szczepień Alfiego Evansa – porażające!

„Dziecko, u którego podejrzewa się zaburzenia neurologiczne nie powinno być szczepione do czasu diagnozy a tutaj walili w niego jak w szmacianą lalkę…” napisała na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych Justyna Socha ze Stowarzyszenia STOP NOP, walczącego o prawo do bezpiecznych szczepień i zniesienia przymusu szczepień.

Stowarzyszenie STOP NOP dotarło do książeczki szczepień Alfiego Evansa, z której wynika, iż mimo stwierdzenia u chłopca zaburzeń neurologicznych o nieznanej etiologii, chłopczykowi wykonana została cała seria szczepień.
„Alfie Evans urodził się 9 maja 2016 roku.

11.07.2016 r. chłopiec otrzymał osiem szczepionek w czterech wkłuciach: Infanrix IPV Hib, Prevenar, Bexsero, rotavirus. W tym czasie zauważono u chłopca zezowanie.
9.09.2016 r. Alfie otrzymał siedem szczepionek: Infanrix IPV Hib, prawdopodobnie eksperymentalną szczepionkę przeciw meningokokom oraz Rotarix. Alfie zaczął się mniej uśmiechać, długo spał do tego stopnia, że zaczęło to niepokoić mamę i dość często musiała go budzić. Martwiła się również brakiem ogólnych interakcji i niechęcią Alfiego do sięgania po zabawki i do zabawy. Zastanawiano się czy zez nie jest objawem poważniejszych problemów, nawet zaburzeń zdolności widzenia. Pielęgniarka środowiskowa była zaniepokojona brakiem odpowiedniej do wieku kontroli głowy Alfiego.

18.11.2016 r. Chłopczyk otrzymał siedem szczepionek w trzech wkłuciach: Infanrix IPV Hib, Prevenar 13, Bexsero.

W szóstym miesiącu życia nie było wątpliwości, że Alfie wykazuje oznaki znacznego opóźnienia rozwojowego.
W listopadzie 2016 r. został poddany przeglądowi w poradni ogólnej w szpitalu Alder Hey. Skan mózgu / kręgosłupa MRI został wykonany 30 listopada 2016 r. Raport z badania wykazał, że funkcjonuje on w zakresie przewidywanym dla niemowlęcia w wieku od 6 do 2 miesięcy.

Pediatra, odnotował co następuje: <<Skan mózgu MRI wykonany w dniu 30.11.2016 wykazał opóźnioną mielinizację graniczną ze względu na wiek chronologiczny i niewyjaśnione ograniczenie dyfuzji wzdłuż czuciowej kory ruchowej, korowo-rdzeniowej. Kanały i włókna prowadzą do środkowych płatów skroniowych. Wygląd nie jest typowy dla żadnego konkretnego zaburzenia. Sugerowane możliwe do wykluczenia diagnozy to zaburzenia mitochondrialne i niekenotyczna hiperglicynemia.>>”.

Czy którykolwiek z winnych choroby i śmierci Alfiego kiedykolwiek za to odpowie?

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

113 komentarzy

113 Komentarzy

 1. Lekarz

  2 maja 2018 at 08:48

  Socha ma takie pojęcie jak w tym newsie. Ona daje wklucia nawet tam gdzie szczepionka jest doustna.

  • Czarodziej

   2 maja 2018 at 08:57

   Sposób podawania nie zmienia faktu.

   • prawo

    2 maja 2018 at 09:37

    Prawda jest taka, że trzeba likwidować komunistów, bo jak się tego nie robi regularnie to oni zabiją ciebie (patrz los pomordowanych setek tysięcy Wyklętych), albo przynajmniej Twoje dziecko jak w Anglii.

    • Tomek

     2 maja 2018 at 11:05

     Prawda jest taka, że trzeba likwidować debili, Marku, bo jak się regularnie tego nie robi, to propagują swoją głupotę na różnych forach i zarażają innych.

    • Caesar

     10 maja 2018 at 23:56

     W PRL nikt nie musial emigrować do Anglii bo wszyscy mieli prace w Polsce. Poziom sluzby zdrowia w PRL byl wyzszy niż NHS. Był wyz demograficzny i w miastach tetnilo zycie. Nie rozumiem wiec co maja z tym wspólnego komuniści. W PRL taka sytuacja by się nigdy nie wydarzyła. Pogodz się z tym ze tak jest na zachodzie. Zupelnie inaczej niż przedstawiala postPRL-owa propaganda. Na zachodzie człowiek się nie liczy tylko pieniadz.

   • Tomek

    2 maja 2018 at 11:14

    Tego typu amatorskie pomyłki powinny jednak zapalić u Ciebie pewne światełko, że ten ktoś, kto o tym pisze, może być dyletantem i warto podchodzić do jego stwierdzeń z dystansem, nieprawdaż?

   • frate

    2 maja 2018 at 14:02

    Lekarze w dzisiejszych czasach to banda zdegenerowanych psycholi tylko czyhająca, aby wmówić zdrowemu człowiekowi chorobę!!! Dlatego zawsze ich unikałem i nigdy żadnej choroby jakoś nie miałem!!! Można??? – MOŻNA!!! Ale matołom i tak nie wytłumaczysz…

   • Meva

    9 maja 2018 at 15:40

    zmienia. jednego dnia wypij setkę wódki, a drugiego dnia wstrzyknij pod skórę. zobaczysz, że jest różnica;) Może taki eksperyment skłoni do refleksji nad funkcjami układu trawiennego i wydalniczego. Co nie zmienia faktu, ze komentarz „lekarza” jest napisał chyba sam komputer, bez użycia szarych komórek.

  • Tomek

   2 maja 2018 at 11:03

   Ale niektórym przecież nie przeszkadza, że pani Socha wykazuje się tak elementarną niewiedzą (a pani Wiejak jak pelikan to łyka i propaguje). Przecież to było tylko kwestią czasu, że obok bzdur o zagłodzenie Alfiego, zabiciu go dla organów pojawi się bzdura o tym, że jest to NOP. Ludzie czują się zwolnieni z myślenia – no ktoś napisał w Internetach, a iluś tam bezrefleksyjnie powtórzyło, no to chyba prawda..?

   • prawo

    2 maja 2018 at 12:51

    Jakbyś sam debilu w to co napisałeś nie wierzył to byś tu nie wypisywał tych bzdur. Tyko ty, jako tuman, uważasz, że twoje ubeckie bzdury są lepsze. Taki jest schemat działania żyda i każdego zasrańca.

    • Tomek

     2 maja 2018 at 14:00

     Oho, u antyszczepionkowca włącza się awaryjny zestaw ratunkowy – krytukują, argumentów nie mam, to napiszę, że pewnie ten, kto krytykuje jest Żydem (co to, wiadomo, polskie dzieci masowo szczepionkami morduje). Albo, drugie koło ratunkowe antyszczepionkowca – napiszę, że mu koncerny płacą pewnie za pisanie komentarzy (czy tam, że jest z UB, jak u ciebie).

     Sam, Marku powiedz, jak takich jak ty, po czymś takim, można poważnie traktować? Jak można nie wyśmiewać takiej indolencji?

     • Polus

      6 maja 2018 at 14:29

      Polus
      Antyszczepionkowcy maja trochę racji, wszak są w szczepionkach różne niedobre rzeczy o czym producenci piszą w ulotkach. Tzw. chemia jest wszędzie, nie tylko w kiełbasie. To WHO ogłosiła kilka lat temu nadciągający kataklizm nowotworowy, a więc nie tylko naturopaci to wiedza
      Problem w tym że antyszxzepionkowcy działają antyrozumowo, ideologicznie, oślepli nawet na argumenty abp. Hosera, który na własne oczy widział zbawienne działanie szczepionek. A brutalne ataki na Kościół są jeszcze głupsza i bezsensowną formą walki ideologicznej.
      A mnie dziwi jedna rzecz. Skoro naturopaci są dzięki właściwemu odżywianiu rozumniejszymi od innych to czemu tak bezsensownie się zachowują. Gdyby chodziło o wrzask czy poklask to rzecz da się zrozumieć ale tu chodzi przecież o zbawienie wszystkich
      Dodam, że sam miałem( mam) problemy zdrowotne z tkanka łączna i mogę powiedzieć otwarcie, że świat medycyny XXI wieku to w chorobach przewlekłych absolutna katastrofa. A podejście lekarza do pacjenta jako pacjenta to katastrofa jeszcze większa. I to nie ma żadnego znaczenia czy lekarz przyjmuje prywatnie czy państwowo, poza finansowym

   • blodenek

    2 maja 2018 at 13:07

    moze sie umowimy w realu a ja ci wstrzykne lek wiecznej mlodosci, piekna i sily – zgadzasz sie? Przyniose ci ulotke ze to lek wiecznej mlodosci, piekna i sily, zgadzasz sie szubrawco? Spiszemu tez umowe u notariusza jak zechcesz.

    • Tomek

     2 maja 2018 at 13:24

     Blodenek, lek wiecznej młodości, piękna i siły z ulotką, którą sobie na ten temat sam napiszesz, to sam sobie wstrzyknij (choć dopisałbym do tej ulotki, że jeszcze po nim rozumu przybywa – nie zaszkodzi ci, a może takie placebo nawet i pomoże?). Ja, jeśli muszę przyjmować leki, to przyjmuje takie, które są dopuszczane do obrotu przez właściwe władze państwowe i poddane wcześniej bardzo skomplikowanym badaniom na dziesiątkach tysięcy ludzi. Na tej podstawie potem tworzona jest ulotka, a nie wymyślana przez blodenka. Takie wymyślanie to bardziej cechuje waszych antyszczepionkowych guru, jak Jaśkowiak czy Zięba. Oj, jakich to oni terapii nie wymyślą…

     • blodenek

      2 maja 2018 at 13:38

      dlaczego wierzysz raportom panstwowym a nie mnie? jaki lekarz daje ci gwarancje notarialna po wykonanej usłudze? ja ci daje notarialna, boisz sie tchórzu, skad wiesz jaki wykonuje zawod? Ilez to bylo afer panstwowych i nie rozliczonych i to w wielu dziedzinach a ty ufasz dokumentom panstwowym? Ufasz dalej takim ludziom jak Siemoniak czy Blaszczak z ktorych zaden nie zna sie na militariach. Wiadomo ze jest od koncernu farmaceutycznego.

     • Tomek

      2 maja 2018 at 14:19

      „dlaczego wierzysz raportom panstwowym a nie mnie?”

      Błagam cię, z całym szacunkiem, ale chyba nie pytasz poważnie?:)

      jaki lekarz daje ci gwarancje notarialna po wykonanej usłudze? ja ci daje notarialna, boisz sie tchórzu, skad wiesz jaki wykonuje zawod?

      Zacznijmy może od tego, że nie ma czegoś takiego, jak „gwarancja notarialna”, więc nic takiego nie jesteś mi w stanie dać, ani też żaden lekarz, czy przedstawieciel innego zawodu. To, że jakąs umowę podpisujesz przed notariuszem oznacza tylko, że dochowujesz określonej formy wymaganej prawem lub dla celów dowodowych, a twoja odpowiedzialność nadal regulowana jest przepisami prawa cywilnego (kontraktowego lub deliktowego). Poza tym – oczywiście, że z tobą jakiejś umowy nie podpiszę i nie dam sobie wstrzyknąć czegoś, co tam sobie wymyślisz, bo musiałbym być idiotą, żeby pozwolić to robić przypadkowej osobie bez właściwego wykształcenia (wybacz, od razu widać, że lekarzem nie jesteś więc nawet nie zadawaj pytań skąd wiem). A ty wsiądziesz ze mną do samolotu, zamiast z osobą mającą licencję pilota? Nie? Czemu, tchórzu? Podpiszę z tobą umowę, oświadczając, że umiem latać, nawet niech to będzie „gwarancja notarialna”:)

      Ilez to bylo afer panstwowych i nie rozliczonych i to w wielu dziedzinach a ty ufasz dokumentom panstwowym? Ufasz dalej takim ludziom jak Siemoniak czy Blaszczak z ktorych zaden nie zna sie na militariach. Wiadomo ze jest od koncernu farmaceutycznego.

      A co ma do tego polityka i to, że politycy mówią różne rzeczy w celu przypodobania się wyborcom do badań naukowych??? Poza tym, sam zauważyłeś, że taki Siemoniak czy Błaszczak nie znają się na materii, którą administrują, ale wojskowi, którzy im podlegają, podobnie jak i lekarze, już tak, bo mają odpowiednie wykształcenie, praktykę i mogą posiłkować się doświadczeniem innych specjalistów też. A argument, że wiadomo iż każdy lekarz jest od koncertnu farmaceutycznego mogę już tylko śmiechem zbić. Zbankrutowałyby te koncerny, utrzymując taką potężną rzeszę ludzi:). Radzę bardziej zainteresować się zarobkami guru antyszczepionkowych, jeśli chcesz badań „niezależność”/

     • blodenek

      2 maja 2018 at 14:38

      do „tomek”
      gwaracja notarialna jest odpowiedzialnoscia posiadanego majatku ja ci ja daje lekarze i panstwo nie, wlasnie polityka i politycy to tzw dokumenty panstwowe, wlasnie to oni czynia przymus szczepien. Kto pamieta zarowki „osram” ten wie o co chodzi. Skoro nie ufasz mnie i moim zastrzykom ja nie ufam tobie i panstwowym bo dlaczego? Od kiedy to ilosc przechodzi w jakosc i prawde?
      Dlaczego moj tytul np znachora-gwiazdora jest gorszy od innych? Niech rozsadzi wolny rynek i wolny wybor a nie panstwo. Jestem za glupi aby decydowac sam o sobie ale wystarczajaco madry aby utrzymac panstwowych lekarzy i ich przymus!

     • Tomek

      2 maja 2018 at 14:55

      Do @bodenek

      „gwaracja notarialna jest odpowiedzialnoscia posiadanego majatku”

      To bzdura, bo jak wspomniałem, nie ma czegoś takiego w polskim prawie (to, czy podpiszesz coś u notariusza czy nie nie ma żadnego wpływu na to, czy będziesz odpowiadał całym majątkiem, czy do jakiejś kwoty), ale mniejsza już z tym – nie to jest głównym tematem dyskusji.

      „Skoro nie ufasz mnie i moim zastrzykom ja nie ufam tobie i panstwowym bo dlaczego? Od kiedy to ilosc przechodzi w jakosc i prawde?”

      To jest dyskusja na poziomie małego dziecka, ale jeszcze raz ci wytłumaczę. Nie ufam tobie, bo jesteś laikiem (w dodatku jeszcze, mającym małą wiedzę nawet amatorską w temacie, w jakim się wypowiadasz) i przeczysz wiedzy medycznej zbudowanej przez kilkadziesiąt lat kompleksowymi badaniami. W tym przypadku przemawia za tym bezwzględnie zarówno ilość, jak i jakość (bo takie badania robione przez tysiące naukowców czy lekarzy w oczywisty sposób jakościowo mają znaczenie nieporównywalnie większe niż wypociny jakiegoś „mędrka” na forum.

      „Dlaczego moj tytul np znachora-gwiazdora jest gorszy od innych?”

      Od profesorów medycyny czy lekarzy? Sam sobie odpowiedz.

      „Niech rozsadzi wolny rynek i wolny wybor a nie panstwo. Jestem za glupi aby decydowac sam o sobie ale wystarczajaco madry aby utrzymac panstwowych lekarzy i ich przymus!”

      Fakt, że zadajesz pytania w takim stylu, jak wyżej, tylko potwierdza, co napisałem – przymus jest konieczny, żebyś nie szkodził innym.

     • blodenek

      2 maja 2018 at 15:34

      do „tomek”
      dzis podjade do warszawy pod legie o 20.00 bede czekal przy wejsciu glownym, przyjedz z dziewczyna i mnie zmusisz to szczepien

     • Tomek

      2 maja 2018 at 15:44

      do @blodenek

      „dzis podjade do warszawy pod legie o 20.00 bede czekal przy wejsciu glownym, przyjedz z dziewczyna i mnie zmusisz to szczepien”

      O, jaki kozak:). Tak, wezmę ze sobą 10 lekarzy, no może 20, żebyśmy razem dali radę, zapniemy cię w pasy i powstrzykujemy wszystkie szczepienia po kolei:).

      Tak by może było, gdyby, po pierwsze, istniał obowiązek szczepień dorosłych (mniemam, że niemowlakiem już nie jesteś?), a dwa, od wymuszania jest państwo. Nie zaszczepisz dzieci, dostaniesz ładny mandacik. Nie zapłacisz go albo będziesz fikał, to przekonacz się, jakie są inne instrumenty przymusu państwowego.

     • blodenek

      2 maja 2018 at 15:51

      istniej obowiazek szczepien doroslych przeczytaj ustawe, nie ma sprawy przyjedz w komplecie jaki proponujesz, bede czekal, przyjdz tez mamusia.
      Lubie takie okreslenie jak „dopuszczane do obrotu przez właściwe władze państwowe” przypominam ze tzw wladze panstwowe przestaly istniec np. w ’39 w ciagu 2 tygodni, co swiadczy o ich wiarygodnosci

     • Tomek

      2 maja 2018 at 16:00

      @blodynek

      „istniej obowiazek szczepien doroslych przeczytaj ustawe, nie ma sprawy przyjedz w komplecie jaki proponujesz, bede czekal, przyjdz tez mamusia.”

      Owszem, ale wyłącznie w przypadku zagrożenia epidemią, a takie obecnie nie występuję. Nie przyjadę więc niestety cię na siłę szczepić, ani sam, ani z 20 lekarzami, ani nawet z mamusią czy dziewczyną:)

      „Lubie takie okreslenie jak „dopuszczane do obrotu przez właściwe władze państwowe” przypominam ze tzw wladze panstwowe przestaly istniec np. w ’39 w ciagu 2 tygodni, co swiadczy o ich wiarygodnosci”

      To, że polska armia uległa w walce zbrojnej w oczywisty sposób silniejszej armii niemieckiej ma być dowodem na brak wiarygodności polskiej medycyny wówczas lub obecnie? Już pomijam nawet to, że to nie jest wymysł polskiej medycyny i szczepionki nie tylko w Polsce są dopuszczane do stosowania. Także w np. takich Niemczech, co to skutecznie nasze państwo w 1939 roku pozbawiło władz.

     • blodenek

      2 maja 2018 at 16:30

      a wiec klamales ze nie ma obowiazku szczepien doroslych a epidemie mozna zdefiniowac tak ze bedzie juz jutro. Nie odpowiadasz na pytania o ’39, to nie wina armii jako takiej ale rzadzacych czyli tzw panstwa bo to „panstwo” podjelo decyzje w kwestii wojny i o szczepieniach rowniez a nie rodzice. Moj przyklad pokazuje jaka abstrakcja jest panstwo a jak realne sa powiklania NOP, pomijam ze szpital jest oskarżany o handel organami ZYWYCH dzieci i tu panstwo tez nic nie robi bedac na uslugach takich jak ty TROLI. Jak sie boisz przyjsc to masz racje, dostalbys „panstwowe” od dyplomowanej pielegniarki zastrzyki na ospe grype zoltaczke cholere blonnice ksztusiec i jeszcze pare innych w promoscji, w pelni higienicznych warunkach panstwowej sluzby zdrowia ktora tak uwielbiasz. Zastrzyk wiecznej mlodosci nie dla takich jak ty/

     • JuLiA

      3 maja 2018 at 10:38

      Tak proszę Pana wprowadza się „sprawdzone” szczepionki.
      https://www.youtube.com/watch?v=7UzQqan3uF8

   • Basia

    2 maja 2018 at 13:51

    Jednak nigdzie nie zaprzeczono tym wieściom. Sprawa byłaby łatwa do rozwikłania, gdyby była upubliczniona, dziecko należałoby do rodziców, a badania nad nim dokonałoby kilka niezależnych placówek, które to oferowały, ale im zabroniono. i byłoby po sprawie. jeżeli ojciec dziecka opisywał, że jego syna szprycowano cały czas lekami i kłuto bez ustanku niewiadomego pochodzenia zastrzykami, dodatkowo nie udzielając mu należytej opieki (odparzone ciało, liczne rany…opisane zostały i sfotografowane przez rodziców), to trudno nie oprzeć się wrażeniu, że coś tu nie szło jak powinno. Tylko ślepy i głuchy i znieczulony, nie zainteresowałby się takim obrotem spraw. Pan należy do których?

    • blodenek

     2 maja 2018 at 14:00

     po to sa zakazy aby prawda nie wyszla na jaw, to oczywiste, w tym celu stawiono kordon policji by nie wziac ewentualnie szpitala szturmem.

     • Tomek

      2 maja 2018 at 15:10

      Wielki spisek całego rządu, sędziego, policji, żeby zatuszować jedno rzekome NOP? Nawet jak na Dana Browna, byłaby to zbyt sensacyjna historia:). No, ale jak widać, niektórzy i to łykają…

     • blodenek

      2 maja 2018 at 15:37

      do „tomek”
      trzeba bylo nie blokowac szpitala, przypominam ci dzis podjade do warszawy pod legie o 20.00 bede czekal przy wejsciu glownym, przyjedz z dziewczyna i mnie zmusisz to szczepien

     • Tomek

      2 maja 2018 at 15:56

      do @blodenek

      Kto „blokował szpital”? To akurat Alfie’s Army robiła.

      A na twoje kozakowanie w dalszej części zdanie już ci odpisałem gdzieindziej:)

     • blodenek

      2 maja 2018 at 16:17

      „do tomek”
      proponuje siegnac do zrodel obc”ojezycznych” jesli to wystarczy, prosze przyjzec sie mundurom chelmom i oznakom policji panstwowej kto broni wstepu do szpitala

  • Basia

   2 maja 2018 at 13:58

   Właśnie sobie poczytałam , wszystkie szczepionki można lub nawet najczęściej podawana są poprzez injekcję, czyli w ZASTRZYKU! Pani Socha nie myli się tu wcale!!!

   • Tomek

    2 maja 2018 at 14:42

    Tak? Szczepienia przeciw rotawirusom, wymienione w tekście, także?

    • blodenek

     2 maja 2018 at 15:46

     do „tomek”
     … przypominam ci dzis podjade do warszawy pod legie o 20.00 bede czekal przy wejsciu glownym, przyjedz z dziewczyna i mnie zmusisz to szczepien umiesz bronic swoich przekonan czy chronisz sie za anonimowoscia sieci

  • jj

   2 maja 2018 at 19:45

   Wszyscy wiemy,że szczepionki zawierają substancje szkodliwe,tylko lekarze finansowani przez koncerny farmaceutycznego tego nie wiedzą.

 2. wirusolog

  2 maja 2018 at 08:56

  Wiedza p. Justyny Sochy na temat szczepionek jest powalająca:
  – dziecku podano nie osiem szczepionek, a cztery. Szczepionkę wieloważną (poliwalentną) nadal uważa się za jedną szczepionkę.
  – szczepionek przeciwko rotawirusom (Rotarix, Rotateq) nie podaje się nigdy w formie iniekcyjnej, a zawsze doustnie.

  • blodenek

   2 maja 2018 at 09:01

   nie ma dziecka nie ma winnych prawda? Medycyna wychowuje „wykonawcow” koncernu a nie ludzi myslacych, ktoz z nich jest w stanie krytycznie sie odniesc do informacji podawanej w ulotce – to jest tzw wiara na „gebe”

   • Zdziwiona

    2 maja 2018 at 09:16

    Może czas zdać sobie sprawę z tego, że choć żyjemy w XXI wieku medycyna nadal ma ograniczenia i w leczeniu i w diagnozie? „Medycyna wychowuje wykonawców koncernu, a nie ludzi myślących” – czyli wedlug Ciebie po prostu każda osoba medyczna jest niemyśląca, a z kolei każdy internauta, któremu się wydaje, że liznął ten temat jest myslący, bo zamiast studiów medycznych zdobył dyplom doktora Google? To ja proponuję w trakcie operacji poprosić o witaminę C, lub jakieś zioła Babci Dany, zamiast narkozy, która de facto też powstała dzieki koncernom.

    • prawo

     2 maja 2018 at 09:44

     Wszystkie te frustracje i problemy to wyłącznie skutek wyrzucenia Boga z życia współczesnych tzw. post-sowieckich społeczeństw i poszczególnych ludzi. Nic nie jest w stanie zastąpić piękna Kościoła Katolickiego i Mszy Wszechczasów. Jedyna prawdziwa religia to Kościół Rzymsko-Katolicki sprawujący Najświętszą Ofiarę. Nie ma innej prawdziwej wiary i nie będzie. Reszta jest co najwyżej jej cieniem i majaczeniem. To są tylko wierzenia, odszczepieńcy i heretycy.

     Wszystko co nie jest jest zgodne z optyką katolicką można od razu wrzucić do kosza BEZ SPECJALNEGO PRZYGLĄDANIA SIĘ TEMU. Jest wiele dróg które prowadzą na manowce i NIE NALEŻY NIMI PODĄŻAĆ.

     Żydokomuna niszczy rodzinę i podsuwa prostym ludzikom w to miejsce kolejne „błyskotliwe” teorie walki z Kościołem jak teoria ewolucji, względności i wielkiego wybuchu! (najlepszy oczywiście jest „wielki wybuch” – walnęło coś z niczego i powstał Wszechświat).

     • Bobik

      2 maja 2018 at 10:35

      Niestety musisz się trochę douczyć. II Sobór Watykański przyjął Wielki Wybuch do kanonu katolickiego jako akt stworzenia. Do teorii względności też Kościół nic nie ma.

     • prawo

      2 maja 2018 at 13:03

      @Bobik 2 maja 2018 at 10:35
      Niestety, ale musisz się sam douczyć i wiedzieć, że to nie ma znaczenia (
      czy to w ogóle jest prawdą?) czy II Sobór Watykański przyjął Wielki Wybuch do kanonu katolickiego jako akt stworzenia i co myśli o teorii względności też nie ma znaczenia, BO WAŻNE JEST CZYSTE, NIESKAŻONE SŁOWO BOŻE CZYLI TO CO ZAPISANO W CZTERECH EWANGELIACH.
      Zważywszy jakie opłakane owoce przyniósł Sobór Watykański II nie zamierzam nic – co z nim jest związane – czytać. Jak to powiedział pewien mądry kapłan, należy czytać i stosować się do wszystkich dokumentów kościelnych sporządzonych przed A.D. 1958.

     • Tomek

      2 maja 2018 at 13:27

      Czy to jest jakaś odmiana NOP, że 100 razy kopiuje się ten sam swój tekst pod wszystkimi artykułami (w dodatku, z błędami, co różne osoby ci wskazują, mimo to bzdur nie poprawiasz)? Może by do pani Sochy napisać w tej sprawie?

    • blodenek

     2 maja 2018 at 10:40

     „dany lek zostal sprawdzony na 1000 osobach”, czyzby? jaki wiek, jaka rasa, jaki styl zycia, jaki klimat, jakie odzywianie pacjenta, takich info nie ma! jak jakis lek nie przeszedl testow to takie dane sa ukrywane, wystarczy?! Zadne szczepionki nie sa badane czy to kobieto rozumiesz!?

     • Lekarz

      2 maja 2018 at 12:01

      Szczepionki nie są badane? Jaja sobie robisz czy myślisz że jesteśmy kretynami? Clinical trials.org i masz omnibusie badania aktualnie trwające i te zakończone z pełnymi raportami. Ośmieszasz się pisząc takie pierdoły bez sprawdzenia czegokolwiek. Ręce opadają.

     • Tomek

      2 maja 2018 at 12:17

      Zgodzę się, że szczepionki nie są sprawdzane na 1000 osobach, bo… są sprawdzane na znacznie większej grupie osób:)

      Przede wszystkim, również na grupie docelowej, a jak wiesz, szczepienia w większości przeznaczone są dla dzieci, więc może już takie rzeczy jak styl życia, czy odżywianie sobie możesz darować. I tak, są sprawdzane również dla różnych obszarów geograficznych. Jakieś konkretne szczepienie Cię interesuje? Chętnie podam Ci takie dane.

     • blodenek

      2 maja 2018 at 12:20

      dr Jaskowski jest dla mnie wiarygodny a nie jakis „lekarz” komentator

     • Tomek

      2 maja 2018 at 12:43

      Do @blodenek

      „dr Jaskowski jest dla mnie wiarygodny a nie jakis „lekarz” komentator”

      Dr Jaśkowski, nawet uznając go jeszcze za lekarza (fakt, kiedyś zawód wykonywał i medycynę faktycznie kończył), jest jednym z paru dosłownie lekarzy, na których powołują się antyszczepionkowcy. Tysiące lekarzy natomiast powiedzą ci, że Jaśkowski gada głupoty i promuje swoje, alternatywne „metody leczenia”. To już Ci nie przeszkadza, 99,9% już nie jest dla Ciebie wiarygodna? Jak razi Cię opinia anonimowego „lekarza z Internetu” to może ich opinii pod nazwiskiem zasięgniesz? Albo może przeczytasz, co o Jaśkowskim powiedzieli naukowcy z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, po tym, jak twierdził, że jest „ich ekspertem” (było oficjalne oświadczenie)?

     • blodenek

      2 maja 2018 at 12:51

      … od kiedy to wiekszosc ma racje, a szczegolnie naukowcy z instytucji panstwowej, z reszta Jaskowski nie jest jeden, wielu ktorzy maja inne zdanie jest tepionych o czyms to swiadczy, fakt przymusu to zdziczeieu i otepieniie spoleczenstwa ze urzednicy sa jego wlascicielami. Najlepszym przykladem badania sa szczepionki p-grypie, trzeba kochac klamstwo aby twierdzic ze szczepionki sa badane, wiekszosc ludzi po ww szczepionkach choruje.

     • Tomek

      2 maja 2018 at 13:51

      „… od kiedy to wiekszosc ma racje, a szczegolnie naukowcy z instytucji panstwowej,”

      Cóż, jeśli 99,9% osób posiadających wykształcenie w danej dziedzinie wyraźa od kilkudziesięciu lat jakiś pogląd, popiera go dziesiątkami lat badań na milionach ludzi i obserwowalnymi, praktycznymi faktami (typu, że szczepienia działają, czy że NOP są zjawiskiem o minimalnej skali itp.), to jest jednak szansa granicząca z pewnością, że mają rację:). I nie są to tylko naukowcy z instytucji państwowej, choć akurat nie rozumiem dlaczego do nich masz zarzut – oni akurat są bardziej niezależni niż placówki prywatne chyba, nie? A na pewno bardziej niezależni od takiego znachora Zięby, który na swoich „terapiach” zarabia krocie, ale do niego jakoś zarzutu jego wyznawcy nie mają.

      ” z reszta Jaskowski nie jest jeden, wielu ktorzy maja inne zdanie jest tepionych o czyms to swiadczy,”

      Przecież napisałem, że jest też „paru” innych:). A co do tego rzekomego strasznego prześladowania, to zdaje się że raptem Jaśkowiak stracił prawo wykonywania zawodu tylko, no ale cóż, lekarz jest zawodem zaufania publicznego i jak ktoś gada bzdury i naraża życie pacjentów, nie powinien go wykonywać. Ale pewnie radzi sobie i tak dobrze. Nie wiem tylko, czy aż tak dobrze jak prześladowany Zięba, który w wyniku tych prześladowań tylko kilka milionów na swoich „terapiach” i „produktach” zarobił.

      ” fakt przymusu to zdziczeieu i otepieniie spoleczenstwa ze urzednicy sa jego wlascicielami. Najlepszym przykladem badania sa szczepionki p-grypie, trzeba kochac klamstwo aby twierdzic ze szczepionki sa badane, wiekszosc ludzi po ww szczepionkach choruje.”

      Wolność mylisz z anarchią i brakiem odpowiedzialności. By być wolnym, trzeba mieć jakąś świadomość w materii, w której się podejmuje decyzje, a nie powtarzać bzdur takich jak choćby to, że szczepionek się nie bada itp. Niestety, dlatego w pewnych aspektach przymus być musi, bo ja nie będę swoich dzieci narażał na choroby dlatego tylko, że ktoś podejmuje głupie decyzje. A co do grypy, to akurat nie jest to najlepszy przykład, bo to jest szczepionka znacznie inna niż pozostałe, którą na każdy sezon przygotowuje się na nowo patrząc na przewidywane mutacje grypy i stąd jej skuteczność nie jest 90-kilka procent jak przy innych szczepieniach. Pomijam fakt, że grypa ma pewien okres inkubacji i jeśli po zarażeniu (mimo, że objawów nie widać) się zaszczepisz, to też możesz zachorować. Nawet jednak na to patrząc, nieprawdą jest, że „większość osób choruje”, jak również nieprawdą jest, że te szczepienia nie są badane. A dla odmieny proszę sobie spojrzeć na informacje o zgonach osób starszych (dla których przede wszystkim szczepienia są zalecane) w wyniku powikłań po grypie.

    • blodenek

     2 maja 2018 at 14:03

     nie wazne kim jestem czy „doktora Google” i jaki mam zawod, nie zycze sobie aby ktos wstrzykiwal mi cos o czym nie mam pojecia, nie na wszystkim sie musze znac i nie wszystkim musze ufac.

     • blodenek

      2 maja 2018 at 14:17

      do „tomek”
      Skoro zaszczepiles swoje dzieci to nie martw sie ze moga byc zarazone a skoro „czasami” moga tzn ze to wielkie oszustwo, depopulacja i kasa.
      Zeby nie przeciagac co to jest wolnosc a co to anarchia etc… skoro twierdzisz ze musi byc przymus, zapraszam, mozesz znaleszc moje IP przez stosowne urzedy „tak wiarygodne”, czekam z dobrze naostrzona siekiera inaczej problemu nie rozwiazemy.

     • Tomek

      2 maja 2018 at 15:22

      „Skoro zaszczepiles swoje dzieci to nie martw sie ze moga byc zarazone a skoro „czasami” moga tzn ze to wielkie oszustwo, depopulacja i kasa.”

      Nie wiesz, że niezaszczepione dzieci mogą być zagrożeniem dla innych dzieci? Np., takich które są za młode by pewne szczepienia przyjąć, albo takich które do szczepienia mają jakieś przeciwskazania? Podać konkretne przykłady? To raz. Dwa – nie wiesz, że masowe odstępowanie od szczepień powoduje spadek skuteczności szczepień (czego przykłady zaczynamy obecnie notować ze względu na aktywność antyszczepów). Trzy – tak, jak nie wolno ci zaniedbywać swoich dzieci w inny sposób, tak nie wolno ci narażać ich zdrowia. To nie twoja własność, żebyś w temacie akurat zdrowia sobie decydował na bazie swojego widzimisie czy postów w Internecie. Cztery – dlaczego mielibyśmy niby ponosić znacznie większe koszty leczenia wynikające z działań takich nieuświadomionych osób jak ty? Cztery powody, dlaczego to nie jest twoje widzimisię.

      ” Zeby nie przeciagac co to jest wolnosc a co to anarchia etc… skoro twierdzisz ze musi byc przymus, zapraszam, mozesz znaleszc moje IP przez stosowne urzedy „tak wiarygodne”, czekam z dobrze naostrzona siekiera inaczej problemu nie rozwiazemy.”

      Bynajmniej, to nie ja egzekwuję skuteczność szczepień:). Jeśli masz dzieci w wieku, w jakim powinny być szczepione i tego nie zrobisz, to dostaniesz choćby mandacik. A jak na listonosza czy komornika z siekierą się rzucisz, to i w inny sposób przekonasz się, jak działa przymus państwowy:)

     • blodenek

      2 maja 2018 at 15:39

      nie ma sprawy przyjdz z nimi

     • Tomek

      2 maja 2018 at 16:03

      @blodynek

      „nie ma sprawy przyjdz z nimi”

      Z kim? Z listonoszem i komornikiem:)? Blodynek, jak ty masz jakąś nieustanną potrzebę by wp….l obskoczyć od kogoś, to są na to w Warszawie inne sposoby niż zachęcanie do tego internautów dyskutujących z tobą na forum:)

     • blodenek

      2 maja 2018 at 16:34

      skoro zmuszasz mnie do szczepien to przyjdz i zmus, a nie wyslugujesz sie sluzbami z moich podatkow, bo to i tak ci nie da

  • Bobik

   2 maja 2018 at 09:14

   Niestety panie „wirusolog” ale to pan nie ma pojęcia o czy pan pisze. Nieważne jak formalnie zakwalifikujemy poliwalentną szczepionkę. Ważne jest ile antygenów posiada. Ile antygenów tyle szczepionek. W przeciwnym razie moglibyśmy pomieszać wszystkie szczepionki, zrobić z niej jedną i rżnąć głupa, że podajemy tylko jedną szczepionkę. Tak więc np MMR to 3 szczepionki, mimo że podane razem.

   • Bobo

    2 maja 2018 at 09:23

    A mnie cieszy, że takie rzeczy pojawiają się na „niezależnych portalach dla myślących”. Nigdy nie przekroczą przez to progu wyborczego. Bo głupia tłuszcza przecież nie zagłosuje. Ta zmanipulowana, a nie absolwenci uniwersytetów google i youtube. Wielka Lechia!

    • prawo

     2 maja 2018 at 09:40

     100/100 (za oba komentarze)

    • Bobik

     2 maja 2018 at 10:30

     Żeby wygrać wybory trzeba rozdawać po 500PLN patologii. Absolwenci czegoś tam się nie liczą.

   • wirusolog

    2 maja 2018 at 10:12

    Gratuluję konceptu panie/pani „Bobik”… Jak w takim razie zakwalifikować szczepionkę BCG, która zawiera kompletne, atenuowane prątki Mycobacterium bovis BCG? Jako 20 do 50 szczepionek? F**k logic…

    • Bobik

     2 maja 2018 at 10:42

     Pojedyńczy mikroorganizm – jedna szczepionka.

    • Soroka

     2 maja 2018 at 11:47

     Po co tu takie swoje pierdoły wypisujesz? Przecież zwykli ludzie i inni specjaliści nie mają pojęcia o tych rzeczach. Przez swoje chamstwo straciliście zaufanie ludzi i koniec z waszymi chamskimi oszustwami! Teraz pozostaje wam jedynie stosować terror w sprzedawaniu tych waszych syfów! Prezes wam w tym pomoże (do czasu), bo to zielony!

     • Tomek

      2 maja 2018 at 12:30

      „Przecież zwykli ludzie i inni specjaliści nie mają pojęcia o tych rzeczach”

      Nie mają, to fakt, ale wypowiadają się na forum jako znawcy pewni swego dlatego tylko, że pewna pani wrzuciła pewien post na facebooka (z istotnymi błędami, o podejrzeniach, czy to nie fałszywka już nie wspomnę). Uważasz, że to właściwa postawa? „Nie rozumiem, nie wiem, ale nie lubię lekarzy bo to chamy”, no to wyciągam wniosek, że mnie trują? O tym, że informacje o szczepieniach są też przedstawiane i w bardziej przystępnej formie, niż opracowania naukowe, nie wspomnę – ale nie chce się nawet tam sięgnąć, lepiej poczytać komentarze albo obejrzeć sensacyjny filmik na YouTube w tym temacie.

      Swoją drogą, polecam Ci sprawdzić, jakie dochody firmy farmaceutyczne osiągają ze szczepionek, a jakie ze sprzedaży klasycznych leków – sam ocenisz, co by im się bardziej opłacało:). Albo może porównać pensję lekarza (z wszelkimi nawet nieoficjalnymi „benefitami”) z zarobkami np. pana znachora Zięby. Pewnie wtedy inaczej spojrzysz na kwestię „sprzedawania”.

     • blodenek

      2 maja 2018 at 13:57

      do „Tomek”
      Nie wazne jakie osiagaja dochody z danej dziedziny, nie zycze sobie aby ktos wstrzykiwal mi cos na czym nie musze sie znac, jesli masz ochote to zapraszam zrobic mi zastrzyk, czekam z dobrze naostrzona siekiera. Ci sami którzy twierdza ze po szczepieniu sie uodparniam jednoczesnie kaza sie szczepic wszystkim co jest wewnetrzna sprzecznoscia, przeciez wystarczyloby aby wybrancy sie szczepili a reszta niech choruje i tak nie zarazi tych zaszczepionych.

    • piotr p

     2 maja 2018 at 16:46

     W jaki sposób udowodnić, że szczepionka działa, że jak się zaszczepię to nie zachoruję? Takiego twierdzenia nie da się udowodnić.

     • marta

      13 maja 2018 at 22:58

      Mam dobry przykład z mojej rodziny,dwóch braci,jeden 7 lat,drugi 9 lat.Ten starszy szczepiony MMR.Młodszy nie szczepiony MMR.Razem zachorowali na coś co wyglądało na różyczkę,ale u starszego,ponieważ był szczepiony stwierdzono rumień,natomiast u młodszego,który nie był szczepiony różyczkę.Zaznaczam,że było to dokładnie to samo,te same objawy,tak więc rodzaj choroby wyznaczał fakt czy szczepienie było czy nie.

 3. blodenek

  2 maja 2018 at 08:57

  w Polsce glupole przy udziale srodowisk katolickich wybrali PAD ktory podpisal ustawe o przymusie szczepien. Ostatnio nawet wpuszczono go do Katedry Warszawskiej

  • Bobo

   2 maja 2018 at 09:09

   Żeby odnieść się do wiedzy podawanej w ulotce to trzeba najpierw rozumieć co tam jest napisane. A żeby to rozumieć, trzeba mieć… właśnie wiedzę. O co u was bardzo trudno. Bo jak się spyta o konkretny składnik, tudzież dlaczego podano taką a nie inną kombinację adiuwantów to się pojawia cisza. Więc tekst o ulotkach jest śmieszny w ustach kogoś kto tej ulotki nie rozumie.

   • blodenek

    2 maja 2018 at 12:59

    nie masz mozliowsci weryfikacji czy to co jest napisane to faktycznie jest w „srodku”, pomijajac nano-elemnty o ktorych mozna nie wspominac w ulotce. Lekarz w 99% nie ma mozliwosci sprawdzenia skutkow dzialania, w przeciwienstwe np do inzyniera.

    • prawo

     2 maja 2018 at 13:10

     Dokładnie tak. Poza tym jest znane mądre powiedzonko, jak to jeden pogłaskał sztachety, bo na płocie było napisane dupa. Dziecko jest własności rodziców i oni za nie odpowiadają przed Panem Bogiem. Kto uważa inaczej to jest „Tomek”.

     • blodenek

      2 maja 2018 at 13:42

      zeby dziecko bylo wlasnoscia rodzicow musi byc obywatelski dostep do broni, a 95% tego nie chce wiec kolo sie zamyka

     • Tomek

      2 maja 2018 at 15:35

      Tak, pewnie jak ci rodzice co to swoje dziecko zabili ostatnio zabierając je na ospa party…. Mam podać inne przykłady niewłaściwie pojmowanej rodzicielskiej troski, tudzież uważania, że dziecko jest „własnością” rodziców? Będą odpowiadać przed Bogiem….

      Dziecko nie jest „własnością” rodziców, to nie maskotka czy zwierzaczek. Tak twierdzą zwolenniczki aborcji – dla nich to też ich „własność, ich ciało”. Dziecka nie możesz maltretować (nie mówię o daniu klapsa), głodzić, zostawić, jak ci się znudzi, czy zaniedbywać. I tak samo nie możesz narażać jego zdrowia. Posiadanie dziecka wiąże się z odpowiedzialnością. Owszem, rodzice mają szereg praw do wychowywania dziecka zgodnie ze swoim światopoglądem, ale kto uważa, że dziecko jest jego „własnością”, powinien zastanowić się, czy rola rodzica jest mu przeznaczona.

     • blodenek

      2 maja 2018 at 15:41

      nie twoja sprawa co rodzice robia z dziecmi swoimi, skoro ty mozesz rozkazywac mnie ja moge tobie i tobie twoim dzieciom

     • blodenek

      2 maja 2018 at 16:00

      najlepsza troske wykazuje panstwo gigantycznym fiskalizmem totalna inwigilacja i zadluzeniem a w koncu bohaterska ewakuacja za granice. Jest rzecza oczywista ze urzednik na niczym sie nie zna bo skad czerpalby wiedze, wysluguje sie innym nie potrafiac ocenic ich merytorycznosci. Jednakze w czasie powiklan „zagadnienie bylo zlozone” szkoda ze nie wiedzial tego przed sczepieniem. Sam fakt ze przyznajesz ze szczepienie nie chroni przez zarazeniem od osob nieszczepionych dyskwalifikuje cie.

 4. Zdziwiona

  2 maja 2018 at 09:08

  Wy już nawet książeczki sfałszować nie potraficie … Od kiedy to tego typu rzeczy są w segregatorze? A po drugie nie Alfie, tylko Alfred jak już, „Alfie” to zdrobnienie. Ja nie wiem jak można żerować na tragedii tych rodziców i chłopca dla własnych celów manipulacyjnych i jeszcze tak perfidnie kłamać. Jakim człowiekiem trzeba być?

  • Bobik

   2 maja 2018 at 09:18

   Nie widzę tu żadnego „żerowania”. Po prostu zastanawiają się nad możliwą przyczyną problemów dziecka.
   Pracujesz dla jakiejś firmy farmaceutycznej?

   • Zdziwiona

    2 maja 2018 at 09:22

    Oczywiście. Dla 10 firm farmaceutycznych, wielkich panów tego świata i pracuje nad bronią biologiczną jaką jest szczepionka 20 w 1 dla niemowląt… I owszem to jest żerowanie, perfidne żerowanie na nieszczęściu tych rodziców, brak zrozumienia czym jest terapia uporczywa, czym są wady genetyczne i jak trudna jest czasem diagnoza, zwłaszcza w rzadkich chorobach. Ale oczywiście wy wiecie lepiej. Socha perfidnie wykorzystuje kolejnych rodziców, bo to nie piersi i zapewne nie ostatni dla własnych celów, niestety również zarobkowych. To jest straszne skurwysyństwo.

    • Soroka

     2 maja 2018 at 12:14

     Od pewnego czasu widzę żerowanie na ludziach chorych (vide strajk rezydentów i inne znane z życia przypadki), to jest dopiero żerowanie! Pan Sandauer słusznie powiedział że szantażowanie ludzi cierpiących i chorych, jest najpodlejszym z szantaży.
     A wywożenie lekarstw dotowanych za granicę! Przecież to lekarze musieli wypisać recepty na te leki!

     • blodenek

      2 maja 2018 at 13:03

      a dlaczego nie moge kupic leku bez recepty, co to kogo obchodzi. Z jednej strony wstrzykuja mi co chca a z drugiej nie moge kupic tego co chce? to sie nazywa niewolnictwo!

    • blodenek

     2 maja 2018 at 14:25

     winnych trzeba znalesc i powiesic, wiekszosc lekarzy nie prowadzi dyskusji merytorycznej, ich glownym argumentem sa stwierdzenia ze takie jest prawo a prawo kaze szczepic, to jest wystarczajace do oceny sytuacji i poziomu lekarza, ktory zawsze sie wymiguje w razie powiklan zlozonoscia sytuacji ale poki co to przed szczepieniem takich zlozonosci nie widzi.

     • prawo

      2 maja 2018 at 18:42

      Suwerenem jest Bóg. Prawo jest tylko Boże. Dobrą wykładnię w materii (łamania) prawa podsunął p. Selin z PiS w rozmowie taką dziennikarkę-kretynkę-blondynkę z Polsatu, pytając czy w Generalnej Guberni Polacy też mieli przestrzegać prawa i wydawać żydów na śmierć.
      Ogólnie rzecz biorąc to problem polega na tym, że ludzie mylą PRAWO z „prawem”. PRAWO jest tylko Boże zaś „prawo” są to przepisy w wydaniu często różnych takich, którzy tylko chcą jeden drugiego okraść.
      Zrozumcie proszę, że prawo jest tylko Boże i nie ma innego. Ludzkie są obyczaje. Dobre obyczaje. To, co Timermansy, TVNy nazywają prawem to są tylko przepisy pomocnicze jak np kodeks drogowy. Przepisy mają ułatwić życie, ale nie są żadnym prawem.
      Tak jako ciekawostkę przypomnę, że takie niewinne przepisy ruchu drogowego doprowadzili komunistyczni złodzieje do absurdu, utrzymując w kodeksie drogowym jeden taki paragraf o obszarze zabudowanym, który pozwalał każdemu milicjantowi nieźle zarobić.
      Reasumując:
      prawo = Prawo Boże
      „prawo” = Lewo, syf, korupcja i zniewolenie słabszych i nienależących do sitw
      Prawo jest tylko jedno, Boże. I nie ma innego.
      Szczęść Boże

 5. Kasania

  2 maja 2018 at 09:17

  U mojego dziecka po podobnym zestawie, bez meningokoków i rotawirusów nastąpiła demielinizacja mózgu. Aparatura do rezonasu nie była wtedy tak dokładna. Opis mamy więc bardziej ogólny. Ten mechanizm opisał Instyrut Gastroenterologii AM w Warszawie, wskazując, że prawdopodobnym winowajcą jest czynnik krztusćcowy. I choć wskazano na konieczność dalszych badań, nie słyszałam, aby były kontynuowane. Po co, przecież wystarczy argument, że szczepionka 6 – walentna… Mojego dziecka nikt na szczęście nie próbował „leczyć”. Żyje.

 6. Jan

  2 maja 2018 at 09:47

  PiS kurwa, podpisuje jak leci. Wystarczy, e kurwom zapłacą.

 7. Ar

  2 maja 2018 at 11:25

  Ale tu truli proszczepiennych. Ile dają za komentarz? Najwidoczniej mało, skoro 2 maja w robocie.

  • Lekarz

   2 maja 2018 at 12:04

   Zaskoczę cię. Większość ludzi 2 maja jest w pracy. A laboratoria i lekarze szczególnie.

   • blodenek

    2 maja 2018 at 12:27

    naucz sie czytac ze zrozuminiem tzw „lekarzu” , jezeli ktos jest uczciwy dopuszcza innych do dyskusji a nie zabrania sie wystepu w TV , drugi nastepny bp Hoser, nie dopuscil przeciwnikow do dyskusji bo po co? Pieklo jest tesz dla ludzi jakby co.

  • Tomek

   2 maja 2018 at 12:49

   Rozczaruję cię – nawet mikroskopijnej części tego, co zarabia pan znachor Zięba żerując na ludzkiej ignorancji i naiwności, nie masz szans zarobić:). Ile to milionów ostatnio wykryto, że wyprowadził (z naruszeniem przepisów podatkowych) do spółki w Wielkiej Brytanii?

   • blodenek

    2 maja 2018 at 12:55

    kazdy ma prawo sluchac kogo chce, nikt nie ma prawa mnie zmuszac do wstrzykiwania podejzanych substancji ale klamcy tacy jak ty nie sa w stanie tego pojac

 8. Dick

  2 maja 2018 at 12:38

  Wszyscy ci oświeceni broniący szpitala po prostu nie piszą o czymś podstawowym.

  Kłamiecie czy macie po prostu za małą wyobraźnię?

  Każda szczepionka powoduje wstrząs w organizmie, nawet u dorosłego. Przecież na tym polega rola szczepionki, by układ odpornościowy z nią walczył…
  U niemowlaka, gdy dostawał taką serię szczepionek w ciągu kilk7u miesięcy, musiało to wywołać katastrofalne skutki. Tym bardziej że był słabym dzieckiem.
  Zapewne silne dziecko przeżyło by.
  Nie wnikam w szkodliwość chemiczną samych szczepionej, bo to dodatkowy, nieznany czynnik.

  Ludzie ogarnijcie się!!!
  Szczepionki dla organizmu niemowlaka to olbrzymi wstrząs i zagrożenie, jak trzeba być zakłamanym, by tego nie rozumieć.

  To też może być odpowiedzią na pytanie, dlaczego szpital nie chciał wydać dziecka do innej kliniki.

  Dlaczego w przypadku szczepionek ważniejszy jest interes koncernów a nie zdrowie niemowląt?
  Przecież te szczepionki, większość, mogły by dostawać większe dzieci, silniejsze i rozłożone w czasie.
  Ale nie, bo tak ktoś wymyślił.
  Na drodze obowiązuje zasada ograniczonego zaufania.
  Ale co do szczepionek dla niemowląt już nie obowiązuje.
  Co za chore podejście!

 9. finka

  2 maja 2018 at 12:51

  O rany, ale koncerny sypnęły groszem, bo pro szczepionkowych trolli dziś wysyp, jak nigdy. Ciekawe, czy swoje dzieci, jeśli mają, będą szczepili kilka godz. po urodzeniu, nie mając wiedzy, czy dziecko jest w 100% zdrowe. Trzeba być szalonym, żeby podawać maleństwu zarazki kilku chorób zakaźnych za jednym razem. Szczerze życzę tym zwolennikom szczepionek niech zarażą się jednocześnie świnką różyczką ,odrą, ospą,jakimś rotawirusem jednocześnie, no i szkarlatyną, choć na nią nie ma szczepionki, zobaczymy jaki będzie efekt. Trolle chcą się szczepić niech się szczepią szczepionkami z ilością adjuwantów proporcjoną do wagi ciała, ale niech się odczepią od innych i nie żądają przymusu. Wszystkim polecam obejrzenie filmu dokumentalnego z Planeteplus – Śmiertelne skutki uboczne, straszny dowód na skorumpowane „elyty” lekarsko- farmaceutyczne, a to oni opłacają grasujących tu trolli.

 10. kola

  2 maja 2018 at 12:58

  Off topowo.A ja 2 maja pracuję. Pracuję na całą budżetówkę, która nigdy złotówki nie zarobiła i nie wie co to wartość pieniądza. Pracuję też na lekarzy, którzy nigdy nie przyłożyli ręki do PKB, pracuję na ich podatki, emerytury i wyprawkę ich dzieci do szkoły. A co do szczepionek, to chyba nikt już nie wierzy że chodzi o jakąś ochronę przed chorobami zakaźnymi. Kasa w walizkach na wiejską jest wnoszona w takich ilościach, że choćby i cyjanek do ustawy wpisali to ludki w białych kitlach będą wstrzykiwać. Znajoma jak chciał w niemczech kupić szczepionkę BCG to ją wyśmiali w aptece. A w PL walą noworodkom jak zastrzyk śmierci w SingSing.

  • Soroka

   2 maja 2018 at 15:24

   Nasłuchałeś się Korwina i Balcerowicza i teraz pleciesz!
   PKB, to jest tylko takie makagigi dla głupców. Każdy kto wykonuje pracę komuś potrzebną się liczy. Inna sprawa, to płaca za tą pracę. Tu już jest dżungla.

   • kola

    2 maja 2018 at 17:27

    No moja praca jest potrzebna, bo gdybym nie pracował to budżetówka nie miałby co do gara włożyć, z czego emerytury dostać, za co lakerza opłacić, ale przede wszystkim nie miałby im kto zapłacić za liczenie spinaczy przez bite 8 godzin, albo za przekładanie papierów z jednego końca biurka na drugi.

 11. Marian

  2 maja 2018 at 13:18

  Po pierwsze, jeśli szczepionki są takie cacy, och i ach, to dlaczego są OBOWIĄZKOWE ?
  Niech szczepią się ci, którzy chcą. Po co kogoś uszczęśliwiać na siłę?
  Lekcje religii nie są obowiązkowe 😉

  • blodenek

   2 maja 2018 at 14:06

   depopulacja polaczona z kasa

 12. fdsfdsgfdsg

  2 maja 2018 at 14:26

  u nasz też szczepią ale upośledzenie uważa się za wrodzone
  można Angolom poradzić jak z dzieciakiem będzie się coś działo: wiać w wysp

 13. bardo

  2 maja 2018 at 15:42

  Z przykrością patrzę jak ten przemądrzały troll Tomek szaleje na tym pożytecznym prawicowym portalu. To wyjątkowo cwana gnida, od dawna mam na niego oko, jak fachowo rozbija każdą dyskusję. Żeby nie miał złudzeń, że w tym miejscu chwalę jego inteligencję – skąd, to nie zasługa jego szarych komórek a przeszkoleń, jakie przeszedł zanim go tutaj dali. Nie powinniście mu odpowiadać, bo każda odpowiedź to młyn na jego pisaninę. Zauważcie, on nie dyskutuje, ale leci wg. schematu argumentacji, pkt. 1,2,3 itd. Dostał gotowca na każdy temat tzw. prawicowy i do tego się stosuje. Jestem w zarządzie innego portalu prawicowego i wiem, z jakimi tam gnidami Tomkopodobnymi się zmagamy. Ale już mamy nosa na ich socjotechnikę, i zwłaszcza na te ich „niewinne” imionka typu Tomek, Antek, Wojtek, Aśka itd. NIE DYSKUTUJCIE Z NIMI! Ich zadanie polega na PRZEKIEROWANIU dyskusji na teren, na którym mogą was potem wyśmiać i zbijać wasze emocjonalne argumenty jako rzekomi eksperci.

  • blodenek

   2 maja 2018 at 15:53

   jest ich kilku to widzac po slownictwie, ukrywaja sie za anonimowoscia siecie, nie ma sie czym przejmowac

 14. pooldarek

  2 maja 2018 at 15:56

  Cejroski o tym dlaczego Alfie Evans trafił do szpitala i o zachowaniu lekarzy i mundurowych.
  https://www.youtube.com/watch?v=6kaJhXlc9Lk – o Alfim od 9 minuty.

 15. Marylka S.

  2 maja 2018 at 18:22

  Niech sobie Tomki i inne takie obejrzą te trzydzieści kilka filmików Jerzego Zięby (tak, tak, Naczelny Znachor RP) — są na vimeo.com — o tym, co dodatki w szczepionkach robią z mózgiem dziecka, oraz jego wsytąpienie w Świętochłowicach, potem posłuchają Krzysztofa Karonia o tym, jak rozwija się mózg dziecka i jaką można krzywdę zrobić podając niewłaściwe treści w niewłaściwym czasie, oraz wypowiedzi naukowców na temat tzw. „odporności stada”, a potem, z czystym sumieniem piszą to samo, ale za większe pieniądze.
  Za większe, bo ile to się trzeba nakłamać, aby wyszło „na nasze”!
  Przy okazji — dla nie mających nic lepszego do roboty — podliczcie ile czasu p. Tomek spędził dziś przy klawiaturze… Niezła kasa musi z tego być.

 16. Pingback: STOP NOP dotarł do książeczki szczepień Alfiego Evansa – porażające! « Dziennik gajowego Maruchy

 17. marju73

  2 maja 2018 at 20:09

  Tomuś.Agent medycyny rockefellerowskiej zawsze na posterunku.Słuzba nie drużba.

 18. Hania

  2 maja 2018 at 23:18

  @Tomek

  Jest znachorem od wszystkiego.
  Od sztuk pięknych po medycynę:)
  Nie warto z takimi rozmawiać bo o czym pisać z istotką, która bredzi
  „trzeba likwidować debili(…)”
  czyżby @Tomek „zapraszał państwa do gazu”?

  Wyłazi z pana gnida i niedouczony frajer, który atakuje pp Sochę i Wiejak
  Sam nie podając argumentów w temacie, o którym wie, że wszystko wiii…
  Spadaj stąd chłystku!

 19. Pingback: Zahipnotyzowani Potockim « Grypa666's Blog

 20. Jochan40

  3 maja 2018 at 07:42

  Witam ,
  U dzieci ,ktore maja slabszy system odpornosciowy szczepionki moga spowodowac problemy z oddychaniem . Smierc lozeczkowa wedlug niektorych badaczy jest scisle skorelowana z uposledzeniem ukladu oddechowego . Niestety wolimy nie slyszec glosu rozsadku.

 21. Gaa

  3 maja 2018 at 09:08

  Przede wszystkim STOP przymusowym szczepieniom w Polsce!
  Bo to jest granda.

 22. iskra

  3 maja 2018 at 12:10

  mamy dodatkowy problem o którym sie nie mówi ,zataja sie by nie wzbudzac buntu …
  pytanie do tych co sa szczepia …
  moi drodzy lekarze ,do naszego kraju przybyło pon.2 mln osób zza wschodniej ,zachodniej granicy ,ukraińcy ,pakistańczycy ,afrykanie…proszę mi podac ile z tych osób zostało poddane obowiazkowemu szczepieniu….
  na zachoniej granicy rozszerza sie epiemia odry..pytanie skąd? ano od tych przybyszy…co przywlekli do nas jeszcze ? tego dokładnie nie wiadomo ,ale świństwo afrykańskie zapewne tak…czy jest grozne? smiertelnie..zatem dlaczego nie sa szczepieni..i dlaczego nie sa szczepieni zydzi ..odpowiedz..bo nie wynaleziono jeszcze koszernej szczepionki..i tak można gadac do usranej…

 23. Pingback: STOP NOP dotarł do książeczki szczepień Alfiego Evansa – porażające! – Mandaryn

 24. Pingback: latestvideo sirius610 abdu23na2380 abdu23na63

 25. Jywtdz k

  30 kwietnia 2020 at 04:47

  Gwcrys gnburo Order viagra usa

 26. buy real cialis online

  10 maja 2020 at 02:44

  Imdchx ppyedg Viagra brand cialis canada

 27. cialis for sale

  27 maja 2020 at 15:47

  Gbquln jqbtjw ed pills online cialis pill

 28. cialis for sale

  27 maja 2020 at 15:48

  Gbquln jqbtjw ed pills online cialis pill

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra