Z zagranicy

Orbán: Ani centa dla migrantów w nowym budżecie UE

Premier Viktor Orbán powiedział w piątek w wywiadzie, jakiego udzielił publicznej rozgłośni radiowej na Węgrzech, że nie udzieli wsparcia takiemu budżetowi Unii Europejskiej, który odbiera pieniądze rolnikom oraz środki przeznaczone na badania naukowe i rozwój i daje je krajom przyjmującym imigrantów.

Orbán podkreślał, że oczekuje się, iż unijne negocjacje budżetowe potrwają długo i podkreślił, że wspólny budżet na siedem lat musi zostać uzgodniony jednogłośnie. – Tak długo jak Węgrzy nie dadzą swojego pozwolenia, nie będzie budżetu – oświadczył.

Dodał, iż migranci nie powinni otrzymać ani jednego centa a niezbędną pomoc kraje przyjmujące imigrantów powinny pokryć z własnych budżetów.

Zapewnił również, iż nie poparł ograniczenia dofinansowania do rolnictwa.

Węgry będą miały trzech wicepremierów

Viktor Orbán zapowiedział, iż do nowego rządu powoła trzech wicepremierów. -Jednym z nich zostanie minister spraw wewnętrznych Sándor Pintér, który będzie zarządzał nowym scentralizowanym biurem, funkcjonującym jednocześnie jako zunifikowana służba wywiadowcza. Kolejnym wicepremierem ma być Mihály Varga – zajmie się on sprawami gospodarczymi. Trzeci wicepremier – Zsolt Semjén – zachowa swoje dotychczasowe stanowisko, jakie pełnił w poprzedniej kadencji.

Nowe biuro premiera będzie koordynowało pracę administracji publicznej sekretariatów stanu w innych ministerstwach. Będzie także pracowało razem z rządowym Biurem Kontroli oraz zunifikowanymi służbami wywiadowczymi.

Orbán zapowiedział przy okazji realizację planu wprowadzenia takich zmian do konstytucji, aby relokacja imigrantów na Węgrzech była sprzeczna z prawem.

George Soros

Szef węgierskiego rządu zapowiedział, że pakiet ustaw „Stop Soros”, które jego rząd przedłożył w zeszłej kadencji jest wysiłkiem związanym z blokowaniem napływu imigrantów. – Armia cieni Sorosa powinna wyjść na światło dzienne – powiedział, dodając, iż przegłosowanie antyimigracyjnych nowelizacji ustaw było moralnym obowiązkiem.

Orbán podkreślał przy tym, że migracja nie jest kwestią praw człowieka, ale kwestią bezpieczeństwa narodowego, zauważając, iż te osoby w rządzie, które są odpowiedzialne za migrację powinny mieć dostęp do narzędzi bezpieczeństwa narodowego.

Dodał, iż przebywający na terenie Węgier obcokrajowcy, którzy wspierają nielegalną imigrację będą z państwa węgierskiego wydalani.

Chrześcijańska demokracja

Jak zapowiedział Viktor Orbán, cele rządu się nie zmieniły i będzie kontynuował ochronę węgierskiej i chrześcijańskiej kultury, i nie pozwoli, aby w kraju zostali ulokowani obcokrajowcy. Zamierza pracować w celu całkowitego zwalczenia bezrobocia, na rzecz dobrze funkcjonującej gospodarki, niższych podatków i wyższych zarobków. Dodatkowo rodziny z dziećmi otrzymają wsparcie, podczas gdy wartość pensji zostaje nie tylko że utrzymana, ale też możliwie zwiększona.

Szef węgierskiego rządu zapowiedział, że rząd będzie się kierował ideologią chrześcijańskich demokratów.

– Nie budujemy liberalnej demokracji, ale chrześcijańską demokrację, w której ludzka godność jest na pierwszym miejscu, władze są oddzielone, wolność jest wartością absolutną, rodziny są wspierane, globalne ideologie są odrzucane, istnieje wiara w znaczenie narodu, rząd walczy o pełne zatrudnienie, równouprawnienie kobiet jest respektowane, a działania, które prowadzą do zwiększenia poziomów antysemityzmu – powstrzymane – mówił Orbán.

Europejski budżet

Odnośnie do budżetu Unii Europejskiej, Orbán powiedział że nie udzieli wsparcia nikomu, „kto chce obciąć fundusze dla rolników, pieniądze przeznaczone na badania naukowe i rozwój, czy rozwój regionalny, i przekierować te środki do krajów, które przyjęły migrantów”.

Szef węgierskiego rządu przewiduje, że negocjacje budżetowe UE potrwają długo i zauważył, że wspólny budżet na siedem lat musi zostać przyjęty jednogłośnie. – Tak długo, jak Węgrzy nie dadzą swojego pozwolenia nie będzie budżetu – zapowiedział Orbán, dodając, iż migranci nie powinni otrzymać ani centa, natomiast niezbędna pomoc powinna zostać udzielona z pieniędzy z budżetu państw, które migrantów przyjęły.

Źródło: DailyNewsHungary

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. frate

  4 maja 2018 at 19:24

  BRAWO WIKTOR!!! TO PRAWDZIWY PRZYWÓDCA Z JAJAMI A NIE NASZE ŻYDO-ZDALNIE STEROWANE BEZPŁCIOWE MARIONETKI Z KOMPLEKSEM NIŻSZOŚCI: MALINIAK JUDA I NEO-ŻYDO LEWAK KACZYŃSKI!!! POLACY ZAZDROSZCZĄ WĘGROM PRAWDZIWEGO PRZYWÓDCY!!! DO DZISIAJ NIE MOGĘ POJĄĆ JAK ŻYDOSTWO ZNISZCZYŁO TAKĄ WSPANIAŁĄ MONARCHIĘ JAK CK AUSTO-WĘGRY!!! WIELKA WIELKA SZKODA DLA POLSKI!!!

 2. Pingback: Orbán: Ani centa dla migrantów w nowym budżecie UE « Dziennik gajowego Maruchy

 3. Ateista

  5 maja 2018 at 11:03

  Brawo, to jest patriota!
  Państwa przyjmujące nielegalnych imigrantów powinny być wręcz KARANE. Podoba mi się pomysł jaki wdrożyła Słowacja – wprowadziła ustawowo delegalizację islamu – czegoś co ustawowo wg nich nie jest religią. Pytanie „czy jesteś za delegalizacją islamu?” powinno znaleźć się w najbliższym referendum w Polsce. Gwarantuję, że 90% obywateli ten pomysł poprze.

  • michu

   5 maja 2018 at 14:19

   Jednak szkoda Tatarów polskich… Wystarczy potraktować nielegalnych, jak wszystko co nielegalne.

 4. Ateista

  5 maja 2018 at 17:26

  Chodzi o zakaz budowy meczetów, sprzedaży żywności zwierząt mordowanych w niecywilizowany sposób. Ogólnie, o ograniczenie terroryzmu.

 5. rebeliant

  10 maja 2018 at 19:09

  Wzywamy każdego Polaka do podpisania się pod poniższą petycją oraz zachęcania do tego innych Rodaków w Ojczyźnie i wśród Polonii!
  Mamy miesiąc na zebranie 100 tysięcy podpisów, tak nam dopomóż Bóg!
  PODPISZ PETYCJĘ:
  https://petitions.whitehouse.gov/petition/petition-donald-trump-calling-international-investigation-smolensk-plane-crash-april-10th-2010

 6. marek

  11 maja 2018 at 09:35

  a dlaczego krytykuje się Orbana za współpracę z Putinem, dzięki której Węgry mają relatywnie tanie ropę i gaz, skoro cały Zachód od zawsze robi interesy z Rosją? Orban chce rozwijać swój kraj a to wymaga tanich paliw i eksportu do Rosji; amerykański i zachodnioeuropejskie firmy od dziesiątków lat siedzą w Rosji,robiąc także tam geszefty; bezczelnie wybudowały Nord Stream 1 a teraz realizują Nord Stream 2 wbrew Polsce. A co teraz USA zrobiły Polsce,uchwalając dla Żydów/Izraela ustawę 447,która może wykończyć Polskę ekonomicznie?W polityce nie ma sentymentów,są interesy,o tym trzeba pamiętać,patrząc na politykę tzw.Zachodu,który zawsze realizował zasadę pecunia non olet,współgrając z najgorszymi tyraniami w tym celu.

 7. Obat kencing nanah alami

  12 maja 2018 at 07:56

  je wiara w znaczenie narodu, rząd walczy o pełne zatrudnienie, równouprawnienie kobiet jest respektowane, a działania, które prowadzą do zwiększenia poziomów antysemityzmu – powstrzymane – mówił Orbán.

 8. Pingback: c3t5w4jjjjno4otwctrwc49n5

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra