Z kraju

Antoni Macierewicz o wyburzeniu Pałacu Kultury

Podczas rozmowy na antenie Telewizji Trwam Antoni Macierewicz powiedział, że jego zdaniem Pałac Kultury i Nauki powinien zostać zniszczony a na jego miejscu powinna zostać postawiona Kolumną Chwały Wojska Polskiego, która byłaby zwieńczona figurą Matki Boskiej Hetmanki Polski.

Macierewicz podkreślił że zamiast drapacza chmur
postawionego jako symbol sowieckiej dominacji powinien stanąć symbol polskiego zwycięstwa.

Źródło: wmeritum

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

75 komentarzy

75 Komentarzy

 1. Marian

  5 maja 2018 at 09:40

  Kolejny temat zastępczy. A na szczycie powinna stanąć… gwiazda Davida

  • prawo

   5 maja 2018 at 11:56

   To że Pałac Kultury i Nauki im. Józefa „Stalina” powinien zostać dawno temu rozebrany to jest oczywiste. Nie został, bo rządzi dalej żydokomuna, drugie i trzecie pokolenie staliniątek.
   Co do Kolumny Chwały Wojska Polskiego, która byłaby zwieńczona figurą Matki Boskiej Hetmanki Polski to jest to novum i bardzo mi się podoba.

   • Bobik

    5 maja 2018 at 12:09

    Pokryjesz koszty takiego projektu?
    A co jak się po zburzeniu PKiNu okaże, że właścicielem terenów był jakiś Żyd, który mało tego *ma* spadkobierców.
    Wójek Sam każe oddać i będzie po ptokach.

    • Soroka

     5 maja 2018 at 13:48

     Powinni te koszty pokryć ci, co służyli ruskiemu okupantowi!

     • Zło, to Soroka

      5 maja 2018 at 18:00

      Najepiej zburz Pałac razem z Antosiem uderzając w mury waszymi pustymi łbami. Zobaczymy co jest trwalsze.

     • Polus

      5 maja 2018 at 18:36

      A endokomunisci to komu służyli ? A polski nacjonalizm to kto wydobył z niebytu ?

     • Marian

      6 maja 2018 at 11:33

      @Polus, posłucha Mośku, mieszkamy na tej ziemi od paru tysięcy lat. Od tysiąca lat mamy oficjalnie własne państwo, z małymi przerwami. Jak ci się nie podoba polski nacjonalizm, to wypier***j do swojego khraju.

     • prawo

      6 maja 2018 at 11:47

      @Marian 6 maja 2018 at 11:33
      750 lat z żydami i starczy. Dziękujemy, to jest koniec. Kto dyskutuje z żydem – ten nie ma piątej klepki. Kto słucha żyda – ten skończy marnie.
      Zacznijmy od rzeczy prostych. Zacznijmy od prawdy w naszej historii. Tu przypomnę, bo zaraz się zacznie „Marzec 68”, że nie było żadnych „wydarzeń marcowych” tylko stalinowska ustawka która wyprowadziła w tłumie żydowskich zbrodniarzy do NJC, Londynu, Tel Awiwu. Uciekli tacy mordercy jak Wolińska, Michnik, Bauman i tysiące podobnych.
      To była żydowska ustawka, która przy zakazie wydawania prywatnych paszportów umożliwiła żydowskim komunistom-stalinowcom wyprowadzenie z PRL żydowskich zbrodniarzy i morderców.
      NIE BYŁO ŻADNYCH „WYDARZEŃ MARCOWYCH” TYLKO STALINOWSKA USTAWKA.
      (To Morel właśnie potwierdza jak żydzi uciekali przed odpowiedzialnością karną. Morel to jest najlepszy przykład równoważny do ucieczki Heleny Wolińskiej, która w 1953 roku brała udział w zamordowaniu gen. Emila Fieldorfa czy mordercy sądowego Stefana Michnika czy Zygmunta Baumana z KBW/NKWD.)

  • Polus

   6 maja 2018 at 15:22

   Marian
   Ja jestem w swoim kraju i nigdzie tawariszcz się nie wybieram. Podobnie i wy tawariszcz macie prawo mieszkać w swoim kraju.
   Charaszo?

 2. Kim

  5 maja 2018 at 10:22

  Mi sie podoba

  • prawo

   6 maja 2018 at 12:51

   W Bożych planach istnieje Polskie Królestwo Maryi.
   Najświętsza Maryja Panna jest Królową Polski – czas wreszcie w pełni sobie to uświadomić i wyciągnąć praktyczne wnioski.
   Tak nawiasem, to wszyscy zapominają, że cały czas Polska jest królestwem a od 1 kwietnia 1656 roku obraną przez wszystkie stany królową jest Maryja. Matka Boska jest Królową Polski lege artis.
   Matka Boża jest de iure Królową Korony Polskiej i Wielką Księżną Litewską.
   Zapamiętajcie: dopóki nie popędzimy tych wszystkich drapichrustów to nie przywrócimy godności Królestwu Maryi.

   • prawo

    6 maja 2018 at 12:52

    cyt. Stanisław Michalkiewicz: Przy grillu, wódeczce i piwku
    Akurat minął tak zwany długi weekend, z jakim od transformacji ustrojowej mamy do czynienia na początku maja, kiedy to przypadające na 1 maja święto naszych okupantów tylko jednym dniem przedzielone jest od przypadającego na 3 maja narodowego święta w rocznicę uchwalenia konstytucji, a w dodatku ten dzień jest jeszcze świętem kościelnym, jako że na prośbę polskich biskupów w 1920 r. papież Benedykt XV ustanowił święto Matki Boskiej Królowej Polski.
    Nawiasem mówiąc, to święto przypomina o lwowskich ślubach króla Jana Kazimierza, który 1 kwietnia 1656 r. ustanowił Matkę Bożą Królową Korony Polskiej i Wielką Księżną Litewską. Towarzyszyła temu aktowi, który jeszcze można by uznać za na poły religijny, a na poły państwowy, deklaracja obioru, wygłoszona przez podkanclerzego koronnego biskupa Andrzeja Trzebickiego „w imieniu rządców, dostojników i wszystkich ludów królestwa tego”, to znaczy – wszystkich stanów Rzeczypospolitej – która była już aktem ściśle państwowym, zarejestrowanym w grodzie – o czym wspomina również Henryk Sienkiewicz w „Potopie” – co miało znaczenie takie, jak dzisiaj publikacja w „Dzienniku Ustaw”. Na podstawie tej deklaracji podkanclerzego wszystkie stany Rzeczypospolitej uznały Matkę Boską za Królową Korony Polskiej, podobnie jak uznawały wszystkich innych królów elekcyjnych. Zatem od 1 kwietnia 1656 r. Matka Boska stała się de iure Królową Polski i Wielką Księżną Litewską, bo obydwa państwa tworzyły wówczas unię, obejmującą między innymi wspólnego króla. Ten akt nigdy nie został uchylony ani przez żadną władzę polską, ani nawet przez żadną władzę zaborczą – abstrahując już od kompetencji władz zaborczych w tej sprawie.
    Co więcej, w związku z ogłoszeniem przez papieża Piusa XII w roku 1950 dogmatu o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny akt z 1 kwietnia 1656 r. nie dotyczył osoby zmarłej, ale żyjącej – bo według tego dogmatu Matka Boska została wzięta do nieba „z duszą i ciałem”, a więc bez uprzedniego odłączenia duszy od ciała, co, jak wiadomo, oznacza śmierć. Wynika stąd, że Rzeczpospolita Polska przez cały czas, od 1 kwietnia 1656 r., ma głowę państwa w osobie Królowej, a więc jest państwem o ustroju monarchicznym, bo Królowa raz obrana już nie podlega żadnym głosowaniom. Zatem ci wszyscy prezydenci są w gruncie rzeczy regentami.
    W takiej sytuacji warto zatrzymać się chwilę nad ratyfikacją przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego traktatu lizbońskiego, który amputował Polsce ogromny kawał państwowej suwerenności. Wydaje się, że przed ratyfikacją takiego traktatu prezydent Kaczyński powinien skonsultować się z Królową, czy na taką amputację suwerenności swego królestwa wyraża zgodę. Techniczne trudności z nawiązaniem kontaktu w celu uzyskania takiej opinii mają znaczenie drugorzędne i nie można się na nie powoływać w celu usprawiedliwienia takiej samowoli. Tymczasem, o ile mi wiadomo, pan prezydent Kaczyński nawet nie podjął próby uzyskania od Królowej opinii na temat ratyfikacji traktatu lizbońskiego, podobnie jak Polacy nie zastanowili się nad tym w czerwcu 2003 r., kiedy to w referendum zagłosowali za anszlusem Polski do Unii Europejskiej. Ciekawe, czy Królowa przypadkiem nie odebrała takiego ostentacyjnego lekceważenia swoich monarszych uprawnień jako wielkiej zniewagi ze strony swoich poddanych, więc jeśli święto Matki Boskiej Królowej Polski mamy traktować serio, a nie jako imprezę przemysłu rozrywkowego, to odpowiednie czynniki powinny wyciągnąć z tego odpowiednie wnioski.

 3. spider

  5 maja 2018 at 11:02

  … a w Egipcie powinni zburzyć piramidy i postawic w to miejsce symbol chwały armii egipskiej (nie porównuję tu piramid do pałacu Stalina bo to nie ten poziom). …. szanuję niektóre poczynania pana Macierewicza, ale ten pomysł jest delikatnie mówiąc Chybiony. …chyba że pan Macierewicz zapłaci za to ze swojej kieszeni.

  • prawo

   7 maja 2018 at 11:58

   Ale zrabowane złoto powinni odebrać. Było nie było to wszak ponad 400 ton złota zrabowali żydzi Egipcjanom.

 4. Jan

  5 maja 2018 at 11:28

  PiS popierdolony i kurwa, Macierewicz tyż.

  • Statystyczny

   5 maja 2018 at 15:55

   Treściwa wizytę w psychiatryku polecam panie tzw Janie,co zwieracze puszczają po tamtej ciemnej stronie?Polska była jest i bedzie katolicka i chrześcijańska i nikt oprócz Pana Boga tego nie zmieni

 5. George

  5 maja 2018 at 11:42

  Ktoś coś dosypał panu Antoniemu do herbaty, bo nie wierzę, żeby w stanie normalnym takie rzeczy opowiadał.

 6. Bobik

  5 maja 2018 at 12:00

  A może by tak w miejscu Pałacu Kultury postawić pomnik Macierewicza?
  Równie wspaniały jak pomnik biblijnego króla Nebuchadnezzara.
  Każdy przechodzień byłby również zobowiązany oddać mu pokłon.

 7. Soroka

  5 maja 2018 at 13:53

  Ruskiej swołoczy ten pomysł wielce się nie podoba?
  Ja bym może go i nie rozwalał. Może lepiej byłoby nad tym ruskim gniotem powiesić wielką dupę, z której ekskrementy spadają nań.

  • Soroka ssie banderowskie pały

   5 maja 2018 at 18:30

   Soroka to glupi banderowski kootas i pipa niemyta.

  • Polus

   5 maja 2018 at 18:42

   Panie Soroka skoro polskim nacjonalkom się to nie podoba a pan mówi że to „ruska swołocz” to może i coś jest na rzeczy. Może już oni dawno nie są Polakami w sensie myślenia po polsku. To całkiem możliwe. Pobadnarodowy panslawizm jest pierwszym krokiem tuż za nim jest panteizm, a to już bardzo blisko do ideologii nazistowskiej

 8. Art

  5 maja 2018 at 14:00

  „Pałac” imienia Stalina został zbudowany jako symbol DOMINACJI.Imię Stalina nadal widnieje,chociaż wstydliwie zakrywane różnymi reklamami czy flagami.A więc powinien zostać rozebrany/wyburzony.Co na jego miejscu?Pojawiają się głosy,aby na tym ogromnym placu,chyba największym w Europie przywrócić zabudowę przedwojenną.I byłby to właśnie pomnik przywracający Polskę w tym miejscu.

  • antyPOPiS

   6 maja 2018 at 05:09

   Art, skoro do dzialki na ktorej stoi „Palac” sa zydowskie roszczenia, ..biorac pod uwage caloksztalt Pi$raelickich dzialan w kwestii zydowskich urojen, to jaki jest prawdziwy cel takich pomyslow?

 9. Powalający Majestat Termojądrowej Mocy Syjonu

  5 maja 2018 at 14:38

  W tym miejscy powinien stanąć pomnik Polaków współpracujących z Nazistami.

  • Marian

   5 maja 2018 at 15:04

   A może pomnik Żydówek dających d***y na ul. Chmielnej przed wojną?

  • z-k

   5 maja 2018 at 23:17

   Eeeee! Polaków było niewielu i sami volksdojcze natomiast żydów od cholery poczynając od wielkiej finansjery finansującej Lenina i Hitlera poprzez całe formacje CZEKA, NKWD, SMIERSZU, UB, judischer orndungsdienst, Żagwi, łapaczy na usługach gestapo, żołnierrzy w Wer5machcie a nawet w SS. Sami wyrżnęliście własną biedotę i nie szukajcie winy Polaków bo był to tylko kryminalny margines.

 10. michu

  5 maja 2018 at 15:26

  Symbolem polskiego zwycięstwa będzie katolicki krzyż na szczycie tego pałacu i wykorzystanie go w celach patriotycznych i religijnych.

 11. Statystyczny

  5 maja 2018 at 15:49

  Wyburzyć wszystkie sowieckie znaki imperium ,szczególnie w Warszawie mieście patologi komunistow ,w tym miejscu postawić figurę Jezusa Chrystusa jako króla Polski oraz figurę Matki Boski ,hetmanki i królowej Polski wysokością podobna do sowieckiego pałacu tzw kultury,wszelkie symbole komunistyczne powinny byc zakazane i karane

 12. Wiesław Magiera

  5 maja 2018 at 17:56

  Tu pełna zgoda z min. Macierewiczem.

 13. qaz

  5 maja 2018 at 17:57

  Maciarewiczowi się w doopie od tych premii i nagród popierniczyło. Ten neokonserwatywny sługus Usraela niech jedzie do Jersey bronic pomniczka. Burzą jihadysci, Antoś ma ich mentalnośc.

  • Polus

   5 maja 2018 at 18:47

   A gdzie tam panie, dżihad w Polsce nic nie zburzył ale już wasi starsi i madrzejsi bracia ze wschodu jak najbardziej.

   • qaz

    5 maja 2018 at 18:54

    naucz się czytać ze zrozumieniem, polaczku-ciemniaczku. Napisałem, ze Antoś ma ich mentalność. Poza tym jihad jest formą walki i sam z siebie nie może burzyć, więc bzdury jakieś towarzyszu polaczku wypisujesz.

    • Polus

     5 maja 2018 at 19:57

     Napisałeś że dżihad burzy wiec ci odpowiadam ze dżihad w Polsce nic nie zburzył. Bardzo dużo zburzyli natomiast tutaj wasi rosyjscy tawariszczi i to jest fakt. A że to mentalność mongolska to też fakt. Nawet zmarłych wasi przyjaciele odkopywali by jeszcze szabla poharatać. Już wy większego burzycielstwa i barbarzyństwa niż we własnych szeregach to chyba nigdzie nie znajdziecie

     • qaz

      5 maja 2018 at 20:05

      gdzie ciemnoto napisalem, ze „jihad burzy”?????stoi jak wół zydopachole bez honoru JIHADYSCI burzą, a nie jihad.

     • Polus

      5 maja 2018 at 23:06

      Qaz
      Ok niech będzie tawariszcz ze dżihadyści burza. Tyle ze w Polsce dżihadyści nic nie zburzyli, a twoi towariszcze rąbali nawet książki.
      Panimajesz?

 14. antyPOPiS

  5 maja 2018 at 19:47

  Co nastepne, zburzymy 1000 szkol zbudowanych na tysiaclecie? Czy zdrajcy oddajace Polske pod zydo-atlantyckie wladanie, fundujace z Naszych podatkow muzea, synagogi, renty i parchata propagande, maja moralne prawo rozliczac Nasza historie?..

  • Polus

   5 maja 2018 at 19:59

   Waszej historii nikt tu towarzysze nie rozlicza, jak się wam pałac podoba możecie go wziąć do siebie. Nikt go tu na sile nie trzyma

   • antyPOPiS

    5 maja 2018 at 20:43

    Parchata PiSdo, mi „palac” dynda, co nie znaczy ze mysle przyklaskiwac zzydlaczonemu debilowi odwracajacemu uwage od prawdziwych probemow, z ktorych pierwszym jest faktyczna wojna z globalna zydownia..

    • Polus

     5 maja 2018 at 23:11

     Jesteście na wojnie towariszcz? Nie zauważyłem, wyzwiskami w necie to możecie towarzyszu sami się podniecić to prawda ale owa „globalna zydownia” co najwyżej ze śmiechu pęknie
     Panimajecie?

     • antyPOPiS

      6 maja 2018 at 04:50

      Hasbarski kundlu, komunizm to zydowscy ideolodzy, sponsorzy i najgorsi oprawcy, wiec towarzyszy szukaj wsrod swoich pryncypalow. Z ruskimi mamy rachunki krzywd, ktore PiSowskim zdrajcom sluza do zaklamania i wybielania roli zydostwa w czerwonym ludobojstwie..

     • Polus

      6 maja 2018 at 14:54

      Panie AntyPolonus wasz guru W. Jaruzelski nie był Żydem, oczywiście możecie sobie roić co wam się podoba, nawet to ze powiesicie wszystkich Żydów. Problem w tym że nawet poważnym nacjonalistom niemieckim się to nie udało, a wy tawariszcz taki popłoch i przerażenie siejecie że aż się zdenerwował napewno niejeden

     • antyPOPiS

      6 maja 2018 at 15:15

      Parchozjebie, zastawiasz sie co PiSzesz?, jaruzelski byl agentem zydobolszewii, wprowadzil stan wojenny z incjatywy solidarnosciowej parchacizny /michniki,gieremki../ ktora tracila wplyw na dzialania zwiazku, i to on z kiszczakiem namascili magdalenkowych zydoslugusow do arendowania Polska. Wiec parchata mendo jest twoim patronem, i nie sil sie na hasbarska erystyke bo jestes za tepy..

  • Polus

   6 maja 2018 at 15:33

   Do antypolonus
   Nie mówię czyim był pan Jaruzelski agentem tylko że jest on dzieckiem narodu polskiego, nie żydowskiego. Jest on bohaterem nie tylko dla monarchistów jak pan Wielomski czy Korwin-Mikke, ale dla wielu endokomunistow również, tyle ze pan Korwin jest uczciwszy i mówi o tym wprost
   Co by nie mówić jest między wami wszystkimi jeden łącznik, jest nim nienawiść do Polski i do Polaków. To łączy wydawałoby się tak przeciwstawnych sobie Grzegorza Brauna z Wojciechem Jaruzelskim czy Żydów z wami panslawistami, mentalnymi Mongołami

 15. iks igrekzet

  5 maja 2018 at 20:50

  Jeśli obniżą VAT do 20% to może nawet sobie tam zbudować własny pomnik. Inaczej jest to poroniony pomysł. Nie za moje pieniądze. Rozumiem Smoleńsk i dążenie do prawdy, jednak co innego okradanie własnych obywateli i karmienie ich tematami zastępczymi. Obecnie to co pokazuje TV PiS to pobożne życzenia. Prawda w sondażach jest inna. Młodzi niemal całkowicie są za Kukizem, a poparcie dla Pi\s jest wśród nierobów, urzedników i wszystkich wygodnie uzależnionych od Państwa. Co więcej PiS robi obecnie wszystko aby wzmocnić opozycję i robi to skutecznie. Ponieważ nie da się w nieskończoność dawać. Jeśli będziemy rozdawać na programy społeczne to tak jak w Szwecji to w końcu kolokwialnie mówiąc: pierdolnie. A przecież najpierw powinno się poluzować ludziom przedsiębiorczym, budującym dobrobyt. Stopniowo obniżać podatki. Stworzyć ulgi podatkowe dla osób inwestujących i zwiększających zatrudnienie. Ideałem byłoby maksymalnie obniżyć podatek dochodowy, to by przyciągnęło ludzi z zagranicy. Polska jeśli ma się liczyć w świecie nie może oglądać się za zażydziałą starą Europą, musimy iść własną drogą, tak by nas szanowano. Ale obawiam się,że to nie za PiSu, PO, tylko Kukiz to szansa na realną zmianę.

 16. Polus

  5 maja 2018 at 23:22

  Młodzi są w dużej części za Kukizem tak jak wcześniej byli za Palikotem czy Korwinem. To normalne, czy raczej zrozumiałe ze młody człowiek chce być „wolnym” czyli ćpać, pić, p….. do woli. W wiekiem to mija i preferencje się zmieniają, tak już jest
  Przedsiębiorcy mogą być nośnikiem dobrobytu, jak się ich odpowiednio poinstruuje co maja robić, ale mogą być równie dobrze przyczyna strasznej nędzy jak to było np w XIX w. kiedy nie mieli żadnych obciążeń. Niestety skrajna głupota przedsiębiorców która doprowadziła do urealnienia komunizmu uderzyła bardzo mocno w Polskę. Straszliwie mocno
  Kukiz oczywiście może bawić się w zbawiciela dopóki starsi i mądrzejsi nie zdecydują ze czas na nowego zbawiciela

  • Hania

   6 maja 2018 at 12:00

   Pisząc o ćpaniu i piciu ma pan siebie na myśli?!?
   Panie kochany, młodzi ludzie mają serdecznie dosyć zakłamanej magdalenkowej nomenklatury.
   Przeważnie żydowskiego pochodzenia.
   Pan nie ma pojęcia o czym bazgrze.
   Przedsiębiorcy doprowadzili do komunizmu?
   Macierewicz jest symbolem upadku intelektualnego tzw polskich elit
   ( wywodzących się w znacznej mierze z KOR)-

   • Polus

    6 maja 2018 at 15:11

    Nie mam siebie na myśli, słucham co młodzi mówią i jak myślą i są dokładnie tacy sami jak moje pokolenie będące w ich wieku. Jak to Kochanowski pisał ? Chcą mieć rok bez wiosny ci co chcą by młodzi nie szaleli. Coś w tym rodzaju
    Znam tez młodych masowo emigrujących, oni nie maja bladego pojęcia co to Magdalenka. Wiedza tyle ze u polskiego przedsiębiorcy-zbawcy narodu zarobią 2100 brutto harując jak psy od rana do wieczora, i wystarczy ze przekroczą zachodnia granice i u takiego samego przedsiębiorcy dostaną cztery razy tyle za najprostsze prace, przy połowie mniejszym wysiłku.
    Oczywiście ze to wielki nieopodatkowany przemysł doprowadzil do nędzy niewyobrażalnej milionów proletariuszy, którzy siła rzeczy zasilali komunistyczne szeregi. Bez milionów nędznikow Marks z Engelsem mogliby sobie pogadać co najwyżej przy kominku. To tak jakby dziś Holendrzy czy Szwedzi ruszyli z siekierami na wielki biznes. Bez sensu skoro maja co do gara włożyć.
    A głupota przedsiębiorców była również natury ekonomicznej, nie tylko społecznej czy politycznej.
    Nawet ich kolega Ford wykrzykiwał ze pracownik po wyjściu z fabryki musi być klientem, bo masowa produkcja potrzebuje masowego odbiorcy. Głupota przedsiębiorców była jednak nie do przejścia
    Nie widzę żadnego upadku elit wokoło nazwijmy to- macierewiczowskich. Elity narodowo-komunistyczne natomiast upadly, w swoim antypolskim zacietrzewieniu posunęły się aż do wstąpienia wcszeregi okupantów,

    • Hania

     6 maja 2018 at 19:17

     @Polus

     Nie wiem czy warto rozmawiać z kimś, kto chwali się tak ograniczoną wiedzą?!
     Wrzeszczy pan na komunistów, choć sam przejawia przywiązanie do socjalizmu
     Polscy przedsiębiorcy muszą wpierw zostać ogołoceni przez ZUSy i wszelakie urzędy, by na końcu rzucić ochłapem w polskiego robotnika…
     By starczyło naszemu Mateuszkowi na rozdawnictwo jak jakiemuś księciu udzielnemu:)

     Pan wie, że ten gnębiony fordowski robol mógł se zakupić autko za swoją półroczną pensję?
     Taki z tego Forda był wyzyskiwacz!
     To nie to co dzisiejsze socjalistyczne duszeńki….

     • Polus

      6 maja 2018 at 20:38

      Nic nie wiem o moim przywiązaniu do socjalizmu, moja rodzina bardzo ucierpiała od wschodnich panów wiec mam nawet powody osobiste by ich nie lubić.
      Za zachodnia granica przedsiębiorca niemiecki czy austriacki jest jeszcze bardziej ogałacany przez zusy i inne takie a jednak płaci robolowi 4 razy tyle co jego polski odpowiednik „patriota”. „Patrioci „ zakład potrafią zamknąć z powodu braku personelu, a więcej polskiemu robolowi nie zapłacą. Tacy są. Niech polski robol jedzie czyścić ubikacje a kogo to z „patriotów” obchodzi
      Napisałem ze Ford wyzyskiwaczem właśnie nie był. Sam u siebie wprowadził zwolnienia lekarskie, płatny pobyt w szpitalu, płace minimalna i to taka za która robol-klient mógł kupić w przeciągu kilku miesięcy nowy samochód.
      Minęło ponad sto lat i polski przedsiębiorca płaci tyle ze nawet na taczkę nie starczy. A jak ma dzieci to i na buty nie zarobi. Ot zbawcy narodu
      Ford poszedł dużo dalej, twierdził ze jeśli przedsiębiorcy nie rozwiążą problemów społecznych( godne płace itp) toich działalność nie ma żadnej racji bytu. Bo sam zysk jaki osiągają nie jest nikomu do niczego potrzebny
      Rozumiesz Haniu że to są Forda opinie i przestrogi?

 17. tuszyn

  5 maja 2018 at 23:27

  Albo pan Antoni zidiociał albo tylko rżnie głupa i podpuszcza pożytecznych idiotów. Nie będzie żadnego pomnika Polskiej Chwały ani figury Matki Boskiej Hetmanki. Czeka natomiast przebierając nóżkami kahał „spadkobierców” wystruganych z banana by na centralnym placu Warszawy zbudować Europejskie Centrum POLIN

 18. jaro

  6 maja 2018 at 00:22

  Zastanawiam się czy te chore pomysły maciarewicza to skutek wypadku poprzedzonego szalonym przejazdem z Torunia do Warszawy , czy w dekiel waliło mu wcześniej ?

 19. Art

  6 maja 2018 at 01:56

  Chyba p. Antoni w czuły punkt uderzył,gdyż kacapskich najemitów na pęczki tutaj.

  • art to prosty sługus

   6 maja 2018 at 11:50

   powiedział skundlony zydopachoł art

  • Polus

   6 maja 2018 at 15:15

   O tak kacapska nienawiść polskojęzycznych Mongołów do ministra Macierewicza to nic nowego

   • wracaj do izraela sprzedawczyku

    6 maja 2018 at 18:35

    kolejny zydopachoł polus.

    • Polus

     6 maja 2018 at 20:46

     Moja ojcowizna znajduje się tutaj, nie w Izraelu. Co prawda przez was panslawistycznych Mongołów bardzo okrojona by nie powiedzieć całkowicie zniszczona ale jest wolna I dumna Polska są nadzieje na odbudowę
     A że wam tawariszcz to się w głowie nie mieści to znaczy zmęczeni wasza głowa jest niedobrze

 20. WJTK

  6 maja 2018 at 02:23

  Denerwuje mnie ten symbol sowieckiej dominacji nad Warszawą. Też chciałbym się go pozbyć, ale pomysł Macierewicza z figurą MB (w tym miejscu!) na jakiejś kolumnie jest banalnie neoficki, po prostu głupi.
  Dla przypomnienia innych nawiedzonych nadgorliwców z minionej epoki, przytaczam mój wpis sprzed pół roku na temat PKiN:
  „Z inicjatywą budowy tego „symbolu przyjaźni” wystąpił już w 1951 dobrze nam znany „przyjaciel” Polski niejaki Wiaczesław Mołotow. Przez ponad 30 lat, bo aż do 1987, na „darze Związku Radzieckiego”, widniał wykuty w piaskowcu (nad głównym wejściem) wielki napis „PAŁAC IM. JÓZEFA STALINA” (nomen omen architektem koordynującym jego budowę był JÓZEF SIGALIN) Jak widać napis ten nie przeszkadzał, ani Gomułce, ani Gierkowi, ani Jaruzelskiemu. Co prawda nie rzucał się on zbytnio w oczy, bo przesłaniał go neon. Imię Stalina usunięto dopiero w 1987, tuż przed trzecią wizytą Jana Pawła II, czyli przed mszą św. jaka odbyła się na Placu Defilad.
  Gdy pałac powstawał (w latach 50-tych), pisano o nim z czułością: „szybko wzrasta jak kwiat kamienny na klombie miasta”, „ witam go roniąc łzy radosne, szczęśliwy jestem, czuję że rosnę”, lub profesjonalnie, bo z architektonicznym znawstwem: „ nie gniecie człowieka, natomiast tworzy majestatyczną, pełną swoistego wdzięku i lekkości bryłę w sylwecie Warszawy”, lub poetycko jak np. Jan Brzechwa: „Pałac z baśni powstaje w Warszawie, będzie trwał jak miłość do dziecka, jak przyjaźń radziecka”, równie poetycko inny poeta: ”Rośnie pałac ponad miastem na metrów dwieście! To przyjaźń wyciąga ramiona. To przyjaźń wieńczy Śródmieście. Tutaj prawda jak żyto jest prosta Tu swą młodość wciąż młodą i piękno przekazuje Warszawie Moskwa”. Itd. itd.”

 21. klopsik

  6 maja 2018 at 03:07

  Początkowo też myślałem – zburzyć. A teraz zwieńczyłbym PKiN iglicą, na której szczycie byłby KRZYŻ. Tylko tyle i AŻ TYLE.

  Szkoda burzyć, bo wypadałoby coś postawić w zamian. A krzyż na pomniku radzieckim byłby SYMBOLEM zwycięstwa chrześcijaństwa, dekalogu nad socjalizmem, lewactwem i innymi wyznaniami. To był symbol PRL-u, czemu nie miałby tanim kosztem być obecnym symbolem POLSKI !!!

  • Marian

   6 maja 2018 at 11:36

   A może by Macierewicz zaproponował wyburzenie „komór gazowych” i ew. całego obozu w Birkenau?

   • Marian

    6 maja 2018 at 11:38

    Co do pomysłu z krzyżem, to pomysł mądry i racjonalny. Ale jak znam Warszawę czyli „małe żydowskie miastecko na rusko-pruskim pograniczu”, to prędzej zobaczymy tam menorę lub gwiazdę Dawida.

 22. Ollam

  6 maja 2018 at 08:49

  Po pierwsze:

  Jest takie powiedzenie: kto nie pamięta przeszłości ten będzie skazany na powtórne jej przeżycie.

  Jeżeli okres stalinowski dla czytelników i autorów tego serwisu jak i dla mnie kojarzy się z samymi złymi rzeczami to ten cholerny pałac powinien pozostać właśnie dla zachowania pamięci.

  Powinien codziennie przypominać czym kończą się „izmy” w skali społecznej.

  Po drugie:

  Jako konserwatywny liberał szanuję własność innych ludzi tą z przeszłości i tą teraźniejszą. Rozwinę to.

  Pałac został zbudowany z materiałów z celowej rozbiórki wielu obiektów kojarzonych z polskością. Było to celowe działanie ruskich obliczone na zacieranie polskiej kultury. Rozbierając pałac okazujemy brak szacunku dla tej straty która była poniesiona w przeszłości.

  Szanujmy pięniądze również innych obywateli jak i własne ! Ktoś uważa, że pałac zostanie rozerbrany za darmo ? Nikt nie ma pojęcia łącznie ze mną, jak olbrzymie koszty taki proces wygeneruje. Zatrudnienie ekip, wyłączenie ulic z ruchu, reorganizacja ruchu, relokalizacja instytucji tam mieszczących się, obszar planowania przestrzennego, rozbiórka, składowanie złomowanie, utylizacja.

  Ktoś uważa, że marsjanie zapłacą nam za takie igrzyska ?

  • Polus

   6 maja 2018 at 15:41

   To powiedzenie Żydzi w Auschwitz wywiesili w jednej z gablot.
   Konserwatyzm z liberalizmem tez w skali społecznej mogą do nieszczęść doprowadzić czy to dotyczy wszystkich izmów tylko nie liberalizmu?
   Marsjanie wam nie zapłacą, tak mi się wydaje, ale gdy Polacy w swoim własnym domu będą chcieli coś rozebrać to nie będą mogli bo? Co miałby im liberalizm z konserwatyzmem do powiedzenia ?

   • Ollam

    6 maja 2018 at 21:38

    Czekałem na tak pajdokratyczną wypowiedź.

    Jeżeli w dalszym ciągu Pan uważa, że należy rozebrać Pałac Kultury i Nawuki w Wa-wie to również proszę lobbować za:

    – rozbiórką zamków krzyżackich w Polsce a jest ich 57 – bo wybudował je wróg, najeźca i zaborca,

    – rozbiórką piramid w Gizie – ponieważ uosabiają jedną z pierwszych globalnych tyranii,

    – rozbiórką Koloseum w Rzymie – ponieważ ginęli tam pierwsi chrześcijanie. Ciekawe czy Papieżowi spodoba się taki pomysł ?

    Po pierwsze:

    Konserwatywny liberalizm jeszcze nie doprowadził w skali społecznej do nieszczęść, ponieważ w USA w stanie faktycznym skończył się przed 1900 rokiem.

    Po drugie:

    Konserwatywny liberalizm to nurt polityczny i pogląd a nie nazwa systemowa i nazwa ustrojowa jak narodowy socjalizm, komunizm i totalitaryzm.

    Porszę nie mylić kategorii pojęć i nie mieszać miodu z gównem.

    • Polus

     6 maja 2018 at 22:42

     Czekać na lobbowanie pan może dokąd się panu żywnie podoba. To wolny kraj i każdy czeka na co chce
     Pan niech sobie czeka a Polacy będą robić również to na co maja ochotę charaszo?
     Nie mieszam ani miodu ani gowna po prostu zadałem pytanie czy wszystkie izmy są be za wyjątkiem liberalizmu i konserwatyzmu.
     Samo pojęcie konserwatywny liberalizm moze być tak samo bez sensu jak liberalny konserwatyzm. Bo cóż to znaczy konserwatywny liberalizm? To znaczy ze w liberalizmie nie dopuszczamy do żadnych zmian czy konserwatywnny oznacza tu jakiś zbiór zachowań, właściwy danej kulturze czy jakiejś grupie społecznej? Tylko jakiej grupie? Przecież konserwatyzm amerykański czy purytański to zupełnie co innego niz konserwatyzm niemiecki, polski czy japoński nie mówiąc o etiopskim czy indyjskim.
     Jeżeli chcemy konserwować liberalizm to tu jest sens, ale by być jakimś konserwatysta to chyba trzeba wiedzieć jakim?
     A konserwując liberalizm czyli jak mówi prof. Bartyzel, ideologie podnosząca wolność jednostki do rangi Absolutu, opowiadamy się za izmem który zrobił straszliwe spystoszenie we wszystkich społeczeństwach. Innego zdania będą pan Palikot, Hartmann czy Korwin-Mikke ale trudno żeby nie bronili własnych ideologii

 23. TZ.

  6 maja 2018 at 11:42

  Żeby jeszcze bardziej zadowolić pana Macierewicza to ja proponuję postawić w miejsce PKiN dokładną kopię Białego Domu.

 24. Pac od pałaca

  6 maja 2018 at 13:07

  Zburzyliście „pokomunistyczny” przemysł pod dyktando żydowskich Jankesów, wywaliliście miliony Polaków za chlebem, nie jesteście w stanie zbudować nawet hulajnogi, to czas na burzenie PKiN. Tylko tyle potraficie obce pomioty.

 25. Pinotnero

  6 maja 2018 at 15:05

  Eee słabo. Traci rozmach. Misiewicz zaproponowałby tecze

 26. marju73

  6 maja 2018 at 18:44

  Ciekawe czy skonsultował pomysł ze swoimi dawnymi kumplami korowskimi z lewicy laickiej herbu Michnikowszczyzna?

 27. veritatis

  6 maja 2018 at 19:52

  Fałszywa flaga celem utrzymania katolickiego elektoratu pod zasłoną deklaracji i nadzorem zjednoczonej partii interesów syjonistycznych.

 28. Marian

  7 maja 2018 at 15:15

  Podobno PKiN to był „dar przyjaźni” od Rosjan dla Polaków. Jaka przyjaźń taki i prezent, ale nie wypada go niszczyć.

 29. Płatny agent CIA rusofobiczny DEBIL Macierewicz lansowany przez CIA na "autorytet" w głupiej III RP !

  7 maja 2018 at 19:45

  WARIATOWI skarjnemu psychopacie rusofobowi Macierewicz zupełnie ODBIJA ta łysa żydo-masońska SZAJBA !
  Jak taki SZAJBOL został w ogóle ministrem MON ?
  Skoro taki SZAJBOL jak Radek Sikorski, który NIE mając polskiego obywatelstwa, którego się DOŻYWOTNIO zrzekł w 1986 roku został też ministrem MON, a potem też ministrem „polskiego” MSZ-u na życzenie tych anty-polskich SPRZEDWACZYKÓW z gangów PO-PiS, to już normalnego człowieka nie dziwi jak ta Polska jest PONIEWIERANA i kopana jak przez żydowską rozuchwaloną mafię !!!
  STUKNIĘTY rusofob żądał zdegradowania TRUPA Jaruzelskiego z powodu Macierawiecza skrajnej nienawiść do Rosji, która trzyma tego OSZOŁOMA Macierewicza przy życiu !
  Macierewicz razem z OSZOŁOMEM A.Dudą śliniąc się jak DEBILE też chcą awansować TRUPA zdrajcy Kuklińskiego na ganerała i innych TRUPÓW !!!
  Taka jest wcielona ich NOWA ideologia skorumpowanego neo-banderowskiego syjonistycznego gangu PiS, gdzie aktywistami są KOR-y i „solidaruchy” na żołdzie CIA !

  Żydo-mason Macierewicz aktywista żydowskiego gangu KOR opłacanego milionowymi łapówkami $$$ z CIA i żydo-masońskich tzw. „charytatywnych fundacji” z żydowskiego New Yorku wylansował POKRĘTNY model rozumowania lemingów w III RP, że jakoby branie łapówek od zagranicznych służb specjalnych grasujących w Polsce, a zwłaszcza od żydowskiego CIA lub samego Mosadu to JAKOBY „walka o wolność” w Polsce !
  SŁYSZYCIE: Branie łapówek o zagranicznych służb specjalnych jak CIA, BND, Mosad … itp przez żydów „solidaruchów” i KOR-ów to JAKOBY „bohaterstwo” w III RP za co gang PiS awansuje TRUPÓW do stopnia generała za działanie na SZKODĘ oraz ZNISZCZENIE polskich obywateli w Polsce !
  Wszyscy aktywiści żydy tzw. „solidaruchy” BYLI i dalej są FINANSOWANI przez zachodnie służby specjalne, jak CIA, BND, Mosad itp. które służą żydo-banksterom z USA, Niemiec lub nawet tego gównianego Izraela, którzy są na drodze KOLONIZACJI tej polskiej głupoty PRZEKUPIONEJ „warszawki” organizującej RABUNEK polskich obywateli.
  Macierewicz ten żydo-masoński OSZUST udający „katolika”, który faktycznie jest NISZCZYCIELEM Polski, gdyż on też aranżował tzw. „dekomunizacje” która służy od 25 lat w złodziejom żydowskiego KOR i aktywistom „solidaruchom” przy korycie władzy „warszawki” w procesie tzw. „prywatyzacji” czyli NISZCZENIA byłego państwowego majątku, uwłaszczania się na nim tych złodziei na żołdach łapówkowych CIA, czyli tych gangsterów z PiS-PO-PSL-SLD.
  To oni z dnia na dzień za pomocą „prywatyzaji” byłego państwowego stają się NIE legalnie milionerami w III RP !
  Teraz ten rosofobiczny DEBIL Macierewicz KOR-wki wylansowany na „autorytet” przez „polsko-języczne” media dla lemingów lansuje zburzenie Pałacu Kultury i Nauki, gdyż ta cała HUCPA ma drugie dno.
  Są nim działki, na których Pałac Kultury stoi!
  Teraz w tej ZAKŁAMANEJ Warszawie, gdzie za pomocą doskonałych technik fałszowania są FABRYKOWANE „prawa własności” co NIE jest tajemnicą poliszynela, że JAKOBY jakieś ŻYDY z New Yorku i żydoskie KLUBY FINANSOWE z Waszyngtony wysuwają roszczenia, że JAKOBY na tych działkach przed wojną znajdowały się tam kamienice i obiekty(rzekomo nawet tam stał dom publiczny). Okazuje się, że te budynki i kamienice były kupione na KREDYT w POLSKICH ówczesnych bankach i NIE miały spłaconych DŁUGÓW hipotecznych !
  Jak widzimy lobby ŻYDOWSKIE, które ZAWSZE wspierali Macierewicz razem z gangami łapówkarzami PO-PiS-PSL-SLD w Polsce nie po raz pierwszy znalazło możnego protektora w postaci z PiS-u.
  I nawet „guru” młodej polskiej prawicy konserwatywnej, Wojciech „zwrócić Niemcom Szczecin” Cejrowski, grzmiał ostatnio w jednym z telewizyjnych wywiadów:
  Teraz PRZEKUPINIE zarządcy z „warszawki” krzyczą:
  Zburzyć Pałac Kultury i Nauki gdyż on jest wybudowany w architekturze „komunistycznej” a działki na którym on stoi to ODDAĆ urojonym właścicielom żydom lub niemcom !
  Cóż, widać, że Pan co boso świat przemierza i swego czasu zrzekł się polskiego obywatelstwa, jest nad wyraz hojny w rozdawnictwie POLSKIEGO dobra narodowego.
  Zastanawiam się tylko, czy gdyby powojenne władze Polski zdecydowały się przyjąć w darze od ZSRR proponowane nam wówczas wybudowania metra w Warszawie, dzisiejsi rządcy sprzedawczykowie „solidaruchy” gangsterzy łapówkarze na żołdzie CIA z gangu PiS z KOR-u, dzisiaj podjęliby decyzję zasypaniu, względnie ZALANIU wodą wybudowanego metra ?
  Jedno jest pewne !!!
  Jeśli nawet naprawdę ktoś kiedyś rozwali Pałac Kultury – to przecież nie dlatego, że to „relikt komuny”, tylko ze względu na ŁAPÓWKĘ od jakiegoś żydoskiego banku czy żydoskiego developera za warte miliardy miejsce w centrum Warszawy !
  Obecne realia żydo-mafijnej III RP zarządzanej na przemian przez ŻYDÓW z gangów PO-PiS-SLD-PSL – czyli zwykłych sprzedajnych ZŁODZEJI u władzy „warszawki”, tym razem udający patriotów – opowiadający Polakom zupełne kompletne BREDNIE !
  A ta wykołowana masa ludzka w III RP dalej jest w jakimś głupim śnie i dalej daje się KOŁOWAĆ i RABOWAĆ przez zagranicznych WYNAJETYCH agentów z CIA !
  W amerykańskich żydoskich mediach także ukazują się już takie wiadomości, że ich PŁATNI agenci Morawiecki, Gliński, Macierewicz, Tusk, Kaczynski … itp też chcą zburzyć ten wieżowiec Pałac Kultury o Nauki w Warszawie.
  Gdyby powodem była ideologia i antykomunizm, to aby patrzeć jak takie OSZOŁOMY żydo-masońskie Macierewicz, Schetyna, Gliński czy Tusk podejmą SAMODZIELNIE decyzje o zburzeniu zamków krzyżackich w Malborku … itp !!!
  To tych oczywistych OSZOŁOMÓW w tej yebniętej rządzącej „waraszwce” należy ZNISZCZYĆ za ich RABOWANIE polskich obywateli !

  No ale to nie ideologia, a lichwa i brudny pieniądz jest powodem do wyburzenia.
  Prawdopodobnie żydowscy lub w ogóle ZAGRANICZNI deweloperzy dają ŁAPÓWKI na ukryte konta zagraniczne „autorytetów” mafiozów PiS-PO, aby doszło to do skutku, to BURZENIE polskiego majątku narodowego w zwariowanej III RP.
  Przecież miejsce w centrum jakiejkolwiek stolicy, a tym bardziej w środku Europy jest żyłą złota dla tych świrów.
  Dlaczego te propagandowe ŚWIRY z TV Trwam wpuszczają takiego WALNIĘTEGO osobnika jak Macierewicz, który już wielokrotnie nawoływał do wojny Polski z Rosji i aby z Warszawy zrobiono następną Hiroszymę, bo tak sobie życzy ten skrajnie rusofobiczny DEBEL Macierewicz !

 30. sww

  9 maja 2018 at 21:43

  Ohydztwo Stalina największego zbrodniarza w dziejach ludzkości powinni zniknąć

 31. Tomasz

  10 maja 2018 at 04:49

  Nie jaki Polus paszoł w..n do swoich mocodawców .

 32. Tomasz

  10 maja 2018 at 08:03

  Żydo-pachoł nie nienawidzący Polskich Patriotów dostał by po mordzie w Okresie międzywojennym po mordzie od Ułana ze Szwadronu Śmierci który walczył z wrogimi Polsce i Polakom gnidami nienawidzącymi Polskich Patriotów i wycierający sobie pysk Prof Bartyzelem .

 33. Kasia

  11 maja 2018 at 10:14

  Ponieważ cała budowla przypomina kościół swoją formą więc wspaniałym, prostym i tanim sposobem na zmianę totalną charakteru tej budowli jako symbolu byłoby umieszczenie na szczycie zamiast iglicy wielkiego stalowego krzyża widocznego z każdego zakątka Warszawy.
  Następnie należy przeprowadzić kalkulację co się opłaca i z czysto ekonomicznym rachunkiem podejść do tego czy w przyszłości go rozebrać czy nie.
  Proste i łatwe, ale ten nasz żydowski rząd nigdy do takiego prostego rozwiązania nie dojdzie chociażby dlatego że zezwolenia od sierżanta Danielsa na krzyż dominujący nad Warsze w Polin nie dostaną.

  Najpierw drodzy Rodacy Polacy przegłosujmy polski rząd, aby mieć prostymi sposobami Polskę mądrą i bogatą!
  Łatwo powiedzieć tylko jak do plebsu głosującego dotrzeć jak masmedia są w żydowskich lub żydowsko/niemieckich czy żydowsko/amerykańskich rękach?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra