Polskość

Lewica kłamie w kwestii krzyża celtyckiego. Nie ma go wśród symboli Waffen SS!

Wśród lewicy funkcjonuje wiele kłamstw. Są one tak popularne, że lewicowcy traktują je jako coś oczywistego i bez oporów non stop powtarzają. Jednym z takich kłamstw jest nieprawdziwe stwierdzenie o tym, że krzyż celtycki był jednym z symboli Waffen SS. Skorzystanie z internetu, i wizyta na stronach opisujących symbolikę dywizji SS unaocznia, że żadna z dywizji SS nie używała tego symbolu.

Waffen SS była to armia zjednoczonej Europy zdominowanej przez Niemców. W Waffen SS znalazło się: 3.000 Albańczyków, 23.000 Belgów, 15.000 Walonów, 50 Brytyjczyków, 1.000 Bułgarów, 30.000 Chorwatów, 10.000 Duńczyków, 3.500 Hindusów, 20.000 Estończyków, 1.000 Finów, 15.000 Węgrów, 39.000 Łotyszy, 50.000 Holendrów, 6.000 Norwegów, 8.000 Francuzów, 20.000 Włochów, 25.000 Ukraińców, 12.000 Rosjan i Białorusinów, 50.000 Kozaków, 8.000 Tatarów, Azerów, Turkmenów, Kirgizów i Uzbeków, 3.000 Rumunów, 15.000 Serbów, 1.000 Hiszpanów, 130 Szwedów, 800 Szwajcarów, oraz niewielka ilość Słoweńców, Greków, Czechów, Litwinów oraz mieszkańców Luksemburga.

Warto pamiętać, że przymusowo w szeregi niemieckich sił zbrojnych w czasie II wojny światowej wcielono 450.000 Polaków (200.000 z Pomorza, 200.000 z Górnego Ślaska) na podstawie policyjnego spisu ludności. Alternatywą dla przymusowo wcielanych, którzy odmawiali walki w szeregach niemieckiej armii, była kara śmierci. Od 1944 roku Polacy wpisani siłą na Volkslisty byli przymusowo wcielani nawet do Waffen SS. Dowództwo SS zakazało wszelkiej dyskryminacji wcielonych do SS Polaków.

Wśród symboli dywizji Waffen SS, jednostek będących owocem integracji europejskiej, znalazły się między innymi: germańskie runy, swastyki, czaszka, łeb konia, miecze, lew, pięść, dwugłowy orzeł, kwiatek, rózgi liktorskie (które dziś można zobaczyć na ogrodzeniu Zamku Królewskiego w Warszawie), pół orła, dwa granaty, czapkę ze skrzydełkami. Nie było jednak wśród symboli Waffen SS krzyża celtyckiego, co nie przeszkadza lewicy kłamać, że jest to symbol używany przez Waffen SS.

Na stronie Wiadomości Gazeta.pl ukazał się artykuł Wiktorii Beczek „”Biała Europa” to nie marzenie o śnieżnej zimie. A minister udaje, że rasizmu nie ma” w którym autorka stwierdziła, że „krzyż celtycki (używany w czasie II wojny światowej m.in. przez niektóre oddziały Waffen SS)”.

Na związanej z KOD stronie Koduj 24 w artykule „Przemarsz narodowców w Warszawie zablokowany” anonimowy autor stwierdził, że „Z okazji 1 maja cztery organizacje nacjonalistyczne: Szturmowcy, stowarzyszenie Niklot, Kongres Narodowo-Społeczny oraz Autonomiczni Nacjonaliści zorganizowali „Szturmowe Święto Pracy 2018″. Postanowili „świętować”, przynosząc ze sobą m.in. flagi z celtyckimi krzyżami i czarnymi słońcami (symbolami Waffen—SS) oraz emblematy Narodowego Odrodzenia Polski”.

W jednej z dyskusji internetowych znalazłem informacje, że „krzyż celtycki wylądował na kołnierzach 33 Dywizji Waffen SS Charlemagne”. Problem polega jednak na tym, że symbolem widocznym na naszywkach patkach kołnierzyka jest litera X w kole (zapewne X to forma zapisu Ch od Charlemagne) a nie krzyż celtycki. Symbol ten jest zresztą opisywany jako „X” na stronach zajmujących się militariami.

Naszywka 33 Dywizji Waffen SS Charlemagne
https://cdn.shopify.com/s/files/1/1141/9332/products/1_6b65a365-4d80-442d-a92e-c613a135de5e_1024x1024.jpg?v=1455128442

Z racji na to, że litera „X” w kole była na naszywkach 33 Dywizji Waffen SS Charlemagne, dziś (idąc krętymi drogami nieustraszonych pogromców faszyzmu) o odwoływanie się do nazizmu można oskarżać serie komiksów „X men” a nie osoby posługujące się krzyżem celtyckim.

Symbol siedziby komiksowych X menów:
https://static.intelimedia.pl/sub/_bn30308.jpg

Zresztą na podobnej zasadzie można doszukiwać się analogii między trupią czaszką która była symbolem 3. Dywizji Pancernej SS „Totenkopf”, a piratami, w tym i kapitanem Jackem Sparrowem z Karaibów, których symbolem też jest czaszka.

https://vignette.wikia.nocookie.net/pirates/images/e/e2/TheLegendofCaptainJackSparrowMickeyMonitorNewsletter_Skull.jpg/revision/latest?cb=20120502185408

Na stronie Centrum Analiz Ruchów Neofaszystowskich „Stop nacjonalizmowi” w artykule „Krzyż celtycki” autora podpisującego się jako Ambroży Mucha znajduje się informacja, że „Nasjonal Samling (Narodowa Jedność) powstała 13 maja 1933 roku była ugrupowaniem Vidkuna Quislinga, najsłynniejszego nazistowskiego kolaboranta w Europie. Partia używała żółtego krzyża celtyckiego na czerwonym tle. Naturalnie symbol ten trafił również na mundury Norweskiego Legionu Waffen SS”.

Jednak wizyta na stronach opisujących symbolikę „Nasjonal Samling” unaocznia, że symbol używany przez norweskich ekstremistów niezbyt podobny jest do krzyża celtyckiego jaki dziś można zobaczyć na nacjonalistycznych demonstracjach. Ramiona krzyża celtyckiego wychodzą poza okręg, natomiast w norweskim symbolu podobnie jak w krzyżu gnostyckim ramiona nie przekraczają okręgu.

Symbol „Nasjonal Samling” Wikipedia
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/77/Nasjonal_Samling_%C3%B8rnemerke.svg/554px-Nasjonal_Samling_%C3%B8rnemerke.svg.png

Nie da się ukryć, że niezwykle popularnym symbolem jest wśród młodych nacjonalistów krzyż celtycki (krzyż w kole, którego ramiona wystają poza okręg), zwany też krzyżem słonecznym (będącym symbolem słońca).

Symbol ten był i jest obecny od tysiącleci wśród: Indoeuropejczyków, Słowian Wschodnich, pogan z Skandynawii (atrybut Odyna – Wodana), chrześcijan z Brytanii i Irlandii (koło jest symbolem świata, krzyż Jezusa, więc krzyż w kole symbolizuje świat Jezusa), ezoteryków, neonazistów, białych rasistów.

Wybitny znawca symboli ksiądz profesor Andrzej Zwoliński uważa, że „ze względu na różnorodne występowanie krzyża celtyckiego, interpretacje jego znaczenia należy uzależnić od konkretnej sytuacji i uwarunkowań”.

Przykładem nieporozumień związanych z  użyciem symboli może być wykorzystanie podobieństwa do krzyża celtyckiego (którego ramiona przechodzą przez okręg) w przypadku krzyża gnostycki (krzyż w kole, którego ramiona nie przechodzą przez okręg). Krzyż gnostycki jest symbolem gnostyków, zespołu wierzeń czerpiących elementy z chrześcijaństwa (nie będącego jednak chrześcijaństwem), greckiego pogaństwa i egipskiego hermetyzmu.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

17 komentarzy

17 Komentarzy

 1. michu

  5 maja 2018 at 13:55

  Ciekawe, że tak mało jest protestów przeciw czerwonym gwiazdom w przestrzeni publicznej (nawet np na piwie Heineken) albo sierpom i młotom. Czyżby przeciwnicy takiej symboliki z jakichś powodów nie przeżyli, albo byli zagonienie pracą by na podatki zarobić?

  • internet

   5 maja 2018 at 17:54

   Indianie Hopi mieli w swojej symbolice, też taki znak. (Indianie Hopi obrazy)

 2. michu

  5 maja 2018 at 14:12

  A poza tym stwierdzenie „Lewica nie kłamie” w jakiejś sprawie to byłby news i sensacja ;).

 3. Powalający Majestat Termojądrowej Mocy Syjonu

  5 maja 2018 at 14:24

  Tak naprawdę ten znak symbolizuje krucyfiks wsadzony w odbyt tej kurwy Bodakowskiej.

  • Tomasz

   5 maja 2018 at 15:33

   Potem lewactwo jest zdziwione tym, że Polacy gardzą tego typu „antyfaszystowskimi” mądrościami plugawych polskojęzycznych.
   Nie włączam się w jakiekolwiek skrajności ale uważam, że dla takich obrzydliwców nie ma miejsca w debacie publicznej. Śmieszy mnie kiedy szukają drzazgi w oku przeciwników a sami
   są do tego stopnia zdegenerowani że mają w oczach coś gorszego niż belki.

   • Powalający Majestat Termojądrowej Mocy Syjonu

    5 maja 2018 at 23:39

    A mnie śmieszy, że codziennie komentujący piszą tu teksty w stylu, „trzeba wytruć żydowską zarazę”, „szkoda, że Hitler nie zagazował ich wszystkich” itd. a tu nagle moralne oburzenie bo ktoś napisał „kurwa”.

    PS.
    Chuj ci w dupę i na imię.

    • Tomasz

     6 maja 2018 at 05:42

     Pewnie takie teksty piszą tacy plugawi prowokatorzy jak ty żeby potem inny obrzydliwiec miał „argument” i „usprawiedliwienie” dla swej ohydy. Z domu wyniosłeś upodobanie do takich tekstów czy masz szczególną obsesję nt wątków analnych? A może jedno i drugie? Nigdy nie angażowałem się w spory pomiędzy skrajnościami ale widzę,
     że ci co borykają się z lewactwem wiedzą co robią bo gdyby takie szambo rozlało się w przestrzeni publicznej to byłoby jeszcze gorzej niż do tej pory (a wydawało się, że gorzej być nie może).

     • Powalający Majestat Termojądrowej Mocy Syjonu

      6 maja 2018 at 12:15

      A może to ja jestem Polakiem-prowokatorem który robi tu za paskudnego, wrednego Żyda???
      Wasza paranoja nie zna granic.
      Właściwie to nie jest paranoja tylko zwykła hipokryzja.

      A wątki analne wyniosłem z domu, twojego domu, kiedy bywałem tam kiedyś jebać w dupę tą kurwę twoją matkę.

     • Tomasz

      6 maja 2018 at 12:23

      Lewacki plugawiec przenosi swoje obrzydliwe wizje do przestrzeni publicznej:
      „…A wątki analne wyniosłem z domu, twojego domu, kiedy bywałem tam kiedyś jebać w dupę tą kurwę twoją matkę…”
      Do tej pory nie angażowałem się ale teraz widzę, że trzeba zwalczać takie kanalie wspólnie nawet z ich skrajnymi przeciwnikami i wspierać przeciwników tego szamba.

  • Man

   5 maja 2018 at 15:39

   Jak Lewaki Atakują to znaczy, że robi Pan dobrą robotę Panie Janku. Tak trzymać

  • gzk

   5 maja 2018 at 19:54

   Takie wulgaryzmy powinny być z automatu kasowane.

   • Powalający Majestat Termojądrowej Mocy Syjonu

    6 maja 2018 at 12:16

    Sram ci do ryja.

 4. Powalający Majestat Termojądrowej Mocy Syjonu

  6 maja 2018 at 12:16

  Sram ci do ryja.

  • Tomasz

   6 maja 2018 at 12:28

   Uprawiasz defekacje w sieci ale nie jest tak jak ci się wydaje w twoich ohydnych wizjach.
   Nie defekujesz na kogoś tylko jak to bywa z pluciem pod wiatr-twoje plugastwo spada na ciebie.
   Ale nawet takie moralne zero jak ty może przyczynić się do Dobra. Gdyby nie ohyda takich jak ty to nie nie byłoby mowy o tak wielkim sukcesie Marszu Niepodległości.

  • Chłop z Mazur

   8 maja 2018 at 01:27

   Chyba nikt nie obił skutecznie twojej mordy. Ja się podejmę- napisz gdzie mieszkasz, a przyjadę, by nie narażać cię na dodatkowe koszta, kasa przyda się tobie na medyczne wydatki… A tak na marginesie, to jesteś prostak, dewiant, prymityw i cham. Na takich delikwentów nie słowo lecz solidna kłonica, bo z prymitywem się nie gada…

   ps. „cię” celowo z małej litery, bo nie zasługujesz na jakikolwiek szacunek, tylko na solidny łomot.

  • Chłop z Mazur

   8 maja 2018 at 01:37

   Tekst adresowany jest oczywiście do: Powalający Majestat Termojądrowej Mocy Syjonu
   Chyba nikt nie obił skutecznie twojej mordy. Ja się podejmę- napisz gdzie mieszkasz, a przyjadę, by nie narażać cię na dodatkowe koszta, kasa przyda się tobie na medyczne wydatki… A tak na marginesie, to jesteś prostak, dewiant, prymityw i cham. Na takich delikwentów nie słowo lecz solidna kłonica, bo z prymitywem się nie gada…

   ps. „cię” celowo z małej litery, bo nie zasługujesz na jakikolwiek szacunek, tylko na solidny łomot.

 5. Pingback: 3n9ct5mwn9cwntctvbyb3vebce

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra