Z zagranicy

10 tys. Polaków manifestowało w Wilnie przywiązanie do polskości [ZDJĘCIA!]

Z okazji Dnia Polonii i Polaków Zagranicą oraz Święta Konstytucji 3 Maja i stulecia odzyskania przez Polskę i Litwę niepodległości, ulicami Wilna przeszła Parada Polskości.

Udział w niej wzięli przedstawiciele czternastu oddziałów Związku Polaków z całego terytorium państwa litewskiego, zespoły artystyczne, dzieci z polskich szkół oraz działacze społeczni. Nie zabrakło również Polaków z Macierzy, którzy w ten sposób odpowiedzieli na apel przewodniczącego Akcji Wyborczej Polaków na Litwie Waldemara Tomaszewskiego o udział w marszu w geście solidarności z Polakami na Litwie.

Parada Polskości wyruszyła sprzed budynku litewskiego parlamentu i przeszła aż do Ostrej Bramy, gdzie przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej Ostrobramskiej zakończyła się uroczystą Mszą Świętą.

      

Fot. Renata Cytacka/facebook

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

7 komentarzy

7 Komentarzy

 1. jok

  6 maja 2018 at 10:10

  No, nieźle wygląda, naprawdę.
  A był ktoś z oficjeli nadwiślańskich, wyższych lub niższych rangą? Ktoś z ambasady np.? (no chyba jakiś IV konsul był?)

  A ktoś z tych notabli, co to chętnie pojawią się na uroczystości dotyczącej Ż-ów, akceptując miejsce w drugim czy trzecim szeregu, nawet gdy teoretycznie reprezentują gospodarzy tych ziem?

 2. Wiktoria

  6 maja 2018 at 11:42

  Pewnie nikogo z PIS nie było.Oni reagują tylko na Żydów.

 3. Anna

  6 maja 2018 at 11:43

  Na Polonię zawsze można liczyć.Dziękuję.

 4. Bogdan

  6 maja 2018 at 11:45

  Serce się raduje.Szkoda,że nie mieszkają i nie działają w kraju.

 5. Hubert

  6 maja 2018 at 11:51

  Dziękuję działaczom Polonijnym,Polakom uczestnikom patriotycznej uroczystości.

  Duda,rząd,PIS nic nie robi,aby sprowadzić Polaków mieszkających na nieludzkiej ziemi.Polska jest jedynym krajem,który tego nie uczynił.Wstyd i hańba.

  • As

   6 maja 2018 at 16:02

   Od kiedy kresy Rzeczpospolitej uważa się za nieludzką ziemię?

 6. Miszcz Yoda

  6 maja 2018 at 15:32

  Tylko z Priwislanka Provinz nikt nie przyjechał…Jeszcze, by litewskim nazistom zrobiło się przykro, a to przecież ,,strategiczny partner” II PRL…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra