Z zagranicy

POLACY MUSZĄ DOKOŃCZYĆ MISJĘ JANA KARSKIEGO Brońmy się razem, póki nie jest za późno!

Od kilku miesięcy trwa narastający kryzys polsko-żydowski, pogłębiony ostatnio przyjęciem przez Kongres USA ustawy S.447. Nadeszła, niezbędna konieczność zaprezentowania amerykańskiej i światowej opinii publicznej polskiej narracji historycznej. Jest to obowiązek całego narodu polskiego, wliczając w to całą Polonię świata. Nie możemy czekać na działania rządu, bo nie wiadomo, kiedy one nastąpią. Wszystkie opcje patriotyczne w Polsce i emigracja powinny się w ten proces aktywnie zaangażować.

Organizujmy się. Zakładajmy organizacje. I pamiętajmy, że podzieleni nigdy niczego nie wygramy! Jeżeli nie sprostujemy tej fałszywej narracji teraz, to przyszłe generacje będą wytykać palcami nasze dzieci w szkole, uniwersytecie na całym świecie, nie jako tych, którzy walczyli z nazizmem, ale staniemy się współwinnymi, którzy ramię w ramię z niemieckimi nazistami dokonywali zagłady Żydów i będą nas nazywać antysemitami. Aby obronić dobre imię Polski, wszyscy Polacy musimy dokończyć misję Jana Karskiego w USA i do tego są niezbędne narzędzia.

Przypominamy, że Jan Karski informował władze amerykańskie i organizacje żydowskie o trwającym w okupowanej przez nazistowskie Niemcy Polsce holokauście Żydów europejskich. Misja Karskiego nie byłaby możliwa, gdyby nie ogromna pomoc polskiego państwa podziemnego, wielu polskich bohaterów jak Witold Pilecki, Irena Sendler, Zofia Kossak-Szczucka i tysięcy niezliczonych zwykłych polskich obywateli, polskiego kleru i wielu innych. O tym wciąż nie wiedzą amerykańskie elity.

Wczoraj burmistrz miasta New Jersey Steven Fulop nazwał na Twitter Marszałka Sejmu RP Stanisława Karczewskiego: „białym nacjonalistą i antysemitą” a w drugim twicie nazwał Go jeszcze gorzej. Jest to nie tylko obraza Marszałka Senatu, ale obraza całej polskiej diaspory w USA i na świecie. Jeśli polski rząd jeszcze nie widzi co może się stać w stosunku do Polski po przepchnięciu przez żydowski lobbing ustawy 447 to proszę jest to doskonały przykład jak może wyglądać nękanie i upokarzanie Polski. Jeśli nie potrafimy się bronić to musimy się bezradnie przyglądać, jak plują nam w twarz. Brońmy się razem, póki nie jest za późno!!!!

Rząd dobrej zmiany powinien sobie w końcu zdać sprawę, że jeśli ugnie się przed atakami lobby żydowskiego to nie będzie już drugiej kadencji. Zwykli Polacy, którzy mają w sobie resztki godności i honoru już nie pójdą do wyborów. Będą rozgoryczeni i zawiedzeni jak my tutaj w Ameryce, gdzie dobra zmiana jeszcze nie dotarła. Nie widać także jak łączy się wspaniała prawica i tworzy jeden silny obóz patriotyczno-narodowy, na razie są tam albo ludzie niepoważni, albo młodociani liderzy zagryzający lepszych od siebie albo sprzedajni sekciarze, reszta pewnie zmieściłaby się na kilku kanapach.

Aby polska narracja rozpoczęła się sukcesem musimy się jednoczyć i zakopać topory wojenne wojny polsko-polskiej i spróbować realizować misję w formule budowania całej koncepcji misji w oparciu o zasady ponad partyjne. Polonia amerykańska się budzi. Musimy to zrozumieć, że można przyciągnąć do działania najlepiej wykształconą elitę Polonii tylko wtedy, gdy wyłączymy z gry wojnę polsko-polską. W działaniu tym nie może być miejsca na lansowanie siebie, autokreację czy pozbawione wiedzy szalone pomysły nieudaczników pozujących na wizjonerów. Przestańmy wyciągać z kapelusza niebytu politycznego lub polonijnego ludzi typu „wiernych, ale biernych” i podnosić ich do rangi opatrznościowych mężów stanu, tacy jak oni nigdy nie staną się naturalnymi liderami w swoich środowiskach.

Rozejrzyjmy się wkoło i posłuchajcie, o kim mówią elity z Warszawy. Nie mówią o Jeśmanie z Kalifornii, który sam zmobilizował Polonię w obronie godności i honoru wielu generacji Polaków tych co już byli i tych których jeszcze nie ma. Mówią o innych, którzy nie kiwnęli nawet palcem, kiedy amerykańscy senatorowie i kongresmeni krzywdzili nasza Ojczyznę.

Czas na profesjonalne działania. Istnieje już Warsaw Institute. Pierwszy krok został zrobiony. Czas więc otworzyć biuro w Waszyngtonie z głównym człowiekiem z Warszawy, który wie co to znaczy praca w grupie oraz powołać lokalnych koordynatorów w załóżmy 5 dużych miastach wliczając Toronto. Lokalni koordynatorzy muszą być osobami o kluczowych umiejętnościach komunikacji z lokalnym środowiskiem: Polonią, instytucjami edukacyjnymi, uniwersytetami i mediami. Muszą mówić i pisać po angielsku i po polsku i potrafić swobodnie poruszać się w amerykańskim środowisku. Modelem już działającym jest Hungarian Iniciative Foundation. Węgrzy z powodzeniem działają i inwestują w swoje organizacje etniczne już od 2016 roku. Finanse na działalność mogą na początku pochodzić ze słynnej Polskiej Fundacji Narodowej (kapitał założycielski), gdy będą widoczne pierwsze sukcesy Polonia włączy się do finansowania tego projektu. Konieczne jest ścisłe kooperowanie z Instytutem Pamięci Narodowej, MEN, Ministerstwem Kultury i szeregiem instytucji w Polsce i na świecie. Całość może być ściśle koordynowana z Kancelarii Premiera Morawieckiego, który miejmy nadzieję pracuje nad rozwojem centrum komunikacji strategicznej rządu. Narracja musi wychodzić z najważniejszego ośrodka władzy, nie z kilku jak do tej pory. Prawda o misji Karskiego musi docierać do amerykańskich elit, czyli do uniwersytetów, bibliotek, szkół, amerykańskich polityków i mediów. Istotne jest organizowanie szkoleń dla organizacji polonijnych i pomoc nawet materialna w postaci grantów na zakładanie stron internetowych. Przedstawiliśmy tylko kilka pomysłów, które mógłby realizować Warsaw Institute. Resztę pomysłów zachowujemy dla siebie. Politycy w Warszawie nie bójcie się Polonii, my nie mamy ambicji politycznych, aby piastować w Warszawie jakieś stanowiska. Ważne, by sobie uświadomić, iż dla propolskiego lobbingu w strategicznych dla Polski krajach, nie wystarcza już weekendowy wolontariat, czy pospolite ruszenie Polonii. Trzeba konsekwentnie profesjonalizować społeczność polską i przyciągnąć jej intelektualne zaplecze, bo tylko tak urzeczywistni się postulat ochrony dobrego imienia Polski za granicą.

Za podsumowanie niech posłużą efekty badań prowadzonych na Uniwersytecie Kansas. Wynika z nich, że ”1 dolar zainwestowany w lobbing przynosi $220 zysku. (źródło: Raquel Alexander, Susan Scholz and Stephen Mazza “Measuring Rates of Return for Lobbying Expenditures: An Empirical Analysis under the American Jobs Creation Act”).

Reszta znów zależy od politycznej decyzji polityków w Warszawie, chyba, że wkurzy się jakaś grupa polonijnych biznesmenów i zrobimy to sami, tak jak akcje Stop Act HR 1226. Ciągle jednak wierzymy w dobrą zmianę. Zróbmy to razem!

Waldemar Biniecki, biniecki@gmail.com
Katarzyna Murawska, murakate1@yahoo.com

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

25 komentarzy

25 Komentarzy

 1. zbyszek

  6 maja 2018 at 17:23

  Co sie dzieje z panem Kaczynskim?

  Brudzinski przejal wladze??

  • prawo

   6 maja 2018 at 17:28

   Jan Karski: „Żydzi zamieszkujący nasz kraj to najszlachetniejsi Polacy, których trzeba otaczać szacunkiem oraz przepraszać za to, że musieli zmieniać nazwiska pod naporem polskich antysemitów” Lansowany w III RP, pupilek salonów.

   Wielkie nazwiska uprawdopodobniają największe idiotyzmy, gdyż tłum ma naiwną pewność, że wielcy ludzie bredzić nie mogą. (Zbigniew HERBERT)

   • stan

    6 maja 2018 at 18:24

    No właśnie! Też sobie znaleźli autorytet. To jeszcze może Kuriera z Warszawy i Bartoszewskiego dorzućmy?

    • prawo

     6 maja 2018 at 21:28

     WSKAZÓWKA: Jeśli coś lub kogoś zachwalają żydzi, to jest to tym samym bardzo podejrzane i wymaga dokładnego przyjrzenia się temu.

     • stan

      6 maja 2018 at 21:32

      „Jeżeli twój wróg cię chwali, musiałeś popełnić błąd” – powiedzenie Augusta Bebela (1849-1913), niemieckiego socjaldemokraty.

   • obserwator

    6 maja 2018 at 21:57

    Jak każdy kto pomagał żydom. Patrzmy na to co dana postać zrobiła dla nas Polaków.
    To że ktoś walczył u boku Niemca czy Rosjanina nie znaczy z automatu że jest antypolski. Tylko jego zachowanie.

 2. you-tube

  6 maja 2018 at 17:43

  prof Jerzy Robert Nowak o wójku M Borowskiego.

 3. internet

  6 maja 2018 at 17:57

  Grzegorz Braun i prof. Jerzy Robert Nowak o żydach i oszuście Janie Karskim – gloria.tv

 4. karol

  6 maja 2018 at 18:04

  POLACY MUSZĄ DOKOŃCZYĆ MISJĘ ADOLFA HITLERA Brońmy się razem, póki nie jest za późno!

 5. wolna-polska.pl

  6 maja 2018 at 18:13

  1-Nieznane i szokujące fakty o żydach. 2-Strach przed Gojami. 3-Ustawa nr 1226 i żydowski rasizm. 4-Wiosenne nieporządki – Grzegorz Braun.

 6. Robert B.

  6 maja 2018 at 18:13

  Podlizujcie się do nich, przekonujcie, że są wyjątkowi w skali kosmicznej, to będziecie mieli.

 7. gazetawarszawska.com

  6 maja 2018 at 18:31

  1-KATYŃ 1940: Izraelska gazeta „Maariv” z 21 lipca 1971 r. wyjawia końcowy sekret katyńskiej masakry. 2-Żydzi i Polacy – po prostu nie pasujemy do siebie. 3-Wstrząsające kulisy pierwszych dni wojny w Polsce! Oto, co wtedy robili Żydzi. 4-Czy już wkrótce: „Polacy na Madagaskar?” 5-„Po pierwsze. W Katyniu nie zginął a ni jeden żyd z polskiego wojska….”

 8. gazetawarszawska.com

  6 maja 2018 at 18:33

  Hańba w Katyniu: przedstawiciel egzekutorów – rabin – plugawi ołtarz mszy świętej za Zamordowanych Żydów.

 9. gazetawarszawska.com

  6 maja 2018 at 18:39

  Co za hańba! Żenada, absolutny brak wstydu! (polecam obejrzeć – filmik)

 10. gazetawarszawska.com

  6 maja 2018 at 18:42

  Jedwabne – Film zakazany w TVP i innych polskojęzycznych telewizjach.

 11. jok

  6 maja 2018 at 19:26

  „Idealny” patron do tego typu akcji obrony przed antypolonizmem ze strony ż, ten Karski:) – zgadzam się z tymi głosami wyżej:))))….
  Cytat tego „patrona”, wskazujący na jego „sposób myślenia”:
  „W Polsce istnieje antysemityzm. Ja się nie waham tego mówić publicznie. Żydzi mają prawo wymagać, żeby władze, sfery naukowe, uniwersytety, elita kulturalna, elita polityczna wyraźnie, głośno oświadczyły: Podejmiemy wszelkie środki, żeby antysemityzm w Polsce przestał istnieć”

 12. karol

  6 maja 2018 at 19:30

  Żyd nie semita tylko chazarski gniot. (semitów to oni gnębią)

 13. PolishPolackski

  6 maja 2018 at 19:56

  „jeśli ugnie się przed atakami lobby żydowskiego to nie będzie już drugiej kadencji.”

  Drugiej kadencji?!
  Polski NIE BĘDZIE! a wy piszecie o drugiej kadencji tych żydowskich podnóżków?

 14. Marian

  6 maja 2018 at 20:33

  Na PIS i inne partie nie ma co liczyć.W bardzo ważnej sprawie być albo nie być Polski i Polaków zachowują się jak tchórze.Hańba.

  • Marian

   6 maja 2018 at 21:49

   Co proponujesz?

   • stan

    6 maja 2018 at 22:19

    Oremus!

 15. tuszyn

  6 maja 2018 at 22:44

  Co ma do tego Jan Karski? Wysłaliśmy go własnym sumptem do USA w żydowskich sprawach. Nikt go tam nie słuchał bo doskonale wiedzieli co i jak bogata finansjera ustaliła z Hitlerem w kwestii przyszłości środkowo-europejskich chasydów. Został zatem w Usraelu i klepał biedą aż do momentu gdy zaczął pluć na Polaków…. i posypały się tytuły, ordery, pieniądze, sława i chwała. Natomiast prawdziwym bohaterem i Polakiem Partriotą był jego rodzony brat, o którym nawet nikt nie wspomina

 16. naCIOWY

  7 maja 2018 at 01:19

  Coraz więcej strachajłów, którzy wbijają Polakom konieczność spełniania chciwości żydowskiej.W rzeczywistości należy Żydom wystawić rachunek: 23 bln dol. w złocie za przetrwanie w Polsce przez wieki, 27 bln dol. w złocie za wprowadzenie do Polski żydokomuny.I to egzekwować!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra