Kultura i historia

Przypominamy historię mienia żydowskiego w okupowanej przez Niemców Polsce

Wobec skandalicznej decyzji amerykańskiego parlamentu, który nakazał amerykańskiemu resortowi spraw zagranicznych (podległemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi), w ramach aktu 447, opisanie w raporcie sytuacji prawnej mienia, które przed wojną należało do Żydów, i po wojnie w wyniku braku spadkobierców przeszło na własność 40 państw, należy przypomnieć jak wyglądała historia z mieniem żydowskim na terenach okupowanych przez Niemców podczas II wojny światowej. Nam Polakom pozostaje nadzieja, że raport dla amerykańskiego kongresu opracowany przez amerykańską administrację stwierdzi zgodnie z prawdą, że żądania Żydów są wobec Polski bezzasadne.

Od początku II wojny światowej Niemcy dokonywali masowego zaboru mienia obywateli Polski. Mienie mordowanych Polaków i Żydów przejmowała Rzesza Niemiecka. Na ziemiach polskich okupowanych przez Niemców, Niemcy grabili w ramach instytucji niemieckiego państwa dla skarbu Rzeszy Niemieckiej i indywidualnie do własnych kieszeni (indywidualną niemiecką grabież wspierali żydowscy policji i urzędnicy – mienie z gett Żydzi rabowali w ramach nielegalnych porozumień z Niemcami, Żydzi).

Zrabowane oficjalnie przez Niemców w Polsce mienie sprzedawane było w Europie zachodniej (w tym i biżuteria i ubrania), dotyczyło też to mienia zrabowanego Żydom w gettach. Grabież polskiego mienia dokonywana przez Niemców była zaplanowana, systematyczna, dotyczyła wszystkiego (od urządzeń po ubrania). Niemcy surowo karali za nielegalną grabież (dokonywaną przez Niemców do własnej kieszeni a nie do skarbu Rzeszy Niemieckiej). Państwo niemieckie karało śmiercią Niemców w tym i esesmanów – absurdem jest twierdzenie, że Niemcy pozwoliliby Polakom na jakiekolwiek ograbianie Żydów.

Niemcy bardzo dokładnie przeprowadzili grabież własności żydowskiej, do grabieży bardzo skrupulatnie się przygotowywali. Od pierwszych dni niemieckiej okupacji Niemcy powołali Urzędy Powiernicze zajmujące się rabunkiem mienia obywateli Polski. Żydów zmuszono do oddania Niemcom całej własności. Polacy więc nie mogli zrabować żydowskiej własności bo ta własność już wcześniej została zrabowana przez Niemców. Niemcy mordowali Żydów, którzy ośmielili się ukryć i nie oddać Niemcom swojego majątku.

Kłamliwe relacje Żydów mają obciążyć „Polaków winą za eksterminację. Ma to na celu wymuszenie na Polsce wypłacenia niebotycznych kwot za majątek utracony przez Żydów”. Amerykańscy Żydzi „wykorzystują Holocaust do osiągnięcia korzyści finansowych. Nie dla ofiar ale dla siebie”. Amerykańscy Żydzi dziś domagający się „restytucji” mienia żydowskiego, nic nie zrobili dla ratowania Żydów, których mienie chcą dziś przejąć, podczas II wojny światowej.

Żydowskie żądania „restytucji” mienia są bezpodstawne bo: nie ma spadkobierców majątków, które przeszły na skarb państwa, nie żyją właściciele tych majątków, minęło prawie 80 lat od śmierci poprzednich właścicieli, zniszczeniu uległy dokumenty świadczące o własności. Dodatkowo Żydzi domagają się odszkodowań za własność z Kresów (gdzie żyła większość Żydów w II RP), które przestały być terytorium Polski (a stanowiły przed wojną 1/3 terytorium terytorium Polski), na ziemiach zachodnich, które po wojnie włączono do Polski było mało Żydów.

Warto pamiętać, że mityczne majątki żydowskie realnie często nie istniały. Żydzi kłamią, że ich ponad stanowiąca 10% populacja w społeczeństwie II RP płaciła 40% podatków – w rzeczywistości 1/3 Żydów w II RP była tak uboga, że żyła z pomocy organizacji charytatywnych. „W 1938 roku 50% Żydów w Polsce nie było wstanie zapłacić 5 zł koniecznego podatku”. 2/3 populacji Żydów w II RP żyło w ubóstwie. Realia przedwojennej żydowskiej biedy kolejny raz pokazują jak absurdalne są antypolskie kłamstwa Żydów głoszących, że Polacy rzekomo mordowali Żydów z chciwości, by przejąć posiadane przez nich luksusowe rzeczy.

Po II wojnie światowej „rząd PRL na żądanie krajów europejskich oraz USA i Kanady w okresie od 1946 roku do stycznia 1987 roku wypłacił rekompensaty za pozostawione w Polsce mienie” obywateli państw zachodnich. W żydowskich roszczeniach nie bierze się pod uwagę pożyczek hipotecznych, które brali pod zastaw nieruchomości Żydzi – należało by obliczyć odsetki od tych pożyczek i o kwotę pożyczek i odsetek pomniejszyć wysokość roszczeń”.

Więcej informacji na temat relacji Żydów z Polakami można znaleźć w wydanej nakładem wydawnictwa Capital pracy „Zakłamany Holokaust” autorstwa Ireneusza Lisiaka.

Fot. Pixabay

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

12 komentarzy

12 Komentarzy

 1. Docent

  6 maja 2018 at 20:28

  Kilkanaście lat temu Henryk Grynberg (TW Reporter) na spotkaniu w Herne (Niemcy), powiedział mi, iż jego ojca nie zamordowali Polacy-antysemici, a najzwyklejszy prymitywny chłop bandyta. Niestety wcześniej publiczne obciążał Polaków-antysemitów.
  Istnieją także dokumenty, że w „Wolnym Mieście” Gdańsku nie zrabowano Żydom mienia, tylko poprzez wyznaczoną kancelarię mogli je sprzedać i swobodnie wyjechać. Obecnie za tę represję „PO-lacy” postawili im pomnik przed dworcem głównym. Może jeszcze zwrócimy im to „zrabowane” mienie?

 2. prawo

  6 maja 2018 at 21:31

  Tak wygląda zdrada. To jest celowe odwracanie uwagi przez PiS od rachunku na 300 000 000 000 $ wystawionego przez żydów w JUST Act (S.447). Wszystko wskazuje na to – tajne rozmowy prezydenta w USA, wyjazdy do Izraela, niepełnosprawni … – że PiS umówił się z żydami z USA, że zrobią to łapkami z Waszyngtonu a tu będą grać dalej dobroczyńcę Polaków. Trzeba wybrać czysto polski sejm, złożony z Polaków, po czym co miesiąc, bez nerwów komunikować tym zasrańcom:
  Kwiecień: brygada pancerna US Army – wypad
  Maj: Redzikowo – wypad
  Czerwiec: Patrioty – wypad
  Lipiec: Helikoptery – wypad
  Sierpień: Gaz – wypad
  Wrzesień: Wycieczki z Izraela – wypad

  i na koniec żydzi z Polski – wypad
  Jak tak – to tak
  „Tajemniczy don Pedro” podpowiada:
  Eee, tam, wystarczy z siłą spokoju wysyłac rachunki za żądania żydowskie do Waszyngtonu. A to na podstawie Art. IV umowy indemnizacyjnej z 1960. Tekst tutaj: treaties.un.org/doc/Publication/UNTS/Volume 384/volume-384-I-5518-English.pdf

  Ludzie, wymagajcie i żądajcie niech każdy cwaniaczek – chcący Wami rządzić – pokaże świadectwo chrztu ojców i dziadków (po czym sprawdzać je w parafiach) i zaświadczenie od proboszcza, że chodzi do Kościoła. To jedyny pewny sposób! Nie chroni on w pełni, ale jest wstępnym filtrem. Do tego czasu traktujcie go jako ciało obce z wszystkim tego konsekwencjami. Trzeba się bronić. Wszystko co nie jest jest zgodne z optyką katolicką można od razu wrzucić do kosza bez specjalnego przyglądania się temu. Jest wiele dróg które prowadzą na manowce i nie należy nimi podążać.

  Komentarz bez komentarza:
  Byli sobie Polak, Niemiec i Żyd. Żyd mieszkał w kamienicy. Kupił ją przez pożyczkę zaciągniętą z polskiego banku. Pożyczki nie zdążył spłacić. Niemiec zburzył kamienicę i zabił Żyda. Polak odbudował kamienicę za swoje pieniądze. Niemiec zapłacił odszkodowanie innemu Żydowi. Jeszcze inny Żyd domaga się zwrotu kamienicy od Polaka.

  • prawo

   6 maja 2018 at 21:59

   Dodam jeszcze, że Pomnik Katyński to chcą usunąć dlatego, bo widać na nim żydowskie linie papilarne o czym powiedział światu żyd Vidro (Wydra) w Tel Awiwie.

   Polski Żyd Abraham Vidro (Wydra), który mieszka teraz w Tel Awiwie, 21 lipca 1971 r. poprosił pismo o wywiad, bo chciałby, zanim umrze, wyjawić sekret o Katyniu. On opisał spotkanie z trzema Żydami, oficerami NKWD, w wojskowym obozie wypoczynkowym Rosji. Oni powiedzieli mu, jak uczestniczyli w mordzie Polaków w Katyniu.

   Byli to: sowiecki mjr Joshua Sorokin, por. Aleksander Susłow, por. Samyun Tichonow. Susłow zażądał od Vidro zapewnienia, że nie wyjawi tego sekretu do 30 lat po jego śmierci, ale Vidro obawiając się, że tak długo nie pożyje, zdecydował się wyjawić go wcześniej. Mjr Sorokin, ufając Vidro, powiedział: „świat nie uwierzy czego ja byłem świadkiem”.

   Vidro mówił dziennikowi „Maariv”: Żydowski mjr w sowieckiej tajnej służbie (NKWD) i dwóch innych oficerów bezpieczeństwa przyznali mi się, jak okrutnie mordowali tysiące polskich oficerów w lesie katyńskim. Susłow mówi do Vidro:

   „Chcę ci opowiedzieć o moim życiu. Tylko tobie, ponieważ jesteś Żydem, czy możemy mówić o wszystkim? To nie robi żadnej różnicy dla nas… Mordowałem polaczków własnymi rękami! I do nich sam strzelałem.”

   Bardzo ważną informację podał pan Aleksander Barkaszow w roku 1994, lider partii o nazwie Rosyjska Jedność Narodowa. W wypowiedzi dla „Życia Warszawy” z 4 października 1994 r. stwierdził:

   „Wiem jaką tragedią jest dla was sprawa katyńska, ale oświadczam: polskich oficerów nie rozstrzelali Rosjanie. Sprawdzaliśmy przynależność przynależność etniczną enkawudzistów – wykonawców wyroku. Wszyscy byli Żydami i wypełniali rozkazy sobie podobnych, stojących wyżej w ówczesnej hierarchii. Rosjanie są z natury przyjaźnie nastawieni do Polski”.

   Rzeź 15.000 niewinnych ludzi jest makabrycznym zadaniem nawet dla najbardziej zatwardziałego oprawcy. Stalin (prawdziwe nazwisko w jęz. pol.: Józef Dawid Dżugaszwili) zwrócił się do głowy tajnej policji sowieckiej, Żyda Ławrentija Berii. Obaj przedyskutowali masowe morderstwo i zdecydowali, że powinno to być wyłącznie zadaniem Żydów, którzy zajmowali czołowe stanowiska w tajnym aparacie. Ich odwieczna nienawiść do katolickich Polaków była powszechnie znana.

 3. Masław

  8 maja 2018 at 14:35

  Jeżeli autor podaje coś w cudzysłowie, to powinien też podać źródło.

 4. Jacek

  9 maja 2018 at 14:33

  No i co z tego???
  Skoro w Polsce jest tylko 35 000 myślących Polaków?
  https://petitions.whitehouse.gov/petition/potus-donald-trump-please-do-not-sign-incoming-447-justice-uncompensated-survivors-today-just-act-2017
  Nie ma się co dziwić!!!
  Reszta to PiSowskie sprzedawczyki Naszej Ojczyzny albo POpaprani złodzieje?
  Jednych i drugich podstawowe motto to kłamstwo.
  Przede wszystkim okłamywać własny Nardód.

  • JaśFasola

   9 maja 2018 at 19:33

   Chłopie, jak na to wpadłeś? A może ktoś Ci podpowiedział?

 5. Jacek

  10 maja 2018 at 22:23

  @JaśFasola
  Podpowiadam innym Fasolkom, aby na Jasia Fasolę nie wyrosły.
  Wstyd to „waćpan” myśląc, że się wszystkie rozumy zjadło.
  Musisz „waćpan” wiedzieć(ale Ty przecież wiesz), że w polskiej historii wszystko już było.
  Tedy dla przypomnienia zacytuję Tobie Dekalog Polaka.
  Wkuj na pamięć i więcej się nie ośmieszaj.

  Jam jest Polską, Ojczyzną twoją, ziemią Ojców, z której wzrosłeś. Wszystko, czymś jest, po Bogu mnie zawdzięczasz.

  1. Nie będziesz miał ukochania ziemskiego nade mnie.
  2. Nie będziesz wzywał imienia Polski dla własnej chwały, kariery albo nagrody.
  3. Pamiętaj, abyś Polsce oddał bez wahania majątek, szczęście osobiste i życie.
  4. Czcij Polskę, Ojczyznę twoją, jak matkę rodzoną.
  5. Z wrogami Polski walcz wytrwale do ostatniego tchu, do ostatniej kropli krwi w żyłach twoich.
  6. Walcz z własnym wygodnictwem i tchórzostwem. Pamiętaj, że tchórz nie może być Polakiem.
  7. Bądź bez litości dla zdrajców imienia polskiego.
  8. Zawsze i wszędzie śmiało stwierdzaj, że jesteś Polakiem.
  9. Nie dopuść, by wątpiono w Polskę.
  10. Nie pozwól, by ubliżano Polsce, poniżając Jej wielkość i Jej zasługi, Jej dorobek i Majestat.
  Będziesz miłował Polskę pierwszą po Bogu miłością. Będziesz Ją miłował więcej niż siebie samego.

 6. zbyszek

  11 maja 2018 at 18:38

  Cytat pana Bodakowskiego „”Amerykańscy Żydzi „wykorzystują Holocaust do osiągnięcia korzyści finansowych. Nie dla ofiar ale dla siebie”.””

  Przestancie z tym slowem Holokaust (nazwa firmy?) – to byly totalne grabieze i morderstwa juz 5 lat przed wywolaniem wojny.

  Masowe morderstwa zaplanowane w celu robunku i innych korzysci niemieckojezycznej ludnosci.

  Jezeli teraz nie ma nawet spadkobiercow, to oznacza, ze moglo byc planowe wybijanie calych rodzin.

  Planowo nie przyjmowano uciekinierow, aby nie bylo spadkobiercow.

  Od kleski pod Moskwa planisci morderstw (np Wielun – dr Rath) doskonale wiedzieli, ze musza planowac dalej,dzialan po wyciszeniu skutkow wojny.

  To, ze wszyscy uwazaja inaczej swiadczy o tym, ze prawda jest brutalniejsza niz mozna to pojac, ale taka jest wlasnie prawda.

  Poslugiwanie sie tymi pojeciami jakie sa przyswajalne dla wszystkich prowadzi wlasnie do uzywania bajbrutalniejszych metod i maskowania ich jakimis slowami.

  Odwrotnie myslac: Kto zapewni niezbicie, ze ci zadajacy teraz takze od ofiar zydowskich splacania wymyslonych strat – dla nich korzysci – nie realizuja umowy z lat od 1933 roku??

  Trump podal reke diablu.
  On poniesie konsekwencje a nie my.

 7. metod i maskowania ich jakimis slowami.

  Odwrotnie myslac: Kto zapewni niezbicie, ze ci zadajacy teraz takze od ofiar zydowskich splacania wymyslonych strat – dla nich

 8. Obat Kencing Nanah Alami

  12 maja 2018 at 07:10

  ano uciekinierow, aby nie bylo spadkobiercow.

  Od kleski pod Moskwa planisci morderstw (np Wielun – dr Rath) doskonale wiedzieli, ze musza planowac dalej,dzialan po wyciszeniu skutkow wojny.

  To, ze wszyscy uwazaja inacz

 9. Sara

  13 maja 2018 at 10:25

  „Rzeczą najpilniejszą jest przyjęcie ustawy reprywatyzacyjnej-z zapisem,że ​tylko obywatele Polski mogą żądać zwrotu utraconej własności. Póki rząd Dudy-Morawieckiego ukrywa tą ustawę-działając pod presją środowisk żydowskich,nie ustaną ataki na Polskę”

 10. Pingback: Przypominamy historię mienia żydowskiego w okupowanej przez Niemców Polsce

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra