Z zagranicy

USA odbudują flotę wojenną, żeby przeciwstawić się Rosji na Atlantyku

Marynarka Stanów Zjednoczonych planuje odtworzyć zlikwidowaną Drugą Flotę w celu stawienia czoła temu, co urzędnicy amerykańskiej administracji postrzegają jako rosnące zagrożenie ze strony Rosji oraz innych międzynarodowych graczy w rejonie Atlantyku.

Admirał John Richardson, stojący na czele operacji morskich, wydał oświadczenie w tej sprawie podczas ceremonii zmiany dowództwa w Norfolk w Wirginii, gdzie znajduje się Kwatera Główna Sił Morskich.

Po rekonstrukcji flota będzie miała „operacyjne i administracyjne władze” nad konkretnymi okrętami, śmigłowcami, samolotami i siłami powietrzno-desantowymi prowadzącymi działania od Wschodniego Wybrzeża do północnej części Oceanu Atlantyckiego.

– Nasza Narodowa Strategia Obrony wyjaśnia, że wracamy w obszar wielkiej konkurencji sił, jako że środowisko bezpieczeństwa staje się coraz bardziej złożone i stanowi coraz większe wyzwanie – mówił Richardson, odnosząc się do słów prezydenta Donalda Trumpa, który jako największe zagrożenie dla Stanów Zjednoczonych wskazał Rosję i Chiny.

– Właśnie dlatego dzisiaj stajemy na stanowisku, iż trzeba odbudować Drugą Flotę w celu zmierzenia się z tymi wyzwaniami, w szczególności na północy Atlantyku – dodał.

Stany Zjednoczone stworzyły flotę atlantycką po II wojnie światowej, ale zostały zmuszone do jej likwidacji w 2011 r. w celu dokonania oszczędności.

Źródło: Press TV

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. Robert B.

  6 maja 2018 at 20:55

  No wspaniale! Bo USA to dobro jest i basta…

  • GG.

   6 maja 2018 at 23:37

   Islamiści sieją antyamerykańską propagandę, a naiwni dają się nabierać. Przecież wiadomo, że USA to bankrut, więc Trump nie ma pieniędzy na żadne nowe floty.
   .
   Press TV, to „anglojęzyczny, międzynarodowy telewizyjny kanał informacyjny, finansowany przez rząd Iranu, mający siedzibę w Teheranie, nadający całodobowo, w tym także w Internecie.” (Wikipedia).

 2. polin

  6 maja 2018 at 21:18

  Gdyby nie było Rosji, musieli by ją sobie wymyślić.

  • Marian

   6 maja 2018 at 21:38

   coś w tym jest – powiedziałbym więcej: oni stworzyli Rosję, najpierw w celu rozwalenia katolickiej Rzeczypospolitej, a potem jako straszak na Europę Zachodnią (ściślej: Kościół Katolicki, żeby wymusić tzw. Sobór).

   • Marian

    6 maja 2018 at 21:46

    Piotr I, gdzie uczył się rządzenia Rosją? – No, w w krajach protestanckich: w Holandii, może w Anglii – zwiedzał stocznie, kopalnie i włos mu z głowy nie spadł. A potem Anglia, Holandia i Prusy pchały technologie do Rosji. Rosja bez pomocy zagranicznej umiera śmiercią naturalną „w tri miga”. To kraj niewydolny ekonomicznie podtrzymywany sztucznie przy życiu. Armię rosyjską w XVII w. stworzyli generałowie pruscy. Romanowowie to przecież dynastia niemiecka.
    Rosja odegrała tę samą rolę, jaką w późnym średniowieczu odegrali Mongołowie – czyli trzymanie w strachu Europy Zach. przed najazdem z Azji.
    A Rosjanie myślą bardzo prosto: dają nam, to brać.

 3. Tomasz

  7 maja 2018 at 14:01

  U S A chce wywołać III wojnę światową chce być Imperium na drodze stoją Federacja Rosyjska i Chiny Komunistyczne z Państwowym kapitalizmem .

  • Miszcz Yoda

   7 maja 2018 at 16:18

   Chiny na pewno stoją na drodze, ale Rosja? Eksporter gazu i ropy…Wymierajaca z powodu alkoholizmu i AIDS…

 4. Hania

  7 maja 2018 at 19:34

  Rosji nic do Atlantyku.
  Bajki piszą i straszą Rosją jak u nas Bodakowski z Macierewiczem 🙂
  Lobby zbrojeniowe napaść się nie może i znowu wydoją biedniejących Jankesów na miliardy $
  …a dobrze im tak.

 5. Kazimierz S

  7 maja 2018 at 20:09

  Cóż za wspaniały artykuł ! Sz.Pani zapewne szykuje się zmienić barwy na niezależną.pl ? 😉

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra