Z zagranicy

Uczeń z USA deklarował wstąpienie do do ISIS: Zniszczę chrześcijaństwo w szkole i Allah będzie ze mnie dumny

Jeden z uczniów College’u Lafayette w Pensylwanii, miał wstąpić do ISIS i planować atak na kampus, a przynajmniej tak wynikało z jego postów umieszczanych na portalach społecznościowych, do których dotarł Rudy Miller z „Lehigh Valley Live”.

FBI prowadzi śledztwo w sprawie serii postów umieszczonych przez osobę, która przedstawiała się jako uczeń College’u Lafayette, deklarujący swoją przynależność do ISIS, a która groziła zdetonowaniem bomb w okolicach kampusu.

Odpowiedzialny za kontakty z mediami wiceprezes szkoły ds. marketingu i komunikacji potwierdził, że dochodzenie wszczęto późno w sobotę po przejęciu serii tweetów wysłanych z konta Jafara Saleema (Brendana).

„Zniszczę chrześcijaństwo w obrębie szkoły i Allah będzie ze mnie dumny” można przeczytać w jednym z postów. W innym znalazła się groźba detonacji kilku bomb, w tym bomby kasetowej, w okolicach kampusu, obliczonych na dokonanie możliwie dużych zniszczeń i zabicie możliwie dużej liczby ofiar.

Pod innym postem przedstawiającym skład broni znalazł się podpis: „Allah obdarzył nas łaską tej broni zniszczenia, abyśmy zadbali o jego potrzeby”.

Na szczęście okazało się, że uczeń nie rozmieścił ładunków wybuchowych, a chciał jedynie wystraszyć szkolną społeczność zgodnie z tym, co nakazuje mu czynić Koran, mówiący o uderzaniu terrorem w nieprzyjaciół Allaha (Koran 8:60).

Źródło: Jihad Watch

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. zbyszek

  6 maja 2018 at 22:20

  Dobra wiadomosc a moze nawet lepsza.

  https://codziennik24.pl/2018/05/05/czechy-skladaja-polsce-zaskakujaca-propozycje-w-brukseli-blady-strach/

  Ataki na Polske przyniosly niespodziewany efekt – Polska wytrzyma a malenstwa??

  • GG.

   7 maja 2018 at 00:18

   Zeman „Stwierdził, że zaproszenie [do UE] syryjskich uchodźców było „tragicznym błędem”, który może pogrążyć w chaosie całą wspólnotę.”
   .
   No tak, ale niektóre państwa tej „wspólnoty” wraz z USA rozpętały wojnę w Syrii, co było źródłem wszystkich późniejszych nieszczęść UE związanych z Syryjczykami.
   .
   Nie trzeba było „wchodzić” do UE, a teraz – jak chce Zeman – trzeba szybko ją opuścić. To jasne.

 2. Ateista

  7 maja 2018 at 10:40

  A co na to Ewa K. i Szechter? To tylko kolejne ubogacenie?

 3. Pingback: wuit54ynmet9c8netv85cv3ev5e5

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra