Polskość

Ksiądz Chrostowski o stosunku Żydów do Polski oraz Polaków na przestrzeni wieków

Wydawnictwo Fronda z okazji wydania trzeciego tomu wywiadu z księdzem profesorem Chrostowskim, wznowiło niezwykle ciekawe dwa poprzednie tomy. Jednym z tematów drugiego tomu wywiadu, opublikowanego pod tytułem, „Kościół Żydzi Polska” jaki ksiądz profesor Waldemar Chrostowski udzielił Grzegorzowi Górnemu i Rafałowi Tichemu, jest kwestia wielowiekowych relacji Żydów z Polakami.

Według księdza profesora gdy pierwsza Rzeczpospolita przyjęła wypędzanych z Europy zachodniej Żydów, to po kilku wiekach mniejszość żydowska stała się tak liczna i dynamiczna (w Polsce powstały takie odmiany judaizmu jak frankizm i chasydyzm), że konflikty między Żydami a Polakami stały się nieuniknione.

Jak przypomina ksiądz profesor dla frankistów Polska była ziemią obiecaną, według nich do Polski po upadku świątyni jerozolimskiej razem z Żydami miała przybyć Szechina – żeńska natura boga.

Zdaniem księdza profesora w czasie zaborów Żydzi uznali, że należy być lojalnym wobec zaborców. Było to dla nich opłacalne, jak przypomina ksiądz profesor „część Żydów po upadku Powstania Styczniowego nie miała skrupułów by przejmować od cara majątki odebrane polskim patriotom wysłanym na Sybir”. Podobnie jak Polacy, również i Żydzi w czasach Napoleona oraz Wiosny Ludów przeżyli swoje odrodzenie narodowe i zdobyli poczucie odmienności narodowej od Polaków. W XIX wieku Żydzi bardzo szybko dostosowali się do nowej sytuacji po rewolucji przemysłowej.

Zdaniem księdza profesora Chrostowskiego, żydowskie wspomnienia (w deklaracjach Żydów autentyczne), dotyczące rzekomego antysemityzmu Polaków są w rzeczywistością hagadą (żydowską opowieścią, w której prawda historyczna nie ma znaczenia, a ważne jest przesłanie moralne). Opowieścią plagiatującą motywy z antypolskiej i antykatolickiej kłamliwej prozy.

Ksiądz profesor Chrostowski przypomina, że Żydzi bezpodstawnie oskarżali Polaków o antysemityzm (w tym i kardynała Hlonda), antypolska i filosemicka kampania realizowana przez „Tygodnik Powszechny” była tak skuteczna, że pod koniec lat 80 był nią sam otumaniony (ksiądz profesor Chrostowski przyznaje w drugim tomie swojego wywiadu dla Frondy). Z czasem ksiądz profesor przekonał się na podstawie publikacji naukowych, że filosemicka propaganda sprzeczna jest w faktami.

Według księdza profesora odpowiedzialność Polaków za holocaust głosił Elie Wiesel (który dodatkowo żądał osunięcia krzyży ze żwirowiska, uznawał, że krzyż jest obelgą dla Żydów, uznawał Polaków za naród antysemitów żądnych krwi Żydów).

Komentując opinie księdza profesora muszę wyrazić smutek, że jego prace nie były znane w środowisku elit PiS. Gdyby były, to zapewne owe elity  nie były by zaskoczone ostatnią falą żydowskiej kampanii nienawiści pod adresem Polski i Polaków. Niestety prace naukowe o relacji Żydów do Polaków, nie były popularne w środowiskach zapewne otumanionych filosemickimi urojeniami.

Zdaniem księdza profesora „apogeum zaciekłego antypolonizmu obserwujemy w działalności Jana Grossa i jego popleczników”. Według księdza profesora, Jan Tomasz Gross dzięki swojej książce (składającej się z samych kłamstw) zrobił wspaniały interes (psychologiczny, społeczny i polityczny).

Według księdza profesora kłamstwa Jana Tomasza Grossa uwiarygodniał Adam Michnik swoim wstępem do niemieckiego wydania „Sąsiadów” (które stało się pożywką dla kampanii antypolskich kłamstw i szerzenia nienawiści do Polski). W opinii księdza profesora gdyby nie wsparcie środowiska lewicy „Gross nie nabrał by tak wiatru w żagle. Gdyby nie był hołubiony, nagradzany, stawiany w świetle jupiterów. A to, co robił, to nie tylko kłamstwa, to przede wszystkim sianie nieufności i wrogości”.

Jak przypomina ksiądz profesor „wielu Żydów, którzy wyjechali po 1968 r., uwikłanych w zaprowadzenie i utrwalanie komunizmu, nie mogło mówić, że powodem ich wyjazdu były rozgrywki wewnątrz partii komunistycznej. Mówili więc, że musieli wyjechać, bo Polacy to antysemici i dłużej nie mogli w Polsce spokojnie i bezpiecznie żyć”. Przeciętny Amerykanin jest ignorantem więc bezkrytycznie przyjmuje takie żydowskie kłamstwa.

Według księdza profesora Chrostowskiego po II wojnie światowej szybko odrodziło się na ziemiach polskich życie żydowskiej społeczności. Liczba Żydów rosła (w maju 1945 wynosiła 42.000, w styczniu 1946 roku 160.000, a w lipcu 1946 roku 250.000 osób). Wszystkie siły polityczne społeczności żydowskiej (od lewicy do prawicy) wsparły komunistyczną okupacje. Żydzi weszli w skład władz komunistycznej tyrani. Na przełomie 1946 i 1947 roku Żydzi posiadali w komunistycznej „Polsce” 20 gazet żydowskich, dwa teatry żydowskie, Żydowską Agencje Prasową, Centralną Żydowską Komisje Historyczną, 80 kongregacji, 25 rabinów, rabinat wojska polskiego (2 polowych rabinów i Główny Rabin WP), szkoły talmudyczne (jesziwa w Łodzi miała 200 studentów), 50 kuchni rytualnych, 40 łaźni rytualnych. Równocześnie jak przypomina ksiądz profesor „sytuacja kościoła katolickiego była o wiele trudniejsza”.

W opinii księdza profesora Żydzi z ziem polskich nie wyjeżdżali z powodu rzekomego antysemityzmu ale by budować państwo żydowskie w Palestynie. Pogrom kielecki był sowiecką prowokacją, i miał na celu danie sowietom pretekstu do okupacji Polski, a Żydów skłonić do emigracji z Polski. W opinii księdza profesora nie należy zapominać, że wielu z emigrantów marcowych było komunistycznymi zbrodniarzami.

Zdaniem księdza profesora Chrostowskiego „Gazeta Wyborcza” specjalizowała się w kreowaniu fałszu i prawdziwe wywiady przerabiała tak by pasowały do tezy gazety. Adam Michnik wykorzystywał instrumentalnie dialog dla własnych celów politycznych. Cynglem „Gazety Wyborczej”był w antypolskiej kampanii nienawiści był ksiądz Musiał.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. jojo

  7 maja 2018 at 09:42

  No cóż?…dobrze ,że x. Chrostowski przejrzał na oczy…Teraz wszelkie dywagacje historyczne sa dobre dla historyków polskich,którzy zajmują się „problemem” żydowskim w Polsce.Dla ludzi którzy doświadczyli zaborów,a więc naszych antenatów jak i dla nas,którzy przeżyli II-wojnę światową,postawy żydów wobec polaków zawsze były zdradliwe i szkodzące Polsce..Teraz kolejny raz mogliśmy się przekonać ,że plemię żydowskie jest fałszywe ,zdradzieckie i podłe…Obecna sytuacja jest o tyle klarowna dla nas,iż sami żydzi napaskudzili sobie do jarmułek…co oznacza wzrost antysemityzmu,którego nie powinniśmy wstydzić się..!!!Niech nikt nie liczy na przebaczanie „wybranemu narodowi”…Oni(żydzi) dokonali swojego wyboru i najlepiej jak z Polski wyjadą na pustynię Negev…Tam będą u siebie,gdzie będą mogli starać się o odszkodowania za majątek jaki stracili przez Niemców i Rosjan.

 2. piotr p

  7 maja 2018 at 10:08

  Wyobrażmy sobie, że stoi przed panem jakiś przebieraniec i powie: „Jestem żydem”, czyli nazwie siebie żydem, poda się za żyda. Zeby uznać jego twierdzenie za prawdę to pan musi je udowodnić. Ponieważ określenie „żyd” nie jest pojęciem, nie ma jego definicji więc nie można takiego dowodu przeprowadzić, mie można więc stwierdzić, że ten kto podaje się za żyda nim jest. Jedynym, wynikającym z logiki określeniem jest „podający się za żyda. Można też dać mu wiarę i przyjąć, że mówi prawdę i że jest żydem. Ale ponieważ wiara należy do Boga to dając mu wiarę przebieraniec uzna się za pana boga. Im więcej używamy określenia „żyd” tym bardziej rośnie ego przebierańców bo na tym polega ich bóstwo. Podający się za żydów uważają się za bogów tych, którzy sami wierzą iż są żydami.
  Równie dobrze przebieraniec mógłby założyć zieloną pelerynkę i przyprawić sobie czółki i powiedzieć :”jestem marsjaninem”. Tylko w tym przypadku nikt by mu nie uwierzył i każdy nazywał: „podający się za marsjanina” przebieraniec.

  • Masław

   7 maja 2018 at 14:15

   Udowodnić akurat musiałby ten podający się za żyda (lyb Żyda).

   • piotr p

    7 maja 2018 at 14:46

    Jakie kłamstwo stworzył Lucyfer?
    Był stworzony a chciał być stwórcą – sprzeczność
    Był aniołem a podawał się za Boga – ze sprzeczności wynika kłamstwo
    Kłamstwo „żyd”:
    Oprawca i ofiara ma to same imię – sprzeczność
    Oprawca podaje się za ofiarę – ze sprzeczności wynika kłamstwo
    Kłamstwo „żyd” to kłamstwo Lucyfera sprowadzone na ziemię i nazwane „żyd” ale jest ono abstraktem. Nie można być „żydem” tak jak nie można być logarytmem- nie można być abstaktem. „Żyd” który wierzy, że jest żydem oddaje wiarę samemu sobie. Jest to system zniewolenia poprzez wiarę.

 3. prawo

  7 maja 2018 at 11:54

  Wszyscy rządzący w PiS mają przetrącone przez komunizm i jego metody kręgosłupy. To są chodzące kompromisy z wszelakim złem.
  Dlatego nie nadają się do niczego. Trzeba nowych ludzi, najlepiej tych z Ruchu Narodowego, ONR i Wolność JKM.

  • gazetawarszawska.com

   7 maja 2018 at 13:40

   1-Antysemityzm jest czymś podłym i cuchnącym. 2-Czy Karczewskiego może bronić jakiś Polak?

 4. Maciej

  7 maja 2018 at 12:50

  Dziękuję księdzu profesorowi W.Chrostowskiemu za ten pouczający artykuł.Prawdą jest ,że z Żydami nie da się prowadzić dialogu.Zawsze jest dyktat Żydów.Teraz chcą ograbić Polkę i Polaków.
  Na PIS nie można liczyć.Jakby skarlali.
  Episkopat zachowuje się podobnie.Ostatnie wystąpienie hierarchy Gądeckiego jest skandaliczne.Jest to zdrada Kościoła i Polski.

 5. Tomasz

  7 maja 2018 at 12:58

  Ksiądz profesor bardzo dobrze scharakteryzował stosunek Żydów do Polski i Polaków.Duda,rząd ,PIS nie reagują na terror Żydów z całego niemal świata na nasz kraj.Domagają się 300 miliardów odszkodowania.
  Ciekawe jak zachowa się prezydent D.Tramp nasz przyjaciel?.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra